Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

1 probléma rövidesen lesz a C-s motorokkal, pl. hogy kiszorulnak Bp-ről vagy a nagyvárosokból ha a levegő tisztasága nem megfelelő. (tudom Trabantok még ma is pöfögnek, de...) :P

Az ECOTEC-nél az 1,6 16V-s motorok egyik generációjával volt gond, dugattyú+gyűrű illesztés. Nem az összes ECOTEC rossz.

Azért én körbekérdeznék a helyedben, ki mit javasol a C20 NE vs. XE dologban, menettulajdonságok, fogyasztás ha rúgod neki :lol: , stb., mert ha még nincs meg akkor lehet jobban járnál az XE-vel. (ha megvan akkor pedig lehet érdemes elkezdeni gyűjteni az XE-re :D )

Hát ez a kiszorulnak ez érdekes majd mindjárt 100 ezer ember vesz újabb kocsit hagyjuk már. :D Képzeld már köbe néztem kb fél éve ezen agyalok, hogy mi legyen. A menet tulajdonságok teljesen mindegy mert 860 kilós bódéba lesz nem astraba de ha tudni szeretnéd corsaba lesz. 16 szelepes kocsi sose fog kevesebbet enni mint 8 szelepes mivel sokkal több anyag kell neki. Hol tanítják ezt, hogy a 16V jobban fogyaszt?;) Ezt még csak ilyen hobby autósok körében hallottam ahol kb annyira értenek a kocsihoz, hogy eltudják fordítani a kulcsot. De ha én ennyire buta vagyok akkor népítéleten lehet olvasgatni azonos modelleknél ítéleteket és le van írva melyik mennyit fogyaszt. Azonos kocsiba szerelt NE kevesebbet eszik mint XE. Amúgy már megvan és nem gyűjtök XE-re :lol: kinek mi jön be, mind2őből ki lehet fogni szart az XE 2x annyiba kerül viszont nem jobb 2x annyival, az alkatrész 2x annyiba kerül hozzá ha meghal valami, és a 8V sokkal igénytelenebb ennyi. Mellesleg városba fogom használni és szeretem ha alul jobban húz. Nem gyorsulásira fogok vele járni. Mellesleg ha annyira érdekelne a LE akkor szívó kipufogó csatorna bővítés vezérműtengely és chip tuningal simán 150LE felé vihető de full nem érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez a kiszorulnak ez érdekes majd mindjárt 100 ezer ember vesz újabb kocsit hagyjuk már. :D Képzeld már köbe néztem kb fél éve ezen agyalok, hogy mi legyen. A menet tulajdonságok teljesen mindegy mert 860 kilós bódéba lesz nem astraba de ha tudni szeretnéd corsaba lesz. 16 szelepes kocsi sose fog kevesebbet enni mint 8 szelepes mivel sokkal több anyag kell neki. Hol tanítják ezt, hogy a 16V jobban fogyaszt?:D Ezt még csak ilyen hobby autósok körében hallottam ahol kb annyira értenek a kocsihoz, hogy eltudják fordítani a kulcsot. De ha én ennyire buta vagyok akkor népítéleten lehet olvasgatni azonos modelleknél ítéleteket és le van írva melyik mennyit fogyaszt. Azonos kocsiba szerelt NE kevesebbet eszik mint XE. Amúgy már megvan és nem gyűjtök XE-re :lol: kinek mi jön be, mind2őből ki lehet fogni szart az XE 2x annyiba kerül viszont nem jobb 2x annyival az alkatrész 2x annyiba kerül hozzá ha meghal valami, és a 8V sokkal igénytelenebb ennyi. Mellesleg városba fogom használni és szeretem ha alul jobban húz. Nem gyorsulásira fogok vele járni. Mellesleg ha annyira érdekelne a LE akkor szívó kipufogó csatorna bővítés vezérműtengely és chip tuningal simán 150LE felé vihető de full nem érdekel.

Van olyan srác a társaságban, aki teljesen szétfaragta az ne-t, és tényleg veri az xe-t ami nincs faragva. Full lexmaul szívó, kipufogó, 296os tengely, másik spricnik, egyedi írt program....tehát elég komolyan meg van csinálva. Ha a végösszegből veszel egy xe-t, és faragod "amíg van a pénzből", akkor viszont már megint az xe lenne előnyben.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van olyan srác a társaságban, aki teljesen szétfaragta az ne-t, és tényleg veri az xe-t ami nincs faragva. Full lexmaul szívó, kipufogó, 296os tengely, másik spricnik, egyedi írt program....tehát elég komolyan meg van csinálva. Ha a végösszegből veszel egy xe-t, és faragod "amíg van a pénzből", akkor viszont már megint az xe lenne előnyben.. :lol:

Ja de nem akarom faragni nem érdekel jó ez így nekem simán. Nem versenyezni építem ez a lényeg. Ha faragni akarnám turbot tennék rá. :lol: Azzal is el lehet érni 300LE mint a demo LETjével.

