Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Te is csak azért faragtad be, hogy asszony hangja jobbra is terjedjen... :D :D

Nem, igazából pont azért, hogyha egyedül megyek kényelmessen le tudjam engedni az anyósoldalit is. A mulkor mentem melózni ott állt a csaj a buszmegállóban a semmi közepén, egész jó bőr volt lassítottam, úgyis egyfele megyünk, aztán láttam veszi elő a cigisdobozt a tatyóból, na erre vissza 3-ba és gó! :) :lol: Ebbe nem büdösítt akármilyen jó csaj.... :D

Link to comment
Megosztás:

Senkit sem tudsz megkérni, hogy menjen veled autót nézni?

Nem kell márkaismerő legyen, hanem pl értsen a motorhoz, meg tudja mit kell nézni a kasztnin.

Már ez is több a semminél!

Milyen autód volt? mennyit kellett fiezetni? :D

Tudom milyen hajóban eveztek, nekünk is van még 2 hónap a Fábián, azután lesz egy saját kifizetett autóm - ami igazán jó, hibátlan - kb 1 hónapig, amíg el tudom adni, és kifizetem a házadósságunkat... :)

És marad a 95-ös F astra ami olyan amilyen, de legalább megbízható, és tényleg olcsón fenntartható! :lol:

Írd meg merrefelé laksz (most látom, hogy Ráckevén), hátha van fórumos cartársunk, aki szívesen segítene autóválasztásban!

Esetleg abban tudnánk segíteni, hogy leírkáljuk, hogy mire érdemes figyelni! :lol:

Be lehetne tenni a GYÍK-ba is egy ilyen "vásárlási útmutatót", biztos sokaknak segítene majd!

Arra gondolok, hogy mik az árulkodó jelek egy autónál az elhasználtságra, meg ilyesmik! ;)

Az a baj, hogy senkit sem...egyszerűen ilyen kis szerencsétlen a helyzet, hogy egyik cimbim, akit megkérhetnék, értene is többet nálam a kocsikhoz.

Igazából nem nekem, hanem családnak egy 2007-es 1.4-es Meriva, amelyet 0km-esen hoztunk el, 25.000 kezdtük, aztán felment 40.000-ig, ami ugyen nem sok...de mellette a 80.000 lakástörlesztő már kicsit húzós, plussz villany,gáz,stb...

Aztán kb 2 hónapja jött a csekk, hogy elmaradás van stb...gondoltuk gyorsan tegyünk valamit, felraktuk netre, jöttek is az érdeklődők...de egyik sem jött be, senki sem akarta a bankos utat...a kereskedő meg aki kp lett volna nem adott volna annyit érte.

Mivel ugyan 1.6 misi volt a hátralék, de kompletten, hogy kiváltsd 2.5 misi kellett volna, árfolyamkülönbözet miatt. :D :D

Ráckevén lakom igen...és tényleg ha akadna olyan aki itt a közelben lakik közületek...hálás lennék...megfizetném tényleg a segítségét!!!!

DE PERSZE EZ MOST MÉG NEM AKTUÁLIS, nincs rá még keret!!

Tényleg megköszönöm a leírkálást is, meg már kaptam pár hasznos tippet is, hogyan mint álljak hozzá...de én nem bízok annyira magamban, hogy ezeket tudnám a gyakorlatban is használni :lol: :D ...és ennyit pénzt nem merek kockáztatni ilyen időkben.

Sorry, hogyha most itt panaszkodtam egy jó pár sort...csak egyszerűen próbáltam vázolni a helyzetet, hogy mi fán is teremnek a dolgok.

Előre is köszönöm Neked és mindenki másnak is segítséget!! :) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlthéten lezúzták a bal elejét a kocsimnak! :D

Akinek esetleg vannak metálzöld karosszéria elemei nézzen már be legyen szíves az "alkatrészt keres" rovaton belül az "Autobontó" rovatba!

Bocs, hogy ide is írok, csak oda talán ritkábban jártok... :)

Köszi!

neeshow

Sajnos senki nem tudott segíteni, de mindent beszereztem az internet áldásos közreműködésével :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy senkit sem...egyszerűen ilyen kis szerencsétlen a helyzet, hogy egyik cimbim, akit megkérhetnék, értene is többet nálam a kocsikhoz.

Ráckevén lakom igen...és tényleg ha akadna olyan aki itt a közelben lakik közületek...hálás lennék...megfizetném tényleg a segítségét!!!!

DE PERSZE EZ MOST MÉG NEM AKTUÁLIS, nincs rá még keret!!

Én is a környékeden lakom, és Kiskunfélegyházán találtam tavaly magamnak végül autót, de előtte voltam egyet megnézni Hajdúszoboszlón is :) ...

Amennyiben aktuális lesz a vásár tudok ajánlani szakit aki esetleg némi apróért elmenne veled. Én is így vettem az enyémet és bejött, nem mondom hogy azóta nem kellett rá költeni, de a hibákat mind feltérképeztük amikor megvettük és ahhoz képest alakítottuk a vételárat is. Igaz most összetört a kicsike, de hát ez nem róható sem az előző tulaj sem pedig a vételnél nekem segítő terhére!

Egyébként a tapasztalatom az volt, hogy a netes hiredetések nagyobb része nagy kamu, vagy legalábbis féligazság. Én végül egy helyi hirdetési oldalon találtam az autómat, amit a tulaj adott el, és amikor e-mailben kértem képet kb 40 db küldött el, amiben még az utolsó roszdafoltot is lefotózta...

