Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Az már nagyon rosszul mutat, ha 90 helyett 70-et mutat.

Még óracserekor sem ilyen nagy a különbség. :D (110-es és 100-as skálázásúra mondom)

A tapogatós mósdzerrel meg kéne vizsgálnia a hűtő sarkát, és kiderül egyből. :P

Nekem a 110-es óra van. A 90 fokot éppen hogy elhadja a mutató, a venti már kapcsol is. Az üzemi hőmérséklet a kék sáv és a 90-es vonás közötti jelölésnél van.

Link to comment
Megosztás:

Az már nagyon rosszul mutat, ha 90 helyett 70-et mutat.

Még óracserekor sem ilyen nagy a különbség. :P (110-es és 100-as skálázásúra mondom)

A tapogatós mósdzerrel meg kéne vizsgálnia a hűtő sarkát, és kiderül egyből. :P

Tényleg köszönöm :D remélem nem nagy pénz a termosztát csere, ha az baj. Még az előző kötelező szerviz díját törlesztem :D

Mit vizsgálódjak? Mit keressek?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 110-es óra van. A 90 fokot éppen hogy elhadja a mutató, a venti már kapcsol is. Az üzemi hőmérséklet a kék sáv és a 90-es vonás közötti jelölésnél van.

Igen, én is ezt olvastam a kézikönyvbe...

A 25 km-ert meg oda-vissza értsétek, reggel 12,5 km 100-110 km/h autópályán, szóval 10-15 perc és a melóhelyemen vagyok. Hazafelé dettó...így is 90-et érnie kellene?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 110-es óra van. A 90 fokot éppen hogy elhadja a mutató, a venti már kapcsol is. Az üzemi hőmérséklet a kék sáv és a 90-es vonás közötti jelölésnél van.

Ugyanez van annak is, aki megvette a donorból a fordulatszámmérős műszerfalam. Mivel az övé a 100-as skálázású volt, és csak egyszerűen átcserélte a műszrefalat (az érzékelőt, amit adtam vele, azt nem), így neki is olyan 80 körül mutatja az üzemi hőfokot üzemmeleg motornál. :P

Szóval akkor elhagyja a kék sávot elég jól, "a kék és az első vonal között" van neki. :P

Meg kéne nézze, hogy tényleg jó-e a termosztát. Ha jó, akkor cserélve lett a műszeregység, ha nem jó, akkor nem az óra a rossz, hanem termosztátcsere kell. :D

Link to comment
Megosztás:

Holnap hazafelé csinálok egy képet, ha nem felejtem el, bár jobb lett volna tegnap, akkor csavargás volt :D természetesen az autónak vásároltam... :P

Meg tudod nézni a termosztátodat, hogy jó-e.

Kimész, beindítod a hideg motort, tapogatod a hűtőd sarkát, ott, ahol a motorból átmegy a vastag vízcső (fent a szélén, a vezérlés felől). Ha lassacskán elkezd folyamatosan langyosodni, akkor nyitva marad a termosztát, ha pár perc után hírtelen forrósodik fel, akkor jó a termosztátod! :D

Igen, én is ezt olvastam a kézikönyvbe...

A 25 km-ert meg oda-vissza értsétek, reggel 12,5 km 100-110 km/h autópályán, szóval 10-15 perc és a melóhelyemen vagyok. Hazafelé dettó...így is 90-et érnie kellene?

Nekem 10 km-en is simán eléri az üzemi hőfokot. (persze nyáron, no meg most is, de hidegben ugyanez olyan 12-15 km). :P

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor elhagyja a kék sávot elég jól, "a kék és az első vonal között" van neki. :P

Meg kéne nézze, hogy tényleg jó-e a termosztát. Ha jó, akkor cserélve lett a műszeregység, ha nem jó, akkor nem az óra a rossz, hanem termosztátcsere kell. :D

Egyértelmű, hogy a termosztáttal kezdjen. De nem is kéne nézegetnie, hanem cserélni mindenképpen. Nem egy nagy összeg, és legalább biztos hogy az jó ha kicseréli. Nekem egyszer meghalt a termosztátom. Mikor ha nem télen?! Amikor a legrosszabb autót szerelni. Mondjuk, akkor nekem 10-15 km kellett mire egyáltalán a mutató megmozdult.

Link to comment
Megosztás:

Egyértelmű, hogy a termosztáttal kezdjen. De nem is kéne nézegetnie, hanem cserélni mindenképpen. Nem egy nagy összeg, és legalább biztos hogy az jó ha kicseréli. Nekem egyszer meghalt a termosztátom. Mikor ha nem télen?! Amikor a legrosszabb autót szerelni. Mondjuk, akkor nekem 10-15 km kellett mire egyáltalán a mutató megmozdult.

