Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem normális de ez a határ ha ennyit eszik addig még "jónak" számít így a gyártok bevédik magukat ezzel. :lol:

Ez érdekes dolog. Tehát akkor kell az autóba kb. 3.5 liter olaj. Számoljuk azt hogy 10000km-enként cseréljük benne az olajat. Így a 10000km-re kell 7 liter olaj hogy, a veszteséget pótoljuk, az akkor azt jelenti, hogy egy olajcseréhez kell venni 10.5 liter olajat, hogy a következő olajcseréig elég legyen.

Ez a sok olaj hol távozik a motorból? Minek a hatására? A gyűrűk mérete rossz? vagy a szelepszár szimering? Vagy valahol elcsöpög?

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes dolog. Tehát akkor kell az autóba kb. 3.5 liter olaj. Számoljuk azt hogy 10000km-enként cseréljük benne az olajat. Így a 10000km-re kell 7 liter olaj hogy, a veszteséget pótoljuk, az akkor azt jelenti, hogy egy olajcseréhez kell venni 10.5 liter olajat, hogy a következő olajcseréig elég legyen.

Ez a sok olaj hol távozik a motorból? Minek a hatására? A gyűrűk mérete rossz? vagy a szelepszár szimering? Vagy valahol elcsöpög?

Más autó-gyártok is ilyen értéket adnak meg ettől még nem kell ennyit ennie.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég olvastam, hogy egy autó gyártása során 3-szor több energiát használnak fel, mint amennyi energiát a kocsi az élettartama alatt elfogyaszt!

Ezért óriási környezetrombolás az új autó gyártása, és ezért (is) tartom meg az öreget, meg azért, mert meg vagyok vele elégedve. :lol:

Én valahol hét évet hallottam,hogy annyi idő lesz egyenlő az energiamérleg a használat és a gyártás között.

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes dolog. Tehát akkor kell az autóba kb. 3.5 liter olaj. Számoljuk azt hogy 10000km-enként cseréljük benne az olajat. Így a 10000km-re kell 7 liter olaj hogy, a veszteséget pótoljuk, az akkor azt jelenti, hogy egy olajcseréhez kell venni 10.5 liter olajat, hogy a következő olajcseréig elég legyen.

Ez a sok olaj hol távozik a motorból? Minek a hatására? A gyűrűk mérete rossz? vagy a szelepszár szimering? Vagy valahol elcsöpög?

Gyűrűk nem illeszkednek rendesen. Így füstölni nem füstöl,mert szépen sűrítés ütem alatt kerül csak olaj az égéstérbe,azt meg nagyszerűen elég a benzin-levegő keverékkel együtt. Esetleg 5-6000 fordulat körül dobja a füstpamacsot. De simán benyal 1litert is 1000km-en.

Felső tömítetlenség esetén alapjáraton is van kék füst,ami nagygázra nem fokozódik túlzottan,érdekes módon füstöl de rossz szelepszár szimeringek esetén 2deci olajfogyasztással lehet számítani maximum.

Csepegtetve nekem rossz főtengely szimeringgel és kartertömítéssel nem vettem észre,hogy fogyna a nívópálcán.

Link to comment
Megosztás:

Gyűrűk nem illeszkednek rendesen. Így füstölni nem füstöl,mert szépen sűrítés ütem alatt kerül csak olaj az égéstérbe,azt meg nagyszerűen elég a benzin-levegő keverékkel együtt. Esetleg 5-6000 fordulat körül dobja a füstpamacsot. De simán benyal 1litert is 1000km-en.

Felső tömítetlenség esetén alapjáraton is van kék füst,ami nagygázra nem fokozódik túlzottan,érdekes módon füstöl de rossz szelepszár szimeringek esetén 2deci olajfogyasztással lehet számítani maximum.

Csepegtetve nekem rossz főtengely szimeringgel és kartertömítéssel nem vettem észre,hogy fogyna a nívópálcán.

Tehát akkor gyárilag rossz gyűrüvel szerelték?

Link to comment
Megosztás:

Pl. néha én vagyok ilyen nagy Bal....

Pl Zirc felől ha jövök haza, Rátót felett van egy jó pár km.-es lejtő. A tetején kidobom üresbe, és simán elgurulok 90 el több km.-t. Motorfékkel nem igazán menne, mert lelassulnék. Nem igazán fogyasztáscsökkentés miatt teszem, hanem minek nyomjam a gázt feleslegesen? De biztos nagy bal... vagyok, 27 éves jogsival, és havi több ezer km. el.

Sebességbe kell lefelé gurulni nincs mese. Már csak azért is, hogy a fékeid ne melegedjenek el. Motorfék akkor is van ha 5ösbe csak elengeded a pedált és gurulsz miért lassulnál le? Amúgy jobb ha ezentúl így csinálod már csak magad biztonsága miatt. Nem tud meglódulni a kocsi nem melegszik el a fék, és ha véletlenül gyorsítani kell azonnal tudsz reagálni. De mindenki úgy vezet ahogy gondolja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor gyárilag rossz gyűrüvel szerelték?

Nemrégiben felújítottunk egy hölgynek egy több mint 210 ezer kilométert futott X16XEL motorkódos B Vectrát. A felújítás annyiból állt a vezérlés cserén kívül, hogy a dugattyúk kaptak egy új gyűrűsort ugyanis szinte teljesen el voltak kopva. A motorolaj a gyűrűk alá kúszott és szépen beleégett amit csak ki kellett tisztítani de olyan kis mértékű volt a kopás, hogy nem lett volna érdemes felfúrni.

