Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem, Pesten is 140 ezer csak 90-nek hirdetik. Az asszonynak január óta van jogsija. A story a következő. Gyere tanulj nálunk mert itt csak 90 ezer a jogsi. Majd menet közben vegyél még 7 órát 25 ezerért. Jah nem akarsz, akkor megbuktál és fizess 10 ezret és kötelezően vegyél még 6 órát. A 3 vizsgán már átmész mert összejött a kívánt összeg. Kb. ennyit a mostani 90 ezres jogosítványokról. Nálunk speciel a 3. nál úgy volt, hogy megmondta az oktató kerek perec, hogy ha nem vesz még 5 órát akor meg fog bukni garantáltan, mert ő így tervezte be. Én meg mondtam neki, hogy én meg úgy terveztem be, hogy most már eleget fizettem és ha nem megy át akkor nagyon morcos leszek. természetesen ha nem megfelelő a tudása bukjon meg, de ne azért buktassa meg mert nem fizetett "eleget". Érdekes levizsgázott és még a kevés gyakorlatához képest is jól vezet.

Akkor én le se írom hogy mennyit húztak le rólam. Sokat.Borzasztóan féltem vezetni először, persze nem csapattam Ladávala faluban/szántáson mint sokan és persze tudták hogy kell váltani, kuplungolni- meg azt a kocsit (skoda felícia- akkor volt 10 éves!! a kuplung is úgy volt beállítva, hogy ne kopjon annyira)könnyű volt lefullasztani -az OPEL is meghal néha, mert nem jól kuplungolok de kb fél évben kétszer.

Plusz forgalmin megrántottak, 2x, pedig elsőre simán átengedhettek volna az oktatóm szerint is, másodszor olyan ideges voltam, hogy egy összetett kereszteződésben letértem az útvonalról amit mondtak. A srácot, aki mindennap 40 km-t országúton hozta be a kocsit és jól vezetett, az első vizsgámnál nem engedték végig -közbekellett avatkozni, mert majdnem összehajtogatott egy biciklistát.

Autópálya nem is volt, nem pesti vagyok (ott a nejem mindig sír, ha ott kell autóban ülnie- akár utasként akár sofőrként- bárki mellett gyorsnak érzi a tempót : 40-70 km -t [közben 70 az engedélyezett és úgy megy a tömeg 80-90et hogy ihaj!! ])

Az igazi oktatást egy haverom adta- megtankoltuk a gépet, aztán sötétben csupa egyenrangú kereszteződés Zamárdi, Szántód , kb 1 hónapig esténként!

Meg elmentünk erre arra, aztán nagy nehezen 1 hónappal később egyedül is be mertem ülni, addig tesó(no jogsi!) meg valaki mindig ült mellettem.

ja azért volt vad dolog amire nem vagyok büszke:

Érdi lejtő M7, 205 km óra szerint, igaz üres volt az út,

Mivel pici gyerekem van most inkább öregesen vezetek. Tényleg. Néha dudálnak ,mert sötétben hamar elfáradnak a szemeim- és lassabban fogom fel a táblákat is sajnos.

Link to comment
Megosztás:

. Eltelt jónéhány hónap meg 4000km és most kezdem úgy érezni hogy már megtanultam vezetni. Tehát el tudom vinni a kocsit A pontból B pontba.

Friss jogsis, óvatos. Nem veszélyes.

1 éves jogsis, ő a király, már ura a gépnek, tuggya hol a kormány meg a gáz... Egy két (szerencsés esetben kisebb) csattanás után rájön, hogy az élet bonyolultabb mint gondolta... Nagggyon veszélyes!

4.- 5.- 6. év eltelik csendesen.

7. évben összezavarodik minden, vita a házastárssal, munkahelyi problémák, stb, stb, megint csitt, csatt. Ha ezt túléli a zember, akkor nyugi van a 14. éves jogsiig.

A 14-es szám babonás, újra zűrös év, törik a verdát.

14 év fölött már biztonságos....

EZT MONDJÁK nálam okosabbak.

Én valahogy nem illek ebbe a képbe. Még nem okoztam balesetet 46 éve mióta az utat koptatom.

