Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Bizony az elektromos adagolós TDI (nem pd) az nagyon zsír. A tuningot is bírja simán.

Egyik ismerősömnek ilyen 90lovas 1.9tdi caddyje van nagyobb turbóval olyan 100ló körül van, szerelőm vitte most a generálozott corsámmal, tetszett neki,hogy odalép és emeli a corsa orrát az 1.6. :D

A caddyvel is vitt,hogy ezt figyeld öcsém hogy megy,aztán az is nagyon-nagyon messze van az ülésbe tapasztástól majd egyszer kiállok vele,kb. ugyanazt tudhatja mint most a korza.

Persze, hogy jó. Legjobb és még sokat se eszik de ezt nem is gyorsulásra találták ki. :P Haveromnak van egy 1.9 TDI seat cordobája valami audi turbóval meg ilyen okosítással nem kevés lé volt van vagy 130-140LE :P elég jót megy. :D Mondjuk a fogyasztása közel sincs 5L-hez már. :D Amúgy az én alap 82LE corsámnak sincs sok ellensége amúgy. Bele se merek gondolni milyen lesz okosítva az úgy már elég lesz szerintem. :D Bár lehet csak egy ideig lesz elég aztán jön az XE de szerencsére úgy vannak tervezve az alkatrészek, hogy XE-t is be lehet tenni mert minden jó hozzá. :) Előre látó voltam. :D

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy jó. Legjobb és még sokat se eszik de ezt nem is gyorsulásra találták ki. :D Haveromnak van egy 1.9 TDI seat cordobája valami audi turbóval meg ilyen okosítással nem kevés lé volt van vagy 130-140LE :P elég jót megy. :P Mondjuk a fogyasztása közel sincs 5L-hez már. :D Amúgy az én alap 82LE corsámnak sincs sok ellensége amúgy. Bele se merek gondolni milyen lesz okosítva az úgy már elég lesz szerintem. :D Bár lehet csak egy ideig lesz elég aztán jön az XE de szerencsére úgy vannak tervezve az alkatrészek, hogy XE-t is be lehet tenni mert minden jó hozzá. :D Előre látó voltam. :)

Azért ez a dízeles fogyasztás témája érdekes. A modern dízelek tényleg alig fogyasztanak ha nem nyomod neki. Pl. mikor nálam volt az Insignia 4x4 a 160 lovas 2.0 CDTI-vel, szó nélkül evett 5,8-at, pedig azért lemázsáltuk és 1,9 tonna, valamint az összkerék is zabál.

Szóval egy modern dízellel tényleg említésre méltóan lehet fogyasztani. A VW új CR TDI motorjai is nagyon kellemesek a tapasztalatok szerint.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez a dízeles fogyasztás témája érdekes. A modern dízelek tényleg alig fogyasztanak ha nem nyomod neki. Pl. mikor nálam volt az Insignia 4x4 a 160 lovas 2.0 CDTI-vel, szó nélkül evett 5,8-at, pedig azért lemázsáltuk és 1,9 tonna, valamint az összkerék is zabál.

Szóval egy modern dízellel tényleg említésre méltóan lehet fogyasztani. A VW új CR TDI motorjai is nagyon kellemesek a tapasztalatok szerint.

A régi sima TDI-k meg butábbak és ugyan úgy jól fogyasztanak szóval. :D Én már megbántam, hogy nem egy 1.9 TDI a3mast vettem mert már elköltöttem az árát simán. Nyilván arra is kellett volna költeni de minden kocsira kell.

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy jó. Legjobb és még sokat se eszik de ezt nem is gyorsulásra találták ki. :D Haveromnak van egy 1.9 TDI seat cordobája valami audi turbóval meg ilyen okosítással nem kevés lé volt van vagy 130-140LE :P elég jót megy. :P Mondjuk a fogyasztása közel sincs 5L-hez már. :D Amúgy az én alap 82LE corsámnak sincs sok ellensége amúgy. Bele se merek gondolni milyen lesz okosítva az úgy már elég lesz szerintem. :D Bár lehet csak egy ideig lesz elég aztán jön az XE de szerencsére úgy vannak tervezve az alkatrészek, hogy XE-t is be lehet tenni mert minden jó hozzá. :D Előre látó voltam. :)

Azért bőven lesz. 82 lóerő még nem a világ. :D

Link to comment
Megosztás:

Ja értem. Ezzel kb. olyan 8,5-es 0-100 lesz talán elérhető.

