Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Versenyezni ? Nem igazán, max. lámpánál, 50-60ig. Engem nem zavar, ha megelőz egy Tico 60-as táblánál 70-nel. Megyek nyugodtan tovább 60-nal. És eléggé herótom van a sok kis műmájer faroktól, akik összevissza cikáznak a sávokban, raccsingelnek, és feleslegesen veszélyeztetnek sokmindenkit.

Igen, kispolgár vagyok :lol:

Én sem zavartatom magam felőle, múltkor egy macskát ugattam le mikor nekem támadt mert siethetnéke volt aztán mégis visszavett a gázból, múlt hét csütörtökön meg 3 örjöngő szutyukis kölökre néztem rá bamba kopasz fejjel tükrös napszemcsiben -mindjárt lecsillapodtak a kedéjeik -na az jó poén volt!

Ha valakinek nem tetszik a tempóm index ki és húzzon a búbánatosba...

Link to comment
Megosztás:

Két kérdésem lenne a tapasztaltabb( mármint nálam) kollégákhoz.:

1.: Miért nem szabad a lámpánál egyesben kinyomott kuplungal várakozni? Tényleg annyira kopik a kinyomócsapágy? Vagy csak duma? Mivel kezdő vagyok mindig berakom előre egyesbe, mert ha a sárgánál kezdem mindíg kapkodom, és ötből egyszer lefulladok.

2.: Miért nem szabad kinyomott kuplungal kanyarodni? Egy munkatársam vittem, és ő szólt hogy ne tegyem, mert ha húz a kocsi stabilabb az autó. Ennek alacsony sebességnél van jelentősége?

Az oktató annak idején elmondta hogy kell csinálni, csak azt nem hogy miért. ez nála volt vmi hóbort, vagy okkal mondta?

Előre is kösz az építő jellegő hozzászólásokat, tanácsokat.

Az baj, hogy nem mondta el az oktató. De ezek vezetésbiztonsági technikák, mint pl.: ha kanyarodni akarsz valahová és megálltál, mert elsőbbséget kellett adnod akkor is egyenesben kellene fordítani a kormányt, nem beszedve. Mert ha neked mennek hátulról, akkor egyenesen toljon, ne abba az irányba amerre kormányozva van az autó. Meg stb…

De azért odafigyelhettél az órákra.

Link to comment
Megosztás:

Az baj, hogy nem mondta el az oktató. De ezek vezetésbiztonsági technikák, mint pl.: ha kanyarodni akarsz valahová és megálltál, mert elsőbbséget kellett adnod akkor is egyenesben kellene fordítani a kormányt, nem beszedve. Mert ha neked mennek hátulról, akkor egyenesen toljon, ne abba az irányba amerre kormányozva van az autó. Meg stb…

De azért odafigyelhettél az órákra.

Hát igen, sok mindent nem mondott el az oktató. Ugy néz ki ez a tanfolyam, hogy beszedik a pénzt KRESZ+kicsit mászkálsz a kocsival, aztán ha nem fáj a feje a vizsgabiztosnak átmész azt kilöknek az utcára. Nem sok köze van a vezetéshez. Nem azt mondom hogy járjak oda 2 évig, ennyi pénzér(140ezer) kicsit jobban bele kéne folyni a témába. Szerintem. Eltelt jónéhány hónap meg 4000km és most kezdem úgy érezni hogy már megtanultam vezetni. Tehát el tudom vinni a kocsit A pontból B pontba. De még nem volt éjjel szakadó eső, köd , hó, elémguruló labda...stb. Szóval csak szép óvatosan, öregurasan. Tudjátok rutin meg az évek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, sok mindent nem mondott el az oktató. Ugy néz ki ez a tanfolyam, hogy beszedik a pénzt KRESZ+kicsit mászkálsz a kocsival, aztán ha nem fáj a feje a vizsgabiztosnak átmész azt kilöknek az utcára. Nem sok köze van a vezetéshez. Nem azt mondom hogy járjak oda 2 évig, ennyi pénzér(140ezer) kicsit jobban bele kéne folyni a témába. Szerintem. Eltelt jónéhány hónap meg 4000km és most kezdem úgy érezni hogy már megtanultam vezetni. Tehát el tudom vinni a kocsit A pontból B pontba. De még nem volt éjjel szakadó eső, köd , hó, elémguruló labda...stb. Szóval csak szép óvatosan, öregurasan. Tudjátok rutin meg az évek. :lol:

140.000????????? 80-90.000 ft egy B jogsi, vizsgával, vezetéssel, mindennel. tudom, mert most néztem, csak én A-kategóriára.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

140.000????????? 80-90.000 ft egy B jogsi, vizsgával, vezetéssel, mindennel. tudom, mert most néztem, csak én A-kategóriára.. :lol:

80-90-140 ezer egy jogsi? Pesten a 90-et elhiszem máshol is ilyen olcsó lenne? Vagy csak Dunaújvárosban 160 körüliek az árak?

Link to comment
Megosztás:

140.000????????? 80-90.000 ft egy B jogsi, vizsgával, vezetéssel, mindennel. tudom, mert most néztem, csak én A-kategóriára.. :lol:

30 ezer az elmélet 10 az elsősegélynyujtó tanfolyam 3 db vizsga(elméletti, rutin, város) 12 ha jól emlékszem. Eddig 52 ezer.30 db óra 2800X30 az 84000. Ja még volt vmi illeték a jogsi kiváltásakor, ezzel megvan a 140. :lol:

Link to comment
Megosztás:

80-90-140 ezer egy jogsi? Pesten a 90-et elhiszem máshol is ilyen olcsó lenne? Vagy csak Dunaújvárosban 160 körüliek az árak?

Nem, Pesten is 140 ezer csak 90-nek hirdetik. Az asszonynak január óta van jogsija. A story a következő. Gyere tanulj nálunk mert itt csak 90 ezer a jogsi. Majd menet közben vegyél még 7 órát 25 ezerért. Jah nem akarsz, akkor megbuktál és fizess 10 ezret és kötelezően vegyél még 6 órát. A 3 vizsgán már átmész mert összejött a kívánt összeg. Kb. ennyit a mostani 90 ezres jogosítványokról. Nálunk speciel a 3. nál úgy volt, hogy megmondta az oktató kerek perec, hogy ha nem vesz még 5 órát akor meg fog bukni garantáltan, mert ő így tervezte be. Én meg mondtam neki, hogy én meg úgy terveztem be, hogy most már eleget fizettem és ha nem megy át akkor nagyon morcos leszek. természetesen ha nem megfelelő a tudása bukjon meg, de ne azért buktassa meg mert nem fizetett "eleget". Érdekes levizsgázott és még a kevés gyakorlatához képest is jól vezet.

Link to comment
Megosztás:

Haver innen járt fel pestre és elsőre meglett neki 85-ből de ehhez még hozzájön max 10 ezer forint a busszal való felutazás meg bkv bérlet. Diákkedvezménnyel utazott. Azt mondjuk hallottam én is hogy gecik az oktatók így ahogy írtad.

Szerintem ez is pofára megy, meg hogy mennyit néznek ki belőled.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.