Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Minden más, ami egyezhet. :lol:

Az egy elég nagy paradoxon lenne, ha a teljesítmény is stimmelne.

Csak ennyi a lényeg:

"Forgó mozgás esetén a pillanatnyi teljesítmény az M forgatónyomaték és az ω szögsebesség szorzata."

És ezt miért nem lehetett volna elmondani szívóskodás nélkül? :lol:

Tehát akkor az fog jobban gyorsulni, amelyik magasabb fordulatszámtartományban fejti ki ugyanazt a forgatónyomatékát, professzor úr? :lol:

Link to comment
Megosztás:

1. Akkor még Skodám volt.

2. A "nekem nem tetsző vezetés" az a 60-ról kb. 110-re való gyorsítás volt, miközben előztem. Ez szerintem nem más, mint baleseti helyzetbe való belekényszerítés. Biztos bántotta, hogy keleti verdával előzik. Nézd a stuki is és a nagypofon (részemről) is benne van a pakliban.

Megtudhatnám mi a rendszámod, nem szeretnélek megelôzni vagy ha a tükörben meglátlak lehuzódom igérem :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megtudhatnám mi a rendszámod, nem szeretnélek megelôzni vagy ha a tükörben meglátlak lehuzódom igérem :lol: :lol: :lol:

Szerintem elég ha nem gyorsítasz fel miközben megelőznek :D

Autópályán is jellemző jelenet, hogy utolérek valakit a belsőben, majd amikor kihúzódik, akkor alárúg neki. Kéthetente cserélhetnék tárat, ha mindegyikre fegyvert húznék elő. Eddigi kedvencem a büszke Suzuki Lianás családapa volt hátul a gyerekülésben pici gyerekkel, aki majdnem kinyírta az egész családját csak nehogy megelőzzem.

Link to comment
Megosztás:

...nem szeretnélek megelőzni...

Tartok tőle, hogy belekényszerítenélek egy előzésbe. :lol: Nem sok sofőr bírta még eddig mögöttem a 80-as tempót... :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Megtudhatnám mi a rendszámod, nem szeretnélek megelôzni vagy ha a tükörben meglátlak lehuzódom igérem :lol: :lol: :lol:

Nem kell tartanod, ha (szabálytalanul) gyorsabban hajtasz nyugodtan megelőzhetsz. Nem fogom nyomni manővered közben, mert ha abból baleset lesz, abból valószínűleg én is kapnék. De ha valaki előttem indokolatlanul lassan megy (mint a példában 60-nal lakott területen kívül), akkor ha a forgalom engedi előzni fogok. És ha előzök, akkor tartsa az a 60-as tempót, ne tornázza magát 110-re. Ilyen ember biztos nem gondol bele, mit csinál.

Én még soha senkinek nem nyomtam a gázt, amikor előztek, hisz minek is tenném. Ha nagyobb tempóban autózik, akkor előzzön. Sőt, ha valaki mögém ér és látom előzni szándékozik, adandó alkalommal még le is indexelek neki segítve őt.

A múlt héten pl. egy kollégámmal utaztunk, lakott területen kívül beértünk egy Saab-ot, ami kb. 70-nel ment. Vagy még nem járt arrafelé vagy a természetben gyönyörködött nem tudom mit csinált, de ahogy beértük és a kollegám kiindexelt, hogy előznénk a pasas belenézett a tökörben és úgy kigyorsított, hogy fél perc múlva már az egyenesekben sem láttuk. Szal vannak ilyen emberek.

Link to comment
Megosztás:

És ezt miért nem lehetett volna elmondani szívóskodás nélkül? :lol:

Tehát akkor az fog jobban gyorsulni, amelyik magasabb fordulatszámtartományban fejti ki ugyanazt a forgatónyomatékát, professzor úr? :lol:

Pontosan, de nem szívóskodás volt. :lol: Rávezetni szerettelek volna, mert sokkal jobb ha látod az ok okozati összefüggést, mintha csak megmondom hogy így van.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan, de nem szívóskodás volt. :D Rávezetni szerettelek volna, mert sokkal jobb ha látod az ok okozati összefüggést, mintha csak megmondom hogy így van.

