Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Mivel nem tudom hová kéne ezt írnom, ide írom. A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki megoldást a kalaptartó zörgésének megszüntetésére 5ajtós F Astrába. A kalaptartóban van 2 ovál, azt hittem azért zörög mert hogy nehezek a hangszórók, de nem, mert szereztem egy másik kalaptartót is amiben nincsen semmi, és az is ugyan úgy pattog a helyén. Tépőzár nem segít, azt feltépi más 5let kéne.

Két dolgot lehet csinálni.

1. Nézd meg a hátsó ülésnél a két kis csap lötyög-e. Ha igen, körbe kell tekerni szigetelőszalaggal, ha nagy a hézag akkor valami gumit is tekerj alá, vagy bármit. A szigszalag viszont mindenképpen kellene rá, hogy szépen elcsússzon. Ezt meg lehet úgy csinálni hogy nem is látszik.

2. A másik a gumitávtartó, amit már említettek. Ha lecsukott állapotban nem éri el, akkor zörögni fog. Bár az első megoldás talán enyhít rajta, akkor lesz tökéletes ha azt is kiékeled, vagy megemeled. És speciel két hengeres távtartót tettem abba a gumiba, mivel rugalmas szépen megfogja nem esik ki.

Nekem évek óta hangtalan, előtte halálra idegesített ha rászaladtam egy bukkanóra.

Link to comment
Megosztás:

Két dolgot lehet csinálni.

1. Nézd meg a hátsó ülésnél a két kis csap lötyög-e. Ha igen, körbe kell tekerni szigetelőszalaggal, ha nagy a hézag akkor valami gumit is tekerj alá, vagy bármit. A szigszalag viszont mindenképpen kellene rá, hogy szépen elcsússzon. Ezt meg lehet úgy csinálni hogy nem is látszik.

2. A másik a gumitávtartó, amit már említettek. Ha lecsukott állapotban nem éri el, akkor zörögni fog. Bár az első megoldás talán enyhít rajta, akkor lesz tökéletes ha azt is kiékeled, vagy megemeled. És speciel két hengeres távtartót tettem abba a gumiba, mivel rugalmas szépen megfogja nem esik ki.

Nekem évek óta hangtalan, előtte halálra idegesített ha rászaladtam egy bukkanóra.

Köszi a helpet, kipróbálom amit javasoltál.

Link to comment
Megosztás:

Én kiszámoltattam a nagygenerál árát és csak maga a motor felújítása 100.000 felett van. És akkor még nincs benne kicserélve egy tömítés se mindez munkadíj nélkül. Nekem a komplett motor került 20.000-be.

De kompresszió mérővel mentünk motort nézni.

És nem fürödtem be a régi új motorral.

a.

1. Mit számoltál bele a nagygenerálba.

2. Hogy tudtál kompresszió mérővel menni? Van autószerelő ismerős?

3. Papírmunka mennyi? Vagy mi a módja a cserének?

Link to comment
Megosztás:

1. Mit számoltál bele a nagygenerálba.

2. Hogy tudtál kompresszió mérővel menni? Van autószerelő ismerős?

3. Papírmunka mennyi? Vagy mi a módja a cserének?

Azt, hogy a colléga mit számolt bele nem tudom, de azt hogy mit kellene, igen

-Henger fúrás, hónolás.

-Új dugattyúk illesztése, (fűzése, bár ez nem biztos)

-Gyűrűk, csapágyak, Főtengely, és vez,tengely köszörülés.

-Hengerfej síkolás, szelepvezetők, szimeringek cseréje

-Olaj járatok takarítása, olajpumpa ellenőrzése.

-tömítések cseréje, vezérlés cseréje (komplett)

-esetlegesen kuplung, (ha már úgyis szét van borítva)

Ezen felül jön a munkadíj ami Kb. még egyszer ennyi. :lol:

Remélem nem vettem el a kedvedet semmitől? Nem ez volt a szándékom.

Biztosan kifelejtettem valamit.

Link to comment
Megosztás:

-Henger fúrás, hónolás. / stimm

-Új dugattyúk illesztése, (fűzése, bár ez nem biztos) /stimm

-Gyűrűk, csapágyak, Főtengely, és vez,tengely köszörülés. / stimm

-Hengerfej síkolás, szelepvezetők, szimeringek cseréje /stimm

-Olaj járatok takarítása, olajpumpa ellenőrzése. / stimm

-tömítések cseréje, vezérlés cseréje (komplett) / stimm

-esetlegesen kuplung, (ha már úgyis szét van borítva) / ez is cserélve lett speciel

Ezen felül jön a munkadíj ami Kb. még egyszer ennyi. / ez volt baráti áron nekem 50.000 Ft (más szerelő csak egy hengerfejtömítést cserél 40.000 Ftért)

+ vízpumpa csere, termosztát

Van egy autószerelő ismerősöm és neki van kompresszió mérője. Hitelesített. (egy jó történet is eszembe jut ezzel kapcsolatban: az egyik bontóben egy Tesco gazdaságos kompr. mérővel okoskodott a figura, hogy milyen tutik a motorjai, mutatott is neki 14-15 bart, ami nekünk csak 9-10 volt. Persze nem volt hitelesítve se a mérője)

Papírmunak? semmi sem lesz. Sósav a számra párszor és kész. Természetes korrózió miatt a következő műszakin már csak a C18NZ- jelet írják be.