Igaz, belém azért szálltak már vagy háromszor, de megúsztam.

Link to comment
Megosztás:

Friss jogsis, óvatos. Nem veszélyes.

...

14 év fölött már biztonságos....

EZT MONDJÁK nálam okosabbak.

Én valahogy nem illek ebbe a képbe. Még nem okoztam balesetet 46 éve mióta az utat koptatom.

Igaz, belém azért szálltak már vagy háromszor, de megúsztam.

Úristen most számoltam utána hogy milyen régóta van jogsim -> hogy eljárt az idő felettem :lol:

Olyan depressziós lettem hogy holnap tuti karambolt okozok :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Úristen most számoltam utána hogy milyen régóta van jogsim -> hogy eljárt az idő felettem :lol:

Olyan depressziós lettem hogy holnap tuti karambolt okozok :lol: :lol:

Nekem Februárban volt 10 éves a B-s jogsim. Azóta aktívan vezetek is autót minden nap, eddig balesetmentesen. Kopp-kopp. Motorral előtte volt azért ez-az.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Februárban volt 10 éves a B-s jogsim. Azóta aktívan vezetek is autót minden nap, eddig balesetmentesen. Kopp-kopp. Motorral előtte volt azért ez-az.

A motor más világ, szvsz arra születni kell. Kis hiba is nagy bajt okozhat. Nem mernék rendszeresen motorozni, pedig régen kb. kétezer km-t mentem mountain bike-al évente, és a mai napig is aktívan használom.

Egy barátom szinte nulla kétkerekű előélettel vett egy motort, letette a jogsit rá. Egy idő után elmúlt a frissjogsis félelem, de jött egy fekvőrendőr. Pánik első fék be, elhasalt, törött minden, ő is, a motor is.

Kollégám a cég parkolójában mutogatta a tudását motorral, szintén túl a frissjogsin. A motor kiszaladt alóla, összevissza törte magát, a motor meg a parkoló autókat.

Épp tegnap volt a tévében, hogy idén rengeteg motoros baleset történik még mindig, pedig ilyenkor már lecsengőben van a szezon. Lehet nem ártana szigorítani a motoros jogsiszerzés feltételeit.

Na ez már itt végképp off...

Link to comment
Megosztás:

Friss jogsis, óvatos. Nem veszélyes.

1 éves jogsis, ő a király, már ura a gépnek, tuggya hol a kormány meg a gáz... Egy két (szerencsés esetben kisebb) csattanás után rájön, hogy az élet bonyolultabb mint gondolta... Nagggyon veszélyes!

4.- 5.- 6. év eltelik csendesen.

7. évben összezavarodik minden, vita a házastárssal, munkahelyi problémák, stb, stb, megint csitt, csatt. Ha ezt túléli a zember, akkor nyugi van a 14. éves jogsiig.

A 14-es szám babonás, újra zűrös év, törik a verdát.

14 év fölött már biztonságos....

EZT MONDJÁK nálam okosabbak.

Én valahogy nem illek ebbe a képbe. Még nem okoztam balesetet 46 éve mióta az utat koptatom.

Igaz, belém azért szálltak már vagy háromszor, de megúsztam.

Akkor sima ügy.: 1 év múlva leteszem a kocsit, és előveszem 14 év múlva. :lol: Amúgy az asszony a balesetin dolgozik, ezért elsőkézből kapom az információkat, ki hogyan közlekedik. Elég sokszor van úgy baleset, hogy semmi logikus magyarázata nincs, csak elbambult, nem figyelt, vagy nem is tudja mi történt. Gondolom ez a rutinból vezetés amikor vki 1000 szer ment már arra, csukott szemmel tudja az utat, a lámpákat a váltásokat, aztán egyszer jön vmi változás és mire felucsódik már kész a baj.

Link to comment
Megosztás:

Két kérdésem lenne a tapasztaltabb( mármint nálam) kollégákhoz.:

1.: Miért nem szabad a lámpánál egyesben kinyomott kuplungal várakozni? Tényleg annyira kopik a kinyomócsapágy? Vagy csak duma? Mivel kezdő vagyok mindig berakom előre egyesbe, mert ha a sárgánál kezdem mindíg kapkodom, és ötből egyszer lefulladok.

