Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tudom, hogy magasak az elvárásaim, de igyekszem maximalista lenni magammal szemben és a dolgaimmal.

Ezzel nincs is semmi baj, de ha leírod, hogy egy 220000ezer kilómétert futott autó 6000Kilóméteren 5 deci olajat eszik, ugye a gyári leírás szerint max. 1liter/1000Kilóméter, neked 1000kilóméter alatt megevett kevesebb mint egy decit....szerintem örülnöd kellene.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy magasak az elvárásaim, de igyekszem maximalista lenni magammal szemben és a dolgaimmal.

Ha megnézted volna pályanap után, akkor láttad volna a fogyást szerintem. :D (én megnéztem :P és azzal a lendülettel le is cseréltem az olajat, igaz ideje is volt)

Jó idő is volt, nem is kíméletesen köröztünk, volt fordulat :D , egyrészt elmelegedett az olaj és el is vékonyodott, mint a pisi. :P (lehetett hallani itt-ott a hidrotőke hangját, mikor letelt az 5 perc)

Most normál használat mellett nem hiszem, hogy jobban fog fogyni mint eddig.

Link to comment
Megosztás:

Ha megnézted volna pályanap után, akkor láttad volna a fogyást szerintem. :D (én megnéztem :P és azzal a lendülettel le is cseréltem az olajat, igaz ideje is volt)

Jó idő is volt, nem is kíméletesen köröztünk, volt fordulat :D , egyrészt elmelegedett az olaj és el is vékonyodott, mint a pisi. :P (lehetett hallani itt-ott a hidrotőke hangját, mikor letelt az 5 perc)

Most normál használat mellett nem hiszem, hogy jobban fog fogyni mint eddig.

Nekem pályanap után reggel úgy tűnt, hogy 5deci fogyott 7000kmre. Aztán másnap előkerült az olaj, így most van 2deci fogyás. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha megnézted volna pályanap után, akkor láttad volna a fogyást szerintem. :D (én megnéztem :P és azzal a lendülettel le is cseréltem az olajat, igaz ideje is volt)

Jó idő is volt, nem is kíméletesen köröztünk, volt fordulat :D , egyrészt elmelegedett az olaj és el is vékonyodott, mint a pisi. :P (lehetett hallani itt-ott a hidrotőke hangját, mikor letelt az 5 perc)

Most normál használat mellett nem hiszem, hogy jobban fog fogyni mint eddig.

Igen, nagyon felhígult, utána sokmindenkinek csattogtak is a tőkék.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez baccarás!!!! :D :P Kurv@ jó!!!! Nekem is kőőő ilyen :P :D

Vaterán lőttem, de már megvan a forrás e-mail címe. Szólj, ha kell. :D

1:30-nál éppen kábelt fektet a blöki.. :D

Nem, csak brunyál. :) A kábelt a kert másik végében szokta elhelyezni :D :D

Link to comment
Megosztás:

És mennyibe került, ha szabad érdeklődni? A kamerája mekkora, és hol helyezted el?

Kerek 20.000 volt a teljes szett. Kb. egy középkategóriás tolatóradar ára.

A kamera 28mm átmérőjű, kb. 40mm hosszú, infrás. Töksötétben nem látni túl sokat vele, de a mögöttem álló rsz táblája tökéletesen látszódik. :D

kam3.jpg

kam4.jpg

kam5.jpg

Abba a műanyag takaróba építettem bele, amiben a csomiajtó zárja, meg a hátsó ablaktörlő van. Volt egy leamortizált darabom, azt szétfarigcsáltam. A végleges színrefújtat ma kaptam kézhez. :P

Link to comment
Megosztás:

Ledes témára tudnátok nekem írni? Erre!

Bár előző gazdája mondta hogy a 12V-ot viszi, szóval a kérdés az lenne hogy ha egy állítható 12-es adaptert rárakoka akkor nem lesz sok neki az 500Ah? Vagy a led úgyis csak annyit vesz fel amennyi kell neki? Most pl ki akarom majd próbálni szünetmentes aksival ami 4,5Ah-s de az úgyis csak próbaképp hogy jó e csak az adapter nem lesz neki sok?

Még mielőtt leégetem a lakást. :D

Link to comment
Megosztás:

Ádám!

