Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

De van olyan politikus akinek nem volt elég az A8-as audi se. Ő S8-ast vett a mi pénzünkön, mondván, hogy a legmegbízhatóbb, és legbiztonságosabb autóval kell neki járni, mert sokat utazik. Aztán amikor már ezt az ügyet nagyon megbolygatta a sajtó és a média, akkor vett saját pénzből magának egy autót. És érdekes módon, amikor már saját pénzből vette az autót, akkor már biztonságos, és megbízható volt a használt A6-os audi is. Amíg a mi pénzünkből ment, addig csak az S8-as volt jó.

Merhetetlen, nyilt lehuzas zajlik ebben az orszagban es a legnagyobb gond hogy a kozterheket mindig is a kisember fogja megsinyleni!

A dolgozo, becsulates emberekkel mindig, mindent meg lehet tenni, ok eldontik, mi meg morgolodva lenyeljuk.

Na de ne politizaljunk :D

Link to comment
Megosztás:

http://www.boon.hu/fanak-utkozott-az-ittas-sofor/1815445

Az ilyentől elvenném a jogsit egy életre, hogy soha többet ne lehessen jogosítványa. És ha elkapnák vezetni jogsi nélkül, akkor pedig egy év letöltendőre büntetni.

Szegény autó nem érdemelte meg a sofőrt...de ez fordítva is igaz...

Az ilyennek csak csattogós lepkét adnék... :D

Link to comment
Megosztás:

Na vettem kartergázcsövet és be is raktam, nem volt könnyű, úgy hogy volt egy kis "a durva annyádat" szöveg...a régi belseje szét volt mállva.

Igaz kicsit drágább volt egy kbszott gumicső darab 1190 Huf....

Viszont ha már szereltem, ki szedtem újból a jeladót...jól emlékeztem BOSCH 269, (02) kék fejű...Mentem is vele és mint ha több élet lett volna a mutatóba... :D

Link to comment
Megosztás:

Szegény autó nem érdemelte meg a sofőrt...de ez fordítva is igaz...

Az ilyennek csak csattogós lepkét adnék... :P

Hát minden esetre eggyel kevesebb fehér szedán van... :D

Vajon mennyivel ment? Mekkora sebességnél törik össze ennyire?

Jó lenne tudni, a bajban mennyire lehet rá számítani...

Link to comment
Megosztás:

És még az átírási illeték is emelkedik.

"Az autók átírási illetéke gyökeresen átalakul. Jelenleg henger-köbcentiméterenként 18 forint az illeték, amely 1.890 köbcenti után ugrik 24 forintra. Az illetéktörvény módosítása a motor teljesítményétől és a kocsi korától teszi függővé az illetéket. Például jelenleg egy 6 éves 1.300 köbcentiméteres 80 kilowatt teljesítményű kocsi átírási illetéke 23.400 forint, januártól viszont 48.000 forint lesz."

Miért ennyivel nehezebb átírni egy 1891-x cm3 autót? Nekem 1998 cm3 a motorom, a jó öreg C20NE. Ez akkora luxus?

A döntéshozókat fel kellene függeszteni.... egy kicsit másként, mint elsőre gondolnád! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudtam, hogy kétfajta digitélis km óra is van, ami F astra kompatibilis. :D

Ez a fajta: kép 1 kép 2 Itt találtam.

Ezen a napi számláló is digitális.

Vagy ez: kép Video. Ha azt nézzük, 7000-ért... :D upsz, szépséghiba Mp/h-ban mér. :P

Kinek melyik tetszik jobban? :P

Az első, a másodiknál faragni kell mert szögletes nem?

Link to comment
Megosztás:

Miért ennyivel nehezebb átírni egy 1891-x cm3 autót? Nekem 1998 cm3 a motorom, a jó öreg C20NE. Ez akkora luxus?

