Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A fázishoz képest gondoltam!

Pont erre való a védőföldelés. Sajnos a szgép tápegységében van olyan fémházas kondi ami hajlamos rá, hogy a fémházra kinyomja a fázist, vagy egy részét, ha kezd kiszáradni.

Fogj egy darab hosszú drótot, és egy jó konnektor földjéhez képest mérj ellenállást a 2 föld között.

"0"-át kéne mutatnia a műszernek.

Megmértem.

A feszmérő 8-10V-ot mér, mutat valamit az ellenállás mérő is, de azt nem bírom leolvasni.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nagyon furcsa :D

Azt írja 98 ezer km. Nekem a váltó és a kézifékszoknya 200.000 után nézett így ki. Biztos változtattak az anyagon. :P

Mondjuk ehhez képest, a főnökömnek a teepee-ben 60.000 után szabályosan ronggyá van szakadva a váltószoknya :D

Feltevésnek kiváló, hogy ez egy 2000es évjáratú duplalufis klasszik volt, amit elöl hátul megtörtek, majd összelegóztak egy fészlift előtti sedanból.

Szerk. Ugye, ha a műszerfal szürke, akkor az ajtókeret is. Ehhez tartozó kárpitból meg egyféle, amolyan foltos fos volt. Szóval még mindig kerülendő a versenyszemélygépjármű :lol:

Am faterom passatja 200e felül van(valós) és hibátlan a szoknya. Anyám borájában 80e-nél csere. :D

Link to comment
Megosztás:

Feltevésnek kiváló, hogy ez egy 2000es évjáratú duplalufis klasszik volt, amit elöl hátul megtörtek, majd összelegóztak egy fészlift előtti sedanból.

Am faterom passatja 200e felül van(valós) és hibátlan a szoknya. Anyám borájában 80e-nél csere. :D

Amit Gyumma csinált a kúpéval, az legózás :D ez inkább olyan... nemtom... legyen lego, de abból a duplo-változat :D

Link to comment
Megosztás:

Feltevésnek kiváló, hogy ez egy 2000es évjáratú duplalufis klasszik volt, amit elöl hátul megtörtek, majd összelegóztak egy fészlift előtti sedanból.

Szerk. Ugye, ha a műszerfal szürke, akkor az ajtókeret is. Ehhez tartozó kárpitból meg egyféle, amolyan foltos fos volt. Szóval még mindig kerülendő a versenyszemélygépjármű :D

Am faterom passatja 200e felül van(valós) és hibátlan a szoknya. Anyám borájában 80e-nél csere. :D

Inkább nem nézegetem tovább, mert egyre több nem odaillő dolgot találok. :D

Link to comment
Megosztás:

Inkább nem nézegetem tovább, mert egyre több nem odaillő dolgot találok. :lol:

Nekem tetszik. Blitzen kivetítőre ki kéne tolni a képeket, és egy papírra mindenkivel összeíratni mit érdekeset talált. :P aztán a nyertes elmehet megnézni élőben :D

Végülis mindkettő megfelel a "csináljuk meg, a paraszt vagy észreveszi, vagy nem" életszemléletnek. :D

Hát a múlthéten úgy eljöttem Gyumma autója mellett a tecsóparkolóban hogy nem vettem észre :D :D Bent találkoztunk (őt már észrevettem), még rá is kérdeztem mivel jöttek, :lol: Akik meg velem voltak rávágták hogy 2-vel mellette álltam meg :D Kimentem megnézni, tényleg... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Télllllleeeg, egyhat már dises volt ilyenkor bőőőven. :D 3évvel a gyártása előtt is az volt már csak, szóval naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D

Azért kíváncsi lennék a kereskedő arcára, mikor ezeket nagy nyilvánosság előtt előadnád neki :D

Link to comment
Megosztás:

Azért kíváncsi lennék a kereskedő arcára, mikor ezeket nagy nyilvánosság előtt előadnád neki :D

