Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Aki ért hozzá, az úgy is felismeri, aki meg nem, az meg úgy sem...

Am én átalakítanám 3soros ecusra, és ezáltal az újabb légtömegmérősre...az okosabb..

Így van aki ért hozzá levágja. De legalább a motorszám már kirohadt így már avval se kell törődnöm. :lol: Én is agyaltam ezen, majd max ha lesz vele szívás akkor ideiglenes jó ez így.

Link to comment
Megosztás:

Lesz vele... :D

Legalább nem lesz unalmas. :D Amúgy meg az alkatrészeket se könnyű beszerezni hirtelen nem is tudom kitől kéne vennem ilyet. Bontóba meg nem állítok be ilyennel nem vagyok madár. Olyan árak vannak, hogy azt köszi. De demó is ezt mondta, hogy az jobb lenne de ez van. Ezt tudtam jó árba amire még volt költve is és nem ismeretlenül vettem interneten. Ehhez van minden ráadásul még a szervóm is megmarad. :lol: Amennyiért ez vettem annyiért a benne lévő valeo sachs kuplung kombináció + cseréje kerül. :lol: Az egyedi motortartó bak többe kerül majdnem mint a motor :DDDD a 2 motortartó vas lesz 22 ezer postával kb. De hát ha nem segít senki az embernek kénytelen megvenni az előre elkészített példányt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Jó hát ez magyarország mit várnánk az emberektől. :lol: Amúgy meg ebben igazad, van, hogy az újabb opelek mind és mind ilyen motorral jönnek ki és futkároznak nincs bajuk végül is. A rossz karban tartást nem tolerálják ez is jogos mert nem arra tervezték de hát ez így van rendjén. Rosszul fejtettem ki, a lényeg az, hogy én inkább régebbi motort vennék nem vagyok az új technológiák híve semmibe. Előbb vennék C14SE-t mint X14XE vagy C16SE mint X16XE. Blabla. Azt meg, hogy nem mindenki érthet hozzá ez szerintem jogos. Egyébként meg azt is tudja mindenki jól, hogy milyen autószerelők vannak mostanság.

Mondjuk nekem sem kellene 16 szelepes, az okát nem tudom, csak nem kell, és kész.

Link to comment
Megosztás:

Ha 16-szelepeset vettem volna akkor meg lehet ezt mondanám a nyócszelepesről...ezt szoktam meg , és ehhez már legalább értek valamilyen szinten.

Háááát szerintem tök mindegy hány szelepes igazából, csak legalább 2.0-2.5-3.0 legyen kisebb köbcentis kocsik ilyen fúrógépek kb... Attól meg belepréselnek egy 1.4es motorba 16 szelepet nem sokkal lesz jobb. :lol: Elmegy a-b-be annyira jó de azzal versenyzik meg ilyenek szánalmas. Vagy legyen egy jó TDI természetesen azzal sem gyorsulni kell nem is arra találták ki. Bár szerettem én a sima szívódízel az nem megy jól de legalább jól fogyaszt. Azon szoktam nevetni amikor ezek az új D corsa pl 1.6os motor turbo meg 1.2 TSI na ez nevetséges. Ez a kategória az aminek semmi értelme nincs.

Link to comment
Megosztás:

akkor mond meg mér rángat a kocsim!

Végül is ennek csak 200 magyarázata lehet :lol:

Mikor rángat kifejtenéd?

Nekem volt olyan, hogy a generátor testkábele szar volt így ha lámpát ráadtam rángatott, akkor a gumi motor tartó bak-ok is lehetne szarok, falsot is kaphat, szenzorok még talán. Kábelkötegbe valami kábel elnyíródott lehet csomó dolog EGR szelep asszem az már van C16NZ-n...

Link to comment
Megosztás:

akkor mond meg mér rángat a kocsim!

Elég nehéz megtalálni a hiba okát. Volt itt egy Győri f-astrás, szintén c14nz-vel. Neki is rángatott, elvittem egy próbára és tényleg 3-4-ben gyorsításkor vagy csak úgy haladáskor berángatott. Nem annyira durván mint amikor akadozik az AC, de érezhető volt. Azt gyorsan kiderítettük, hogy nem üanyag ellátási gondok. Szűrőt, AC-relét...cseréltünk a pumpa szépen egyenletesen járt, hozta a 2litert percenként bár nyomást nem mértünk, de ha ilyen gond van akkor általában nagy terheléskor 1-2-ben gyorsításkor szokott kevés lenni a szállított benya. Na oda jutottunk hogy gyujtás, vagy valami jeladó. Hibakód nem volt eltárolva. Egymás mellé állítottuk a két autót, és gyakorlatilag átpakoltunk minden az enyémből egyenkét. Gyujtótrafót , modult, Hall jeladót, elosztót-rotort folytószelep érzékelőt, gyertyákat, kábeleket, injektort.. Na a Hall jeladó cserére megszünt a hiba, sőt az ő jeladójával az enyém is rángatott. Tök király megvan a hibás alkatrész, vesz egyet bontóban. Ezzel váltunk el, pár napjára hívott, hogy vett bontottat, de csak egy-két napig volt hibamentes a kocsi aztán megint kezdte. Hetekkel később megint talákoztam vele megcsinálta a kocsit egy szerelő, de nem tudja mi volt a baja majd megkérdezi...hát közben a kocsit eladta, és ide sem tolja az orrát. Pedig nála van egy plussz gyujtásmodulom is amit már korábban vitt el tesztelni. Szóval gyakorlatilag bármitől rángathat.

Link to comment
Megosztás:

Végül is ennek csak 200 magyarázata lehet :lol:

Mikor rángat kifejtenéd?

Nekem volt olyan, hogy a generátor testkábele szar volt így ha lámpát ráadtam rángatott, akkor a gumi motor tartó bak-ok is lehetne szarok, falsot is kaphat, szenzorok még talán. Kábelkötegbe valami kábel elnyíródott lehet csomó dolog EGR szelep asszem az már van C16NZ-n...

amikor kedve van. néha alacsony fordulaton, néha magasabon. néha hidegben, néha melegeben, néha pedig egyáltalán nem és van amikor nagyon. tömören kb ennyi :lol:

acpumpa cserélve, benzinszűrő cserélve, egr kiiktatva, lambdaszonda cserélve, hibakód nincs

Link to comment
Megosztás:

amikor kedve van. néha alacsony fordulaton, néha magasabon. néha hidegben, néha melegeben, néha pedig egyáltalán nem és van amikor nagyon. tömören kb ennyi :lol:

acpumpa cserélve, benzinszűrő cserélve, egr kiiktatva, lambdaszonda cserélve, hibakód nincs

Gyujtásmodul, Hall jeladó? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gyujtásmodul, Hall jeladó? :lol:

Az övében nem Hall-jeladó van, hanem induktív, és egyben van a gyújtásmodullal az elosztó alatt. Egyben ki tudná cserélni, legalább egy próbára egy ugyanolyan kocsiból. De meg lehetne próbálni azt is (ha még nem volt), hogy járó motornál megcibálni az összes kábelt, csatlakozót a motortérben, hátha kiderül, mi kontakthibás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.