Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Megoldhatjuk! Viszont te meg időt szánsz majd a kocsimra és átnézed! :huh: Csak vicceltem! Gyere/gyertek, sok szép látni való van itt! Pl. a kocsim is ide tartozik... ezért megint én kérek elnézést!!! :D

Tudom hogy szép vidék, elég sokat jártam már arra :D

Majd kérdezek ha megyek <_<

Link to comment
Megosztás:

Nincs a környéken.

Mi kell? Fehérváron háznál vettem pár hete az el. ablakomat, ott volt egy caravan bontásra itélve. Motortere égett ki.

Egy apró de annál bosszantó dolog kéne:a két belső napellenzőnek a tartója.Sajnos mind a kettő el van törve és így "nyárközepén" eléggé zavaró. Mondjuk annyira nem lafog, valamelyest a külsők tartják, !de ha lefordítom...

meg körülnéztem volna. pl hátsó ülést is szeretnék cserélni, fejtámlásosra.

Link to comment
Megosztás:

Egy apró de annál bosszantó dolog kéne:a két belső napellenzőnek a tartója.Sajnos mind a kettő el van törve és így "nyárközepén" eléggé zavaró. Mondjuk annyira nem lafog, valamelyest a külsők tartják, !de ha lefordítom...

meg körülnéztem volna. pl hátsó ülést is szeretnék cserélni, fejtámlásosra.

Napellenző tartó 600 huf. körül van/db,opel szervízben.

Asszem decemberben vettem.

Link to comment
Megosztás:

Egy apró de annál bosszantó dolog kéne:a két belső napellenzőnek a tartója.Sajnos mind a kettő el van törve és így "nyárközepén" eléggé zavaró. Mondjuk annyira nem lafog, valamelyest a külsők tartják, !de ha lefordítom...

meg körülnéztem volna. pl hátsó ülést is szeretnék cserélni, fejtámlásosra.

Nekem is letört nemrég az egyik. Fehérváron ott van a Zobori úton (Köfém ltp) egy kis Opel bolt, Peske Peti, a tulaj meghoz bármit, ami Opelhez kell. Valóban 682Ft az eredeti. A katalógusszáma: 14 38 336.

Link to comment
Megosztás:

Rohadt lehúzós egy hely! :huh: Én próbáltam alkudni, de egy fillért nem engedett az a ... <_<

Amúgy igen, de nekem is kellett múltkor ilyen pöcök, olyan kedve volt, ingyen odaadta. Most kellett volna rúgó előre, azt mondta több mint 10 rugó (mármint a 2db). Úgyhogy más helyről megkaptam 10ért az egész garnitúrát.

Peskénél vásárolok én is, vele meg vagyok elégedve.

Link to comment
Megosztás:

na szóval, kvescsön....!

hangfal... elölre mekkora is fér be max? 12-14?

5letek ? <_<

Nem inkább hangszóró? Előlre simán bemegy a 165 mm-es körhangos kiemelő keretekkel, hátulra meg dobj be egy mélyládát azt kész.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én hogy a sunyiba tettem bele?

Nna akkor elárulom a módját mégegyszer, jelzem gyári ajtókárpitról van szó. Először is kellenek a kiemelő keretek ugyebár de azok kevesek -pótlásnak 160-as KPE csőből kiesztergáltam 4 db (elölre-hátulra) 12 mm-es vastagságban gyűrűket, azoknak a csavarhelyét egyértelműen ki kell vágni -fúrni nem lehet mert ugyebár keskenyebb mint a hangszóró illeszkedő pereme. Ezzel meg van oldva a kiemelés. Idáig OK? Aszongya a cartárs nem fér az ajtókárpit alá, nos egy kicsit abból a kemény anyagból ki kell csipkedni (pl villanyszerelő-kábelvágóval) amire a plüsskárpit ragasztva van de csak ésszel mert akkor belülről a kárpit hiányos lesz -kilátszik a műanyag mellett egy szép kis rés. Ezáltal a kárpit már a helyére is fog menni -persze nem olyan egyszerűen, kicsit "fészkelni" kell a helyére. A dolog érdekesebbik része most jön ugyanis az elektronika érdekes egy dolog, beleér a vezetéke az ablakba -na azt úgy kell félre csúsztatni valahogy, hogy ne érjen bele rázkódás után sem. És ha mindezekkel megvagy akkor lehet élvezni az új "muzsika hangját"... <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor én hogy a sunyiba tettem bele?