Tetszik a cikked a sportautók múltjáról,jelenéről. Összeszedett munka.

Azért az f40-es überbrutáldurva 80-as évek sportautójának 46 méteres féktávja kissé kiábrándító úgy ,hogy egy mai városi kisautó is 38-39m körül van 100-ról.

Köszi! :P

Igazából sajnáltam, hogy csak 3 pár fért bele a történetbe, de az az igazság, hogy pl a 959-esről akár annyit is lehetne sztorizni, mint maga az egész cikk. Pedig még a 911 turbo régi-új is érdekes lett volna, aztán esetleg Aston Martin, japánföldről egy Hondás páros se lett volna rossz. Csak az a gond, hogy ennél nagyobb terjedelmet a statisztikák szerint már nem szívesen olvasnak el az emberek. Sőt. Elvileg 8000 karakter környékén van a kritikus határ, ennél többet nem mindig olvasnak el. Mondjuk ez a cikk is 10k karakter feletti lett. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :D

Igazából sajnáltam, hogy csak 3 pár fért bele a történetbe, de az az igazság, hogy pl a 959-esről akár annyit is lehetne sztorizni, mint maga az egész cikk. Pedig még a 911 turbo régi-új is érdekes lett volna, aztán esetleg Aston Martin, japánföldről egy Hondás páros se lett volna rossz. Csak az a gond, hogy ennél nagyobb terjedelmet a statisztikák szerint már nem szívesen olvasnak el az emberek. Sőt. Elvileg 8000 karakter környékén van a kritikus határ, ennél többet nem mindig olvasnak el. Mondjuk ez a cikk is 10k karakter feletti lett. :D

Igen a 911-et én is vártam hátha lesz róla szó.

CrX vs. CrZ összehasonlításra kíváncsi lennék. :P

A statisztikát megerősíteni tudom. Csikós múltkor írt egy cikket az OT-exporól de elrettentett a sok karakter és csak a képeket nézegettem meg. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom eddig nem igazán voltam itt, de hát kicsit összejöttek a dolgok, meg kicsit el is voltam szontyolódva.

A lényeg, hogyha minden igaz, akkor következő héten elvileg lesz rá autóvásárlásra, a keret elvileg 300.000, vagy 400.000 a napokban derül ki, és őszintén megmondom kétségbe vagyok azért esve picit.

Ebben kérném a hatalmas segítségetek, hogy ez a kétségbe esési szint csökkenjen. Tisztában vagyok vele, hogy ilyen áron az ember nem várhat csodákat, nem is várok. Csupán egy olyan astra kellene, ami menjen és elvigyem ahova szeretném, nem baj, ha fapados és egyebek. Én már nézegettem autókat, de valahogy nem igazán tudtam eldönteni, melyik lenne megfelelő!

Viszont azt már korábban is írtam itt, hogy nekem nincsen egyetlen olyan ismerősöm se, aki értene az autókhoz stb..., viszont így meg elég nehéz belevágni a dolgokba, de ugyanakkor mindenképpen szükség lenne az autóra!

Ez ügyben kérnélek benneteket, hogy tudnám végül is ezt az egészet véghez vinni, a vásárlás tervezett helyszíne BP.

Tényleg nagy szükségem van a tanácsotokra, segítségetekre!

Előre is köszönöm!

Őszinte tisztelettel!

Korkki

Link to comment
Megosztás:

Igen a 911-et én is vártam hátha lesz róla szó.

CrX vs. CrZ összehasonlításra kíváncsi lennék. :D

A statisztikát megerősíteni tudom. Csikós múltkor írt egy cikket az OT-exporól de elrettentett a sok karakter és csak a képeket nézegettem meg. :P

CRX és CRZ összehasonlítót kívánsz? Nálunk azt is megtalálod. Íme, a linken ott a cucc: CRX vs.CRZ - Autó Pult összevont teszt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom eddig nem igazán voltam itt, de hát kicsit összejöttek a dolgok, meg kicsit el is voltam szontyolódva.

A lényeg, hogyha minden igaz, akkor következő héten elvileg lesz rá autóvásárlásra, a keret elvileg 300.000, vagy 400.000 a napokban derül ki, és őszintén megmondom kétségbe vagyok azért esve picit.

