Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

ahhhha mostmár minden világos akkor komolyan igy meg lehet állapítani h berottyant a vízpumpa h a kiegyenlítönél nem bugyog a víz?

Vedd le óvatosan a kiegyenlítő tartály tetejét. Adjál egy nagyobb gázfröccsöt a motornak, és közbe nézzél bele a kiegyenlítő tartályba, hogy a vékonyabb csövön, ami a kiegyenlítő tartályba megy bele, hogy ott nyomja-e a vizet bele a tartályba nagyobb gázfröccsnél. Ha jó a vízpumpád akkor nyomnia kell a vizet a tartályba. Lehetőség szerint ezt a műveletet NE akkor csináld amikor a vízhőfok 100fok körül van.

Link to comment
Megosztás:

Vedd le óvatosan a kiegyenlítő tartály tetejét. Adjál egy nagyobb gázfröccsöt a motornak, és közbe nézzél bele a kiegyenlítő tartályba, hogy a vékonyabb csövön, ami a kiegyenlítő tartályba megy bele, hogy ott nyomja-e a vizet bele a tartályba nagyobb gázfröccsnél. Ha jó a vízpumpád akkor nyomnia kell a vizet a tartályba. Lehetőség szerint ezt a műveletet NE akkor csináld amikor a vízhőfok 100fok körül van.

ja ezt csináltuk!

Link to comment
Megosztás:

Kérdezném a többieket, hogy nem lehetséges, hogy Pyox esetében leesett volna a vizpumpa lapátkereke a tengelyről? Mert azért három hónapos vízpumpánál, más nem nagyon lehet a hiba. Gondolom a fagyálló nem ette meg három hónap alatt a lapátot, még ha az műanyag is.

Elvileg ez nem történhetne meg, ha mégis, akkor az elég rossz minőség lehetett. :D

És még csak fagy sem volt, hogy arra foghatnád, hogy fagyálló hiánya miatt belefagyott a víz a blokkba, és ahogy megforgatta, ledarálta volna a lapátokat. :P

Kíváncsi vagyok, hogy mi a problémája, remélem megírja majd az okát! :P

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ez nem történhetne meg, ha mégis, akkor az elég rossz minőség lehetett. :D

És még csak fagy sem volt, hogy arra foghatnád, hogy fagyálló hiánya miatt belefagyott a víz a blokkba, és ahogy megforgatta, ledarálta volna a lapátokat. :P

Kíváncsi vagyok, hogy mi a problémája, remélem megírja majd az okát! :P

Az se jobb minőség ha pl. a három hónapos lapátokat megette volna a fagyálló. Tehát a minőséggel minden képpen baj van. Mert a lapát valamiért nem forgatja a vizet, Pl. mert a lapátkerék leesett a tengelyről, vagy valamilyen úton-módon a lapátok eltüntek, Pl. megette a fagyálló.

Link to comment
Megosztás:

Az se jobb minőség ha pl. a három hónapos lapátokat megette volna a fagyálló. Tehát a minőséggel minden képpen baj van. Mert a lapát valamiért nem forgatja a vizet, Pl. mert a lapátkerék leesett a tengelyről, vagy valamilyen úton-módon a lapátok eltüntek, Pl. megette a fagyálló.

Igazad van! :P

De kíváncsi vagyok, hogy tényleg az-e a baj, vagy lehet valamiféle dugulás is? :D (a vízjáratokban)

Link to comment
Megosztás:

Sajna 4 év után megint megadta magát a hátsó dobom. További elkeserítő tény, hogy az olajcsere után 6000 km-rel több mint fél liter olajat kellett utánaöltenem, hogy felső nívón legyen. Sajna ez már a közelgő vég szele.

Megoldás a dobra: Savállóból kell csináltatni egyet, és az örökös lesz mint a szegénység! Az enyém is saválló, 5. évét tapossa, de egy rozsdapötty nincs rajta!

