Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

képet arrol hol van a visszajelző!!!!!

muszerfal.jpg

Kicsit béna mert telefonnal csináltam és nincs itt normális rajzoló program sem.

A gyári az a visszajelző sorban jobb oldalon az országúti (kék) visszajelző után van kb. ahol jelöltem.

Alul látszik az ahogy én szereltem.

Az én dobozosomat is lehet hangolni, nem kell szétszedni, a dobozból áll ki egy (érdekes megoldás) facsavar, ezzel lehet.

Link to comment
Megosztás:

A galván horganyzás pár száz forint lehet és sokkal tartósabb mint a festék. Ha valakinek van tűzi horganyzási lehetősége/elérhetősége az meg még sokkal tartósabb. Ha pedig valaki "örökéletű" vonóhorgot akar magának akkor a horganyzott vasat szintereztesse le! Az még a jövő századot is kibírja (ha van erre egyáltalán szükség).

pár száz forint???

na ezt nem akarom elhinni. (persze lehet igy van, de nekem akkor is hihetelennek tünik)

ha pár száz ft lenne, akkor minden auto horganyzott lenne a kezdetektől, és még most is sok márka nem horganyozza le a kocsikat...

de mi itt nem csak a gömbfejre gondolunk...hanem az egészre amit a ksznihoz rögzítesz stb.

Link to comment
Megosztás:

http://www.ahova.hu/astra/muszerfal.jpg

Kicsit béna mert telefonnal csináltam és nincs itt normális rajzoló program sem.

A gyári az a visszajelző sorban jobb oldalon az országúti (kék) visszajelző után van kb. ahol jelöltem.

Alul látszik az ahogy én szereltem.

Az én dobozosomat is lehet hangolni, nem kell szétszedni, a dobozból áll ki egy (érdekes megoldás) facsavar, ezzel lehet.

ahha na majd megnézegetem, és akkor ha tavasszal festegetema középkonzolt meg a többit, akkor ugyis szét lesz szedve, és akkor már azt is megejtem.

Link to comment
Megosztás:

ahha na majd megnézegetem, és akkor ha tavasszal festegetema középkonzolt meg a többit, akkor ugyis szét lesz szedve, és akkor már azt is megejtem.

horog.jpg

Valami ilyesmi jelet keress majd.

Egyébként a horganyzás ilyen kis darabra tényleg nem drága, pár ezer, és a szinterezés is akkörül mozog.

A nagyobb darabok drágábbak, mert nem sok helyen tudnak nagy méretű, több méteres darabokat horganyozni.

Link to comment
Megosztás:

reedel

micsoda? :)

reed-en : reed relé. Ez többnyire üveg külsejű henger. Annyi a lényege, hogy mágneses tér jelenléte mellett meghúz.

Meghúzáskor villan a led.

Ezért van rátekerve az index vezetéke az üvegbúrára. Ha kicsit arrébb tolod gyengül a mágneses tér (impulzusként fogja érzékelni az indexelést) és nem csak egyszer fog villanni a led. Vagy ha gyenge a mágneses tér akkor meg közép felé kell mozgatni.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a BC a te találmányod? Szupi szerkezet!

Kár hogy nem fér be a lanosba, meg más is a kapcsolóm, de hasonlógót akarok hamarosan csinálni!

Igen, bár ennek az előtörténete az, hogy a versenyautóba akartam etapkomputert csinálni, csak

amikor meglátták páran, hogy lehet sebességet, fordulatszámot, távolságot, meg gyorsulást mérni, akkor

mindenáron ilyet akartak. Akkor csináltam párat, aztán a visszajelzések alapján még a fogyasztásmérést

és egyéb analóg jelek mérését is beletettem. Így alakult ki ez, viszont a sok beleölt munkát

próbálom kicsit kamatoztatni az eladásokkal :)

Jelenleg egy bluetooth-os immó alakulgat az elképzeléseimben, lassan megvalósult kütyü lesz az is :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, bár ennek az előtörténete az, hogy a versenyautóba akartam etapkomputert csinálni, csak

amikor meglátták páran, hogy lehet sebességet, fordulatszámot, távolságot, meg gyorsulást mérni, akkor

mindenáron ilyet akartak. Akkor csináltam párat, aztán a visszajelzések alapján még a fogyasztásmérést

és egyéb analóg jelek mérését is beletettem. Így alakult ki ez, viszont a sok beleölt munkát

próbálom kicsit kamatoztatni az eladásokkal :)

Jelenleg egy bluetooth-os immó alakulgat az elképzeléseimben, lassan megvalósult kütyü lesz az is :)

ez az immo akkor megoldás lenne az Se átalakításra is nemde??

vagy akkor is kell tech műszeres beavatkozás??

