Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

ja, de gondoltam, hátha van vkinek tapasztalata

a francba barom állat voltam, niytva hagytam a csomit és rányitottam a garázsajtó :omg: visszahajtotta

most több mint 90 fokban fel lehet nyitni..... mondjuk pléh ugyhogy visszahajtogattam(ablak megmaradt), de persze nem fekszik fel rendesen a kéderre és most láttam 15ért szinhejest .....

Az fail. 15ért komplett a színhelyes? Akkor vedd meg.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van Opel Astra F-be kartámasza? Milyet érdemes venni?

Van, gyári. Igaz, hogy elég keskeny, de legalább mérethelyes, és amúgy sincs túl sok hely a két ülés között. Nem túl gyakori darab, de egy kis keresgéléssel lehet találni.

Többiről nincs tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Kombi hátsó, fűtőszálas üvegben 3 vagy 4 szál nem működik. Ez javítható valahol/valahogy vagy csere ? Új hátsóüveget 48.000-ért találtam :blink:

Állítólag lehet kapni valami pasztát (grafitos zsír) vagy valami magas fém tartalmú valamit amivel összekötöd a szálszakadást !

De hallottam már olyat is hogy ezüst körömlakk... :icon11:

Régen lehetett kapni "fűtőszálat" amit fel lehetett ragasztani a régi helyére/mellé...

Amúgy szerintem csere egyszerűbb --> bontó --> multiméter szálszakadás ellenörzés után!

Link to comment
Megosztás:

Állítólag lehet kapni valami pasztát (grafitos zsír) vagy valami magas fém tartalmú valamit amivel összekötöd a szálszakadást !

De hallottam már olyat is hogy ezüst körömlakk... :icon11:

Régen lehetett kapni "fűtőszálat" amit fel lehetett ragasztani a régi helyére/mellé...

Amúgy szerintem csere egyszerűbb --> bontó --> multiméter szálszakadás ellenörzés után!

Találtam közben ilyen körömlakk szerű fűtőszáljavítót , 3-4-5 ezer forint 1-2 grammos kiszerelésben. Aztán azt gondolom simán le lehet mosni amikor takarítom az üveget belül. Megkérdem majd a bontót, de gondolom azok is aranyárban mérik.

Link to comment
Megosztás:

Találtam közben ilyen körömlakk szerű fűtőszáljavítót , 3-4-5 ezer forint 1-2 grammos kiszerelésben. Aztán azt gondolom simán le lehet mosni amikor takarítom az üveget belül. Megkérdem majd a bontót, de gondolom azok is aranyárban mérik.

Nem lehet lemosni, tökéletesen üzemel a javított fűtőszál már évek óta.

Link to comment
Megosztás:

És nem maradt neked ebből a kenyőcsből? Nekem is 1 szálam nem műxött, de tegnap beadta magát még egy....ÉS EZ BOSSZANTÓ!!! :)

Ez a jó szó, bosszantó. Mert annyira nem érdekel, hogy nekiálljak kifesteni vagy keresni másik üveget. De annyira meg mégis ,hogy állandóan azt lessem a visszapillantóba hogy van 3 csík az ablakon :D

Link to comment
Megosztás:

És nem maradt neked ebből a kenyőcsből? Nekem is 1 szálam nem műxött, de tegnap beadta magát még egy....ÉS EZ BOSSZANTÓ!!! :)

Nem maradt, utoljára is vagy 3-an vettünk egy üveget mert viszonylag drága de sok javítást lehet csinálni vele. Nekem vagy 5 rossz fűtőszálam volt de már most is van 2. <_<

Link to comment
Megosztás:

Kombi hátsó, fűtőszálas üvegben 3 vagy 4 szál nem működik. Ez javítható valahol/valahogy vagy csere ? Új hátsóüveget 48.000-ért találtam :blink:

Én javítottam enyimban, ilyen ezüstös fűtőszáljavítóval, és valamennyire sikerült is, addig kb 6 nem működött, utána már csak 2 nem :) 2 évig jó volt, de most megint 3 nem megy, majd át kell festenem.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap el lett víve a kocsi szerelő haveromhoz, tegnap neki is állt szétkapni meg ma is folytatta (hátsó fék munkahengerek, fékpofák, kuplungcsere, vezérléscsere), méricsgél aztán rendeli is meg az alkatrészeket. Hétvégére talán kész is lesz. :) Az biztos hogy hat számjegyű lesz a végösszeg. :D

