Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

... nem feltétlenül a Diesel a befutó.De ezt neked kell tudnod, hogy mész-e vele annyit, hogy megérje megvenni a Dieselt.

Ez az én véleményem.

:P

Amúgy az 1.7DTi-t lehet chippelni.Stabilan 100LE környékére.

Én sem voltam korábban dízel-párti, de időközben valamiért :( megváltozott a véleményem :cry:

Link to comment
Megosztás:

Helo Corzavolf!

Kösz a tanácsot. Mostanában költözöm Taksonyba, és nagyrészt Pesten fogom használni, ami nnapi 50 km + a Balcsi 2-3hetente, nyáron gyakrabban; szóval évi20-25000km.

A városban nemigen bír 10 l alatt fogyasztani a benzines 1.6-so Astrám, igaz nekem is szerepem van ebben (nem ok nélkül hívnak a kollégáim "hiperaktívkálmán"nak).Hiába rakattam bele 1 mágneses fogyasztáscsökkentőt.

AAA Bazáros garancia megminden, átnézetni nem tudom, csak megbízni a megérzéseimben meg az állpotfelmérő lapban.

Kösz, minden jót. K.

UI.:Nem tudom még használni rendesen az ikonokat(vagy mik ezek az "édi" kis fejek, meg nemtudom miaza BB -kód, és kell-e, vagy mire jó. Ha -gazda vagy segíthetnél / Ugye tegeződhetünk, mint itt majd' mindenki a Fórumon?/

Link to comment
Megosztás:

Anyuméknál van az első mobilunk elrakva, szekrénybe. Siemens S6.

Ha feltennénk töltőre, és lenne még belevaló SIM, ami használható(sajnos ez még az első kiadású SIM-eket szereti csak, újakat már nem ismeri), akkor lazán lehetne vele telefonálni.

1997-es a kicsike! (ezt űbereljétek! :D )

Ugyanmá, újszülöttek...

Motorola retikül méret, 06-60 Westel NMT 450 MHz analóg átjátszós rendszeren, '93-ból a rulez. Készenléti idő pár óra, súly 5kg ;) Nekünk nyáron állandó tartozék volt a jégakku, mert különben hosszabb beszélgetéskor túlmelegedett :( :P

Emlékszik még valaki azokra az időkre? Rendszerbe lépés 75eFt, teló 300eFt, persze lízingelve... Hívásforgalmi díjak fizetve még hívás hogadásakor is...

GSM rendszerek csak utána jöttek jóval, de akkor már elérhető volt 100eFt körül is egy mobil! :cry:

Link to comment
Megosztás:

A Motorola se a régi már,leeresztett, de az Ericsson(SE) feljött.Az első telóm 1 628-as Ericsson volt.Azóta sok fajta készülékem volt már, mert fél évente meguntam!A Nokiák között is van jópár elnyűhetetlen darab(6310(i),7110,stb) ezt nem tagadom, de azért a Nokiásokra jellemző, hogy nem volt SE telefonuk és azért ragaszkodnak annyira.

Átlagban szerintem az SE szebb és jobb is.

Link to comment
Megosztás:

Hát, nekem egy 2001-es 3210-em volt, és amit az kapott, sok telefon nem élte volna túl sem az akkori, sem a mostani telefonok közzül. Az 5110 és a 3210 volt a telefonok tankja! Imádtam, egyszer kellett akkumulátort vennem, és semmi baja nem volt soha. Átesett egy szoftverdrissítésen, kék ledes lett (wow! :cry:), kapott rezgőmotort, kártyafüggetlenített lett, majd kapott egy kétsimkártyás hátlapot. Fullos volt, na. Ma is azt használnám, ha a melóhelyemen nem törték volna fel a szekrényemet, és nem lopták volna el. Azóta már a második telefonomat eszem. Az előző egy kagyló Motorolla volt, ami gari után két héttel megdöglött, a mostani pedig egy Sharp. Szines, csicsás, fényképezős, de nemtecc... Az öreg telefon a jó telefon! :(

Egy barátom ács. Volt neki egy 5110-e, és egyszer a tetőn kicsúszott a zsebéből. Leesett, széthullott három vagy négy daraba. Összerakta, és használta. Na, ezt játsza el bárki egy mostani csicsafonnal!

