Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Volt vagy 4 éve mosva utoljára a motorom... nem találok leírást, hogy mit takarjak le...

Leírnátok, hogy mire vigyázzak C14SE motor mosásánál? Köszi

Fél évente illik mosatni... legalábbis nekem! (3000 Ft/ alkalom) Nálam nincs takarás csak legyen sűrített levegő kéznél a gyújtás környékére, biztos ami biztos alapon :D ! Eddig még sose volt, hogy ne indult volna pöccre a mosás után. Az igaz, hogy nem szabad őrült módon nekiesni 10 centiről 100 bar nyomással. Amit megtudtam a "mosómtól" ő egy erős zsíroldó hatású szert használ a bepermetezéshez és jó meleg vizet a mosáshoz. Az eredmény fentebb látható. Az előnye meg az esztétikán túl az, hogy minden rendellenes olajszivárgást hamar észre lehet venni a tiszta felületen, és el lehet hárítani. :D

Link to comment
Megosztás:

Na ez igen!Dönörű! :D

Megirígyeltem a tiédet egy korábbi belinkelt képen és ezért is igyekeztem nagyon megtisztíttatni. Bár még így sem jövök a nyomodba. Igaz az enyém teljesen eredeti, nem volt a motorja sem bontva még. A fékrásegítőm dobjának a rozsdája árulkodik is erről.

Hadd kérdjem meg, a blokkod le volt esetleg festve ezüsttel? Ugyanis ilyen szép síma ezüstös felületet én csak festett (motorkerékpár) motoroknál láttam.

Link to comment
Megosztás:

Megirígyeltem a tiédet egy korábbi belinkelt képen és ezért is igyekeztem nagyon megtisztíttatni. Bár még így sem jövök a nyomodba. Igaz az enyém teljesen eredeti, nem volt a motorja sem bontva még. A fékrásegítőm dobjának a rozsdája árulkodik is erről.

Hadd kérdjem meg, a blokkod le volt esetleg festve ezüsttel? Ugyanis ilyen szép síma ezüstös felületet én csak festett (motorkerékpár) motoroknál láttam.

Sem festve,sem bontva nem volt még! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.