Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Azon gondolkodom mirôl nem volt szó így a fórumok kapcsán? (legalább is mivel én még nem taliztam)

Pl. vki gondolkodott azon, hogy mennyire biztonságosak kedvenc Opeljeink stb....

Engem érdekelne, h hány csillagot kapott az ADAC-on az F Astra vagy vmi leírások ezzel kapcs...ha vkinek van vmilyen anyaga, megköszönném!

ezt nézegettem a múltkor

Link to comment
Megosztás:

...vki gondolkodott azon, hogy mennyire biztonságosak kedvenc Opeljeink stb....

Elsőre azt mondanám, hogy erősen függ az évjárattól (pl. az enyémben még nincs légzsák), a kocsi állapotától, aztán a szerencsétől, mert nincs két egyforma baleset. Hiába ülünk egy Volvóban, Saab-ban, ha az ablakon bejön egy acélcső. De tudom, általános esetre gondoltál.

Link to comment
Megosztás:

Ez esetben sajnos 180km/h fölött is lett vége....

Nem kell ott annyival menni -a páromat ismerve, nem toyok be 200 fölött sem de mellette 50-nél már pánik kezdődik.

Link to comment
Megosztás:

...az én esetemben ez fordítottan áll, mivel a kamionos a "pisztolyos".

Árulnak már kamupisztolyt is a boltokban, lehet meglepetést okozni nem originallal is.

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkodom mirôl nem volt szó így a fórumok kapcsán? (legalább is mivel én még nem taliztam)

Pl. vki gondolkodott azon, hogy mennyire biztonságosak kedvenc Opeljeink stb....

Ha az elsődleges biztonságra gondolsz, akkor az én tapasztalatom az 100%-ban pozitív.

Ha a töréstesztekre gondolsz akkor annak utána kellene nézni!

Link to comment
Megosztás:

...Viszont ha a tükörben meglátok egy ilyet, akkor ha a forgalom engedi biztosan útját állom. Bár előfordult olyan is velem, hogy egy kamion traktora jött mögöttem cikázva a 2 x 2 sávoson városban, én megbeálltam elé a belsőben 80-al a 60 es táblánál (mert a teljes forgalom ezzel haladt). Na mi történt? Előzni kezdett a kettős záróvonalon keresztül, a szembejövők meg nem győztek vészfékezni, lehúzódni! Elment az egész sornak és száguldott tovább...

Ez viszont nem szép dolog. Belegondoltál, hogy ha balesetet okoz akkor azért is van mert te nem engedted el? :lol:

Bár a forgalmi helyzet lehetett más, mint ahogy én most leírás alapján elképzelem. De szándékosan feltartani valakit nem jó, mert ha akar ígyisúgyis elmegy mint láthatod és csak veszélyesebb helyzeteket teremt(esz) vele.

Link to comment
Megosztás:

Jó hogy az enyém kiló70-et megy és nem tovább.

De ezt sem egyhuzamban mert akkor meg is ölöm csórót :lol:

Az asszonyét zavarásztam jópárszor és tapasztaltam, hogy bizony megy az 180-at is és még nincs vége -picit még lehetne taposni csak pálya kell hozzá.

Az az igazság, hogy több mint 10 év alatt (ha a mocit meg az MG gépeket nem vesszük bele a "10 éven túl"-ba) nem baleseteztem -ellentétben vele, 14 hónap alatt 1 karambol; 1 biciklis-gázolás és egy hete a vas-kapumat is elhajlítgatta, avagy én közveszélyesnek tartom a volán mögött és félek mellette de attól is, hogy egyszer nem a saját kocsijával jön haza és nem ülve hanem fekve.

Link to comment
Megosztás:

Árulnak már kamupisztolyt is a boltokban, lehet meglepetést okozni nem originallal is.

Na megnéznélek téged gumipisztollyal vagánykodni a másikkal szemben...s az mikor elôhuzza a "valódit" vagy a valódibbnak látszót akkor te szépen bocsit kérsz és nagy-nagy koromfelhô kíséretében elsuhansz :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na megnéznélek téged gumipisztollyal vagánykodni a másikkal szemben...

Kacatokat nem tartok de volt már rá példa. Bocs de "RO"-val kezdődő rendszámú majdnem elvitte a hátsó lőkösömet, akkor kesztyűtartóból ki a VASAT -nem gumit!!!, rátölt és úgy elmaradt a cimbora, hogy öröm volt nézni.

Link to comment
Megosztás:

Ez viszont nem szép dolog. Belegondoltál, hogy ha balesetet okoz akkor azért is van mert te nem engedted el? :lol:

Bár a forgalmi helyzet lehetett más, mint ahogy én most leírás alapján elképzelem. De szándékosan feltartani valakit nem jó, mert ha akar ígyisúgyis elmegy mint láthatod és csak veszélyesebb helyzeteket teremt(esz) vele.

Jaja, ezt hívja a deffenzív vezetés "leckéztetésnek", ami egy veszélyes dolog. Ha látod, hogy hülye valaki, akkor a legjobb, ha távoltartod magad tőle, ha meg nem direkt csinálta, akkor minek tovább idegesíteni, veled is előfordulhat, hogy benézel valamit. Persze, ha nem direkt volt és észre sem veszi és nem köszöni meg, az egy bunkó dolog.

Meg szokott néha olyan történni, hogy valaki pl. lefullad a lámpánál és mindenki dudál rá. Szerintem rutinosabbal is előfordulhat, pláne, ha nem vadiúj az autója és csak idegesebb, ha dudálnak, ezért elkapkodja, nem indul be, stb.