Én egyetemen is sokkal jobban szerettem, ha valaki 5 perc alatt elmagyarázta, és nem kellett órákat görnyednem és elmélkednem, hogy mi mit miért minek mikor :lol:

Bár kétségkívül, a sikerélmény nagyobb az utóbbi esetben :lol:

És akkor most hány éves is a kapitány? :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Én még soha senkinek nem nyomtam a gázt, amikor előztek, hisz minek is tenném. ...

Én már igen. Igaz az éjszaka volt nulla forgalom mellett a pályán és már 15 kilóméter óta szórakoztunk egymással, de ez azt hiszem nem ez a kategória :lol:

Normális úton én sem játszok ilyesmivel. Az egyik legveszélyesebb manőver. Ha menni akar, menjen csak. A következő lámpánál úgy is utól érem (ha máshol nem...) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell tartanod, ha (szabálytalanul) gyorsabban hajtasz nyugodtan megelőzhetsz. (...) Ilyen ember biztos nem gondol bele, mit csinál.

Én még soha senkinek nem nyomtam a gázt, amikor előztek, hisz minek is tenném. Ha nagyobb tempóban autózik, akkor előzzön. Sőt, ha valaki mögém ér és látom előzni szándékozik, adandó alkalommal még le is indexelek neki segítve őt.

(...)Szal vannak ilyen emberek.

Teljesen egyetértek, engem pl zavar ha vki jön utánam. Lassan megyek mert kímélem a verdát, mindig leindexelek h tessék nyugodtan elôzni....van aki megköszöni van aki beáll elém s megy lassan tovább. Sokan nagyon ki tudnak akadni ha lakott területen nem nyomom neki rendesen, lámpáznak, dudálnak stb. A másik dolog meg az, hogy jó kis mutatványok szoktak megfoganni az ilyen vadbarmok miatt, jobb is ôket elengedni, mert páholyból nézhetjük végig, hogyan orosz ruletteznek...

Link to comment
Megosztás:

Teljesen egyetértek, engem pl zavar ha vki jön utánam. Lassan megyek mert kímélem a verdát, mindig leindexelek h tessék nyugodtan elôzni....van aki megköszöni van aki beáll elém s megy lassan tovább. Sokan nagyon ki tudnak akadni ha lakott területen nem nyomom neki rendesen, lámpáznak, dudálnak stb. A másik dolog meg az, hogy jó kis mutatványok szoktak megfoganni az ilyen vadbarmok miatt, jobb is ôket elengedni, mert páholyból nézhetjük végig, hogyan orosz ruletteznek...

Ami azt illeti, én is a defenzív vezetés híve vagyok, nem szeretem, ha rámmásznak, vagy közelről követnek, inkább elengedek mindenkit, de ha megyek 100-zal, és 99-cel megy előttem valaki, megelőzöm, mert azt sem szeretem, ha nem látok távolra jól :lol: Kamion, mikrobusz mögött meg kimondottan rühellek haladni. Hja, és falu előtt sohasem előzök senkit, mert én lassítok 55-re minden kóceráj koszfészekben, és akkor meg le akarnak "tóni" :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én pl töredelmesen bevallom, hogy a qrvaannyát azoknak, akik 60-70-el mennek a 90-es szakaszon, mint pl ez

folyamatosan megfigyelhető itt Budaörs-Budakeszi között, ahol amúgy is lehetetlen előzni normálisan... :lol:

Az ilyenek menjenek busszal, azzal gyorsabban ottvannak! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen egyetértek, engem pl zavar ha vki jön utánam. Lassan megyek mert kímélem a verdát, mindig leindexelek h tessék nyugodtan elôzni....van aki megköszöni van aki beáll elém s megy lassan tovább. Sokan nagyon ki tudnak akadni ha lakott területen nem nyomom neki rendesen, lámpáznak, dudálnak stb. A másik dolog meg az, hogy jó kis mutatványok szoktak megfoganni az ilyen vadbarmok miatt, jobb is ôket elengedni, mert páholyból nézhetjük végig, hogyan orosz ruletteznek...

