Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az én értelmezésemben elsősorban nem.

Hogy jobban megértsd. Van két egy 1000-es fordulatszámtartományban azonos nyomatékot produkáló autó. Mindkettő elkezd gyorsítani a tartomány aljáról egész a végéig. Ugyanúgy fognak gyorsulni? :lol:

Húha :D Tehát adott két autó.

Nyomatékleadásuk 1000-3000-ig koppra ugyanaz.

Elkezdenek gyorsítani, egyszerre. Ugyanúgy fognak-e gyorsulni?

Ez nem az almát a körtével esete? :lol:

tömeg, légellenállás, váltóáttétel, gumik, stb stb stb stb.

Amúgy még mindig nem értem, mit akartál írni a legelső hozzászólásban :D

Ha azt,hogy ha egy autóra megmondják, h 320Nm, akkor az csak 1 bizonyos fordulatszámon, jobb esetben fordulatszám-tartományban áll rendelkezésre. Dízeleknél ált. 1800-2500-3000-ig. Utána már rohamosan csökken a nyomaték. Ez stimmt, ezt akartad mondani? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez nem igaz.

Számosítva mondjuk az egyik 2000-től 3000-ig ad le x nyomatékot a másik 3000-től 4000-ig.

Az egyik 2-től a másik 3-tól kezd gyorsítani.

Az autók minden egyéb paramétere megegyezik.

Hmm?

lóerőleadás is ugyanaz, eltérő fordulatszámoknál?

tehát, egyiknél x 2-3000-ig, másiknál is x 3-4000-ig?

Link to comment
Megosztás:

Ezen meg te gondolkozz el kicsit. :lol: És rá fogsz jönni mit akartam mondani az elején.

Adok egy kis segítséget: http://hu.wikipedia.org/wiki/Teljes%C3%ADtm%C3%A9ny

Tőled idézek: "Az autók minden egyéb paramétere megegyezik."

Tehát ha az egyik 2-3000-ig ad le y Nm-nyi nyomatékot, a másik 3-4000-ig ad le y Nm-nyi nyomatékot. ( A két nyomaték megegyzik, egyedüli különbség csak a fordulatszámtartományokban keresendő ) Minden egyéb más egyező. A minden egyéb másba beletartozik a lóerő is, szerintem. Tehát akkor 2-3000-ig x Le az egyik mocinál, míg a másiknál 3-4000-ig szintén x Le, ha a Te kezdeti feltételedből indulunk ki :lol:

Most akkor miről is beszélgetünk? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezen meg te gondolkozz el kicsit. :D És rá fogsz jönni mit akartam mondani az elején.

Adok egy kis segítséget: http://hu.wikipedia.org/wiki/Teljes%C3%ADtm%C3%A9ny

Magadnál vagy???

lim, differenciálszámítás, meló végén? :D

holnap reggel, majd frissen megnézem :lol:

De addig Te gondolkozz el az előző hozzászólásomon :lol:

TE mondtad, hogy egyedül a nyomatékleadási-intervallum különbözik, minden más EGYEZŐ. Most akkor? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én már tényleg nem tudom mit akar kihozni ebből :lol:

Mi köze van a Suzuki előzéséhez ennek azon kívül, hogy a 2000-es fordulat szerintem is kicsit alacsony?

ÓÓ.

A nyomatékszegénységről volt szó. Erre mondtam, hogy nem elég önmagában a nyomaték nagyságát nézni hanem kell a hozzá tartozó fordulat. Attól hogy egy motor kevesebb nyomatékot produkál mint egy másik az nem jelenti azt hogy gyengébb lenne.

Általános elgondolás az emberekben, hogy a nyomaték egy lent lévő valami a lóerő meg egy fent lévő valami. Ez nem így van.

Link to comment
Megosztás:

Megvan a piros. :lol:

C18XEL, 125 paci 170 nm. (Mi az az L a végén?)

Lovakat még nem nagyon izzasztottam meg, mert a vezérlés állapotáról semmit nem lehet tudni, így meg forgatni nem szeretném. De a nyomaték az nyomaték. 2-4-ig tol, mint a veszedelem. Bár kicsit nehézkes, legalábbis a másikhoz hasonlítva. :lol:

Képek és további infók a közeljövőben. (a keresek-ben már volt linkelve a hirdetés)

Az L csak 115LE......próbáltam utána járni mi a különbség c18xe és a c18xel között,de senki nem tud erre válaszolni........ :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az L csak 115LE......próbáltam utána járni mi a különbség c18xe és a c18xel között,de senki nem tud erre válaszolni........ :lol:

Igen én is rájöttem. Nem értem a hirdetésben miért 125 volt írva, amikor a forgalmiban is egyértelműen ott a 85 kW.

Én is nézegettem ittott. Szerintem nincs lényegi különbség pusztán az ECU van takarékosabbra, környezetkímélőbbre hangolva.

Link to comment
Megosztás:

Igen én is rájöttem. Nem értem a hirdetésben miért 125 volt írva, amikor a forgalmiban is egyértelműen ott a 85 kW.

Én is nézegettem ittott. Szerintem nincs lényegi különbség pusztán az ECU van takarékosabbra, környezetkímélőbbre hangolva.

Kb Én is erre a következtetésre jutottam.......125LE csak 95ig volt.......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.