Link to comment
Megosztás:

Meg olvastam olyat is, hogy részben a nagy olajfogyasztásra is visszavezethető az egr szelep hibája.

Ezeknek a motoroknak az a fő hibája, hogy ECOTEC:) szerintem ha teheted kerüld ezeket inkább vennék régebbit mint újabbat ilyen motorral. Gondolom a c14se-d sincs semmi baja mert egyszerű mint egy faék. Attól mert vmi új nem feltétlen jó.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Sebességbe kell lefelé gurulni nincs mese. Már csak azért is, hogy a fékeid ne melegedjenek el. Motorfék akkor is van ha 5ösbe csak elengeded a pedált és gurulsz miért lassulnál le? Amúgy jobb ha ezentúl így csinálod már csak magad biztonsága miatt. Nem tud meglódulni a kocsi nem melegszik el a fék, és ha véletlenül gyorsítani kell azonnal tudsz reagálni. De mindenki úgy vezet ahogy gondolja. :D

Eszedbe nem jut, hogy valaki nem akar fékezni lefelé? :lol: az 5-ös motorfék is motorfék. A motorfék szó végén, pedig az utolsó 3 betű, azt jelenti hogy lassulsz bammeg... :lol: Érdi lejtő (tudod, az emelkedő visszafelé ;) ) lefele menne a nép mondjuk 110 körül. Még az x16XEL-ben, is ha leveszem a lábam a gázról, az ötös, a lejtő felénél, már 75-re fékezte, a dízel már a negyedénél visszaállnak 60-ra... lejtőn meg mif.sznak adjak gázt? kiveszem üresbe fönt, megérkezek 105 körüllel az aljára, és se a fék nem melegedett, se a gázra nem kellett rálépnem és még csak a fél autópályát nem öltem meg :D

Link to comment
Megosztás:

Eszedbe nem jut, hogy valaki nem akar fékezni lefelé? :lol: az 5-ös motorfék is motorfék. A motorfék szó végén, pedig az utolsó 3 betű, azt jelenti hogy lassulsz bammeg... :lol: Érdi lejtő (tudod, az emelkedő visszafelé :D ) lefele menne a nép mondjuk 110 körül. Még az x16XEL-ben, is ha leveszem a lábam a gázról, az ötös, a lejtő felénél, már 75-re fékezte, a dízel már a negyedénél visszaállnak 60-ra... lejtőn meg mif.sznak adjak gázt? kiveszem üresbe fönt, megérkezek 105 körüllel az aljára, és se a fék nem melegedett, se a gázra nem kellett rálépnem és még csak a fél autópályát nem öltem meg :D

Háááá hogy mennyit meeegy ;)

Link to comment
Megosztás:

Eszedbe nem jut, hogy valaki nem akar fékezni lefelé? :lol: az 5-ös motorfék is motorfék. A motorfék szó végén, pedig az utolsó 3 betű, azt jelenti hogy lassulsz bammeg... :lol: Érdi lejtő (tudod, az emelkedő visszafelé :D ) lefele menne a nép mondjuk 110 körül. Még az x16XEL-ben, is ha leveszem a lábam a gázról, az ötös, a lejtő felénél, már 75-re fékezte, a dízel már a negyedénél visszaállnak 60-ra... lejtőn meg mif.sznak adjak gázt? kiveszem üresbe fönt, megérkezek 105 körüllel az aljára, és se a fék nem melegedett, se a gázra nem kellett rálépnem és még csak a fél autópályát nem öltem meg :D

;) Mindegy lehet így is csinálni én maradok a biztosnál, autópályán mióta van hegy? :P Amúgy én meg ezt úgy szoktam megoldani, hogy feltolom a speedet 130-140re aztán elengedem a gázpedált. :D De engem az se zavar ha lefelé nyomni kell gázt nem halok bele. :D

Link to comment
Megosztás:

:lol: Mindegy lehet így is csinálni én maradok a biztosnál, autópályán mióta van hegy? :lol: Amúgy én meg ezt úgy szoktam megoldani, hogy feltolom a speedet 130-140re aztán elengedem a gázpedált. :D De engem az se zavar ha lefelé nyomni kell gázt nem halok bele. :D

Jártál te már német v svájci autópályán? ;)

Link to comment
Megosztás:

Azt pont egy ilyen leejtő amúgy, mondjuk én ott lefelé is vagy 130al csapatok csak mindig lesni kell a kamerás bácsikat ott.. lehet szarul emlékszek akkor nem lehetnek benne brutális kanyarok. :lol:

De áruld már el nekem hogy a kanyaroknak, meg a lejtőnek-emelkedőnek mi köze van egymáshoz :lol: Külön tengelyen vannak a koordináta rendszerben... kijjaf.szom beszélt itt kanyarokról?

Link to comment
Megosztás:

De áruld már el nekem hogy a kanyaroknak, meg a lejtőnek-emelkedőnek mi köze van egymáshoz :lol: Külön tengelyen vannak a koordináta rendszerben... kijjaf.szom beszélt itt kanyarokról?

Senki arra gondoltam, hogy akkor a kanyarokkal kevertem az emelkedős témát :lol: Lehet emelkedő leejtő lehet de brutális nagy kanyarok nem. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.