Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

Vásároltam egy f astra caravant 14 évesen 166e km-el 410e ft-ért.

Az eladó azt mondta, hogy jó állapotú, megkímélt az autó és reális a km óra állása.

Viszont sajnos mint kiderült ömlik a kartergáz, aminek a csövét gondosan lehúzták és levezették a motor alá!

Az autóban érzésre 250-300e km lehet.

Én kifejezetten mondtam az eladónak, hogy 180e nél többet futottat nem akarok venni!

A kérdésem az, hogy ilyen esetben mit érdemes csináln?

Tegyek feljelentést csalásért, megtévesztésért, vagy csináltassam meg és hivatkozzak szavatossági hibára!?

Mi ilyenkor a jó megoldás?

Holnap elviszem egy állapotfelmérésre az autót, hogy mi a pontos helyzet?

Azzal már nem tudok mit kezfdeni, hogy előtte kelett volna!

Az eladó hallani sem alkar a visszavásárlásról!

Létezik itt is a rejtett hiba fogalma ami jogalap lehet?

Ja és az adásvételről hangfelvételem van, ahol direkt rákérdeztem a kilóméter óra állására amire kaptam egy szerinte rendben van választ.

Ajmikor reklamáltam, akkor a telefonban már azt hazudta, hogy mondta az óra cserét!

Ezt is felvettem!

Nem tudojm, hogy ezt fel lehet e használni egy per esetén, ha nem tájékoztattam róla előzetesen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Vásároltam egy f astra caravant 14 évesen 166e km-el 410e ft-ért.

Az eladó azt mondta, hogy jó állapotú, megkímélt az autó és reális a km óra állása.

Viszont sajnos mint kiderült ömlik a kartergáz, aminek a csövét gondosan lehúzták és levezették a motor alá!

Az autóban érzésre 250-300e km lehet.

Én kifejezetten mondtam az eladónak, hogy 180e nél többet futottat nem akarok venni!

A kérdésem az, hogy ilyen esetben mit érdemes csináln?

Tegyek feljelentést csalásért, megtévesztésért, vagy csináltassam meg és hivatkozzak szavatossági hibára!?

Mi ilyenkor a jó jmegoldás?

Holnap elviszem egy állapotfelmérésre az autót, hogy mi a pontos helyzet?

Azzal már nem tudok mit kezfdeni, hogy előtte kelett volna!

Az eladó hallani sem alkar a visszavásárlásról!

Létezik itt is a rejtett hiba fogalma ami jogalap lehet?

A visszatekerésért pereskedhetsz évekig kb... :lol:

Én is visszatekert kocsit vettem, de szerencsére hibája nem volt, szóval leszartam, csak a magam idegrendszerét tettem volna tönkre.

Ha viszont hibája van, azt tuti hog valaogy meg tudod csináltatni vele, majd az okosabbak elmondják.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Vásároltam egy f astra caravant 14 évesen 166e km-el 410e ft-ért.

Az eladó azt mondta, hogy jó állapotú, megkímélt az autó és reális a km óra állása.

Viszont sajnos mint kiderült ömlik a kartergáz, aminek a csövét gondosan lehúzták és levezették a motor alá!

Az autóban érzésre 250-300e km lehet.

Én kifejezetten mondtam az eladónak, hogy 180e nél többet futottat nem akarok venni!

A kérdésem az, hogy ilyen esetben mit érdemes csináln?

Tegyek feljelentést csalásért, megtévesztésért, vagy csináltassam meg és hivatkozzak szavatossági hibára!?

Mi ilyenkor a jó megoldás?

Holnap elviszem egy állapotfelmérésre az autót, hogy mi a pontos helyzet?

Azzal már nem tudok mit kezfdeni, hogy előtte kelett volna!

Az eladó hallani sem alkar a visszavásárlásról!

Létezik itt is a rejtett hiba fogalma ami jogalap lehet?

Ja és az adásvételről hangfelvételem van, ahol direkt rákérdeztem a kilóméter óra állására amire kaptam egy szerinte rendben van választ.

Ajmikor reklamáltam, akkor a telefonban már azt hazudta, hogy mondta az óra cserét!

Ezt is felvettem!

Nem tudojm, hogy ezt fel lehet e használni egy per esetén, ha nem tájékoztattam róla előzetesen!