2.: Miért nem szabad kinyomott kuplungal kanyarodni? Egy munkatársam vittem, és ő szólt hogy ne tegyem, mert ha húz a kocsi stabilabb az autó. Ennek alacsony sebességnél van jelentősége?

Az oktató annak idején elmondta hogy kell csinálni, csak azt nem hogy miért. ez nála volt vmi hóbort, vagy okkal mondta?

Előre is kösz az építő jellegő hozzászólásokat, tanácsokat.

1:

én a kuplungtárcsa kopása miatt tudtam, hogy nem kell rajta állni, bár a kinyomócsapágy tuti terhelve van !!

Hogy magyarázzam el egy nőnek, hogy akkor kapcsolunk egyest, ha már látjuk a pirosról sárgára váltást?

Arról nem is beszélve ,hogy esetleg belédmennek miközben nyomod a kuplungot- eltolnak, elugrik a kocsi, mikor megijedsz....

Opelt lefullasztani?

Szerintem ahhoz kell egy kuplung állapot- pl a tárcsa még tök új állapotában létezik az, hogy könnyebben megfullad???? ha kopottabb akkor már jobban csúszik, könnyebb váltani- nem kell annyira figyelni, hogy hol az a fogási pont?

ne szégyelld,hogy mazsola vagy, tedd ki a kék T-t , türelmesebbek az emberek. Meg jobban is féltik a kocsijukat.

2: úgy gyorsul mint az állat, kanyar közben szoktam kicsit kuplung gázfröccs játékkal az asszonyt hergelni.... ő ilyenkor üvöltő mód bekapcsol- pedig amikor már kifele tartasz, nincs akkora veszély, ha nem nyomod/ fordítod túl....

Link to comment
Megosztás:

Akkor sima ügy.: 1 év múlva leteszem a kocsit, és előveszem 14 év múlva. :lol: Amúgy az asszony a balesetin dolgozik, ezért elsőkézből kapom az információkat, ki hogyan közlekedik. Elég sokszor van úgy baleset, hogy semmi logikus magyarázata nincs, csak elbambult, nem figyelt, vagy nem is tudja mi történt. Gondolom ez a rutinból vezetés amikor vki 1000 szer ment már arra, csukott szemmel tudja az utat, a lámpákat a váltásokat, aztán egyszer jön vmi változás és mire felucsódik már kész a baj.

Én szeretek a kocsiban aktívan pihenni-kirándulni- csak van egy rizikója, hogy utána alig tudom hazavezetni.

Link to comment
Megosztás:

A motor más világ, szvsz arra születni kell. Kis hiba is nagy bajt okozhat. Nem mernék rendszeresen motorozni, pedig régen kb. kétezer km-t mentem mountain bike-al évente, és a mai napig is aktívan használom.

Egy barátom szinte nulla kétkerekű előélettel vett egy motort, letette a jogsit rá. Egy idő után elmúlt a frissjogsis félelem, de jött egy fekvőrendőr. Pánik első fék be, elhasalt, törött minden, ő is, a motor is.

Kollégám a cég parkolójában mutogatta a tudását motorral, szintén túl a frissjogsin. A motor kiszaladt alóla, összevissza törte magát, a motor meg a parkoló autókat.

Épp tegnap volt a tévében, hogy idén rengeteg motoros baleset történik még mindig, pedig ilyenkor már lecsengőben van a szezon. Lehet nem ártana szigorítani a motoros jogsiszerzés feltételeit.

Na ez már itt végképp off...

Ebben egyet értünk. Én 6 éves koromtól motoroztam 17 éves kormig verseny szinten. Gyorsaságiztam. Aztán elfogyott a "kedv" sajnos családi szinten. Viszont akkor én majdnem motorra születtem némi csúszással :lol:

Link to comment
Megosztás:

1:

én a kuplungtárcsa kopása miatt tudtam, hogy nem kell rajta állni, bár a kinyomócsapágy tuti terhelve van !!

Hogy magyarázam el egy nőnek, hogy akkor kapcsolunk egyest, ha már látjuk a pirosról sárgára váltást?