Ja, meg a 6110! Az mekkora csúcs telefon volt! Ugyanaz, mint az 5110, csak infraporttal. Fősulin pad alatt de sokat kígyóztunk egymás ellen! :P

Link to comment
Megosztás:

Na jó, mostmár én sem maradok ki a sorból:

Nálunk a szűk családi körben 10 Nokia van. Ennek több, mint a fele betöltötte a 3-5 éves kort, és semmi bajuk. Ezek közül csak az én 6210-emnek (használtan vettem) van gond a kijelzőjével (néhány sor kiment belőle). Egyszer a gyerek földhözvágta a járólapra, pont az egyik sarkára esett, ha jól emlékszem 3-felé tört (letört az előlapja a rögzítési pontoknál, kirepült belőle az antenna, meg a hangerőszabályozó gomb). Gondoltam összeragasztom neki játszós telefonnak, na azóta is én használom, semmi baja.

Az mondjuk hozzátartozik az igazsághoz, hogy egyik telefon sem a hiper-szuper kategóriából való. De telefonálni mindegyikkel lehet :( .

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly amikor cseréltem a telefont, nézegettem az SE-ket és a Motorolákat is, de egyik sem

volt minden szempont szerint nyerő, ami alapján a Nokiák közül több is tetszett. :D De hát ez

egyénfüggő, kinek a papné, kinek a paplan :P

Öregapám mindmáig használja a kb 5 éve letett 5110-esem! :cry:

Pont most viszek neki egy új töltőt hozzá, mert elhagyta a kórházban :(

Link to comment
Megosztás:

A Motorola se a régi már,leeresztett, de az Ericsson(SE) feljött.Az első telóm 1 628-as Ericsson volt.Azóta sok fajta készülékem volt már, mert fél évente meguntam!A Nokiák között is van jópár elnyűhetetlen darab(6310(i),7110,stb) ezt nem tagadom, de azért a Nokiásokra jellemző, hogy nem volt SE telefonuk és azért ragaszkodnak annyira.

Átlagban szerintem az SE szebb és jobb is.

Az én első mobilom 1 Nokia 1611 volt, olyan nehéz volt, hogy a Cro Magnoni azzal verhette volna agyon a mamutot. A második 1 6110 volt, a kijelzője állandóan kh-s volt, ha nyomtam a Nokia feliratot, akkor működött a kijelző. A következő 1 3310 volt, az meg szoftverhibás volt. Ezek után áltam át a Siemens-re, volt vagy 4 féle, mind csak szükségmegoldás volt. Most 1 SE K610i van, szerintem, ha lecserélem, nem veszek másik márkájút, annyira bejött. Ja és én is Astra F-ben használom. :(

Link to comment
Megosztás:

Én inkább nem írom le, hogy milyen telefonjaim voltak, de túlnyomó részt Ericssonnál(SE) kötöttem ki.Jelenleg 1 SE P990-et használok, mert elég jó áron jutottam hozzá újonnan.

Mivel ez a teló mindenre jó, nem is használok mást.A navi különösen fontos, mert Bp-en elég nehezen közlekednék enélkül.