Az olajfogyasztásra nem írok semmit, annak tudod a megoldását te magad is...... :D

He-he....
:D

Hát ez baccarás!!!! :D :P Kurv@ jó!!!! Nekem is kőőő ilyen :P :D

Link to comment
Megosztás:

c14nz -n az ékszíj tárcsa mellett alul csöpög az olaj, nem vészesen csak mindíg van ilyen trutyi a bölcsőn vagy mi az. Mondták, hogy az olajpumpatömítés lehet. Azt nagymeló kicserélni? Bonyolult? Esetleg ha a vízpumpa engedne az is ilyen lehet(víz nemnagyon fogy a tartályból ezért gondolom hogy nem az)?

Link to comment
Megosztás:

Astra-n a díszléc az autó oldalán (ajtókon) ragasztva van?!

El lehet azt távolítani szépen (nem marad mögötte nyom, luk, semmi?

Láttam, hogy van akinek nincs rajta, az enyémen is hiányzik egy és gondolkodom, hogy lehet nem is kell az rá :D

Link to comment
Megosztás:

c14nz -n az ékszíj tárcsa mellett alul csöpög az olaj, nem vészesen csak mindíg van ilyen trutyi a bölcsőn vagy mi az. Mondták, hogy az olajpumpatömítés lehet. Azt nagymeló kicserélni? Bonyolult? Esetleg ha a vízpumpa engedne az is ilyen lehet(víz nemnagyon fogy a tartályból ezért gondolom hogy nem az)?

inkább főtengely szimeringet mondanék

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma voltam tankolni, megint SHELL kúton. Azt kell mondjam, hogy meg vagyok elégedve a SHELL benzinnel. Előzőleg ÖMV benzint tankoltam, és azzal parton fölfelé néha néha becsörgött a motor. Most hogy tankoltam SHELL benzint semmi csörgés nincs. Pedig ugyan azon a parton mentem most is, és még nyomtam is a gázt fölfelé hátha becsörög, de semmi csörgés.

Link to comment
Megosztás:

Sajna 4 év után megint megadta magát a hátsó dobom. További elkeserítő tény, hogy az olajcsere után 6000 km-rel több mint fél liter olajat kellett utánaöltenem, hogy felső nívón legyen. Sajna ez már a közelgő vég szele.

:D

Az 10ekm-en majdnem 1liter olajfogyasztás.

Biztos nem nyúlnék hozzá.

Az én 16sz-m megevett gyűrűzés előtt 500km alatt 1liter olajat. :P

Link to comment
Megosztás:

:D

Az 10ekm-en majdnem 1liter olajfogyasztás.

Biztos nem nyúlnék hozzá.

Az én 16sz-m megevett gyűrűzés előtt 500km alatt 1liter olajat. :P

Sosem evett még ennyit. Igazából 2-3 decit szoktam utántölteni 2 olajcsere közt. Lehet, hogy a nagy meleg és a pályanap okozta a szokásosnál nagyobb olajfogyasztást. Meg közrejátszhat az is, hogy kicsit enged a főtengelyszimmering.

Link to comment
Megosztás:

Sosem evett még ennyit. Igazából 2-3 decit szoktam utántölteni 2 olajcsere közt. Lehet, hogy a nagy meleg és a pályanap okozta a szokásosnál nagyobb olajfogyasztást. Meg közrejátszhat az is, hogy kicsit enged a főtengelyszimmering.

Pár decit simán elenged 10ekm alatt a főtengely szimmering.

Pályanap és a jó idő miatt nincs mit csodálkozni rajta szvsz.

Amúgy 80eből simán fel van generálozva egy ilyen motor ez a nagy előnye.

Rakjál bele slick-et az enyém szereti, gyűrűt nem épít,de tömítést azt igen. :D

Link to comment
Megosztás:

Sosem evett még ennyit. Igazából 2-3 decit szoktam utántölteni 2 olajcsere közt. Lehet, hogy a nagy meleg és a pályanap okozta a szokásosnál nagyobb olajfogyasztást. Meg közrejátszhat az is, hogy kicsit enged a főtengelyszimmering.

De te tudod a legjobban hogy minden moci eszi valamilyen szinten az olajat, ha ránézésre nem akkor meg higul és azért nem látszik. Hány kilóméter is van benne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.