Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Uraim, van szerencsém bejelentenem, hogy autótulajdonos lettem! :P

A józan ész diadalmaskodott a fiatalos vágyakon! Vásároltam egy 1.6 8V klímás, központis, elektromos abalkos, sötétszürke, '97-es ASTRA sedan-t! :P

Tipp-topp, nem rohad, megkímélt, csöndes motor, kulturált belső. Remélem nem lesz vele semmi gondom és boldog tulajdonosa lehetek :D

Gratulálok!

Sok hibamentes km-t kívánok!

Egyébként astrához elég jó kompromisszum fogyasztás és menetteljesítmények terén, sőt se-vel lehet belőle akár 100ló is.

(Prémiumbenyával omv100,vpower100 jobban megy és kevesebbet fogyaszt nyugodtan próbáld ki) :D

Klíma is működik? :D

Link to comment
Megosztás:

Uraim, van szerencsém bejelentenem, hogy autótulajdonos lettem! :P

A józan ész diadalmaskodott a fiatalos vágyakon! Vásároltam egy 1.6 8V klímás, központis, elektromos abalkos, sötétszürke, '97-es ASTRA sedan-t! :D

Tipp-topp, nem rohad, megkímélt, csöndes motor, kulturált belső. Remélem nem lesz vele semmi gondom és boldog tulajdonosa lehetek :D

Egy két dolog azért nyilván van:

- antenna törött

- OPEL jel hiányzik az orráról

- CAR300 gyári magnónak nincs meg a kódja (elvileg van már progim, csak még nincs nálam az autó)

Hirtelen ennyi :P

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok!

Sok hibamentes km-t kívánok!

Egyébként astrához elég jó kompromisszum fogyasztás és menetteljesítmények terén, sőt se-vel lehet belőle akár 100ló is.

(Prémiumbenyával omv100,vpower100 jobban megy és kevesebbet fogyaszt nyugodtan próbáld ki) :P

Klíma is működik? :D

Köszönöm mindenkinek!

Klíma is működik :P

Annyit mondott a tag, hogy most töltetett utána.

Képek még nem nagyon vannak, mivel még nincs nálam az autó (telefonnal lőttem vagy 4 képet), külföldi papíros, holnap megyünk intézkedni, de lehet nem lesz belőle csak hétfőre valami (átkozott bürokrácia!)

Link to comment
Megosztás:

Uraim, van szerencsém bejelentenem, hogy autótulajdonos lettem! :P

A józan ész diadalmaskodott a fiatalos vágyakon! Vásároltam egy 1.6 8V klímás, központis, elektromos abalkos, sötétszürke, '97-es ASTRA sedan-t! :D

Tipp-topp, nem rohad, megkímélt, csöndes motor, kulturált belső. Remélem nem lesz vele semmi gondom és boldog tulajdonosa lehetek :D

Gratulálok! Sok-sok balesetmentes kellemes kilométert! kívánok! :P

A rádióhoz meg van kódgenerátor, asszem sorozatszám alapján kalkulál. :D

Link to comment
Megosztás:

Az autó vásárlás előtt állóknak egy kis segítség:

Megnéztem ezt a két autót, tehát elmondom amit láttam , így ha valakit érdekel ennyivel is előrébb van.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._nagyon-4805371

Ez a kocsi tényleg olyan mint a leírtak! Kívül belül tipp-topp! mondtatok itt róla kép alapján ezt-azt , semmi nem jött be belőle :D Annyi hogy menni nem mentem vele, tehát arról nem nyilatkozom! A kasztni viszont karcmentes, km valós !! kormányon meg mindenen látni belül, nincs megkopva semmi. a műszerfalon van 3 csúnya lyuk, valami telefon tartó volt felcsavarzva..

a sárvédő ívek a perem alsó-belső oldalán rozsdálnak, de még kívülről ezt nem látni, én kijavítanám vásárlás után, és akkor még sokáig nem kell fényezni a kocsit !

Aki ezt a kocsit megveszi azzal nem leszünk barátok, mert nekem nagyon tetszik, én akarom megvenni, csak a motormat nem tudom eladni ( CBR 600 ) . :P :D . Szerintem ez a kocsi szuper választás !

EZ

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._16v_gl-5062858

na ez a kocsi sem rosz, viszont telibe volt fújva a hátulja. MEg kicsit még mindig el van menve a csomagtartófedél.. a lámpa széle kilátszik meg ilyenek. SOk a változtatgatás rajta. Összkép szép, jó a festés is, de na nem gyári.

ez mókolt kocsi!

van mg ez meg az ami nem jut eszembe, ha érdekel valakit kérdezzen... :P

Link to comment
Megosztás:

Uraim, van szerencsém bejelentenem, hogy autótulajdonos lettem! :P

A józan ész diadalmaskodott a fiatalos vágyakon! Vásároltam egy 1.6 8V klímás, központis, elektromos abalkos, sötétszürke, '97-es ASTRA sedan-t! :P

Tipp-topp, nem rohad, megkímélt, csöndes motor, kulturált belső. Remélem nem lesz vele semmi gondom és boldog tulajdonosa lehetek :D

Gratulálok! Sok szerencsét hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Gratula, fényképek? Ugye tudod:vezérléscsere, most azonnal!

