Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Bp: esik, 1 fok és szél... a legszemetebb idő. Ablaktörlő pár perc alatt egy jégtömbbé válik tempónál. Latyak bárhol ráfagyhat az útra ilyen szélben só nélkül... Kiszámíthatatlan útviszonyok.

Kéretik nem dodgemként használni a kocsikat, cartársak! :(

Bár a hírek szerint még most is a(z én) budapesti kerületemben esik a legintenzívebben a hó, kimentem letakarítani a kocsit, és felrakni a szélvédőre a fagyásgátló fóliát. Mire az egész kocsit letakarítottam, kezdhettem volna előről a munkát, olyan erős a havazás még mindig. Az első ablaktörlőket kihajlítottam, a Caravan hátsó ablaktörlőjének a gumi részét pedig becsomagoltam puha, kipukkasztható légpárnából. Fagypont körüli a hőmérséklet, kisebb tömbök kezdtek már ráfagyni a karosszériára, úgyhogy havazás függetlenül megérte letakarítani, mert cm-ekben volt már mérhető a lerakodás. Az utcánkban pedig megjelent az első hókótró...

Link to comment
Megosztás:

Valaki megtudja mondani nekem hogy a biztosítók meddig ellenőrzik vissza a kártörténelmet. Mindig az előző bizt-ól kérik csak ki az igazolást ugye? :(

Most ellenőriztem le a biztosításomat a Netrisknél és volt egy helyen olyan rovat valahol, hogy: ~volt-e károkozása 2003 óta? Egyébként a jelenlegi bonus / malus fokozatod a mérvadó. A bónust hamar el lehet veszíteni!

Link to comment
Megosztás:

Most ellenőriztem le a biztosításomat a Netrisknél és volt egy helyen olyan rovat valahol, hogy: ~volt-e károkozása 2003 óta? Egyébként a jelenlegi bonus / malus fokozatod a mérvadó. A bónust hamar el lehet veszíteni!

hát pont ez az 2003óta , egyébként b10-em van . De ez a kérdés megakasztott, volt 1 károm de a b10-em az maradt.

Link to comment
Megosztás:

akkor nem volt bejelentve a kár? mert annak csökkennie kellett volna.

de bevolt, mert megkaptam hogy közel 70rugót pengettek az ellenfélnek. Az érdekes az hogy ennek ellenére az igazolás b10-ről jött, és hogy nem volt kár okozás. Csak most mennék a Gener.. -hez és itt van ilyen 2003-as kérdés ,

Link to comment
Megosztás:

de bevolt, mert megkaptam hogy közel 70rugót pengettek az ellenfélnek. Az érdekes az hogy ennek ellenére az igazolás b10-ről jött, és hogy nem volt kár okozás. Csak most mennék a Gener.. -hez és itt van ilyen 2003-as kérdés ,

Ha szept 1 után történt a káresemény akkor nem a következő hanem csak az azt követő évben esik a bonuszod. Magyarul ha pl 2005 szept 20.-án okotál kárt akkor 2006-os biztosításod még B10-el megy és csak 2007-ben esik vissza bónusz.

(legalább is nekem így mondták az ab-nél)

Link to comment
Megosztás:

Reggel, ahogy jöttem melózni, hallottam a rádióban, hogy a biztosító nem fizeti a kárt, ha az autómon nem téli gumi van. Szerintem ez több okból baromság.

Mi van akkor ha :

- +8 fokban január 10én nyári gumival okozok balesetet

- +6 fokban január 10én befékezek, nyári gumival, a mogöttem jövő téligumival belémjön

- +4 fokban január 10én nyári gumival balesete okozok

Több variáns most nem jut eszembe :(

Szóval a biztosító mi alapján állapítja meg, hogy most akkor téli gumit kellett volna hordanom, vagy sem ? Méri a hőmérsékletet ? Naptár szerint ?

Vagy megnézik, hogy asszongya, baleset, NYÁRIGUMIS!! HALÁL RÁJA ! Vagy hogy ?

Ok, persze elismerem, jobb a téli gumi, mint a nyári, és azért télen az a minimum, hogy téligumival jár az ember, de ezt hülyeségnek tartom akkor is.

és ti ?

Link to comment
Megosztás:

Reggel, ahogy jöttem melózni, hallottam a rádióban, hogy a biztosító nem fizeti a kárt, ha az autómon nem téli gumi van. Szerintem ez több okból baromság.

Persze, a biztosító sok indokkal próbálja magát kihúzni, de mivel az országban nincs törvényileg előírva a téli

gumi használata, ezért hivatalosan nem tagadhatja meg ennek hiányában a kárkifizetést. Nyugodtan lehet

bíróságra menni, mert mindenképpen fizetni kell majd nekik, csak akkor már a bírósági költségeket is :(

Link to comment
Megosztás:

Persze, a biztosító sok indokkal próbálja magát kihúzni, de mivel az országban nincs törvényileg előírva a téli

gumi használata, ezért hivatalosan nem tagadhatja meg ennek hiányában a kárkifizetést. Nyugodtan lehet

bíróságra menni, mert mindenképpen fizetni kell majd nekik, csak akkor már a bírósági költségeket is :P

Hacsak nem írod alá a papírt aminek az apróbetűsében szerepel ez a kitétel. :(

Link to comment
Megosztás:

Hacsak nem írod alá a papírt aminek az apróbetűsében szerepel ez a kitétel. :P

Ilyen kitétel nem szerepelhet apróbetűsben sem.

Ugyanis a te általad kötött felelősségbiztosítás másra nézve is hatályos, vagyis nem a vétlen

"áldozat" írja alá a szerződésed, aki esetleg miattad nem kapna utána kártérítést.

Ha valaki ilyet látott szerződésben, akkor nyugodtan viheti a bíróságra, remélhetőleg szép

összeggel perelheti az adott biztosítót :( Azért hálisten ennek a pofátlanságnak van még

némi határa :cry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.