Az nekem már tökéletes. Max majd még sikoltatok a hfből meg még 1-2 okosságot hozzá teszek szívó rész tágítás. De már így is elég lesz. :D De inkább így hagyom mert így gyári és így tervezték, kit izgat majd ha kevésnek érzem belevágok egy XE-t úgy lettek elkészítve az alkatrészeim, hogy XE-t is elbírják. :D Előre gondolkodtam. :D

De szerintem fogyasztás és teljesítmény téren ez bőven elég lesz. :P Meg a nyomaték és megbízhatóság miatt döntöttem emellett. Bejön, hogy alul húz. Mellesleg 8,5 elég szép 100on szerintem. :P Ráadásul mennyit fog többet enni 1L? Az meg már nem tétel. Hosszútávon szerintem szarul eszik bár én nyomom is neki. Ott szerintem azonos lesz a fogyasztás. Városba meg talán 1 L-t fog ugrani de még lehet annyit se.

Amúgy én olyan 8MPre számítom a 0-100at mert egy astrának 9.5MP akkor egy 200kgal könyebb kocsinak 8MP kéne lennie kb. De mindegy az a fél mp. :)

Te szerkeszted az oldalt amúgy a pultnál vagy csak ott melózol?:D

Link to comment
Megosztás:

Látom az elmúlt pár nap Corsás civakodással telt errefelé, én ennél úgy érzem sokkal kellemesebb környezetbe csöppentem: megjártam Szlovéniát az Astrával.

Még sose távolodtam el vele ennyire otthonról, de bíztam benne, hogy nem hagy cserben, és meg is hálálta az eddigi törődést, egy rossz köhögése nem volt.

Pedig nyúzva volt rendesen:

5 személy, rengeteg csomag, végig autópálya, autópályatempóval (vagy kicsit fölötte).

937 km, 7.26 l/100 km.

Nem hittem a szememnek, legalább 7.5-7.8ra tippeltem volna.

Megmarad :D

Link to comment
Megosztás:

Látom az elmúlt pár nap Corsás civakodással telt errefelé, én ennél úgy érzem sokkal kellemesebb környezetbe csöppentem: megjártam Szlovéniát az Astrával.

Még sose távolodtam el vele ennyire otthonról, de bíztam benne, hogy nem hagy cserben, és meg is hálálta az eddigi törődést, egy rossz köhögése nem volt.

Pedig nyúzva volt rendesen:

5 személy, rengeteg csomag, végig autópálya, autópályatempóval (vagy kicsit fölötte).

937 km, 7.26 l/100 km.

Nem hittem a szememnek, legalább 7.5-7.8ra tippeltem volna.

Megmarad :D

Nekem egyszer volt 6,2-6,5 körül akkor még szarok voltak a keresztartóim és mentem vidékre így nem mertem 120 felé tolni a tempót de inkább csak 100al mentem. :P 7L alatt amúgy sose vagyok kb 7L de akkor én vagyok végig elől kb. :P Értsd előzők végig. Persze nem mindenkit csak ha lasabb a tempója. Megelőzni nem nagyon szoktak csak ilyen irreálisan jó kocsik, tehát múltkor csapattam 120-170 között mikor milyen kedvem volt, kéne egy tempómat mert nem bírok folyamat ugyan annyival menni idegesít, na mindegy és 160 körül megelőzz valami merci de az vagy 230al ment kb. :D Szóval ennyire szoktak megelőzni kb semennyire és ez mondjuk 20 útból leosztva kb 2x történt meg eddig. :D Ilyen bmwsek is csak mögöttem szoktak normálisan jönni, mondjuk lehet mert jó a lámpám és nekik nincs a toppon XD. De ezen mindig csodálkozok, hogy nem előznek rám pedig ismerjük a mentalitást. :D

Link to comment
Megosztás:

Uraim, van szerencsém bejelentenem, hogy autótulajdonos lettem! :P

A józan ész diadalmaskodott a fiatalos vágyakon! Vásároltam egy 1.6 8V klímás, központis, elektromos abalkos, sötétszürke, '97-es ASTRA sedan-t! :P

Tipp-topp, nem rohad, megkímélt, csöndes motor, kulturált belső. Remélem nem lesz vele semmi gondom és boldog tulajdonosa lehetek :D

Link to comment
Megosztás:

Uraim, van szerencsém bejelentenem, hogy autótulajdonos lettem! :P

A józan ész diadalmaskodott a fiatalos vágyakon! Vásároltam egy 1.6 8V klímás, központis, elektromos abalkos, sötétszürke, '97-es ASTRA sedan-t! :P

Tipp-topp, nem rohad, megkímélt, csöndes motor, kulturált belső. Remélem nem lesz vele semmi gondom és boldog tulajdonosa lehetek :D

Gratula, fényképek? Ugye tudod:vezérléscsere, most azonnal!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.