üdv

A.

Link to comment
Megosztás:

-Henger fúrás....

-... vezérlés cseréje (komplett) / stimm

....Ezen felül jön a munkadíj ami Kb. még egyszer ennyi. / ez volt baráti áron nekem 50.000 Ft (más szerelő csak egy hengerfejtömítést cserél 40.000 Ftért)

+ vízpumpa csere, termosztát

Nem volt egyértelmű, de a komplett kifejezés számomra a vizenyő pumpát és a haverját is tartalmazza. :D

A szerelő haverod meg nem egy olcsójános. Szerintem, bár nem sok saját tapasztalatom van a szerelők pénz éhségéről.

OFF (Én féltéglával a kezemben megyek a szomszéd szerelőhöz, hogy m@rha gyorsan ugorjon neki a kocsimnak me' nem állok jót magamért, és egy sört is kérek. :lol: Csak halkan mondom Háromszor akkora mint én.)

Néha Ő is benéz hozzánk. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem volt egyértelmű, de a komplett kifejezés számomra a vizenyő pumpát és a haverját is tartalmazza. :D

A szerelő haverod meg nem egy olcsójános. Szerintem, bár nem sok saját tapasztalatom van a szerelők pénz éhségéről.

OFF (Én féltéglával a kezemben megyek a szomszéd szerelőhöz, hogy m@rha gyorsan ugorjon neki a kocsimnak me' nem állok jót magamért, és egy sört is kérek. :lol: Csak halkan mondom Háromszor akkora mint én.)

Néha Ő is benéz hozzánk. :lol: :lol:

ha beleveszem, hogy dolgoztak rajta majd egy hétig, akkor nem sok az órabér.

és a motor darabjaira volt szétszedve, pucolva, pl. mindegy egyes hidrotőke külön-külön petróleummal kimosva stb.

az olaj benne aranysárga volt jó sokáig

szóval alapos munkát végeztek

és ami a legjobb volt, hogy végig ott lehettem és láttam mit csináltak ,

és a hengerfejtömítés csere is benne van ebben az 50.000-ben, amit itt Kövesden magában csak 40.000 Ft-ért csinálnak meg.

relatív ez az ár kérdés..

a.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki csinált e már olyan, hogy utólag szerelte be a csomagtér ajtóba a központi zárat? Hogy oldotta meg a kábel elvezetését, mert sehogy sem lehet hozzáférni, hogy el tudd vezetni a kábelt a csomagtartóajtóban hiba vettem a a műanyagburkolót. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: Imi

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, hogy valaki csinált e már olyan, hogy utólag szerelte be a csomagtér ajtóba a központi zárat? Hogy oldotta meg a kábel elvezetését, mert sehogy sem lehet hozzáférni, hogy el tudd vezetni a kábelt a csomagtartóajtóban hiba vettem a a műanyagburkolót. Előre is köszönöm a segítséget.

Először a küszöb alatt, aztán a C oszlopnál fel a kárpit mögött, majd a gumiátvezetőn a hátsó ajtóba a lemez alatt és ott is van. Vagy fel az A oszlopnál elöl és úgy hátra a C oszlopig, aztán ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

:lol: Na mi van? Hol vagytok szombat délelőtt? Mindenki alszik még? :lol:

Ha az asszony telefonjának nem lenne olyan hülye ébresztőhangja még én is szundítanék javában.

Még mindig nem tettem magam túl a Blitzen, ez már pedig nem mellék hanem utóhatás... :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha az asszony telefonjának nem lenne olyan hülye ébresztőhangja még én is szundítanék javában.

Még mindig nem tettem magam túl a Blitzen, ez már pedig nem mellék hanem utóhatás... :lol: :lol:

És, várható hogy visszamarad vmi szövődmény? Sokkterápia, vagy szanatórium? Vagy esetleg kutyaharapást szőrével? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Ki nem merülő álomkór, német rendszámtábla lopkodás hiánya valamint bizonyítékok eltüntetése, csevegés - röhögés - ökörködés - piálás a cimbikkel, és hadd ne soroljam. Hosszú a lista...

Link to comment
Megosztás:

Miért mi volt blitzen?

Ott az alsó címsorban van egy "fórum"-ra ugrás, megnyitod és egészen a 28.-adik oldaltól elolvashatod. Mé nem jöttél? Nem esett messze Dunaújtól. Nekem 360akárhány km volt szóval...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.