Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Csodás C14NZ-em egy 150 km-es túra után vettem észre, hogy a légszűrő -folytószelep közötti levegő szállító cső elrepedt.

Most barna ragasztószalag zárja le , de kell venni egy új vagy bontott csövet. 1994/12es.

1) Van neki cikkszáma? Pontos megnevezése?

2) Azonosak -e a korábbi/későbbi évjáratokban Vekiben, E kadettben használatos csövek egy részével?

Javaslat, azon kívül, hogy fojtószelepház- bontás, tisztítás,csőcsere még mit tegyek?

1: GM-kód: GM 90 351 553 levegőcső B) ezt az elnevezést adtuk neki! :D :)

De nézd meg a tieden milyen van! :(

Link to comment
Megosztás:

De akkort te is a corsával, mert azzal meg minket versz el. :) Tuningboxal mi ujság? B)

Ilyet én nem mondtam. :(

A boxot május 9.én szerelik be,de lehet,hogy aznap ki is fogják. :D Csak a beszerelés árát bukom,ami 8e ha egy héten belül visszaviszem,hogy b***ák meg... :)

A boxok közül ez a legjobb,a MAp-ra,lambdára,folytószelep potira,meg asszem a Hall-jeladóra is kötik,(így több előgyújtást is tud adni) ezeknek állítja a jeleit,hogy nagygázra többet dúsítson.Ha az ecu-t lehet is írni az enyémben, nem hiszem,hogy a chipes bácsi többet tudna ennél művelni vele.

Egy nagynyomású dieselbe nem szerelném bele,mert ott azért összetettebb a dolog,de egy SZ-nél megér egy próbát szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Ilyet én nem mondtam. :D

A boxot május 9.én szerelik be,de lehet,hogy aznap ki is fogják. B) Csak a beszerelés árát bukom,ami 8e ha egy héten belül visszaviszem,hogy b***ák meg... :)

A boxok közül ez a legjobb,a MAp-ra,lambdára,folytószelep potira,meg asszem a Hall-jeladóra is kötik,(így több előgyújtást is tud adni) ezeknek állítja a jeleit,hogy nagygázra többet dúsítson.Ha az ecu-t lehet is írni az enyémben, nem hiszem,hogy a chipes bácsi többet tudna ennél művelni vele.

Egy nagynyomású dieselbe nem szerelném bele,mert ott azért összetettebb a dolog,de egy SZ-nél megér egy próbát szvsz.

Biztos lehet írni az ECU-t. Állítanak a gyujtáson, feljebb viszik a tiltást...vagy eltörlik. :(

Link to comment
Megosztás:

Van rá esély, hogy ez a kütyü hajlandó kommunikálni a corsánkal? Próbáltam az eladótól megtudni, de Ő is csak az adatlapja alapján ad infót, vagyis nem tudja. Haverral megvennénk felesbe, ha müxik. Átalakítót tudok szerezni.

Talán. Annyi változás van a 10 pin és a 16 pin között, hogy utóbbinál már minden berendezésnek (ABS, BC, Automataváltó vezérlő, stb.) külön pin kivezetése van. A 10 pin-esnél még sokmindent egy pontra kötöttek, a "G" jelűre. Pl a BC is oda van kötve. De hogy visszafele kompatibilis-e, azt nem tudni. Tech2 pl visszafele kompatibilis, csak egy átalakító kell a csatira.

Link to comment
Megosztás:

Talán. Annyi változás van a 10 pin és a 16 pin között, hogy utóbbinál már minden berendezésnek (ABS, BC, Automataváltó vezérlő, stb.) külön pin kivezetése van. A 10 pin-esnél még sokmindent egy pontra kötöttek, a "G" jelűre. Pl a BC is oda van kötve. De hogy visszafele kompatibilis-e, azt nem tudni. Tech2 pl visszafele kompatibilis, csak egy átalakító kell a csatira.

Átalakító az nem gond, kérdés hajlandó-e kommunikálni. Elvileg ez Tech2 vagyis jó lehet? B)

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti Tech2 nem egy kis kézi LCD kijelzős műszer? B)

Pontosítok, az eredeti Tech2-vel megegyező tudásszintű diagnosztikai kütyü. Közben utánakeresgéltem, és valószínű, hogy nem kezeli.

Az eredeti Tech2 az fél misi használtan. :)

Találtam olyat 1 év garival, ami tuti müxik, csak kicsit drágább, 25 rugó :D Annyira nem fontos

Link to comment
Megosztás:

Pontosítok, az eredeti Tech2-vel megegyező tudásszintű diagnosztikai kütyü. Közben utánakeresgéltem, és valószínű, hogy nem kezeli.

Az eredeti Tech2 az fél misi használtan. :D

Találtam olyat 1 év garival, ami tuti müxik, csak kicsit drágább, 25 rugó B) Annyira nem fontos

Üdv!

Én most kínlódok egy ODB-II csati és a pc közé illesztett ELM327-el. Sajnos csak odáig jutottam el vele, hogy látja a kütyün keresztül az autót, de az adatátvitel hibával megáll. Magyarán egy deka adat nem jön át rajta. Csak laptoppal működik, mivel a hosszú usb kábel sokat csillapít, így az asztali pc hosszabbítóval ugrott.

Ha valaki esetleg tud beállítási adatokat port szinten az egy nagy segítség lenne. Digimoto V-el próbálkozom, egyenlőre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.