Link to comment
Megosztás:

Ja de nem akarom faragni nem érdekel jó ez így nekem simán. Nem versenyezni építem ez a lényeg. Ha faragni akarnám turbot tennék rá. :lol: Azzal is el lehet érni 300LE mint a demo LETjével.

Kicsit bonyolultabb azért, mind a szívó, mind a feltöltött motor tuningolása... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit bonyolultabb azért, mind a szívó, mind a feltöltött motor tuningolása... :lol:

Így van minden csak pénz kérdése igazából. Utcai környezetbe teljesen jó így a versenypálya már teljesen más tészta. Mellesleg a corsaba az NE szerintem azonos időt megy astraba lévő XEvel 0-100 8MP ami nekem már bőven elég. Nem akarok magyarország leggyorsabb-ja lenni csak menjen kicsit a gép a motorhoz úgy is kellett volna nyúlni meg szerettem volna mindig is egy egyedi autót régóta ez az álmom, hogy 2.0 legyen. Ennyi. Komplett tömítést kéne cserélnem az SI-n mert minden honnan ömlik az olaj, akkor vagy a szíj van elrakva vagy akitől vettem túlsikoltatta a hengerfejet, szerintem a motortartó gumi bakok sincsenek már a helyzet magaslatán, a féltengely is elfáradt mert kattog mostanában, így belevágtam ebbe.

Link to comment
Megosztás:

Így van minden csak pénz kérdése igazából. Utcai környezetbe teljesen jó így a versenypálya már teljesen más tészta. Mellesleg a corsaba az NE szerintem azonos időt megy astraba lévő XEvel 0-100 8MP ami nekem már bőven elég. Nem akarok magyarország leggyorsabb-ja lenni csak menjen kicsit a gép a motorhoz úgy is kellett volna nyúlni meg szerettem volna mindig is egy egyedi autót régóta ez az álmom, hogy 2.0 legyen. Ennyi. Komplett tömítést kéne cserélnem az SI-n mert minden honnan ömlik az olaj, akkor vagy a szíj van elrakva vagy akitől vettem túlsikoltatta a hengerfejet, szerintem a motortartó gumi bakok sincsenek már a helyzet magaslatán, a féltengely is elfáradt mert kattog mostanában, így belevágtam ebbe.

Akkor már csak meg kell építeni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor már csak meg kell építeni. :lol:

Demótól még nem kaptam meg a motortartókat nem tudom mikor tudja feladni, a féltengelyekre kell még megoldást találnom valamit vennem kell amit nem kell vagdosni a csúklók megvannak amit át lehet tenni, meg a volu szerez a szervó szivattyúhoz való alkatrészt mert corsán beleér alul valamibe így meg kell emelni. Ja meg a váltót el kell vinnem megtoldatni valami szakival 15mmel meg az alsó motortartót kell még 12mmel arébb tenni Aztán kezdhetjük betenni. :/ A motor meg lassan már 2 hete itthon pihen.

Link to comment
Megosztás:

Nem mindenki születik autószerelőnek. Nem mindenkinek van kedve folyamat szerelgetni a verdáját. Szerintem egyszerűbb elkerülni a lehetséges problémákat és akkor nem fog biztosan anyázni az ember. Érdekes a régebbi buta motorok mennyivel többet elmennek gond nélkül és még gondolni se kell mindenféle idiótaságokra EGR szelep pl. Engem megnyugtat az, ha csak olajat és vizet kell tenni bele és megy megy megy.... Nem véletlen választottam következő motornak egy ugyan ilyen butát lásd. C20NE...... :lol: mondjuk ha légtömegmérő se lenne az lenne az igazi. Mellesleg egy 16 szelepesen motoron behal valami akkor 2x annyiba fog kerülni a szerviz. De mindenki maga dönti el kinek mi a jó. :D

Tényleg nem kötözködésből mondom, de ha tisztában lennél az első generációs X14XE felépítésével és egy C14SE felépítésével meglepő dolgokra jönnél rá.Nem túl nagy az eltérés a két motor között a szelepek számát kivéve.

