Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Azt azért tudd, hogy ha csere lesz, az csakis nem hivatalos módon műxik. Külömben terveztetni kell az átalakítást. Ja, és cserélni a futóművet, a féket, legalább az elejében.

Én úgy tudtam, hogy össze kell iratni a motort a kasznival. Első-hátsó GSi futóművem van már csak még nincs fennt. Ez a terveztetni pontosan mit jelent? Mondjuk ha egy szervíz ad egy szakvéleményt vagy igazolást az átépítésről az elég?

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudtam, hogy össze kell iratni a motort a kasznival. Első-hátsó GSi futóművem van már csak még nincs fennt. Ez a terveztetni pontosan mit jelent? Mondjuk ha egy szervíz ad egy szakvéleményt vagy igazolást az átépítésről az elég?

Neked ugye most c14nz van. Mivel az ne több mint 10 %-kal erősebb ezért mérnökkel teveztetni kell. A pontos részleteket nem ismerem, mert nem töröm ilyesmin a fejem.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudtam, hogy össze kell iratni a motort a kasznival. Első-hátsó GSi futóművem van már csak még nincs fennt. Ez a terveztetni pontosan mit jelent? Mondjuk ha egy szervíz ad egy szakvéleményt vagy igazolást az átépítésről az elég?

Így van, gépészeti tervezés kell hozzá, ami többe kerülne, mint az autód.

Link to comment
Megosztás:

Neked ugye most c14nz van. Mivel az ne több mint 10 %-kal erősebb ezért mérnökkel teveztetni kell. A pontos részleteket nem ismerem, mert nem töröm ilyesmin a fejem.

Értem. És mi van akkor ha kicserélem de nem iratom össze és kivesz a rend szigorú őre és ne adj isten meglesi a motorszámot? Mondjuk ilyen még nem volt de bármi megtörténhet.

Az egy másik kérdés, hogy van-e kedvem vizsgára majd 2 év múlva megint visszatenni ezt, mert addig még azért sok víz lefolyik a Dunán.

Link to comment
Megosztás:

Értem. És mi van akkor ha kicserélem de nem iratom össze és kivesz a rend szigorú őre és ne adj isten meglesi a motorszámot?

Nem a rendőr kiállítása lesz a necces hanem a KPM-é.

Link to comment
Megosztás:

Értem. És mi van akkor ha kicserélem de nem iratom össze és kivesz a rend szigorú őre és ne adj isten meglesi a motorszámot? Mondjuk ilyen még nem volt de bármi megtörténhet.

Az egy másik kérdés, hogy van-e kedvem vizsgára majd 2 év múlva megint visszatenni ezt, mert addig még azért sok víz lefolyik a Dunán.

Nekem még rendőr soha nem nézte meg a motort egyik autómban sem. Viszont szoktak az utak mentén KPM-esek is posztolni. Nekik viszont minden joguk megvan hozzá, sztem. Az is igaz, hogy még ők sem ellenőriztek, de még olyant sem hallottam, hogy szgk-t ellenőriztek volna.

Link to comment
Megosztás:

Értem. És mi van akkor ha kicserélem de nem iratom össze és kivesz a rend szigorú őre és ne adj isten meglesi a motorszámot? Mondjuk ilyen még nem volt de bármi megtörténhet.

Az egy másik kérdés, hogy van-e kedvem vizsgára majd 2 év múlva megint visszatenni ezt, mert addig még azért sok víz lefolyik a Dunán.

Ha ekkora rizikót, és ennyi fölösleges melót be mersz vállalani, akkor egyszerűbb ha egy színre azonos rendszám nélküli nagymotoros autó veszel, és használod a kismotoros rendszámával, amit csak vizsgáztatni viszel.

Bár ez is gáz, de elmarad a sok fölösleges motorcsere meló. <_<

Arra viszont vigyázz, hogy az országot ezzel el ne hagyd! Engem már szedtek szét Hegyeshalomnál az osztrák vámosok. Pedig semmi sem volt nálam. Lehet, hogy ez volt nekik gyanús, hogy üres kocsival mentem. Szinte csak bankkártya volt nálam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még rendőr soha nem nézte meg a motort egyik autómban sem. Viszont szoktak az utak mentén KPM-esek is posztolni. Nekik viszont minden joguk megvan hozzá, sztem. Az is igaz, hogy még ők sem ellenőriztek, de még olyant sem hallottam, hogy szgk-t ellenőriztek volna.

Engem sem szedett még ki sosem KPM-es, pedig szinte naponta jövök el mellettük a Határ útnál. Mindenesetre köszi a véleményeket, átgondolom ezt a kérdést. Mert igazság szerint csak azért kéne a nagy motor, hogy ne lendületből kelljen autózni. Kihasználni igazán úgysem tudom még ezt sem itt a városban, pláne nem ilyen 0 toleráns időszakban.

