Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Erről az jut eszembe amikor általánosban az egyik "okos" osztálytársam elkezdett vitatkozni a tanárral, hogy van fekete fény is.

A tanerő megkérdezte, hogy ugye bármilyen színű a fény abban ugye látni is lehet. Az igenlő válasz után javasolta hősünknek, hogy zárkózzon be éjszaka a budiba, és figyelje meg, hogy pontosan mit is lát a fekete "fényben". :(

Link to comment
Megosztás:

Erről az jut eszembe amikor általánosban az egyik "okos" osztálytársam elkezdett vitatkozni a tanárral, hogy van fekete fény is.

A tanerő megkérdezte, hogy ugye bármilyen színű a fény abban ugye látni is lehet. Az igenlő válasz után javasolta hősünknek, hogy zárkózzon be éjszaka a budiba, és figyelje meg, hogy pontosan mit is lát a fekete "fényben". :(

A szart se! :P

Link to comment
Megosztás:

Erről az jut eszembe amikor általánosban az egyik "okos" osztálytársam elkezdett vitatkozni a tanárral, hogy van fekete fény is.

A tanerő megkérdezte, hogy ugye bármilyen színű a fény abban ugye látni is lehet. Az igenlő válasz után javasolta hősünknek, hogy zárkózzon be éjszaka a budiba, és figyelje meg, hogy pontosan mit is lát a fekete "fényben". :(

Ez így nem igaz :P

Ugyanis van a fénynek rengeteg látási tartományon kívüli hullámhosszértéke is. :D

Szakmai berkekben fekete fénynek az UV-t szokták becézni. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Ez így nem igaz :(

Ugyanis van a fénynek rengeteg látási tartományon kívüli hullámhosszértéke is. :cry:

Szakmai berkekben fekete fénynek az UV-t szokták becézni. :P

Ennyi erőből az infrát is nevezhetnék "feketefénynek". Egyébként én se hallottam még így.

Link to comment
Megosztás:

Megnézem majd,hogy bontatlan-e a blokk.

Az isuzuk hajlamosok a hengerfej problémákra!

Túl olcsónak találom a gépet!

Sztem a korához és a megtett kilométerekhez képest még drága is. Nem biztos, hogy baj, ha már megcsinálták a hengerfejet, legalább nem neked kell majd.

Link to comment
Megosztás:

Senki se gondolkozik, hogy külföldről hozzon be kocsit?Annyi jó autó van:tuti fekete bőrös Astra

A kinti autók állapota teljesen más ua. km után, mint itthon.

Gondolkodni gondolkodik, de elég macerás.

Az állapotuk valóban jobb ugyanannyi km után, csakhogy ott kint sokkal többet mennek vele.

Nekem elég hihetetlennek tűnik az a 117ezer km. Még itthon is gyanús lenne!

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodni gondolkodik, de elég macerás.

Az állapotuk valóban jobb ugyanannyi km után, csakhogy ott kint sokkal többet mennek vele.

Nekem elég hihetetlennek tűnik az a 117ezer km. Még itthon is gyanús lenne!

Nekem volt módomban behozni pár autót régebben, de nem mondanám, hogy nagyon macerás! Sőt sztem élmény, mert az itthoni sok "fapados" Astra után ezek a jól felszerelt, láthatóan a nyugati piacra szánt autók elég jó állapotban vannak a sokszor több km ellenére.Persze ez a 117e. km hihetetlen, de ha ment 200e-t, akkor is azt jó minőségű úton tette és vszínű megfelelő karbantartással!!

Ezen az autón azt néztem, hogy a váltószoknya az enyémhez képest gyári állapotú, tehát v. tényleg ennyit ment vele, v. nem, de azt nagyrészt hosszútávon.

Szóval én biztos, hogy kimennék újra és ott néznék autót, ha nekem kellene.

A Te autód nem külföldről származik?

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt módomban behozni pár autót régebben, de nem mondanám, hogy nagyon macerás! Sőt sztem élmény, mert az itthoni sok "fapados" Astra után ezek a jól felszerelt, láthatóan a nyugati piacra szánt autók elég jó állapotban vannak a sokszor több km ellenére.Persze ez a 117e. km hihetetlen, de ha ment 200e-t, akkor is azt jó minőségű úton tette és vszínű megfelelő karbantartással!!

Ezen az autón azt néztem, hogy a váltószoknya az enyémhez képest gyári állapotú, tehát v. tényleg ennyit ment vele, v. nem, de azt nagyrészt hosszútávon.

Szóval én biztos, hogy kimennék újra és ott néznék autót, ha nekem kellene.

A Te autód nem külföldről származik?

A mecera alatt a regadót értem, meg azt hogy ki kell menned, esetleg mégsem olyan, amilyen, akkor keress másikat... Persze, ha nem magának hozza az ember, hanem eladásra, úgy nincs olyan nagy rizikó, max nem keres rajta annyit.

Vagy 300ezret + váltószoknyacsere? :(

Lehet, hogy én is kimennék a következőért, de nagyon utána kellene számolni.

Az enyém is svájci :P, de nem én hoztam be, én már magyar tulajtól vettem.

Link to comment
Megosztás:

Persze kell regadót is fizetni, de még legtöbbször így is megéri. Abból meg, hogy kint olyan rossz lenne az autó, hogy újat kéne keresni nem volt még példa nálunk. Vhogy kint annyira nem érdekük, hogy eltitkolják a hibákat. Mondjuk 10x ennyi fizetéssel nálunk se lenne gond.

A svájci autók a behozatal krémjei!Na ott aztán tényleg makulátlanok az autók. :(

Link to comment
Megosztás:

És azt se feledjük, hogy jelenleg már nem lehet pl C-s motorkódú Opeleket behozni a

környezetvédelmi osztály miatt. Az X-eseket is szerintem csak ideig-óráig. A fiatalabb

jó állapotú autóknak meg ott is megkérik az árát :(

Szerintem nem igazán érné már meg, ha utánaszámolsz

Link to comment
Megosztás:

Hát igen sajnos!Ilyen ez az ország! EU meg minden, de azért kőkemény pénzekkel súlytják az EU-ból behozott autókat.

Pedig lehet, hogy jobb lenne, ha adó nélkül be lehetne hozni autókat(persze, környezetvédelmi besorolás alapján) és akkor frissebb lenne a járműpark.

Azért én még reménykedem, hogy az EU vhogy kikényszeríti az ilyen igazságtalan adók eltörlését!

Link to comment
Megosztás:

És azt se feledjük, hogy jelenleg már nem lehet pl C-s motorkódú Opeleket behozni a

környezetvédelmi osztály miatt. Az X-eseket is szerintem csak ideig-óráig. A fiatalabb

jó állapotú autóknak meg ott is megkérik az árát :(

Szerintem nem igazán érné már meg, ha utánaszámolsz

Nem volt szó arról, hogy eltörlik ezt a mit lehet behozni mit nem szabályozást? Nekem nagyon rémlik valami.

Link to comment
Megosztás:

Akkor most hogyis? :(

"Az EU nyomására ismét változtak a használt autókra vonatkozó előírások, így január elsejétől minden olyan autót be lehet hozni, amely korábban az EU-országok valamelyikében már kapott forgalmit."

http://www.origo.hu/auto/gazdasag/20070102szabad.html

Magyarán C-s motorkodúakat is akár!

Remélem az EU "jó erősen" nyomja a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.