Arról nem is beszélve ,hogy esetleg belédmennek miközben nyomod a kuplungot- eltolnak, elugrik a kocsi, mikor megijedsz....

Opelt lefullasztani?

Szerintem ahhoz kell egy kuplung állapot- pl a tárcsa még tök új állapotában létezik az, hogy könnyebben megfullad???? ha kopottabb akkor már jobban csúszik, könnyebb váltani- nem kell annyira figyelni, hogy hol az a fogási pont?

ne szégyelld,hogy mazsola vagy, tedd ki a kék T-t , türelmesebbek az emberek. Meg jobban is féltik a kocsijukat.

2: úgy gyorsul mint az állat, kanyar közben szoktam kicsit kuplung gázfröccs játékkal az asszonyt hergelni.... ő ilyenkor üvöltő mód bekapcsol- pedig amikor már kifele tartasz, nincs akkora veszély, ha nem nyomod/ fordítod túl....

Kösz a hozzászólást én nem merem az asszonyt hergelni, amugy is félt először a kocsiba, szoktam figyelgetni tök feszült volt jó ideig. Most már kezd felengedni, most riasszam meg?

Link to comment
Megosztás:

Kösz a hozzászólást én nem merem az asszonyt hergelni, amugy is félt először a kocsiba, szoktam figyelgetni tök feszült volt jó ideig. Most már kezd felengedni, most riasszam meg?

Dehogy, majd lassan szokjon rá hogy nem kell mindig a kuplungon rajta állni, de érinteni sem (ha picit nyomod akkor kopik a tárcsa!!%), hanem a lábat félre aztán, csak fékezés alatt közben, meg váltásnál kell kuplungolni.

az enyém már a 3ik kocsiját nyüvi(2 ütemű majd 4 ütemü Warbi, Daihatsu Applause megvan de nincs műszakiztatva, az Opelem van kínozva... ) de még mindig tapossa a pirosnál!

Link to comment
Megosztás:

Eltelt jónéhány hónap meg 4000km és most kezdem úgy érezni hogy már megtanultam vezetni.

Ilyet ne mondj.

Az ember holtamig tanul.

Én kifejezetten utálom, mikor azt mondják magukról egyes emberek, hogy ők frofi vezetők.

Szerintem olyan nincs, külön szabályok vannak a versenypályán és az utcai forgalomban, tévedni meg mindenki fog egyszer.

Én 89-től vezetek, voltam kamionon, buszon, hála isten (kopp- kopp-kopp) még nem volt balesetem, pedig nem mondom soha senkinek, hogy jól vezetek.

Az tényleg igaz, lassan jársz tovább, élsz.

Pedig én is megveretem a gépet néha. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kösz a hozzászólást én nem merem az asszonyt hergelni, amugy is félt először a kocsiba, szoktam figyelgetni tök feszült volt jó ideig. Most már kezd felengedni, most riasszam meg?

Na én meg az asszonyos mellett feszülök ki idegileg. Egy részeg sofőr se képes arra amire ő -olyan pánikot tud bennem kelteni, főleg mióta lezúzott egy bringást és pont mellette ültem, jobban kigyorsít mint én ha versenyszellememben vagyok és hadd ne soroljam a többit. Igaz az övé sokkal jobban tép mint az enyém, elvégre is 8 helyett 16 szelep, elektronikus vezérlés ésatöbbije...

Link to comment
Megosztás:

Ilyet ne mondj.

Az ember holtamig tanul.

Én kifejezetten utálom, mikor azt mondják magukról egyes emberek, hogy ők frofi vezetők.

Szerintem olyan nincs, külön szabályok vannak a versenypályán és az utcai forgalomban, tévedni meg mindenki fog egyszer.

Én 89-től vezetek, voltam kamionon, buszon, hála isten (kopp- kopp-kopp) még nem volt balesetem, pedig nem mondom soha senkinek, hogy jól vezetek.

Az tényleg igaz, lassan jársz tovább, élsz.

