Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

SIKERÜLT az utolsó pillanatban észrevennem őket az úton. De ha egyszer nem sikerülne az emberéletbe kerülne. Rossz rágondolni! :)

Nekem is volt már párszor. Szerencsére, ahogy észre veszem, vidéken sem tartják sértönek és a többség hordja is!

Még a lovaskocsikra és a traktorokra kéne ilyet kitalálni! Ilyen kalandom is volt már!

üdv josh

Link to comment
Megosztás:

Ezzel az erővel mondhatnád, hogy "Én inkább fejjel megyek a falnak! Akkor se! Juszt se! Én öngyilkos szeretek lenni! Engem ne korlátozzanak a szabadságomban!"

Elmondhatom, hogy a tiédnél valamivel hosszabb életem során megszámlálhatatlanul sok ilyen ember életét mentettem már meg azzal, hogy SIKERÜLT az utolsó pillanatban észrevennem őket az úton. De ha egyszer nem sikerülne az emberéletbe kerülne. Rossz rágondolni! :)

Ha a bolt ahová este sétálsz, a lakott területen kívülre esik, és az úttesten kell gyalogolnod miért érzed sértőnek a mellény viselését? Ha meg akarsz halni az a Te dolgod! Köss egy kötelet a nyakadra, a másik végére egy 20 kg -os követ és ugorj a folyóba, vagy a bányatóba! De ne hurcoltass meg egy másik embert!

Pozitív példaként itt egy kép rólam, amikor 2 éve (előírás nélkül) viseltem a mellényt, mert Németországba mentem a kismotorommal egy találkozóra. Sehol nem nevettek ki! http://kepfeltoltes.hu/view/080210/RIMG017...ltoltes.hu_.jpg

Teljesen igazat adok neked!

Amikor alsóbb rendű úton megyek,rettegek attól,hogy egy kivilágítatlan bringást ütök el,saját hibámon kívül.

Link to comment
Megosztás:

Nah, rakhatom át valahova az utastérbe.. nekem az eü-doboz, hárömszög rögzitő gumibigyó alá van berakva a csomitérbe..

Nekem is, de nem tervezem az áthelyezését. Az a véleményem, ha vmi technkai hiba miatt meg kell állni, akkor az első dolgom úgyis a vészvillogó bekapcsolása. A második a csomitartó kinyitása, és ha már ott vagyok kb 10 mp míg felveszem a mellényt, amit én is hasznos dolognak tartok. :)

Teljesen igazat adok neked!

Amikor alsóbb rendű úton megyek,rettegek attól,hogy egy kivilágítatlan bringást ütök el,saját hibámon kívül.

A múlkor velem nem alsóbb rendű úton, hanem 81-esen történt meg majdnem a baj. Se mellény, se lámpa hajnali 5 órakor, mi a túrót gondolnak ezek, biztos túlélik, ha elcsapja őket egy kamion, mi? :)

Link to comment
Megosztás:

Sztem egy, max két mellény elég elöl... ha ég az autó úgysem vesezd fel mielőtt kiszállsz, ha meg valami műszaki hiba van elég ha te felveszed és hátrasétálsz a csomihoz a többiért.

Persze kérdés, hogy a rendőrök mit követelnek, követelhetnek...

Ha büntetni akar úgyis megbüntet...ha van rajtad sapka azért...ha nincs akkor meg azért... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szerintetek tetőkárpitot mivel lehetne valahogy visszaragasztani a helyére? Úgy jártam ugyanis, hogy a múltkor tisztítgattam kicsit a kocsit, és az a szemétláda tisztítószer leszedte a hátsó sarokban a plüss tetőkárpitot :) . Úgyhogy most egy kis részen csak ott lóg:(

Gondoltam alárakok valami ragasztót, és visszanyomkodom a helyére, csak nem akarom mégjobban elcseszni. Persze a vége lehet az lesz, hogy viszem kárpitoshoz, és sok lóvét otthagyok... Maradt volna inkább mocskos :)

Link to comment
Megosztás:

azé van a bicikli ut, meg a prizma a pedálon, és a nem meglévő lámpám jelenleg rajta :)

Fényvisszaverő bizgentyűből soha nem lehet sok.

Ezek a mellények egyébként nappal is hasznosak tudnak lenni. Egyszerűen messzebről veszi észre az ember a biciklistát, így jobban tud reagálni a helyzetre. Éjszaka meg a prizmád kb. semmit sem ér ha épp picit is koszos, vagy jön szembe egy erősebb tompítottal rendelkező egyén.

Link to comment
Megosztás:

Hm. A mondatod első felével nem értek egyet, a másodikkal igen.

A bluetooth-os immo ötlete nagyon jóó!! :) Az is, hogy ajtónyitáskor kérdezed le.

Az rfid egy kicsit hozzáértő ember számára könnyen másolható. Azaz elég ha melletted elmegy

egy ember, már tudja a zsebedben levő rfid eszköz kódját, amit egy nagyon egyszerű eszközzel

tud klónozni, és máris indíthatja az autód :) És te közben erről nem is veszel észre semmit.