"Honda Prelude 1.6

Évjárat 1980/ 05

Műszaki vizsga 2012/ 08

Futott km 140.000

Üzemanyag Benzin

Hengerűrtart. 1598 cm3

Teljesítmény 80 LE

Vételár 555.000 Ft

Az ár két darabra értendő. "

Szerinted ezt a kereskedőt zavarba lehet hozni? :P :D

Legközelebb megyünk Tökölre, bemegyek, és megpróbálom :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Azért kíváncsi lennék a kereskedő arcára, mikor ezeket nagy nyilvánosság előtt előadnád neki :D

ÓÓóó volt már ilyen. :D

Sőt mikor a combot vettük, akkor nem mondta el egyből, hogy szállítás sérült volt az autó. Kibökte, kérdeztem melyik kereskedés hozta be. Hopp, hát ott pont ismerem a főnök fiát. Telefon elő, szevasz, van itt egy combo...kéne róla infó. Ok visszacsörgök, telefon letesz. Csávó addig le se szart, szokásos fiatal kisköcsög mit akarsz. Utána hozott volna kvt, meg le is pippantott volna :D Persze bealkudtam mindent :P :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

"Honda Prelude 1.6

Évjárat 1980/ 05

Műszaki vizsga 2012/ 08

Futott km 140.000

Üzemanyag Benzin

Hengerűrtart. 1598 cm3

Teljesítmény 80 LE

Vételár 555.000 Ft

Az ár két darabra értendő. "

Szerinted ezt a kereskedőt zavarba lehet hozni? :lol: :P

Legközelebb megyünk Tökölre, bemegyek, és megpróbálom :D :lol:

Ezt nem nagyon. 79-es T2.....majd 9 kilo :D

Minek a hondából 2? Billeg a teknő? :D

ÓÓóó volt már ilyen. :D

Sőt mikor a combot vettük, akkor nem mondta el egyből, hogy szállítás sérült volt az autó. Kibökte, kérdeztem melyik kereskedés hozta be. Hopp, hát ott pont ismerem a főnök fiát. Telefon elő, szevasz, van itt egy combo...kéne róla infó. Ok visszacsörgök, telefon letesz. Csávó addig le se szart, szokásos fiatal kisköcsög mit akarsz. Utána hozott volna kvt, meg le is pippantott volna :D Persze bealkudtam mindent :D ;) ;)

Ezen meg se lepődöm :lol: Bármit megtennének a jutalékukért..... :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek az észrevételeket.

Bár nem tudom, lehet kicsit szarul látok, de valahogy én nem látom a különbséget amiket említettek a színek között.

Esetleg ha leírnátok, hogy ezeket honnan lehet észre venni, akkor azt megköszönném.

Valóban a zöld ami a fűben lapít pazar.

További szép estét!

Pááááá :D :D :D :P

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek az észrevételeket.

Bár nem tudom, lehet kicsit szarul látok, de valahogy én nem látom a különbséget amiket említettek a színek között.

Esetleg ha leírnátok, hogy ezeket honnan lehet észre venni, akkor azt megköszönném.

Valóban a zöld ami a fűben lapít pazar.

További szép estét!

Pááááá :D :D :P :lol:

Ideális vevő :lol: Az árnyalatok között elég nagy különbség van némelyiknél :D

Link to comment
Megosztás:

Már ne is haragudj, de ezt egy kicsit pontosítanám! A hálózati nulla és a védőföldelés nagyon nem ugyanaz!

Ami Neked az oszlopról bejön, az 3 fázis + a 0! A védőföldet meg a villanyreszelőnek kellett volna kialakítania egy földbe levert szonda személyében. Az óra előtt ezt össze szokták kötni a 0 vezetővel, hogy azonos potenciálra hozzák vele.

A konnektorban mérve a 0 és a védőföld között max 1 ohm lehet. Minél kisebb az érték, annál jobb!

Ezek szerint ha nincs szonda akkor a védőfőld nem is műkszik? Sok helyen dolgoztam már házaknál, ezzel a szondával még soha nem találkoztam, bár már hallottam róla.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.