Link to comment
Megosztás:

aztazeget kissé felpörgött a topik :P

még két telot lerendezek, és akkor hipp hopp követni se fogomtudni :cry:

am nekem most van a második "SE" -m

én szerettem őket, de a siemens C35 ömmel se volt bajom szinte soha...pedig kettő is volt.

mindegyik telomnak az aksija adja meg magát, előbb utóbb, de ezenkivül nem sok bajom volt.

am ma kaptam kemény 500 Ft borravalót szal már csak 10500Ft kell:D

de levettem a számlámról 12ezret, tankolni is kell ugyis meg tavaszig ugyse kell az erőlködőre se a pénz... addigra csak összesporolom :(

vagynem:(

Link to comment
Megosztás:

Én a Nokia 3310esemet zúzom már 6éve... De azóta sincs semmi baja, pedig én is reptettem már meg, nem is kicsit. Közben volt ~1évig egy Nokia 3650-esem de azt aztán meguntam és eladtam. Most gondolkoztam új telefon vételén, de az autó egyenlőre fontosabb, meg amúgy sem használom annyit a telcsit hogy megérje vennem egy túlcsicsázott műanyag játékszert ami eltörik a zsebedben. A 3310-esben még van anyag, a mostaniakban már nemsok. :(

Link to comment
Megosztás:

ericson A1018 s

ez a komoly :cry:

haveromat fejbedobtam vele, felpuposodott, és én meg telefonáltam tovább :(

lehet innét ered a SE szeretetem? :D

nemhinném :P

am sose voltam nokiapárti...

20 ezernél többet telefonra meg sose adok ki ! !

csörög vibrál tudok smsezni hivni, nekem ennyire kell kész

Link to comment
Megosztás:

Máig van egy működőképes Nokia 3110 esem, a 97-es változat. Az Omegába be volt építve komplett gyári kihangosítóval. Megvan mindene, csak egy uj akksit keresek mostanában hozzá. Nagyon maszív teló. Amugy igazábol egy Nokia E65 öt használok. A Nokia mellett szerintem a Samsungok még jó telók. Két évig nyuztam egy D500 at. Hihetetlen mit kapott tólem. Hibátlan állapotban el tudtam adni két évesen. Nem minden telo képes erre:)

Link to comment
Megosztás:

Most 1 SE K610i van, szerintem, ha lecserélem, nem veszek másik márkájút, annyira bejött. Ja és én is Astra F-ben használom. :P

Nekem is :P

Sorrend: csak eri, ill. SE telcsik:

2618 ezt cserélték 2628-ra..

T20 ezt nagyon imádtam.. pici kijelző, nagy készenlét, és sok jó emlék

T65 húú.. ez már nagy szám volt anno.. egyik legjobb telcsim volt. Sajna egy idegbajom alkalmával (csúnyán összekaptam öregemmel, mint egy kavicsot amivel kacsázni akar az ember, csak ezt függőben, nekivágtam a falnak.. KO lett.. kijelző kuka, és alaplap is kaphatott egy pofont.. ez még megvan valahol:D) Nagyon sajnáltam.. vettem is helyette egy másikat használtan...

T630ezt már céges előfizuval vettem.. ez volt az első szines telcsim.. és már egy fényképezőnek épphogycsak nevezhető csodanyilással a hátúlján.. ez is egy strapabíró jó kis telefon volt.. több mint 2évig.. semmi baj nem volt vele.. max. a készenlét..2naponta kellett tölteni. aztán letelt a 2év, és gondoltam lecserélem.. olyat akartam amiben normálisabb fényképező, és mp3 lejátszó is van.. K750.. de sajna nem volt :( (már) így lett egy

K610iez már nem annyira strapabíró.. a naviról kopik a festék,igaz kifejezetten sokat játszok vele.. meg mostanában elég sokat kikapcsolt.. de lehet csak egy akksi le-fel kellett neki, mert azóta okés.. ez már már tökéletes. ami hiányzik a fényképezőn az AF, meg a rádio.. tudom tudom.. ez telefon, nem házimozi :cry: pedig a 2gigára fér anyag :D

érdekesség.. gyakorlatilag az összes telcsim 19-20e forint volt ;)

nah és a lényeg.. ez tényleg elég OFF csak azért nem írtam máshova, mert sztem is dobja át egy modi ezeket csevegőbe.. vagy ha van telcsis HW-ba....és igy talán egyszerübb... thx

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.