Semmiképpen se nyúlj a motorhoz ha valamilyen jogi lépést fontolgatsz. Valami jogi szakembert kéne keresni, aki tudja, hogy ilyen esetbe mit lehet tenni. Ezzel kapcsolatba próbálj olvasgatni fórumokat, hogy mi a teendő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Vásároltam egy f astra caravant 14 évesen 166e km-el 410e ft-ért.

Az eladó azt mondta, hogy jó állapotú, megkímélt az autó és reális a km óra állása.

Viszont sajnos mint kiderült ömlik a kartergáz, aminek a csövét gondosan lehúzták és levezették a motor alá!

Az autóban érzésre 250-300e km lehet.

Én kifejezetten mondtam az eladónak, hogy 180e nél többet futottat nem akarok venni!

A kérdésem az, hogy ilyen esetben mit érdemes csináln?

Tegyek feljelentést csalásért, megtévesztésért, vagy csináltassam meg és hivatkozzak szavatossági hibára!?

Mi ilyenkor a jó megoldás?

Holnap elviszem egy állapotfelmérésre az autót, hogy mi a pontos helyzet?

Azzal már nem tudok mit kezfdeni, hogy előtte kelett volna!

Az eladó hallani sem alkar a visszavásárlásról!

Létezik itt is a rejtett hiba fogalma ami jogalap lehet?

Ja és az adásvételről hangfelvételem van, ahol direkt rákérdeztem a kilóméter óra állására amire kaptam egy szerinte rendben van választ.

Ajmikor reklamáltam, akkor a telefonban már azt hazudta, hogy mondta az óra cserét!

Ezt is felvettem!

Nem tudojm, hogy ezt fel lehet e használni egy per esetén, ha nem tájékoztattam róla előzetesen!

Vásárlás előtt is elvihetted volna állapotfelmérésre :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy legalább egy hozzáértővel elmenni az autót megvenni. De sajnos már utólag mindegy.

Azt jól tudom, hogy fél év szavatosságot vállal az eladó a jármű re, ha csak annyi szerepel az adásvételin, hogy a vevőt tájékoztatta a jármű állapotáról és az tudomásul vette? Az nincs benne, hogy lemondok a szavatossági igényemről!

A hangfelvétellel kezdhetek valamit egy eljárás során?

Link to comment
Megosztás:

Azt jól tudom, hogy fél év szavatosságot vállal az eladó a jármű re, ha csak annyi szerepel az adásvételin, hogy a vevőt tájékoztatta a jármű állapotáról és az tudomásul vette? Az nincs benne, hogy lemondok a szavatossági igényemről!

A hangfelvétellel kezdhetek valamit egy eljárás során?

Nem tudom, hogy ezek a dolgok, hogyan mennek. Szerencsére még ilyen gondom nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Azt jól tudom, hogy fél év szavatosságot vállal az eladó a jármű re, ha csak annyi szerepel az adásvételin, hogy a vevőt tájékoztatta a jármű állapotáról és az tudomásul vette? Az nincs benne, hogy lemondok a szavatossági igényemről!

A hangfelvétellel kezdhetek valamit egy eljárás során?

Az a baj, hogy ezen a fórumon, sokkal hamarabb kapsz választ arra, hogy mit lehetne kezdeni a motorral, mint arra, hogy jogilag milyen lépéseket tudnál tenni :lol: Szerintem egy független szagértői vizsgálat mindenképp kelleni fog, de nem hiszem hogy itt minden választ megkaphatsz. Még az is lehet, hogy ha bemész egy márkakereskedéshez állapotfelmérésre, akkor ott tudnak mondani valami okosat. Ők biztos többet találkoznak ilyen esetekkel mint mi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt jól tudom, hogy fél év szavatosságot vállal az eladó a jármű re, ha csak annyi szerepel az adásvételin, hogy a vevőt tájékoztatta a jármű állapotáról és az tudomásul vette? Az nincs benne, hogy lemondok a szavatossági igényemről!

A hangfelvétellel kezdhetek valamit egy eljárás során?

http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/201..._autokereskedo/ :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt jól tudom, hogy fél év szavatosságot vállal az eladó a jármű re, ha csak annyi szerepel az adásvételin, hogy a vevőt tájékoztatta a jármű állapotáról és az tudomásul vette? Az nincs benne, hogy lemondok a szavatossági igényemről!

A hangfelvétellel kezdhetek valamit egy eljárás során?

Nem tudom milyen motorról van szó,de egy motorcsere friss tömítésekkel 100körül megáll munkadíjjal együtt. Ügyvédi irodában a jónapotkívánok 20e.