Ebben kérném a hatalmas segítségetek, hogy ez a kétségbe esési szint csökkenjen. Tisztában vagyok vele, hogy ilyen áron az ember nem várhat csodákat, nem is várok. Csupán egy olyan astra kellene, ami menjen és elvigyem ahova szeretném, nem baj, ha fapados és egyebek. Én már nézegettem autókat, de valahogy nem igazán tudtam eldönteni, melyik lenne megfelelő!

Viszont azt már korábban is írtam itt, hogy nekem nincsen egyetlen olyan ismerősöm se, aki értene az autókhoz stb..., viszont így meg elég nehéz belevágni a dolgokba, de ugyanakkor mindenképpen szükség lenne az autóra!

Ez ügyben kérnélek benneteket, hogy tudnám végül is ezt az egészet véghez vinni, a vásárlás tervezett helyszíne BP.

Tényleg nagy szükségem van a tanácsotokra, segítségetekre!

Előre is köszönöm!

Őszinte tisztelettel!

Korkki

Pedig minden képpen kéne vinned magaddal olyan embert aki ért hozzá. Nehogy utána majd ezt is cserélni keljen, azt is cserélni keljen. Használt autóra amúgy is kellesz költeni mindig, de azért csak nem kéne a vásárlás után egy nagyobb szervízzel kezdeni. Eleve a pénzedet úgy számold ki, hogy ugye vannak átírási költségek, és még a vásárlás utáni kötelező dolgokra (gondolok itt a vezérlés cserére, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, stb). Tanácsokat tudunk adni, de az nem elég egy autóvásárláshoz. Mert pl, nem biztos hogy a kisebb árulkodó jeleket hangokat észre fogod venni. Úgyhogy szerintem mindenképp vigyél magaddal valakit aki ért az autókhoz.

Link to comment
Megosztás:

Pedig minden képpen kéne vinned magaddal olyan embert aki ért hozzá. Nehogy utána majd ezt is cserélni keljen, azt is cserélni keljen. Használt autóra amúgy is kellesz költeni mindig, de azért csak nem kéne a vásárlás után egy nagyobb szervízzel kezdeni. Eleve a pénzedet úgy számold ki, hogy ugye vannak átírási költségek, és még a vásárlás utáni kötelező dolgokra (gondolok itt a vezérlés cserére, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, stb). Tanácsokat tudunk adni, de az nem elég egy autóvásárláshoz. Mert pl, nem biztos hogy a kisebb árulkodó jeleket hangokat észre fogod venni. Úgyhogy szerintem mindenképp vigyél magaddal valakit aki ért az autókhoz.

Köszönöm!

Igen tudom, és én is így próbálom meg kiszámolni a dolgokat, hogy jusson is azért lehetőleg mindenre.

Tudom, hogy mindenképpen szükséges az autókhoz értő személy, csak hát még nem tudom, hogy kit tudnék ilyenre megkérni az ismerettségi körömből, ezért is fordulok bizalommal hozzátok! :D

Link to comment
Megosztás:

Ledes témára tudnátok nekem írni? Erre!

Bár előző gazdája mondta hogy a 12V-ot viszi, szóval a kérdés az lenne hogy ha egy állítható 12-es adaptert rárakoka akkor nem lesz sok neki az 500Ah? Vagy a led úgyis csak annyit vesz fel amennyi kell neki? Most pl ki akarom majd próbálni szünetmentes aksival ami 4,5Ah-s de az úgyis csak próbaképp hogy jó e csak az adapter nem lesz neki sok?

Még mielőtt leégetem a lakást. :D

Valami bővebb infó nincs a csőről?

Link to comment
Megosztás:

CRX és CRZ összehasonlítót kívánsz? Nálunk azt is megtalálod. Íme, a linken ott a cucc: CRX vs.CRZ - Autó Pult összevont teszt

Zsír! Lesz olvasnivalóm! :P

Áhh tk-ra törtem, eladom a roncsot,aztán veszek egyet 500ért. A német autó az meg micsoda? LOL :P

A biztosítós autókat meg nem a hahun kell keresni.

Kíváncsi vagyok mennyire izzik a csávó vonala. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.