Meg levegőszűrő, benzinszűrő, olaj, olajszűrő, pollenszűrő, gyertya csere. Meg azért fékeket szemrevételezés után ha szükséges, akkor azt is cserélni. Mert ugye eladónak akkor szabad hinni, amikor kecske legel a sírján. (tisztelet a kivételnek)

Link to comment
Megosztás:

Elektromosat bele! :P

Igazából tisztában vagyok a cserélni valókkal, de most nekem is kell egy kis lélegzetvételnyi idő, ha értitek mire gondolok :D

Egyébként alkatrészeket hol érdemes beszerezni (gondolok itt netes boltokra, mivel Miskolci vagyok)?

A Cromax-ot ismerem Ford szempontból, már többször vásároltam náluk a kis Fiestánkhoz, de nem tudom Opel Astra F-hez, hol gazdaságos a vásárlás?

Ja fékek jók, látszik rajta hogy nem rég voltak cserélve (vagy nem nagyon volt használva).

Link to comment
Megosztás:

Igazából tisztában vagyok a cserélni valókkal, de most nekem is kell egy kis lélegzetvételnyi idő, ha értitek mire gondolok :D

Egyébként alkatrészeket hol érdemes beszerezni (gondolok itt netes boltokra, mivel Miskolci vagyok)?

A Cromax-ot ismerem Ford szempontból, már többször vásároltam náluk a kis Fiestánkhoz, de nem tudom Opel Astra F-hez, hol gazdaságos a vásárlás?

Ja fékek jók, látszik rajta hogy nem rég voltak cserélve (vagy nem nagyon volt használva).

Miskolc, Vörösmarty u 136. a martintelepi felüljáró előtt. Gábriel vonóhorog szaküzlet. Én ott vásárolok mindig

Link to comment
Megosztás:

Köszi, amúgy ár vagy minőség miatt?

Is-is. Tud ő legjobb minőséget is hozni. Nekem mindig próbál egy arany középutat keresni, hogy azért minőségi is legyen és árba is jó legyen. Én mindig nála vásárolok. Bármit vettem eddig nála, utána megnézegettem a neten is az árát, és mindig jobb áron hozta, mint más alkatrész kereskedő adta volna. Hozzáteszem azt is hogy én régóta járok hozzá. Van amikor be se megyek hozzájuk, csak telefonon szólok neki hogy mi kell, és ő mondja, hogy mikor mehetek érte. Mindig reggel szoktam hívni, és vagy délután, vagy másnap reggel mehetek érte. De ha neked kell valami, bemész megkérdezed az árát, és ha jó árat mond akkor megrendeled, ha nem tetszik az ár akkor nem. De szerintem jó árakat mond mindig.

Link to comment
Megosztás:

Is-is. Tud ő legjobb minőséget is hozni. Nekem mindig próbál egy arany középutat keresni, hogy azért minőségi is legyen és árba is jó legyen. Én mindig nála vásárolok. Bármit vettem eddig nála, utána megnézegettem a neten is az árát, és mindig jobb áron hozta, mint más alkatrész kereskedő adta volna. Hozzáteszem azt is hogy én régóta járok hozzá. Van amikor be se megyek hozzájuk, csak telefonon szólok neki hogy mi kell, és ő mondja, hogy mikor mehetek érte. Mindig reggel szoktam hívni, és vagy délután, vagy másnap reggel mehetek érte. De ha neked kell valami, bemész megkérdezed az árát, és ha jó árat mond akkor megrendeled, ha nem tetszik az ár akkor nem. De szerintem jó árakat mond mindig.

Köszi még egyszer. Nincs is messze, ahogy nézem :D

Biztos hogy teszek vele egy próbát árak miatt (meg nyilván máshol is) és ha jobb mint amit a szerelőm mond, akkor megveszem én a motyót majd!

Link to comment
Megosztás:

Az autó vásárlás előtt állóknak egy kis segítség:

Megnéztem ezt a két autót, tehát elmondom amit láttam , így ha valakit érdekel ennyivel is előrébb van.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._nagyon-4805371

Ez a kocsi tényleg olyan mint a leírtak! Kívül belül tipp-topp! mondtatok itt róla kép alapján ezt-azt , semmi nem jött be belőle :D Annyi hogy menni nem mentem vele, tehát arról nem nyilatkozom! A kasztni viszont karcmentes, km valós !! kormányon meg mindenen látni belül, nincs megkopva semmi. a műszerfalon van 3 csúnya lyuk, valami telefon tartó volt felcsavarzva..

a sárvédő ívek a perem alsó-belső oldalán rozsdálnak, de még kívülről ezt nem látni, én kijavítanám vásárlás után, és akkor még sokáig nem kell fényezni a kocsit !

