Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én a Texas Tiris rfid-jét ismerem kicsit közelebről. Szerintem ezt nem könnyű másolni, szinte lehetetlen.

Van olyan tipusa, aminek van jelszóval védett belső írható olvasható tárolója.

Ugyanez igaz a iButtonra is. Van olyan mikroprocesszoros változata, ami akár java-t is futtathat.

A sima rfid eszközök és ibutton eszközök könnyen olvashatók és klónozhatóak. Egy alap ismerettel

rendelkező műszerész is megoldja. Igazad van, vannak kulccsal védett területekkel rendelkező

típusai is, de ezek kommunikációja lassú, körülményes, nem megbízható és persze maga az

eszköz is irreálisan drága. Pontosan ezért nem is terjedtek el nagy számban :)

Itt nálam van mindkettő fajtából fejlesztői példány, pár éve vizsgáltam velük a lehetőségeket, de

nagyon sok szempont alapján kiestek a pixisből :)

Mert akkor már inkább mifare, ami sokkal biztonságosabb, gyorsabb és megbízhatóbb, csak azzal

is az ára a bibi, nagyon drága.

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon sok dolog lehet... kicsit jobban körülírva? :)

nos megprobalom jobban korulirni.amikor elindulok akkor semmi baja,szepen megy magatol csendben,amikor kanyarodok,fekezek,kuplungolok,gazt adok egyszer csak elkezd magas hangot kiadni hol hosszabb,hol rovidebb ideig.Jatszottam a gazzal is s mikor jobban nyomtam neki elhalkult,amikor meg csak csordogaltam akkor neha sivitott neha meg nem.....sajna nem tudom hogy miert,s mitol csinalja....

Link to comment
Megosztás:

Milyen motor is az? Szerintem inkább valami a vezérlésben (pl vízpumpa vagy feszítő), vagy ékszíj (ha az van),

esetleg generátor vagy szervopumpa.

egy 97es opel f astra 1.4 es 60 LE-s......hat lehet h valamelyik,mert nemreg vettem egy oreg emberketol,s hat o nem igazan cserelgetett benne dolgokat:)))

Link to comment
Megosztás:

egy 97es opel f astra 1.4 es 60 LE-s......hat lehet h valamelyik,mert nemreg vettem egy oreg emberketol,s hat o nem igazan cserelgetett benne dolgokat:)))

mennyi km van benne??? vezérlés cserét 60e-nél meg kell ejteni, vagy legkésőbb 5 év után!

Ha ez nem történt meg, akkor azonnal meg kell csinálni!

Link to comment
Megosztás:

76000 km lehet tudni h vezerles csere volt e rajta vagy sem?es mit jelent a vezerles csere?

Szét kell szedni... ha nem volt csere, az látszik a görgőn, kotyogni fog. Esetleg a szíjon a repedezettség is.

Cserénél: vezérműszíj, feszítő, vezetőgörgő, vízpumpa, és nem ártana gyertyákat és a benzinszűrőt is.

Olajat és a levegőszűrőt legkésőbb 10000km vagy 1 év.

Link to comment
Megosztás:

Szét kell szedni... ha nem volt csere, az látszik a görgőn, kotyogni fog. Esetleg a szíjon a repedezettség is.

Cserénél: vezérműszíj, feszítő, vezetőgörgő, vízpumpa, és nem ártana gyertyákat és a benzinszűrőt is.

Olajat és a levegőszűrőt legkésőbb 10000km vagy 1 év.

egy szaki megnezte a szijat,s jonak talalta,volt gyertyacsere,benzinszuro,olajcsere,pollen es levegoszuro is

vezetogorgo csere nem volt...

Link to comment
Megosztás:

Szét kell szedni... ha nem volt csere, az látszik a görgőn, kotyogni fog. Esetleg a szíjon a repedezettség is.

Cserénél: vezérműszíj, feszítő, vezetőgörgő, vízpumpa, és nem ártana gyertyákat és a benzinszűrőt is.

Olajat és a levegőszűrőt legkésőbb 10000km vagy 1 év.

Ebben nincs vezetőgörgő, csak feszítő. Sztem az a hang a féktől származik, nézd meg, hogy elöl a tárcsa porvédő lemeze nem ér-e hozzá a tárcsához.

Link to comment
Megosztás:

pedig kellene... vezérműszíjat is, görgőt, feszítőt, vízpumpát is!

Annak aki most keveredik ide!

Tessék visszaolvasni, nehogy megint az jöjjön le valakinek, hogy opel16v azt mondta vez.szíjjal vízpumpát is kell cserélni! Vízpumpát akkor cserélj ha rossz! Nincs kihordási ideje.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt most is állítom :)

Nem egy nagy vagyon a dolog, Ha nincs vezetőgörgő, azzal is beljebb van a költségvetés.

Vízpumpa 10 körül szokott lenni, szíj 5-6 körül, feszítő ugyancsak 10 körül. Nem érdemes

spórolni a legolcsóbb utángyártott típussal, mindenképp a minimum a gyári vagy az ident

alkatrész, illetve szíjból a gates vagy GM.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.