Link to comment
Megosztás:

Igen, bár ennek az előtörténete az, hogy a versenyautóba akartam etapkomputert csinálni, csak

amikor meglátták páran, hogy lehet sebességet, fordulatszámot, távolságot, meg gyorsulást mérni, akkor

mindenáron ilyet akartak. Akkor csináltam párat, aztán a visszajelzések alapján még a fogyasztásmérést

és egyéb analóg jelek mérését is beletettem. Így alakult ki ez, viszont a sok beleölt munkát

próbálom kicsit kamatoztatni az eladásokkal :)

Jelenleg egy bluetooth-os immó alakulgat az elképzeléseimben, lassan megvalósult kütyü lesz az is :)

Nézegettem én is több helyen leírásokat a TID-ről!

Régebben építgettem én is mikrovezérlővel dolgokat.

Nekem SX-höz van fejlesztő készletem.

Remélem egyszer elkészül a diesel változat is!

Biztosan sok embert érdekelne!

Link to comment
Megosztás:

de arrol beszéltünk, hogy a Se mocikhoz még nem volt imo...

A céges autómban az immo-hoz van egy dobozka. (A zsebemben) Kb. 20 másodpercenként led villan rajta, és ilyenkor sugároz RF jelet. Ha nem érzi az autó, akkor riaszt, és megáll. Ha trükkösen kicsalnak az autóból és elrabolják akkor csak néhány 10 méter után megáll neki.

Sajnos az állandó működés miatt elég hamar lemerül.

Lehetne Tiris-el is hasonlót csinálni!

Egy haverom Dallas gyűrűvel nyitja, indítja az autóját. Megfúrta kivülröl a kasznit a Dallas olvasóhoz.

Link to comment
Megosztás:

gondolom, mindegyik ezzel működik.

na mindegy nem jol fogalmaztam :)

hát akkor ki kell majd mennem és megnézni, hátha ebben is van valami csavargatási lehetőség :)

Nem mindegyik, az enyémben IC-s áramerősség.érzékelős megoldás van, egy potival lehet állítgatni az érzékelési küszöböt. Mivel eredetileg izzós volt, én pedig LED-et tettem rá, kellett is kicsit hangolni, mivel a LED sokkal gyorsabban reagál az izzónál. Így is villan egyet az index kapcsolásakor, amikor még hidegek az izzószálai az indexégőknek, és kicsit több áramot vesznek fel.

Link to comment
Megosztás:

Nem mindegyik, az enyémben IC-s áramerősség.érzékelős megoldás van, egy potival lehet állítgatni az érzékelési küszöböt. Mivel eredetileg izzós volt, én pedig LED-et tettem rá, kellett is kicsit hangolni, mivel a LED sokkal gyorsabban reagál az izzónál. Így is villan egyet az index kapcsolásakor, amikor még hidegek az izzószálai az indexégőknek, és kicsit több áramot vesznek fel.

annak kellene is mindig de csak egyet

mi legalábbis mindig ugy állitgatjuk, hogy üresen csak egyet, ha rá van rakva az utánfutó, akkor annyit amennyit igazábol villognak az indexek

Link to comment
Megosztás:

annak kellene is mindig de csak egyet

mi legalábbis mindig ugy állitgatjuk, hogy üresen csak egyet, ha rá van rakva az utánfutó, akkor annyit amennyit igazábol villognak az indexek

Igen így kell müködnie, ahogy írod!

A kollégának valószínü müveleti erösítös a visszajelzöje.

Link to comment
Megosztás:

Jelenleg egy bluetooth-os immó alakulgat az elképzeléseimben, lassan megvalósult kütyü lesz az is :)

Gratulálok a megvalósult projekthez, szép munka nagyon!

Én tudom mit kell szenvedni egy ilyennel, nem sok pénz a 40e érte.

Nem az alkatrészt kell megfizetni, hanem a fejlesztö melót mindennél.

Sajna én számítástechnikába melózom, ott leköpnek, ha azt mered mondani egy vírusirtásra hogy 3000.

A gép persze sürgös és már el se indul. Poénból, magam szórakoztatására ilyenkor számolni szoktam mennyi vírus jön le a gépröl. Az eddigi rekord 760 körül volt :)

500 körül már több is volt.

Erröl az immoról tudnál többet írni? Mit fog tudni és kb milyen árba fog menni?

Érdekelne a dolog. Annyi megkötéssel, hogy szeretném, ha a gyári immom is müködne mellette.

üdv josh

Link to comment
Megosztás:

pár száz forint???

na ezt nem akarom elhinni. (persze lehet igy van, de nekem akkor is hihetelennek tünik)

ha pár száz ft lenne, akkor minden auto horganyzott lenne a kezdetektől, és még most is sok márka nem horganyozza le a kocsikat...

de mi itt nem csak a gömbfejre gondolunk...hanem az egészre amit a ksznihoz rögzítesz stb.