Nekem idáig mindíg megköszönték a türelmet, ha előttem volt ilyen és amikor láttam, hogy kapkod ezerrel, hogy újraindítsa a zöldben ragadt autót még én szugeráltam, hogy "csak nyugodtan, akkor hamarabb sikerül".

Link to comment
Megosztás:

Ez viszont nem szép dolog. Belegondoltál, hogy ha balesetet okoz akkor azért is van mert te nem engedted el? :lol:

Bár a forgalmi helyzet lehetett más, mint ahogy én most leírás alapján elképzelem. De szándékosan feltartani valakit nem jó, mert ha akar ígyisúgyis elmegy mint láthatod és csak veszélyesebb helyzeteket teremt(esz) vele.

Vajon mit kellett volna tennem? Szépen elkotorni előle, de nemcsak nekem, hanem mindenkinek? Ez amíg tudott, szlalomozott a sorok között. Aztán meg kettős záróvonalon át előzött 100-al Budapesten....

Link to comment
Megosztás:

Kacatokat nem tartok de volt már rá példa. Bocs de "RO"-val kezdődő rendszámú majdnem elvitte a hátsó lőkösömet, akkor kesztyűtartóból ki a VASAT -nem gumit!!!, rátölt és úgy elmaradt a cimbora, hogy öröm volt nézni.

Nem szeretnék veled találkozni. Egy lökhárítóért? Ez már Olaszliszkával versenyzik...

Link to comment
Megosztás:

Vajon mit kellett volna tennem? Szépen elkotorni előle, de nemcsak nekem, hanem mindenkinek? Ez amíg tudott, szlalomozott a sorok között. Aztán meg kettős záróvonalon át előzött 100-al Budapesten....

Ha a belsőben mész és gyorsabban jönnek mögötted, akkor kisorolni. És tökmindegy, hogy mennyi az annyi. De a forgalmi helyzetet te élted meg lehet, hogy ott akkor nem volt jobb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék veled találkozni. Egy lökhárítóért?

Nem vagyok én olyan állat -csak ha felhúzzák az agyam, azt pedig egy ilyen akcióval nem nehéz elérni. Soha nem tudtam volna kiverni belőle egy másik árát szóval érted. Nem szeretem az olyanféle aszfaltbetyárokat, inkább kerüljük el egymást messziről.

Anno egy 20onsok éves holt szakadt rönó tulaja behajtogatta a jobb első ajtómat egy parkolóban és még ő volt felháborodva, hogy mekkora kár lett a kocsijában pedig neki csak beljebb ment a lőköse 1.5-2 centit nekem meg majdnem végigtolta az ajtómat és mindezt pár méterről a szemem előtt -azóta vagyok "zéró-toleranciás" ilyen tekintetben. Arról nem is beszélve, hogy nem akarta megtéríteni a kárt de aztán elintéztük "fű alatt" -így jobban járt én meg nem, jobb szerettem volna ha még mindíg az az ajtó van a helyén, sértetlenül.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok én olyan állat -csak ha felhúzzák az agyam,

?????

Egyáltalán nem vagyok "amerikabarát", bár egy ámcsi cégnél dolgozom. Ámerikában egy ilyen pisztolyos előhúzogatásért már kapásból visszalőnek. Főleg a rendőrök, akár egy rossz mozdulatért.

Nahát ezért nem vagyok ámcsibarát!

Én mindenkitől elvetetném a fegyverét! (kivéve rendőr, katona) Aki pedig fenyegetőzik vele, azt 100 évre becsukatnám a kóterbe, ott rohadjonmeg!

Link to comment
Megosztás:

Ámerikában egy ilyen pisztolyos előhúzogatásért már kapásból visszalőnek.

Na látjátok??? Ezért tart ott a világ ahol tart...mindenki megenged mindent magának, azt hisszük ha fegyvert rántunk vagy jól megtapodunk valakit akkor fa@ábbak leszünk. Én is anyázok eleget a sok bunkó miatt. Gyakori eset, hogy jön utánam hosszúfénnyel s minden próbálkozásom ellenére sem veszi észre magát akkor elengedem s ugyanezt a mókát eljátszuk forditott felállásban is. A halálom még a már trenddé vált ködlámpa használat. Magyarázza már el valaki, hogy tényleg velem van a baj vagy tényleg jó és hasznos ha kisütjük a szembejövô szemeit ??? A legbosszantóbb dolog, ha betöltöd a 18-at automatikusan érkezik a jogsi+izomautó ajándékcsomag amivel kedvünkre villoghatunk s ártatlan embereket nyírhatunk ki...

Link to comment
Megosztás:

?????

Egyáltalán nem vagyok "amerikabarát", bár egy ámcsi cégnél dolgozom. Ámerikában egy ilyen pisztolyos előhúzogatásért már kapásból visszalőnek. Főleg a rendőrök, akár egy rossz mozdulatért.

Nahát ezért nem vagyok ámcsibarát!

Én mindenkitől elvetetném a fegyverét! (kivéve rendőr, katona) Aki pedig fenyegetőzik vele, azt 100 évre becsukatnám a kóterbe, ott rohadjonmeg!

Egyetértek. :lol:

Csak tőlünk meg az állam veszi vissza a korábban engedélyezett fegyvert. :lol:

Ezzel is egyetértek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.