Pedig én is megveretem a gépet néha. :lol:

Akkor félreértettél az autót vezetni tanultam meg, nem közlekedni. Ez két külön dolog. Ezért is irtam hogy elvinni A pontból B pontba. Az csak természetes hogy senki nem lesz pár hónap alatt profi vezető. És abban igazad van, azok a legveszélyesebbek akik profinak képzelik magukat, bármilyen kétes kimenetelű szituációba bátran belemennek bízva a tudásukba ami legtöbbször hiányos és gyorsabban, sportosabban mennek mint ahogy a kocsi bírná. Néha elég 10 centire átcsúszni a másik sávba, és kész a baj.

Link to comment
Megosztás:

Na én meg az asszonyos mellett feszülök ki idegileg. Egy részeg sofőr se képes arra amire ő -olyan pánikot tud bennem kelteni, főleg mióta lezúzott egy bringást és pont mellette ültem, jobban kigyorsít mint én ha versenyszellememben vagyok és hadd ne soroljam a többit. Igaz az övé sokkal jobban tép mint az enyém, elvégre is 8 helyett 16 szelep, elektronikus vezérlés ésatöbbije...

Akkor inkább mondjuk azt hogy irigykedsz rá, jobban kigyorsitt, meg 16 szelep, miért nem cseréltek kocsit? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemrégiben egy érdekes cikket olvastam egy újságban: Meghívtak egy rally versenyzőt és kimentek elé a riporterek a reptérre. Vitték kocsival, a versenyző a hátsó ülésen ült és behúzódott a sarokba. Láthatóan félt nem is kicsit. Ennek nem a sofőr volt az oka mert korábban ő is versenyző volt. Megkérdezték tőle hogy-hogy fél amikor a versenyen 300 fölött is szokott menni itt meg 50-nel döcögtek. A versenyző elmondta hogy a pályán közel azonos képességűek a sofőrök és legalább úgy vigyáznak magukra mint ahogy az ellenfelekre. Kemény csata zajlik az első helyért de 300 fölött is nagyobb belátásssal vannak egymás iránt, mint a mindennapi közlekedés autovezetői.

Ezek szerint akkor a mi kis országunk tele van Niki Laudákkal?

Csakhogy ezek a sofőrök saját magukra sem tudnak vigyázni, nemhogy másokra!

Link to comment
Megosztás:

... Néha elég 10 centire átcsúszni a másik sávba, és kész a baj.

A hétvégén Egerben voltam, pontosabban mellette, egy kis faluban. Persze nem kirándulni, hanem a szüleimet, és a nővéreméket hazahozni. Apukám ugynis csak 1,5 Km-t bírt hazafele jönni a "Ő"autójával, és maradandó alakváltozással járó autóstalálkozót hirdetett agy kanyarban. Szerencsére csak a kocsikban keletkezet jelentős anyagi kár. 1977 óta ez volt az első küzúti balesete. Persze kisebb koccanások , horpadások voltak javarészt mint szenvedő alany, de ez nem volt gyenge.

OFF Sukiii aaató, Bal eleje hiányzik. A féltengely kiugrott a váltóból, az A oszlop deformálódott, a Boszlop fölött a tető megrogyott, a szélvédö berepedt, Golyaláb, lengőkar, kormány gömb, lengéscsillapító kuka. A padlolemez is gyürődött a pedáloknál. Karcolás nélkül szátak ki belőle.

Ja. Csak egy pár kátyút került ki, és átlógott a vonalon. Az egészben az a legrosszabb, hogy kocsi nélkül nem tud koözlekedni. A tüdeje már tropa.

Na ennyit a tudok, vagy nem tudok dologról. Nindíg mondom, hogy az a Schúmáker sem született 7x-es világbajnoknak. :lol:

Na de hogy valami jó is legyen a dologban, most vett egy 86'-os A Corsa GT-t. Megy mint áááálat. Eredetileg a nővérkém nézegette, de hát így sikerült.

Link to comment
Megosztás:

A motor más világ, szvsz arra születni kell. Kis hiba is nagy bajt okozhat. Nem mernék rendszeresen motorozni, pedig régen kb. kétezer km-t mentem mountain bike-al évente, és a mai napig is aktívan használom.

Vezetési tapasztalatom első 15 évét motorral szereztem. Akkoriban az volt számomra elérhető csak. Nem bánom, ma is nagyon szeretem a motort, motorozást. Van egy pár kisebb nagyobb még a garázsban...