Gates szíj fog belekerülni, Febi pumpával, SKF görgővel (bár ez annyira nem tetszik), a kuplungszett az LUK lesz, nem Sachs, hátsó fék meg lesz, ami lesz. A váltó új gyári GM váltóolajat fog kapni, féltengelyszimeringek cserélve lesznek, ahogy a motornál is, hiába van lassan két éve meg a felújítás, akkor is kap új főtengely és vezérműtengely szimeringeket. DOT 5-ös fékolajat is kap, mert a négy néha elforr. :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap el lett víve a kocsi szerelő haveromhoz, tegnap neki is állt szétkapni meg ma is folytatta (hátsó fék munkahengerek, fékpofák, kuplungcsere, vezérléscsere), méricsgél aztán rendeli is meg az alkatrészeket. Hétvégére talán kész is lesz. :) Az biztos hogy hat számjegyű lesz a végösszeg. :D

Gates szíj fog belekerülni, Febi pumpával, SKF görgővel (bár ez annyira nem tetszik), a kuplungszett az LUK lesz, nem Sachs, hátsó fék meg lesz, ami lesz. A váltó új gyári GM váltóolajat fog kapni, féltengelyszimeringek cserélve lesznek, ahogy a motornál is, hiába van lassan két éve meg a felújítás, akkor is kap új főtengely és vezérműtengely szimeringeket. DOT 5-ös fékolajat is kap, mert a négy néha elforr. :D

Megduplázod az értékét? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap el lett víve a kocsi szerelő haveromhoz, tegnap neki is állt szétkapni meg ma is folytatta (hátsó fék munkahengerek, fékpofák, kuplungcsere, vezérléscsere), méricsgél aztán rendeli is meg az alkatrészeket. Hétvégére talán kész is lesz. :) Az biztos hogy hat számjegyű lesz a végösszeg. :D

Gates szíj fog belekerülni, Febi pumpával, SKF görgővel (bár ez annyira nem tetszik), a kuplungszett az LUK lesz, nem Sachs, hátsó fék meg lesz, ami lesz. A váltó új gyári GM váltóolajat fog kapni, féltengelyszimeringek cserélve lesznek, ahogy a motornál is, hiába van lassan két éve meg a felújítás, akkor is kap új főtengely és vezérműtengely szimeringeket. DOT 5-ös fékolajat is kap, mert a négy néha elforr. :D

egy autószerelő haver nem rossz befektetés :evilgrin:

egyébként idegen helyen az ember azt se tudja mi a tökömet tesznek bele, ha meg viszed az alkatrész(mert van/volt/szerezted) mutatnak a táblára: "Hozott alkatrészre 50% felárat számolunk fel"..........

Link to comment
Megosztás:

Persze, mert a szerelö nem a munkadíjból él meg, hanem az eladott alkatrészekböl.

hát értem én, gondlom kap (mennyiségi)kedvezményt a bótba, aztán még rak rá pár %-ot

nade akkor is, a tulaj meg szophat.....meg kap bele QH cuccot....(vizmupa,remosztát,görgő) ami nem is láccik

szóval egy szerelő haver jó befektetés

Link to comment
Megosztás:

hát értem én, gondlom kap (mennyiségi)kedvezményt a bótba, aztán még rak rá pár %-ot

nade akkor is, a tulaj meg szophat.....meg kap bele QH cuccot....(vizmupa,remosztát,görgő) ami nem is láccik

szóval egy szerelő haver jó befektetés

A vizmupa és a remosztát merre található az autóban? :D

Link to comment
Megosztás:

hát értem én, gondlom kap (mennyiségi)kedvezményt a bótba, aztán még rak rá pár %-ot

nade akkor is, a tulaj meg szophat.....meg kap bele QH cuccot....(vizmupa,remosztát,görgő) ami nem is láccik

szóval egy szerelő haver jó befektetés

Hát jha.. a normálisabb szerelő azt tesz bele, amit a vevő kér.

Mi is próbálunk igényesen dolgozni, de ha nem fizetik meg, akkor kénytelen az ember beletenni a qh-t, meg kókányolni ha olyan van, mert nem fizetik ki, munka meg ugye kell.

Pedig én a bmw fővárosában dolgozok...

Link to comment
Megosztás:

egy autószerelő haver nem rossz befektetés :evilgrin:

egyébként idegen helyen az ember azt se tudja mi a tökömet tesznek bele, ha meg viszed az alkatrész(mert van/volt/szerezted) mutatnak a táblára: "Hozott alkatrészre 50% felárat számolunk fel"..........

Ő úgy dolgozik, hogy tőlem a teljes kedvezmény nélküli árat kéri el egy anyagra, amit beszerel és munkadíjat nem számol rá, tehát a kedvezményből van bevétele. Az meg a másik, hogy már nem hivatásosan csinálja a szerelést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.