Ha annyira hiba mentes a C14SE, vajon miért szívsz az alapjárat ingadozással, torpanás stb stb. ??? :lol:

Ha van annak a motornak gazdája és úgy is használja, ahogy azt kell, nem kell autószerelőnek lenni. ;)

Amiket mondasz és írsz a szokásos klisé a 16V vs 8V öngyőzködés mellett.

Ez egyben igaz a C20XE vs C20NE párosra is, XE-ből is elég sok bontódik már, lehet hozzá venni olcsón alkatrészt.

Én csak azért nem raknék XE-t a corsámba, mert tapasztalatom alapján utcára már necces az XE, magamat ismerve tuti valamelyik árokban vagy fán kötnék ki. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mindenki születik autószerelőnek. Nem mindenkinek van kedve folyamat szerelgetni a verdáját. Szerintem egyszerűbb elkerülni a lehetséges problémákat és akkor nem fog biztosan anyázni az ember. Érdekes a régebbi buta motorok mennyivel többet elmennek gond nélkül és még gondolni se kell mindenféle idiótaságokra EGR szelep pl. Engem megnyugtat az, ha csak olajat és vizet kell tenni bele és megy megy megy.... Nem véletlen választottam következő motornak egy ugyan ilyen butát lásd. C20NE...... :lol: mondjuk ha légtömegmérő se lenne az lenne az igazi. Mellesleg egy 16 szelepesen motoron behal valami akkor 2x annyiba fog kerülni a szerviz. De mindenki maga dönti el kinek mi a jó. :lol:

Mi bajod vele? Az enyém 19 éves, és még eredeti. Időnként féktisztítóval kipucolom és kész! :D

Link to comment
Megosztás:

Tökéletes lenne egy vezérléscsere és más tisztítások elvégzéséhez a kiszerelt állapot. :lol:

Vezérlés cserélve, vízpumpa is, kuplung cserélve, rotor cserélve, gyertyák meg még sok egyéb.

C14SE megvan az alapjáratnak mi volt a baja, sikerült kiszednem az alapjárati motort kitisztítani új csavart tettem bele meg falsot kapott amit cseréltem és azóta jó.

Link to comment
Megosztás:

Jó játék lesz ja :lol: és a gyárit szeretném betenni nem sport okosságokat. Pont néztem is, hogy hova fogok én ekkorát betenni de hát majd valahogy be kell tenni. :lol: Te is küzdöttél vele? :D

Nekem A Vectrabol van az NE-m. Az meg a váznyúlványból szívta a levegőt.

Érdekes, és rizikós megoldást sikerült kitalálni, le vágtuk a légszűrő ház alját, kb a szűrő vonaláig, majd L alaku kis lemezt szegecseltünk a házra amit lecsavartunk a nyúlványra.

Működik, csak a szűrő átázásától kell tartanom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem A Vectrabol van az NE-m. Az meg a váznyúlványból szívta a levegőt.

Érdekes, és rizikós megoldást sikerült kitalálni, le vágtuk a légszűrő ház alját, kb a szűrő vonaláig, majd L alaku kis lemezt szegecseltünk a házra amit lecsavartunk a nyúlványra.

Működik, csak a szűrő átázásától kell tartanom.

Uhh az komoly :lol: Jó móka lehetett :lol: De mintha ez nem olyan lenne ha jól emlékszek mert előre jön ki a cső bár nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Terveztem, viszont nem valósítom meg mert ha egy bunkó rendőr belenéz a motortérbe jé ez milyen szép ez újrafestve miért? Cserélte a motort? Inkább legyen kopott öreg régi nem olyan feltűnő.

http://www.kephost.com/images4/2011/8/26/z...bobydedviaq.jpg

szerintem tök jó így :D Semmi különöset nem látok rajta.

Ez C14SE? :lol:

Enyém teljesen másképp néz ki, valahogy átláthatóbb :lol:

Itt meg a fele cucc azt se tudom honnan jön, hova megy :D

Link to comment
Megosztás:

Ez C14SE? :lol:

Enyém teljesen másképp néz ki, valahogy átláthatóbb :lol:

Itt meg a fele cucc azt se tudom honnan jön, hova megy :D

Ez C20NE... :D és szana szét van bombázva de ez látszik is fent a computer is kint van meg minden le van kötve. ;) Na erről ebszéltem sokkal nehezebb felismerni mint egy C20XE-t :P

Ilyen az én motorom. a gyári. :D Így máris felismerhetőbb nem?:D

c14se-44291.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.