Fizetsz mindenféle szakértőnek,anyámkínjának,aztán a pör végén kimondják,hogy végülis 4kilóért nem adnak új autót.... :D Az ,hogy van az autónak kartergáza nem tartozik a szavatosság problémakörébe 14évesen szvsz.

Szerintem az óracserés dzémszbondos hangfelvételt hagyd ki. :lol:

Az adás-vételin aláírtad,hogy tájékoztattak és tudomásul vetted. Ügyvédek persze,hogy szívesen fogadnak majd, mivel fizetsz.

Trendi lett 3kilóért új autó után vágyakozni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mert nyilván aki egy hivatalosan lepapírozott, súlyos pénzekbe kerülő gáz-szettet épít az autójába, az egy szakadt sz.rral jár, amit muszáj levizsgálni, nehogy veszélyes legyen a közre... Így is olcsó volt beletenni egy autóba, most sikerült megfejelni még egy vizsga árával is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Januárban megy műszakira az autóm. Ha most feltetetnék rá vonóhorgot, de a műszakiig nem vontatnék vele semmit, az lehetséges?

Nem bacogat a rendőr, ha megállít, hogy nincs benne a forgalmiban?

Tudtommal addig nem vontathatsz vele, tehát ha rajtakap a rendőr, hogy vontatsz, akkor lenne bünti, egyébként fenn lehet addig is.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen motorról van szó,de egy motorcsere friss tömítésekkel 100körül megáll munkadíjjal együtt. Ügyvédi irodában a jónapotkívánok 20e.

Fizetsz mindenféle szakértőnek,anyámkínjának,aztán a pör végén kimondják,hogy végülis 4kilóért nem adnak új autót.... ;) Az ,hogy van az autónak kartergáza nem tartozik a szavatosság problémakörébe 14évesen szvsz.

Szerintem az óracserés dzémszbondos hangfelvételt hagyd ki. :lol:

Az adás-vételin aláírtad,hogy tájékoztattak és tudomásul vetted. Ügyvédek persze,hogy szívesen fogadnak majd, mivel fizetsz.

Trendi lett 3kilóért új autó után vágyakozni? :lol:

vagy évi 40e-ér az egész család levan védve ilyenekkel szembe :D nekem se kerül egy fillérembe se h bepereltem az allianzt :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen motorról van szó,de egy motorcsere friss tömítésekkel 100körül megáll munkadíjjal együtt. Ügyvédi irodában a jónapotkívánok 20e.

Fizetsz mindenféle szakértőnek,anyámkínjának,aztán a pör végén kimondják,hogy végülis 4kilóért nem adnak új autót.... :D Az ,hogy van az autónak kartergáza nem tartozik a szavatosság problémakörébe 14évesen szvsz.

Szerintem az óracserés dzémszbondos hangfelvételt hagyd ki. :lol:

Az adás-vételin aláírtad,hogy tájékoztattak és tudomásul vetted. Ügyvédek persze,hogy szívesen fogadnak majd, mivel fizetsz.

Trendi lett 3kilóért új autó után vágyakozni? :lol:

De most tényleg, te normális vagy? Nem egy csúcskategóriás autót akartam venni, hanem egy használható szart, csak a gátlástalan ######kalapok országa vagyunk, ahol mindig az olyan emberek járnak jól, akik ilyeeneket csinálnak! Most én is adjam tovább valami szerencsétlennek? ÉS még én vagyok a spúr bébi dzsúzzz, mert hogyn képzelemk, hogy 410000 ft ért egy 14 éves 160000km- es autót kaphatok! És az eladónak van igaza, hogy átbasz egy 300000km-t futott autóval!

Link to comment
Megosztás:

De most tényleg, te normális vagy? Nem egy csúcskategóriás autót akartam venni, hanem egy használható szart, csak a gátlástalan ######kalapok országa vagyunk, ahol mindig az olyan emberek járnak jól, akik ilyeeneket csinálnak! Most én is adjam tovább valami szerencsétlennek? ÉS még én vagyok a spúr bébi dzsúzzz, mert hogyn képzelemk, hogy 410000 ft ért egy 14 éves 160000km- es autót kaphatok! És az eladónak van igaza, hogy átbasz egy 300000km-t futott autóval!

Típust nem sértegetni, autót nem km-óra állás alapján venni, többivel egyetértek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen motorról van szó,de egy motorcsere friss tömítésekkel 100körül megáll munkadíjjal együtt. Ügyvédi irodában a jónapotkívánok 20e.