Nna akkor elárulom a módját mégegyszer, jelzem gyári ajtókárpitról van szó. Először is kellenek a kiemelő keretek ugyebár de azok kevesek -pótlásnak 160-as KPE csőből kiesztergáltam 4 db (elölre-hátulra) 12 mm-es vastagságban gyűrűket, azoknak a csavarhelyét egyértelműen ki kell vágni -fúrni nem lehet mert ugyebár keskenyebb mint a hangszóró illeszkedő pereme. Ezzel meg van oldva a kiemelés. Idáig OK? Aszongya a cartárs nem fér az ajtókárpit alá, nos egy kicsit abból a kemény anyagból ki kell csipkedni (pl villanyszerelő-kábelvágóval) amire a plüsskárpit ragasztva van de csak ésszel mert akkor belülről a kárpit hiányos lesz -kilátszik a műanyag mellett egy szép kis rés. Ezáltal a kárpit már a helyére is fog menni -persze nem olyan egyszerűen, kicsit "fészkelni" kell a helyére. A dolog érdekesebbik része most jön ugyanis az elektronika érdekes egy dolog, beleér a vezetéke az ablakba -na azt úgy kell félre csúsztatni valahogy, hogy ne érjen bele rázkódás után sem. És ha mindezekkel megvagy akkor lehet élvezni az új "muzsika hangját"... :huh:

Megkérdezhetem milyen mély a hangszóró? <_< Nekem a JBL 61mm.

Link to comment
Megosztás:

hangszóró na, arra gontoltam <_<

Ládikát nem akarok hátra ...rengeteg helyet vinne el és a kézifékes kanyarokat sem bírná... vagy csak ha készül neki rendes nagy keret...

Egy JBL szettet néztem ki én is... talán egy SONY lehet a konkurenciája...

csak informálódnék hogy mekkora fér el és hova...

a hangváltót(külső) ki, hova pakolja ha épp van neki?

Link to comment
Megosztás:

Nna akkor hát: 140w-os 2 utas Hertz ECH165 tipusú hangszórók vannak bent, a mágnes felőli perem és mágnes külseje közti mélység 62mm, teljes mélység 65mm. Egyéb kérdés?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tanácstalan vagyok emberek! <_<

Mikor megvettem a kocsit 2008.03. felpolíroztam a karosszériát, nagyon szép színe lett, mintha új lett VOLNA. Most már ismét meg van kopva a festés (foltosan vissza mattult). Ennyi ideig tart a polírozás? Fél év? Vagy én rontottam el valamit? Rossz polír krémet használtam?

Szerintetek érdemes még most, tél előtt felpolírozni ismét?

Link to comment
Megosztás:

Egy JBL szettet néztem ki én is...

a hangváltót(külső) ki, hova pakolja ha épp van neki?

Nekem az ajtóban egy JBL GTO 6505e van. 16 centis, beépítési mélysége lemérve 61 mm. A kárpit gyári és az üveg is elmegy a mágnes mögött. A hangváltót az ajtó belsejébe tettem a tükörháromszög és az ajtónyitó kilincs közé.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az ajtóban egy JBL GTO 6505e van.

Az nem szólhat rosszul.

Nekem ALPINE van elöl. 10 centi átmérőjű. <_<

A gyárinál szebben szól és még a Kadettből maradt.

Majd egyszer,ha nem lesz mire költenem kicserélem egy 16-os Alpine szettre.

Jaa hátul is Alpine (az 13-es ) és egy Extra slim mélyláda egy kis Alpine erőlködővel.

A fejegység meg Blau Acapulco MP52-es.

Fontosabb a hely most a babakocsinak. :-)

Link to comment
Megosztás:

nekem az 56-os nem megy be, beleér az üvegbe

szintén caravan

Nem értem. Nem kevés a kiemelése? Vagy netán nem a vezeték fogja meg az ablakot? Nekem az fogta és nem a hangos-mágnes. Na majd ha szétszedem az egyiket -mert a fólia lecsusszant az ajtóról mikor visszatettem a kárpitot- lefotózom és belinkelem, hogy hogyan is van benne a kacat. Amúgy a hangos csatija a kocsi orra fele kell, hogy álljon (valamilyen szögben) ha jól emléxek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.