Az nagyon dúrva tud lenni, nekem is télen halt meg. :D

De Te is, meg én is ki tudtuk cserélni, Ő lehet nem tudja, no meg sajna ő is pénztúltengésben szenved, tehát nem jönne neki sem jól a termosztátcsere, főleg, hogy vezérlést is kell bontani.. :P

Nah reméljük nem "csak óracsere" volt, bár ez se sokkal jobb. :P

Link to comment
Megosztás:

Az nagyon dúrva tud lenni, nekem is télen halt meg. :D

De Te is, meg én is ki tudtuk cserélni, Ő lehet nem tudja, no meg sajna ő is pénztúltengésben szenved, tehát nem jönne neki sem jól a termosztátcsere, főleg, hogy vezérlést is kell bontani.. :P

Nah reméljük nem "csak óracsere" volt, bár ez se sokkal jobb. :P

Nekem is kinéz egy termosztátcsere, totál ugyanazt csinálja mint amiket eddig írtatok, 90nél kapcsol a venti, visszahűti 70 körülre, de ezt már csinálja július vége óta (akkor vettem a kocsit), de azt hittem nem gáz. Mennyi is az annyi?

ps: ja és akkor ez megmagyarázza azt is, hogy úgy fogy a víz belőle mint gép?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kinéz egy termosztátcsere, totál ugyanazt csinálja mint amiket eddig írtatok, 90nél kapcsol a venti, visszahűti 70 körülre, de ezt már csinálja július vége óta (akkor vettem a kocsit), de azt hittem nem gáz. Mennyi is az annyi?

ps: ja és akkor ez megmagyarázza azt is, hogy úgy fogy a víz belőle mint gép?

ÁÁÁ. nah várjunk csak egy kicsit!

tapogatós módszer megvolt? :D Az kimutatja a termosztát hibát!

De lehet még ez is:

Nekem a 110-es óra van. A 90 fokot éppen hogy elhadja a mutató, a venti már kapcsol is. Az üzemi hőmérséklet a kék sáv és a 90-es vonás közötti jelölésnél van.

Ez lehet a jeladó különbség miatt is (pl cserélt műszeregység 100-ról 110-re.)

Milyen órád van? 100-as vagy 110-es? :P

A víz fogyása nem emiatt van. rossz termosztátnál max nem lesz rendesen üzemi hőfokon, ez nyáron nem éppen olyan nagy probléma..

Link to comment
Megosztás:

ÁÁÁ. nah várjunk csak egy kicsit!

tapogatós módszer megvolt? :D Az kimutatja a termosztát hibát!

De lehet még ez is:

Ez lehet a jeladó különbség miatt is (pl cserélt műszeregység 100-ról 110-re.)

Milyen órád van? 100-as vagy 110-es? :P

A víz fogyása nem emiatt van. rossz termosztátnál max nem lesz rendesen üzemi hőfokon, ez nyáron nem éppen olyan nagy probléma..

Nem volt még tipitapi, de most gyorsan megnéztem és 110-es órám van, akkor így a ######a?

Link to comment
Megosztás:

Zotya!!!! Nem érdekel?? :D Pótkeréknek elmegy. :P

Kösz, van téli-nyári gimi felnistől a pótkerék szint új csak éppen a a kocsi nem megy. Gyujtás rendben, üanyagot kap, de nem indul, hibakód nincs. Több alkalommal visszalőtte a pillangószelepre teszteléskor öntött benzint. Vezérműszíj megvan szemre ép, majd lebontom hogy jelen van-e meg arra gondoltam hogy elnyírta a főtengelynél az éket, és elmozdult a fogasszíjkerék.... :P

Link to comment
Megosztás:

Kösz, van téli-nyári gimi felnistől a pótkerék szint új csak éppen a a kocsi nem megy. Gyujtás rendben, üanyagot kap, de nem indul, hibakód nincs. Több alkalommal visszalőtte a pillangószelepre teszteléskor öntött benzint. Vezérműszíj megvan szemre ép, majd lebontom hogy jelen van-e meg arra gondoltam hogy elnyírta a főtengelynél az éket, és elmozdult a fogasszíjkerék.... :D

Huhh, remélem, csak valami kicsi bibi van a verdáddal.. :P

Link to comment
Megosztás:

Csőváz!

F..gom sincs, hogy valaki ellőte-e már az ittas-drogos színészünk legújabb viccét, ha igen, akkor sorry!

Mi volt ma a börtönben a reggeli?

Friss, meleg BUCI! :P

Ugorjunk az időben, kb 5 hónap múlva (persze csak jó magaviselet esetén :D ) megkérdik a művész urat:

- Dugtál a börtönben?

- Dugtak!

Gondolom kiderült mennyire csipázom az arcát.... ennyi erővel nekem is okozhatott volna balesetet!

Link to comment
Megosztás:

Kösz, van téli-nyári gimi felnistől a pótkerék szint új csak éppen a a kocsi nem megy. Gyujtás rendben, üanyagot kap, de nem indul, hibakód nincs. Több alkalommal visszalőtte a pillangószelepre teszteléskor öntött benzint. Vezérműszíj megvan szemre ép, majd lebontom hogy jelen van-e meg arra gondoltam hogy elnyírta a főtengelynél az éket, és elmozdult a fogasszíjkerék.... :D

Hogy mi?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.