A döntéshozókat fel kellene függeszteni.... egy kicsit másként, mint elsőre gondolnád! :P

Szvsz jobb lesz ez a rendszer,mint a mostani.Ha jobb lesz nem kell őket szidni ezért! (De szerintem sikerül majd ezt is jól elqurni :D )

Az autó értékét illik végre beszámolni az átírás költségébe. Vettem egy velem egyidős autót 1998cm és ugyanannyiba került átírni mintha egy c200 kompresszort a szalonból 12milkáért hoztam volna ki.

Melyik fáj jobban,illetve melyik vásárlónak kipengetni a 70rugós papírmunkát (átírás,eredet,törzskönyv,forgalmi)?

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudtam, hogy kétfajta digitélis km óra is van, ami F astra kompatibilis. :D

Ez a fajta: kép 1 kép 2 Itt találtam.

Ezen a napi számláló is digitális.

Vagy ez: kép Video. Ha azt nézzük, 7000-ért... :D upsz, szépséghiba Mp/h-ban mér. :P

Kinek melyik tetszik jobban? :P

Az első a Vectra 2000-é, ez nekem is tetszik, de horror ára van.

A második a Kadetté, faragni nem kell, de kicsit kitakar a műszerfalkeret a sarkaiból.

Link to comment
Megosztás:

Ejj, pedig ha nem dízelem lenne...

Kell hozzá mindenféle jeladó másik? vagy az üzemanyag, vízhőm. ugyanolyan? Töltés gondolm adott, méri magának, és az olaj? :D

Sebességjeladó kell, mert ez nem bowdenes, ennek a jeladója a váltón a bowden helyére van betekerve. Olajnyomáshoz is gondolom olyan gomba kell, ami mérni is tud, nem csak átkapcsol bizonyos nyomásnál. Sztem menne dieselben is, csak a fordszámjelnek kéne egy átalakító elektronika.

Link to comment
Megosztás:

Sebességjeladó kell, mert ez nem bowdenes, ennek a jeladója a váltón a bowden helyére van betekerve. Olajnyomáshoz is gondolom olyan gomba kell, ami mérni is tud, nem csak átkapcsol bizonyos nyomásnál. Sztem menne dieselben is, csak a fordszámjelnek kéne egy átalakító elektronika.

Uhh, tényleg.... a fordulatszám. :P Pedig már ráállítottam unokaöcsémet a német e-bay-re, hogy lőjön egyet olcsón... :D :D :D De akkor újabb akadály. :P

Link to comment
Megosztás:

Holt tudnám a beltérbe a tűzfalon keresztül , kulturáltan (esetleg már meglévő mellett) behozni a blokkolóm vezetékeit? Akkora hely kéne amin átmegy a csatija , ami egy telefon csati.

Tipp: pl ott, ahol a fűtésboxba bemegy a vákuum.

A vízlefolyó csövön felviszed, aztán be a légszűrőház oldalán a vákuumcső mellett, utána a motor előtétellenállása mellett, ha nem fér el akkor át kell bökni a műanyagot és már benn is vagy a műszerfal alatt kb a km-óra mögött jobbra.

Link to comment
Megosztás:

Tipp: pl ott, ahol a fűtésboxba bemegy a vákuum.

A vízlefolyó csövön felviszed, aztán be a légszűrőház oldalán a vákuumcső mellett, utána a motor előtétellenállása mellett, ha nem fér el akkor át kell bökni a műanyagot és már benn is vagy a műszerfal alatt kb a km-óra mögött jobbra.

Ok, köszi majd megnézem, mert most ez így nincs előttem.

Link to comment
Megosztás:

Tipp: pl ott, ahol a fűtésboxba bemegy a vákuum.

A vízlefolyó csövön felviszed, aztán be a légszűrőház oldalán a vákuumcső mellett, utána a motor előtétellenállása mellett, ha nem fér el akkor át kell bökni a műanyagot és már benn is vagy a műszerfal alatt kb a km-óra mögött jobbra.

Vagy a biztidoboz mögött ahol bejön az egyik nagy kábelkorbács. A motorérből nézve a kiegyenlítő tartály mögött.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.