Amikor az első kocsinkat vettük, feleségem kb. fél évig alig mert beülni mellém a kocsiba, a gyerekeket pedig egyáltalán nem engedte. Veszélyesnek érezte az autót, mert, hogy az egy "zárt doboz".

A motoron előtte 8 éven át bejártuk a környező országokat keresztül kasul, soha nem félt mögöttem... Pedig a P20-assal a ledarált 50ezer km alatt sokszor kipróbáltuk a végsebességét...

Link to comment
Megosztás:

Akkor inkább mondjuk azt hogy irigykedsz rá, jobban kigyorsitt, meg 16 szelep, miért nem cseréltek kocsit? :lol:

De én nem törtem meg az autómat 9 hónap alatt kétszer vadiúj létére, sőt, eddig még egyszer sem pedig lassan 5 éve hajtom, az előzőt se törtem meg és nem is akarok romokban heverő autót látni a hátsóm alatt.

Amúgy meg mi a fenét keresnék egy (bocs, off) Fiat Panda 1.3 MultiJettel az Opel Clubban? Nem szeretem akármilyen gyors és akármilyen szuper, az enyémben nem lévő extrákat tekintve sem az én feelingem.

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén Egerben voltam, pontosabban mellette, egy kis faluban. Persze nem kirándulni, hanem a szüleimet, és a nővéreméket hazahozni. Apukám ugynis csak 1,5 Km-t bírt hazafele jönni a "Ő"autójával, és maradandó alakváltozással járó autóstalálkozót hirdetett agy kanyarban. Szerencsére csak a kocsikban keletkezet jelentős anyagi kár. 1977 óta ez volt az első küzúti balesete. Persze kisebb koccanások , horpadások voltak javarészt mint szenvedő alany, de ez nem volt gyenge.

OFF Sukiii aaató, Bal eleje hiányzik. A féltengely kiugrott a váltóból, az A oszlop deformálódott, a Boszlop fölött a tető megrogyott, a szélvédö berepedt, Golyaláb, lengőkar, kormány gömb, lengéscsillapító kuka. A padlolemez is gyürődött a pedáloknál. Karcolás nélkül szátak ki belőle.

Ja. Csak egy pár kátyút került ki, és átlógott a vonalon. Az egészben az a legrosszabb, hogy kocsi nélkül nem tud koözlekedni. A tüdeje már tropa.

Na ennyit a tudok, vagy nem tudok dologról. Nindíg mondom, hogy az a Schúmáker sem született 7x-es világbajnoknak. :lol:

Na de hogy valami jó is legyen a dologban, most vett egy 86'-os A Corsa GT-t. Megy mint áááálat. Eredetileg a nővérkém nézegette, de hát így sikerült.

Láttuk a balesetet, akkor mentünk el mellette, amikor még irányították a forgalmat. Ott a kanyar belső íve kicsit gödrös, sejtettem hogy amiatt lógott át szembe, mert féknyom nem volt. Késő délután jöttünk visszafelé, akkor még mindig ott voltak a roncsok.

Link to comment
Megosztás:

Vezetési tapasztalatom első 15 évét motorral szereztem. Akkoriban az volt számomra elérhető csak. Nem bánom, ma is nagyon szeretem a motort, motorozást. Van egy pár kisebb nagyobb még a garázsban...

Amikor az első kocsinkat vettük, feleségem kb. fél évig alig mert beülni mellém a kocsiba, a gyerekeket pedig egyáltalán nem engedte. Veszélyesnek érezte az autót, mert, hogy az egy "zárt doboz".

A motoron előtte 8 éven át bejártuk a környező országokat keresztül kasul, soha nem félt mögöttem... Pedig a P20-assal a ledarált 50ezer km alatt sokszor kipróbáltuk a végsebességét...

Igen, valószínűleg én is szeret(né)m a motorozást, és ha úgy hozta volna a sors, lehet hogy most többet motoroznék mint autóznék. De viszont manapság már annyira megnőtt a forgalom, hogy egyrészt elveszi az egész élvezeti értékét, másrészt meg veszélyes is - szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.