Aki ezt a kocsit megveszi azzal nem leszünk barátok, mert nekem nagyon tetszik, én akarom megvenni, csak a motormat nem tudom eladni ( CBR 600 ) . :D :D . Szerintem ez a kocsi szuper választás !

EZ

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._16v_gl-5062858

na ez a kocsi sem rosz, viszont telibe volt fújva a hátulja. MEg kicsit még mindig el van menve a csomagtartófedél.. a lámpa széle kilátszik meg ilyenek. SOk a változtatgatás rajta. Összkép szép, jó a festés is, de na nem gyári.

ez mókolt kocsi!

van mg ez meg az ami nem jut eszembe, ha érdekel valakit kérdezzen... :P

Valaki magyarázza már el nekem, hogy lehet ezeken az autókon E és F-el kezdődő rendszám, mikor 96-ban már G-nél jártak, legalábbis Debrecenben. :P

Link to comment
Megosztás:

Valaki magyarázza már el nekem, hogy lehet ezeken az autókon E és F-el kezdődő rendszám, mikor 96-ban már G-nél jártak, legalábbis Debrecenben. :D

Ez érdekes meglátás. Mert nekem 93.10.20.-án volt az első nyílvántartásba vétel, és nekem EEK a rendszám. 96-ra már bőven ki kellett volna futni az E-s rendszámoknak, elviekben.

Link to comment
Megosztás:

Valaki magyarázza már el nekem, hogy lehet ezeken az autókon E és F-el kezdődő rendszám, mikor 96-ban már G-nél jártak, legalábbis Debrecenben. :D

Ez valóban érdekes, '94-es körüli az a rendszám. Meg kéne kérdezni az alvázszámát, abból kiderülne.

Ez érdekes meglátás. Mert nekem 93.10.20.-án volt az első nyílvántartásba vétel, és nekem EEK a rendszám. 96-ra már bőven ki kellett volna futni az E-s rendszámoknak, elviekben.

Neked se eredeti az a rendszám sztem, mivel nekem '93.07 az első forgalomba helyezés, és DNR volt az eredeti rendszámom. A mostani GTG meg valamikor '98-ban került rá.

Link to comment
Megosztás:

Ez valóban érdekes, '94-es körüli az a rendszám. Meg kéne kérdezni az alvázszámát, abból kiderülne.

Neked se eredeti az a rendszám sztem, mivel nekem '93.07 az első forgalomba helyezés, és DNR volt az eredeti rendszámom. A mostani GTG meg valamikor '98-ban került rá.

Elveszítik? Ellopják? Vagy mi van ilyenkor? Mert a kintről behozott autónál rendbe van, de amelyik itthon van először forgalomba állítva, arról mind ellopják, vagy elvesztik?

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy a rádió bekapcsolására jön ki.

Csak gyári rádiónál, vagy ha cserélem akkor is működik?

Mellesleg a következő köröm, ha minden rendben lesz a verdával, akkor valami jó usb/cd-s lejátszó lesz.

Pioneer-ban gondolkodom, de milyet? Használtban is benne lennék de olyan 30-nál többet nagyon nem akarok dobni érte.

Ezután hol érdemes utána olvasni, kérdezni?!

Link to comment
Megosztás:

Csak gyári rádiónál, vagy ha cserélem akkor is működik?

Mellesleg a következő köröm, ha minden rendben lesz a verdával, akkor valami jó usb/cd-s lejátszó lesz.

Pioneer-ban gondolkodom, de milyet? Használtban is benne lennék de olyan 30-nál többet nagyon nem akarok dobni érte.

Ezután hol érdemes utána olvasni, kérdezni?!

Szerintem mindegyik rádióba van az elektromos antennának kábel. Az enyémen is van, az már nem gyári. Hogy milyet érdemes azt nem tudom, mert engem nagyon nem érdekel a zene a kocsiba. Nekem egy alap Panasonic cd-s rádió van. 5-6 éve vettem azt hiszem, hogy 20000Ft volt. Keress olyan fórumokat, ahol kimondottan autóhifivel foglalkoznak, ott biztos hogy segítenek. Csak írd le pontosan hogy mit is szeretnél, mert lesz egy két ember, akik kiírkálnak olyan összegű hifi cuccokat, hogy abból az árból három opel astrát tudnál venni. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak gyári rádiónál, vagy ha cserélem akkor is működik?

Mellesleg a következő köröm, ha minden rendben lesz a verdával, akkor valami jó usb/cd-s lejátszó lesz.

Pioneer-ban gondolkodom, de milyet? Használtban is benne lennék de olyan 30-nál többet nagyon nem akarok dobni érte.

Ezután hol érdemes utána olvasni, kérdezni?!

Vagy pedig elmész egy autó hifi szaküzletbe és ott érdeklődsz személyesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.