Fizetsz mindenféle szakértőnek,anyámkínjának,aztán a pör végén kimondják,hogy végülis 4kilóért nem adnak új autót.... :D Az ,hogy van az autónak kartergáza nem tartozik a szavatosság problémakörébe 14évesen szvsz.

Szerintem az óracserés dzémszbondos hangfelvételt hagyd ki. :lol:

Az adás-vételin aláírtad,hogy tájékoztattak és tudomásul vetted. Ügyvédek persze,hogy szívesen fogadnak majd, mivel fizetsz.

Trendi lett 3kilóért új autó után vágyakozni? :lol:

De most tényleg, te normális vagy? Nem egy csúcskategóriás autót akartam venni, hanem egy használható szart, csak a gátlástalan ######kalapok országa vagyunk, ahol mindig az olyan emberek járnak jól, akik ilyeeneket csinálnak! Most én is adjam tovább valami szerencsétlennek? ÉS még én vagyok a spúr bébi dzsúzzz, mert hogyn képzelem, hogy 410000 ft ért egy 14 éves 160000km- es autót kaphatok! És az eladónak van igaza, hogy átbasz egy 300000km-t futott autóval!

Link to comment
Megosztás:

Egy használt autó vásárlás az nagyon nehéz dolog, főleg úgy ha az ember még nem is nagyon ért hozzá. Én is vittem magammal egy szerelő ismerőst, és még előtte kérdezgettem, hogy miket nézzünk. Kaptam is tanácsokat. Hogy egy jó állapotú motornak kulcsfordításra be kell indulni. És hogy a nívópálcát húzzam ki, az olajbeöntő sapkát vegyem le, hogy füstöl-e. Sajnos nagyon vigyázni kell, mert vannak nagyon ganéj eladók és kereskedők. Tisztelet a kivételnek. A múltkor volt a tv-be hogy visszatekergetik az órákat. Beszélgettek egy kereskedővel (persze az arcát nem vállalta) és ő kerek perec kijelentette, hogy azért tekerik vissza az órákat, mert ránéz a vevő az órára és meglátja a sok kilómétert és már nem is érdekli, hogy az autó milyen állapotba van.

Link to comment
Megosztás:

Egy használt autó vásárlás az nagyon nehéz dolog, főleg úgy ha az ember még nem is nagyon ért hozzá. Én is vittem magammal egy szerelő ismerőst, és még előtte kérdezgettem, hogy miket nézzünk. Kaptam is tanácsokat. Hogy egy jó állapotú motornak kulcsfordításra be kell indulni. És hogy a nívópálcát húzzam ki, az olajbeöntő sapkát vegyem le, hogy füstöl-e. Sajnos nagyon vigyázni kell, mert vannak nagyon ganéj eladók és kereskedők. Tisztelet a kivételnek. A múltkor volt a tv-be hogy visszatekergetik az órákat. Beszélgettek egy kereskedővel (persze az arcát nem vállalta) és ő kerek perec kijelentette, hogy azért tekerik vissza az órákat, mert ránéz a vevő az órára és meglátja a sok kilómétert és már nem is érdekli, hogy az autó milyen állapotba van.

Ez így van, az a baj hogy hiába nézed körbe a kasznit is 2órán keresztűl úgyis otthon az első mosás alkalmával veszi észre az ember hogy mik a hibák. Én, pl a motorhoz nem értek de nagyon, azért az ugye látszott hogy nem takarították a motorteret lehet hogy sose és látszott pl, hogy picit szórja az olajat. A szerelőm meg azt mondta rá hogy ennyire tiszta motorteret még sose látott Astrába. Azóta se mostam meg nehogy valami bekrepáljon benne. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy kereskedőkkel tényleg vigyázni, azon is attól függ hogy mekkora arany kutyalánc van a nyakába. Pl néztem autót 1,5millás volt ráadásúl. Szélvédőben keresztbe csík elpattanva. Odajött hogy azt ne nézzem mert csak kavicsot kapott azt ugye berepedt, de a vételárba benne van az új cserélve stb. Haver megnézte körbe az autót, aztán megállípotta hogy az nem lehet kavics mert a széléről futott a repedés valszeg inkább törött volt az autó és úgy megcsavarodott annyira a kasztni hogy elpattant az üveg. Ezt bizonyította később a lökös szélei is hogy rosszabbúl voltak megfújva mint a közepe.

Én mint nem szakértő simán a kavicsos sztorit veszem be. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.