A legrosszabb nem is az, hogy bevág eléd és meg sem köszöni hanem az, hogy elsősorban a kocsid orrát akarja levinni. Ha már netalán muszájból ráveszem magam egy előzésre akkor nem megyek be elé míg nincs legalább 10 méter előnyöm -mielőtt megtolna hátulról.

Link to comment
Megosztás:

Ami azt illeti, én is a defenzív vezetés híve vagyok, nem szeretem, ha rámmásznak, vagy közelről követnek, inkább elengedek mindenkit, de ha megyek 100-zal, és 99-cel megy előttem valaki, megelőzöm, mert azt sem szeretem, ha nem látok távolra jól :D Kamion, mikrobusz mögött meg kimondottan rühellek haladni. Hja, és falu előtt sohasem előzök senkit, mert én lassítok 55-re minden kóceráj koszfészekben, és akkor meg le akarnak "tóni" :D

Nah, ezzel én is pont így vagyok. :lol: (főleg, ha Lexus :lol: :lol: )

Nem is olyan rég velem is történt egy hasonlő eset. Csak az itt Győr belterületén. Kijöttünk egy kőrforgalomból, az előttem levő 30-al "szüttyögött". Elkezdtem előzni 2.-ban, ez a gyökér meg odalépett neki. Az lett a vége, hogy tiltásig fogattam 2-ben, aztán szúrtam egy 3.-at. De ez már 80-90 körül volt. Ja, és közben jöttek szemből is. :lol:

Legszivesebben kiszáltam volna, és bevertem volna a képét. Pedig ritka béketűrő vagyok, így a nyudíj felé közelítve. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkodom mirôl nem volt szó így a fórumok kapcsán? (legalább is mivel én még nem taliztam)

Pl. vki gondolkodott azon, hogy mennyire biztonságosak kedvenc Opeljeink stb....

Engem érdekelne, h hány csillagot kapott az ADAC-on az F Astra vagy vmi leírások ezzel kapcs...ha vkinek van vmilyen anyaga, megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Én pl töredelmesen bevallom, hogy a qrvaannyát azoknak, akik 60-70-el mennek a 90-es szakaszon, mint pl ez

folyamatosan megfigyelhető itt Budaörs-Budakeszi között, ahol amúgy is lehetetlen előzni normálisan... :lol:

Az ilyenek menjenek busszal, azzal gyorsabban ottvannak! :lol:

Önmagában a lassú tempózó az úton engem nem zavar, mert megelőzöm és kész. Tudomásul kell venni, hogy különböző képességű autók és vezetők is az úton vannak. Ami engem zavar, ha valaki a lakott területen belül (a ténylegesen beépített, és lakott területen belül) kezd előzni, ha én is már a rendőri tűréshatáron hajtok. A sávok közötti index nélküli cikázás különösen dühít, de nem állok neki üldözni. Viszont ha a tükörben meglátok egy ilyet, akkor ha a forgalom engedi biztosan útját állom. Bár előfordult olyan is velem, hogy egy kamion traktora jött mögöttem cikázva a 2 x 2 sávoson városban, én megbeálltam elé a belsőben 80-al a 60 es táblánál (mert a teljes forgalom ezzel haladt). Na mi történt? Előzni kezdett a kettős záróvonalon keresztül, a szembejövők meg nem győztek vészfékezni, lehúzódni! Elment az egész sornak és száguldott tovább. Ez már a pisztolyos kategória....

Link to comment
Megosztás:

Önmagában a lassú tempózó az úton engem nem zavar, mert megelőzöm és kész. Tudomásul kell venni, hogy különböző képességű autók és vezetők is az úton vannak.

A különböző képesség nálam azt takarja, hogy mindenki tudjon menni 90-el biztonságban, ahol lehet. Aki ezt nem tudja

teljesíteni, az menjen tömegközlekedéssel, mert a jogsi nem alanyi jogon jár szerintem :lol: Rosszabb kedvemben az ilyet

ledudálom a francba itt Börs-Bkeszi között, mert előzni sajna azt nem nagyon lehet. Így az 5 perces útból nem ritkán

akár 15 perces is lesz, ez az ami dühít sokszor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.