Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

óóó, még nem láttátok azt a májsztrót, aki egy első lökhárító ködlámpás részét levágta, és föltaknyolta hátulra toldatnak :D (persze vonóhoroggal, nehogy sérüljön a műalkotás :lol: ) Igazi űrhajó egyébként, rugós fejtámla-rudakkal, májkülnájtkapcsoló panellel a tetőn, meg piros nejonnal az alján. Egy ilyen könnyen javítható valamire már fel se figyel az ember. :D :lol:

Nem, nem láttam! De nem is akarom! ;)

Link to comment
Megosztás:

Kaptam ma kölcsön egy kompressziómérőt, kíváncsiságból kipróbáltam, mindegyik hengerben kicsivel 12bar feletti értékeket mértem, ez jó egy ennyi idős motortól?

Szerintem igen, és főleg azért mert egyformák. Emlékeim szerint a Skoda Octaviámon (fecskefarkas)1978-ban 10,5 és 11 közöttit mértünk és jó volt a motorja.

Link to comment
Megosztás:

óóó, még nem láttátok azt a májsztrót, aki egy első lökhárító ködlámpás részét levágta, és föltaknyolta hátulra toldatnak :D (persze vonóhoroggal, nehogy sérüljön a műalkotás :lol: ) Igazi űrhajó egyébként, rugós fejtámla-rudakkal, májkülnájtkapcsoló panellel a tetőn, meg piros nejonnal az alján. Egy ilyen könnyen javítható valamire már fel se figyel az ember. :D :lol:

Én már láttam ilyen megoldást Astrán. (sajnos)

Itt szaladgál Vecsésen a gyerek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mérhetetlen tapasztalatotokra lenne szükségem! :icon1: Egy 1.6 16V 98-as Astrám van, nem jól méri a sebességet, kevesebbet mér, mint amennyivel valójában megyek. Arányosan is, tehát amikor kb 40-el megyek, akkor mutat 50-et a mutató, viszont 80-nál kb 100 körül egyek 100-nál már 130-al repülök. Amikor lassan megy (20km/h-40km/h) akkor szokott is lüktetni. A spirál látszólag nem sérül, nem szorul. Érdemes szerintetek egy másik műszercsoportot beszerezzek? Feleslegesen nem akarok költekezni, szervizbe meg nem akarom vinni inkább magam, oldanám meg.

Köszönöm előre is a tippeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mérhetetlen tapasztalatotokra lenne szükségem! :icon1: Egy 1.6 16V 98-as Astrám van, nem jól méri a sebességet, kevesebbet mér, mint amennyivel valójában megyek. Arányosan is, tehát amikor kb 40-el megyek, akkor mutat 50-et a mutató, viszont 80-nál kb 100 körül egyek 100-nál már 130-al repülök. Amikor lassan megy (20km/h-40km/h) akkor szokott is lüktetni. A spirál látszólag nem sérül, nem szorul. Érdemes szerintetek egy másik műszercsoportot beszerezzek? Feleslegesen nem akarok költekezni, szervizbe meg nem akarom vinni inkább magam, oldanám meg.

Köszönöm előre is a tippeket.

Minden óra csal. Ez valami globális autóipari összeesküvés lehet. :lol:

Vagyis többet mutat, mint amennyivel valójában mész. Azért a 100-nál a 130 elég sok. Biztos, hogy annyi az? Mivel mérted, GPS-szel?

Link to comment
Megosztás:

Minden óra csal. Ez valami globális autóipari összeesküvés lehet. :lol:

Vagyis többet mutat, mint amennyivel valójában mész. Azért a 100-nál a 130 elég sok. Biztos, hogy annyi az? Mivel mérted, GPS-szel?

Szia! az én esetemben kevesebbet mutat mint amennyivel megyek, eddig még nem futottam trafiba (kopp, kopp, kopp) de nem is szeretnék.

Mértem több gps-el, volt, hogy egyszerre többel is. Ott volt gyanús, hogy amikor elkezdtem használni furcsáltam ,hogy nem "megy". :D

Link to comment
Megosztás:

Szia! az én esetemben kevesebbet mutat mint amennyivel megyek, eddig még nem futottam trafiba (kopp, kopp, kopp) de nem is szeretnék.

Mértem több gps-el, volt, hogy egyszerre többel is. Ott volt gyanús, hogy amikor elkezdtem használni furcsáltam ,hogy nem "megy". :D

Sztem nem váltóméretes gumi van az autón. Vkitől kérj kölcsön egy garnitura más méretű kereket.

Link to comment
Megosztás:

185/65 az 111 ha jól számolom. :)

Ha jól tudom 185/60/14 lenne a váltóméret ill az enyém is ennyi, (téli 175/70/13) bár ekkora különbséget hogy kevesebbet mérjen az óra nem szabadna lennie. a 111-az az óra száma? Bár ahoz meg ennyire se értek! :)

Ezt még nézd meg hátha segít valamennyit!

http://www.autogumibolt.hu/ebolt/szolgaltatas/valtomeret/

Vagy itt!

http://www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator.html

;)

Link to comment
Megosztás:

Szia! az én esetemben kevesebbet mutat mint amennyivel megyek, eddig még nem futottam trafiba (kopp, kopp, kopp) de nem is szeretnék.

Mértem több gps-el, volt, hogy egyszerre többel is. Ott volt gyanús, hogy amikor elkezdtem használni furcsáltam ,hogy nem "megy". :D

Jól van, akkor sikerült félreértenem. :blush: Szóval a te órád "késik", hát ilyet még nem láttam.

Lehet, hogy itt valóban valami teKnikai probléma lesz. Én kipróbálnám egy kölcsön órával is. Csak a W-számra figyelj!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki feltette már a nyári kerekét?Én holnap készülök rá!Ma kicentíroztam őket és az egyik felni kicsit kóvályog!Tavaly nyáron biztos kátyút kaptam! :)

Én már múlthét hétvégén, nem bírtam már a lemezfelnit nézni szegény kocsi alatt. Viszont volt a héten -5 is felénk, szóval lehet kicsit elkapkodtam, bár használni csak 2napot használtam mióta felkerült a nyári. :D

Link to comment
Megosztás:

Én már múlthét hétvégén, nem bírtam már a lemezfelnit nézni szegény kocsi alatt. Viszont volt a héten -5 is felénk, szóval lehet kicsit elkapkodtam, bár használni csak 2napot használtam mióta felkerült a nyári. :D

Én is nehezen viselem már ezt a 16os alut télire.... :( :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a problémád! Túl nagy a kereked. 185/60 R 14 illik rá, vagy 175/70 R 13
Ha jól tudom 185/60/14 lenne a váltóméret ill az enyém is ennyi, (téli 175/70/13) bár ekkora különbséget hogy kevesebbet mérjen az óra nem szabadna lennie. a 111-az az óra száma? Bár ahoz meg ennyire se értek! :) Ezt még nézd meg hátha segít valamennyit! http://www.autogumibolt.hu/ebolt/szolgaltatas/valtomeret/ Vagy itt! http://www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator.html ;)

185/70 14-el is még csak "pontosabb" lett az órám, nem kezdett el lefelé csalni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.