Arra gondoltam, ha esetleg a teló lopás áldozata lesz. Előkapod az rf id kártyát, hogy tudj vele azért mozogni.

Fent említett okok miatt eléggé megnövelné a kockázatot az rfid, ezért szóba sem jöhet.

Erre nagyon jó a Dallas gyűrű!

A Dallas egy iButton elnevezésű eszközt gyárt. Ez egy 1 vezetékes buszrendszer. Nagyon jól lehet azonosításra használni, mivel nem gyártanak két azonosat belőle. Kinézetre olyan mint egy gombelem. Van egy olvasója, amihez hozzá kell érinteni. Többféle kivitele van. Nekem a legszimpibb a gyűrű kivitelű. Olyan mint egy pecsétgyűrű. Rozsdamentes acél az anyaga.

Egy haverom megfúrta az autója kaszniját, és ide rakta az olvasót. Kinézetre hasonlít egy tolatóradar szenzorhoz. Csak hozzá kell érinteni egy pillanatra a gyűrűt, és nyílik az ajtó. Nincs rádiófrekis átvitel, nem lehet lehallgatni.

Ismerem már pár éve ezt a dolgot, de ez is elég kockázatos, a bluetooth-hoz képest meg főleg.

Könnyen másolható, elég ha két másodpercre nem figyel az ember a kulcsra.

Ugyanakkor egy bluetooth párosított eszközről nem tudod lemásolni a párosítást, ezért olyan

biztonságos ezekhez a "régi" dolgokhoz képest :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szerintetek tetőkárpitot mivel lehetne valahogy visszaragasztani a helyére? Úgy jártam ugyanis, hogy a múltkor tisztítgattam kicsit a kocsit, és az a szemétláda tisztítószer leszedte a hátsó sarokban a plüss tetőkárpitot :) . Úgyhogy most egy kis részen csak ott lóg:(

Gondoltam alárakok valami ragasztót, és visszanyomkodom a helyére, csak nem akarom mégjobban elcseszni. Persze a vége lehet az lesz, hogy viszem kárpitoshoz, és sok lóvét otthagyok... Maradt volna inkább mocskos :)

Helló!

Én úgy vettem, hogy az egész kárpit el van válva a plafontól. Gombostűkkel szúrkálta vissza a leleményes tulaj, viszonylag kultúrált a dolog, bár ha direkt azt nézed kicsit undorító mikor rájössz, hogy mit is látsz, :) de én kb egyzser láttam a plafont a kocsiban, mikor megvettem, nem igazán hajlamos az ember fölfele tekintgetni!

Sztem ez is lehet egy megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Az rfid egy kicsit hozzáértő ember számára könnyen másolható.

Én a Texas Tiris rfid-jét ismerem kicsit közelebről. Szerintem ezt nem könnyű másolni, szinte lehetetlen.

Van olyan tipusa, aminek van jelszóval védett belső írható olvasható tárolója.

Ugyanez igaz a iButtonra is. Van olyan mikroprocesszoros változata, ami akár java-t is futtathat.

A céges robokuttyomban van egy-két olyan extra amit lehet, hogy házilag is el lehetne készíteni.

Persze ez is olyan, hogy ízlések és pofonok... (Biztos lesz valaki aki hülyeségnek tartja.)

Azért érdekel a véleményetek!

Hasonlóan az Astrához, itt is lehet az indexkapcsolót két fokozatban kapcsolni. Ha nem nyomod át az aretálón, hanem nyomógombszerűen megnyomod, akkor három index ütemet csinál. Nekem nagyon kényelmes a sávváltásoknál.

A másikra egy őz miatti nagy fékezés után jöttem rá. Bekapcsolja 8-10 ütemre a vészvillogót. Persze ehhez egy gyorsulás (lassulás) érzékelőre lenne szükség. Egy régebbi Elektronet folyóiratban mintha láttam volna leírást ilyen alkatrészről.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segitsegetekre lenne szuksegem:)))Hetvegen mentem le videkre,s az opel F astram elso reszebol ha lassan mentem sivito hangot adott ki,ugy vettem eszre h foleg kanyarokban,aztan par pillanat mulva abbamaradt,majd ujra kezdte....valaki tudna segiteni h mi lehet a baja?köszi elore is:))))egy kezdö opeles:)))

LevyS :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segitsegetekre lenne szuksegem:)))Hetvegen mentem le videkre,s az opel F astram elso reszebol ha lassan mentem sivito hangot adott ki,ugy vettem eszre h foleg kanyarokban,aztan par pillanat mulva abbamaradt,majd ujra kezdte....valaki tudna segiteni h mi lehet a baja?köszi elore is:))))egy kezdö opeles:)))

LevyS :)

Kerékcsapágy... szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segitsegetekre lenne szuksegem:)))Hetvegen mentem le videkre,s az opel F astram elso reszebol ha lassan mentem sivito hangot adott ki,ugy vettem eszre h foleg kanyarokban,aztan par pillanat mulva abbamaradt,majd ujra kezdte....valaki tudna segiteni h mi lehet a baja?köszi elore is:))))egy kezdö opeles:)))

Ez nagyon sok dolog lehet... kicsit jobban körülírva? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.