Amit egyébként javasolhatok a kasznira figyelj! Nagyon drága buli javítani, ha nincs ismerősöd (lakatos, fényező)!

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkájú akkut érdemes venni? 60ah-s kell ugye? És mekkora indítóáram szükséges egy '93as gsi inditására? Per pill még nicns benne semmi hifi, de azért majd szeretnék. Sőt, most még a jobbelső el.ablak is kimúlt (teker a motor de nem megy az ablak semerre) úgyhogy még kevesebb fogyasztóm van :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkájú akkut érdemes venni? 60ah-s kell ugye? És mekkora indítóáram szükséges egy '93as gsi inditására? Per pill még nicns benne semmi hifi, de azért majd szeretnék. Sőt, most még a jobbelső el.ablak is kimúlt (teker a motor de nem megy az ablak semerre) úgyhogy még kevesebb fogyasztóm van :)

Én Bosch-t vettem. Nem bíztam a véletlenre :D

Link to comment
Megosztás:

Én Bosch-t vettem. Nem bíztam a véletlenre :D

jóélet van :) Itt a boltban nálunk meg sem mertem kérdezni mennyi a Bosch, mert a banner 55ah-ra mondott egy 23at, akkor mondtam hogy aha kösz :D Mondjuk foggalmam nincs mekkora inditóáramra képes, azt nem mondta. De az biztos hogy az enyém 160körül volt mikor most mérte, ezért gondolkozom az akksi vételen :D

Link to comment
Megosztás:

jóélet van :) Itt a boltban nálunk meg sem mertem kérdezni mennyi a Bosch, mert a banner 55ah-ra mondott egy 23at, akkor mondtam hogy aha kösz :D Mondjuk foggalmam nincs mekkora inditóáramra képes, azt nem mondta. De az biztos hogy az enyém 160körül volt mikor most mérte, ezért gondolkozom az akksi vételen :D

Asszem tavaly vettem az enyémet, 44AH-s ha jol rémlik 17ért. csak nem emlékszem, hogy honnan rendeltem. de mindjárt utána nézek neked.

Link to comment
Megosztás:

jóélet van :) Itt a boltban nálunk meg sem mertem kérdezni mennyi a Bosch, mert a banner 55ah-ra mondott egy 23at, akkor mondtam hogy aha kösz :D Mondjuk foggalmam nincs mekkora inditóáramra képes, azt nem mondta. De az biztos hogy az enyém 160körül volt mikor most mérte, ezért gondolkozom az akksi vételen :D

Én nemrég a madaras teszkóban vettem akciósan 17-ért 55Ah-s Exide akksit, érdemes tehát szétnézni az ilyen helyeken is.

Link to comment
Megosztás:

Én nemrég a madaras teszkóban vettem akciósan 17-ért 55Ah-s Exide akksit, érdemes tehát szétnézni az ilyen helyeken is.

Most is Exide van benne, de mindenhonnan lekopott a felirat, úgyhogy fogalmam nincs mekkora kéne bele, neten azt találtam 60Ah kell, a boltban azt mondták 55Ah is elég. De indítóáramot nem találtam még sehol. Az egyik banner 450et tud a másik bosh 60as 480at, viszont a Varta meg 60Ah-sból 540et.

Az Exide jó minőségű egyébként?

Link to comment
Megosztás:

Anyukám azt tanította hogy ne álljak szóba idegenekkel! :)

Valamit nekem is mondott, de nem volt bokor a közelben ahol a rablóbanda többi tagja el tud bújni , így gyanítottam hogy tényleg a buszt várja. :D

Én Bosch-t vettem. Nem bíztam a véletlenre :D

Én meg akkuboltban vettem valami nonámét 17-ért, 72Ah-at, nagyobb nem fért bele. :D Egész télen nem volt gond vele, pedig a szesszel többet teker.

Link to comment
Megosztás:

Valamit nekem is mondott, de nem volt bokor a közelben ahol a rablóbanda többi tagja el tud bújni , így gyanítottam hogy tényleg a buszt várja. :D

Én meg akkuboltban vettem valami nonámét 17-ért, 72Ah-at, nagyobb nem fért bele. :D Egész télen nem volt gond vele, pedig a szesszel többet teker.

Nagy ügy! :D Szesszel én is többet tekerek! :)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy nekem télen is két darab 2 másodperces tekerésre beindult full szesszel... :D

Nekem felesben úgy 3-de volt hogy 4 másodpercig is tekert. Most szokott 2-ig. :) Benzinnel sem sokkal jobb a helyzet, de csak ugye hidegen. Ha már meleg a motor szinte azonnal indul. Nem tudom miért van ez, de nem tekintem kórosnak.

Link to comment
Megosztás:

Most is Exide van benne, de mindenhonnan lekopott a felirat, úgyhogy fogalmam nincs mekkora kéne bele, neten azt találtam 60Ah kell, a boltban azt mondták 55Ah is elég. De indítóáramot nem találtam még sehol. Az egyik banner 450et tud a másik bosh 60as 480at, viszont a Varta meg 60Ah-sból 540et.

Az Exide jó minőségű egyébként?

Igen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem meg valami gigawatt féle van 74Ah-ás 2008 januártól és egyszer töltöttem bele desztvizet azóta :D Pont befért a 44-es helyére. Most legalább kitölti a számára kijelölt helyet :D

De vajon a generátor tudja tölteni rendesen? :)

Mintha beszéltük volna már, hogy ha nagyobb Ah-st teszünk be, akkor lehet a generátor nem tudja majd rendesen tölteni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.