Link to comment
Megosztás:

Szolnoknál a 4-esen nagyon szeretnek kinlódni az emberrel. Pl. műbizonylatos fólia, alváz-, motorszám, Co2 mérés és hadd ne soroljam. Nekem majdnem levették a rendszámtáblát a fólia miatt (pedig műbizonylat + kártya + beszerelési nyilatkozat meg minden van róla) csak kirugtam magam egy Közlekedési Főfelügyelet által meghatározott első-üveg(ek)re meghatározott jogszabályi ponttal és az általam jövőben elkövetendő lehetséges következményekkel ha leszedik. Látták nem sík hülyével van dolguk azt visszavettek az iramból. Ha lehetséges érdemes őket kikerülni, nem csak azon a helyen...

Link to comment
Megosztás:

Nem a rendőr kiállítása lesz a necces hanem a KPM-é.

Még ez sem a legrosszabb eshetőség. Mi van, ha balesetet okozol, vagy okoznak Neked? Ilyenkor ellenőrizni szokták az adatokat, és ha valami nem stimmel, akár Te okoztad a balesetet, akár Neked okozták, Te leszel elmarasztalva, és a biztosító nem fizet.

Link to comment
Megosztás:

Még ez sem a legrosszabb eshetőség. Mi van, ha balesetet okozol, vagy okoznak Neked? Ilyenkor ellenőrizni szokták az adatokat, és ha valami nem stimmel, akár Te okoztad a balesetet, akár Neked okozták, Te leszel elmarasztalva, és a biztosító nem fizet.

Nem kell balesetezni... <_< :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy Opel Astrám 2004 nJoy modell 1,6l benzines mocival 8 szelep meg 85 pacis és nem tudom, h ez most ECO TEC moci-e benne vagy milyen? vki ha tud egy bővebb leírást róla, az írjon kérem szépen.

Érdekelne a vezérlés (DOHC, OHC?) ilyesmik, mennyire régi ez meg hogy ezután milyen mocik következnek.

Minden hozzászólást köszönök előre is. :huh:

Teszek képet a mociról:

hpim1940me8.th.jpg

Ja és erre lehet olyan műanyag Eco Tec-es védőt tenni? <_<

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Engem sem szedett még ki sosem KPM-es, pedig szinte naponta jövök el mellettük a Határ útnál. Mindenesetre köszi a véleményeket, átgondolom ezt a kérdést. Mert igazság szerint csak azért kéne a nagy motor, hogy ne lendületből kelljen autózni. Kihasználni igazán úgysem tudom még ezt sem itt a városban, pláne nem ilyen 0 toleráns időszakban.

A városban meg főleg elég az 1,4. Hacsak nem akarsz lámpától lámpáigat játszani. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy Opel Astrám 2004 nJoy modell 1,6l benzines mocival 8 szelep meg 85 pacis és nem tudom, h ez most ECO TEC moci-e benne vagy milyen? vki ha tud egy bővebb leírást róla, az írjon kérem szépen.

Érdekelne a vezérlés (DOHC, OHC?) ilyesmik, mennyire régi ez meg hogy ezután milyen mocik következnek.

Minden hozzászólást köszönök előre is. :D

Teszek képet a mociról:

http://img337.imageshack.us/img337/2457/hpim1940me8.th.jpg

Ja és erre lehet olyan műanyag Eco Tec-es védőt tenni? :huh:

Köszi

Neked sima OHC motorod van. Motortakarót meg felesleges rátenni, sztem

Viszont beírhatnád a motorkódot. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy Opel Astrám 2004 nJoy modell 1,6l benzines mocival 8 szelep meg 85 pacis...

Érdekelne a vezérlés (DOHC, OHC?)

Ha 8 szelep csattog az tudtommal nagyon nem D-OHC hanem csak OHC.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy Opel Astrám 2004 nJoy modell 1,6l benzines mocival 8 szelep meg 85 pacis...

Érdekelne a vezérlés (DOHC, OHC?)

Ha 8 szelep csattog az tudtommal nagyon nem D-OHC hanem csak OHC...

Link to comment
Megosztás:

Háááát. Az az igazság, hogy szeretném meglepni magam vele karácsonyra :D Csak az asszony meg ne tudja. <_< Abban tudok segíteni, hogy ha olyan jellegű gondod van, hogy otthon balhé lenne belőle akkor magamra vállalom. Fogd rám, hogy tőlem kaptad :D

Á csak álmodik a nyomor. Most a vezszijszakadásból adódó felújitáskor többen ajánlották az SE-sitést de az se fért már bele. Pedig elfért volna az istállóba az a pár plussz paci. Majd egyszer. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Á csak álmodik a nyomor. Most a vezszijszakadásból adódó felújitáskor többen ajánlották az SE-sitést de az se fért már bele. Pedig elfért volna az istállóba az a pár plussz paci. Majd egyszer. :huh:

Alőször is próbáld meg kordában tartani azt a 60 "fergeteges" lóerőt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.