Mondhatni rendszeresen járok galvanizáltatni egy érdi műhelybe, mert állandóan motorokat bazbirgálok és azok bizony veteránok. Nomost küllőtől a nyeregvasig és a kis rugóktól a csavarokig mindent viszek, de a megrozsdásodott villáskulcsaimat is oda hordom. A fizetség vas súlyra megy, vagy legalább is úgy tűnik nekem. Legutóbb kb 30 alkatrész összesen 8 kg került 500 Ft-ba. Erre varrjál gombot! :)

Link to comment
Megosztás:

Én tudom mit kell szenvedni egy ilyennel, nem sok pénz a 40e érte.

Nem az alkatrészt kell megfizetni, hanem a fejlesztö melót mindennél.

Erröl az immoról tudnál többet írni? Mit fog tudni és kb milyen árba fog menni?

Érdekelne a dolog. Annyi megkötéssel, hogy szeretném, ha a gyári immom is müködne mellette.

A BC-nél a beleölt meló sosem lesz megfizetve, a nagy részét sajnos az alkatrészek teszik ki az árnak.

A bluetooth immó független lesz a gyári immótól. Lényege, hogy a saját bluetooth-os mobil üzemel egyfajta

automata kulcsként. Indítás előtt ellenőrzi a jelenlétét, illetve tervezem még a rablásgátló funkciót is bele,

amikor járó motor esetén történő ajtónyitásnál is ellenőriz.

Az adott mobillal párosítani kell első használatkor, amihez egy 6-8 jegyű kód kell majd. Ezután a csatlakozás

már automatikus lesz, észrevétlen. Egyszerre több mobil is lehet kulcs, valamint lehet törölni a beállított

kapcsolatokat (ha elveszne a mobil), és a master kódot is lehet változtatni.

Link to comment
Megosztás:

A BC-nél a beleölt meló sosem lesz megfizetve, a nagy részét sajnos az alkatrészek teszik ki az árnak.

A bluetooth immó független lesz a gyári immótól. Lényege, hogy a saját bluetooth-os mobil üzemel egyfajta

automata kulcsként. Indítás előtt ellenőrzi a jelenlétét, illetve tervezem még a rablásgátló funkciót is bele,

amikor járó motor esetén történő ajtónyitásnál is ellenőriz.

Az adott mobillal párosítani kell első használatkor, amihez egy 6-8 jegyű kód kell majd. Ezután a csatlakozás

már automatikus lesz, észrevétlen. Egyszerre több mobil is lehet kulcs, valamint lehet törölni a beállított

kapcsolatokat (ha elveszne a mobil), és a master kódot is lehet változtatni.

Mondjuk tényleg a bchez minden van ami meg nem kevés pénz.

Az immo fincsi, hozzávetőlegesen kalkuláltál már árat?

Esetleg lehetne "master key" egy rf id.

Link to comment
Megosztás:

...Egyszerre több mobil is lehet kulcs, valamint lehet törölni a beállított

kapcsolatokat (ha elveszne a mobil), és a master kódot is lehet változtatni.

Az a szívás, ha menet közben lemerül a telefon, ami mondjuk folyamatosan bekapcsolt bluetoothnál hosszabb úton nem is annyira irreális. Persze dokkolni is lehet az autóban a telót, de akkor a rablásgátlás funkcióját veszíti el, mert a telefon benne maradhat.

Link to comment
Megosztás:

Az a szívás, ha menet közben lemerül a telefon, ami mondjuk folyamatosan bekapcsolt bluetoothnál hosszabb úton nem is annyira irreális. Persze dokkolni is lehet az autóban a telót, de akkor a rablásgátlás funkcióját veszíti el, mert a telefon benne maradhat.

Nálam, mint minden rendes embernél, minden nap evidens a töltött telefon :)

Amúgy meg simán meg lehet oldani a problematikát egy sima 1000Ft-os autós töltővel,

ha éppen hanyagok voltunk :)

Link to comment
Megosztás:

Mondhatni rendszeresen járok galvanizáltatni egy érdi műhelybe, mert állandóan motorokat bazbirgálok és azok bizony veteránok. Nomost küllőtől a nyeregvasig és a kis rugóktól a csavarokig mindent viszek, de a megrozsdásodott villáskulcsaimat is oda hordom. A fizetség vas súlyra megy, vagy legalább is úgy tűnik nekem. Legutóbb kb 30 alkatrész összesen 8 kg került 500 Ft-ba. Erre varrjál gombot! :)

Erről a műhelyről lehetne részleteket tudni? Ha én odamegyek, simán megcsinálják nekem is ilyen árakon a dolgokat, vagy ez ismeretségi alapon megy?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.