Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Baj van... Megsértettem a belső műanyag kárpitot(azt a bőrhatásu sz*rt), ott a kilóméteróránál... És nagyon idegbeteg lettem... Hogy lehetne azt kijavítani??

A másik... Szétszetdem a világítás kapcsolót, mert nem világított a kis visszajelző lámpa, és nem tudtam összerakni... Segítsetek lécci... B)

Link to comment
Megosztás:

Az a fékfolyadék visszajelzés, a gyújtás ráadásakor kell világítania, de a motor beindulása után normális esetben ki kell aludnia. Nézd meg a fékfolyadéktartály kupakján levő csatlakozót, nekem egyszer az volt kh-s, attól világított.

köszi

Akkor mostmár normálisan működik,mert ha beindítom akkor kialszik.

Valószínűleg az izzó nem volt a helyén rendesen,és a km óra ki-be szerelésnél javult meg.

Szerintem elég gyengusz megoldás ez a fólia a km óra hátulján,valami masszívabb anyagból is megcsinálhatták volna.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom még nem láttam sötétben,de pl a fűtéskapcsolóknál elég jó. Nem sárgásan világít hanem fehéren,sztem jó.

Meg kell csiszolni és akkor nem lesz foltos.

Az volna a kérdésem, hogy hogyan és milyen érdes papírral kell megcsinszolni a jó eredmény érdekében (gondolom a tetejéből kell csiszolni valamennyit) ?

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Én is megcsináltam a km-órát + a központi kijelzőt, megcsiszoltam, nem lett foltos.

És most nagyon jól néz ki hogy minden szép világoskéken világít. B)

(ráadásul a közponit kijelző sem halványul el ha lámpát kapcsolok)

gratula B)

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem, leginkább ide tartozhat:

Játszom a gondolattal, hogy kellene egy utólagos tetőablak. Egy igen régi autómon volt és nagyon szerettem.

Az lenne az elvárásom, hogy ne csak natúr nyitható, hanem csúsztatható is legyen - ráadásul valami rolószerű árnyékolóval. Itt jön a baj. Ilyet csak elektromosban találtam és hát sikerült is beárazni rendesen...

Ami inkább realitás lenne, az a Webasto legkisebb ablaka. De ez csak nyitható, az árnyékoló meg külön pénz, ráadásul fix, az ablakkal mozgó valami. Megnéztem élőben és hááááát... Elég gagyitron sorjás műanyag...

Hogy lehet ezt költséghatékonyan, de jól megoldani? Tudom, meredek, de mondjuk bontóból vett gyárit - elviekben - be lehet utólag építeni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én autómban nincs klíma. És gondolkodok azon, hogy le kéne fóliáztatni az ablakokat. Szerintetek van értelme? Ettől tényleg hűvösebb lesz az autóban? Ill. az autó színe fehér... És ehhez ahogy néztem, egyik szín se állna jól. Se a fekete, se a zöld, se a kék... Tényleg nem tudom, hogy mi állna jól egy fehér F-es Astrán...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én autómban nincs klíma. És gondolkodok azon, hogy le kéne fóliáztatni az ablakokat. Szerintetek van értelme? Ettől tényleg hűvösebb lesz az autóban? Ill. az autó színe fehér... És ehhez ahogy néztem, egyik szín se állna jól. Se a fekete, se a zöld, se a kék... Tényleg nem tudom, hogy mi állna jól egy fehér F-es Astrán...

Ha a lökhárítók is feketék, akkor szerintem a fekete nagyon jól áll. Tegnap pont láttam Tatabányán egy fehér Astra-t fekete fóliával...és hogy őszinte legyek, igencsak kívánatosnak találtam és én is elgondolkodtam hogy érdemes lenne meglépni. B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én autómban nincs klíma. És gondolkodok azon, hogy le kéne fóliáztatni az ablakokat. Szerintetek van értelme? Ettől tényleg hűvösebb lesz az autóban? Ill. az autó színe fehér... És ehhez ahogy néztem, egyik szín se állna jól. Se a fekete, se a zöld, se a kék... Tényleg nem tudom, hogy mi állna jól egy fehér F-es Astrán...

Sztem a fekete jól állna neki a kontraszt miatt a fehér kasztnival. De ez ízlés dolga B)

Én is gondolkodom ilyesmin, hátul sötétítős fólia (~30%), az első oldalsó ablakokon pedig átlátszó, de UV-szűrő fólia lenne a meleg ellen.

Link to comment
Megosztás:

Ha a lökhárítók is feketék, akkor szerintem a fekete nagyon jól áll.

A lökösök is fehérre vannak fújva. Ha feketék lennének akkor úgy tényleg jól állna neki. De így... nem tudom. De az optikai hatáson kívül tényleg használnak is a hő ellen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én autómban nincs klíma. És gondolkodok azon, hogy le kéne fóliáztatni az ablakokat. Szerintetek van értelme? Ettől tényleg hűvösebb lesz az autóban? Ill. az autó színe fehér... És ehhez ahogy néztem, egyik szín se állna jól. Se a fekete, se a zöld, se a kék... Tényleg nem tudom, hogy mi állna jól egy fehér F-es Astrán...

Rengeteget számít a hűtésben. Anyum 1.4es csapásmérője körbe volt fóliázva (kicsit sötétre sikerült a fólia....) és sokkal hűvösebb volt bennt. Persze nem egy klíma de több mitn a semmi.

A fehéren meg szerintem a fekete jól áll, de nem szabad a töksötétet választani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én autómban nincs klíma. És gondolkodok azon, hogy le kéne fóliáztatni az ablakokat. Szerintetek van értelme? Ettől tényleg hűvösebb lesz az autóban? Ill. az autó színe fehér... És ehhez ahogy néztem, egyik szín se állna jól. Se a fekete, se a zöld, se a kék... Tényleg nem tudom, hogy mi állna jól egy fehér F-es Astrán...

Hello Öreg!

Nekem is fehér 5ajtós F-Astrám volna, és nekem majdnem a teljesen fekete fólia van a hátsó ajtókon, szóval: elég sokat használ, megéri feltetetni. Van 2 pici gyermekem, úgyhogy nekik sem mindegy hogy egyből rájuk süt a nap, vagy előtte azért ott az a fólia. '94-es a vas, 4 éve van rajta a fólia, eddig semmi gond nem volt vele. Hát asszem ennyi... B)

ui: ja, és nekem is feketék a lökősök B)

Link to comment
Megosztás:

Hello Öreg!

Nekem is fehér 5ajtós F-Astrám volna, és nekem majdnem a teljesen fekete fólia van a hátsó ajtókon, szóval: elég sokat használ, megéri feltetetni. Van 2 pici gyermekem, úgyhogy nekik sem mindegy hogy egyből rájuk süt a nap, vagy előtte azért ott az a fólia. '94-es a vas, 4 éve van rajta a fólia, eddig semmi gond nem volt vele. Hát asszem ennyi... B)

ui: ja, és nekem is feketék a lökősök B)

Képet nem tudsz a vasról felrakni? Hogy el tudjam képzelni, hogy nézz ki fekete fóliával? Nekem 4 ajtós van, sedan

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.