Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Be van ígérve,hogy kapok kölcsön egy a6 2.4 szívóbenyát 160pacis. Kb. 1700kg. Automata.

Szerintem nem fogok tőle hanyatt esni. :D Esetleg a BC-n megjelenő fogyasztástól. :) Ha a kg/le arányt nézzük egy 1.4si corsa otthagyja simán+az automata sem segít rajta.

Ne vegyél rá mérget. B)

Link to comment
Megosztás:

De az 1.4nz az gyengeeeee csak a lúzereknek van ugyanúgy,mint 1.2-es corsája. :D

Hát kösz.... B) :)

Ha valamelyik henger nem jár, az dobna hibalámpát?

Ilyenkor úgy rázkódik a moci mintha ki akarna urgrani a helyéről, tuti feismered, még ha nem is volt még soha. Amúgy meg ha gyertyakábeles verzió, akkor egyenként lehúzkodod a pipákat, amior nem változk a hangja, na az a henger nem ment.

Link to comment
Megosztás:

Oh, a rohadt életbe, ennyire hülye lennék akkor, hogy erre nem jöttem rá? Igen, ezek után tuti felismerem... hát, ez nagyon szomorú. B) Mert már napok óta ez megy. Vagy a tünetek még nem jelentenek garanciát a három hengerezésre? Pedig gondolom attól ilyen mocsok a kipufogógáz összetétele is...

Link to comment
Megosztás:

Kifeküdtem ettől a hirdetéstől!! Vagy csak nekem új?? Klikk ide:D :) :( Különösen a kommentek nagyon jók.............

"... hozzál legalább két bengát, akik nem ijednek meg tőle." :) :) A hozzászólások (is) valóban hatalmasak

:) :D :D

Hogy milyen őrültek vannak! B) :D :lol: De a hírdető sem komplett, amilyen válaszokat ír! B)

Kérdés:"Engem határozottan a "mákos" képernyő megjelenítésével töltött idő érdekelne"

válasz: "Nos, konzultáltam a feleségemmel. Szerinte napi szintre visszaosztva napi 9 másodperc volt a mákos időszak. De lehetséges, hogy 10, ebben még vitázunk."

:lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oh, a rohadt életbe, ennyire hülye lennék akkor, hogy erre nem jöttem rá? Igen, ezek után tuti felismerem... hát, ez nagyon szomorú. B) Mert már napok óta ez megy. Vagy a tünetek még nem jelentenek garanciát a három hengerezésre? Pedig gondolom attól ilyen mocsok a kipufogógáz összetétele is...

Anyuéknak is 3 hengerezik az X12XE-jük, de még nem jöttem rá miért. De csak hidegen, melegen már nem csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Anyuéknak is 3 hengerezik az X12XE-jük, de még nem jöttem rá miért. De csak hidegen, melegen már nem csinálja.

Az enyémnek a komplett sztorija le van írva az általános műszaki problémák topikban, amit vagy senki nem néz, vagy csak senkit nem érdekel. B)

Link to comment
Megosztás:

Oh, a rohadt életbe, ennyire hülye lennék akkor, hogy erre nem jöttem rá? Igen, ezek után tuti felismerem... hát, ez nagyon szomorú. :D Mert már napok óta ez megy. Vagy a tünetek még nem jelentenek garanciát a három hengerezésre? Pedig gondolom attól ilyen mocsok a kipufogógáz összetétele is...

Fél melegen nem indul be murvanehezen? Tipikus 3 hengerezéses indulás. Lefulladás közelében van, padlógázra észheztér. Nekem hidegen 1200-as fordulaton még viszonylag tünetmentes volt, de amint elérte az üzemit és 800 alatti lett az alapjárati fordulatszám, akkor iszonyatosan remegett. Jameg melegen megpörgettem, aztán gázkar elengedése után majdnem belefulladt.

hallani és látni is, hogy miképp viselkedett. Gázt kellett adnom, hogy meglegyen mind a 4 henger. B)
Link to comment
Megosztás:

Félmelegen... sajnos nem tudom, mert hidegen megy reggel, leteszem, és utána 6 óra múlva ülök be megint. Általában délután tünetmentesebb, a reggeli úton viszont min. egyszer lefullad a legnagyobb forgalomban, és utána az önindító szenved vele, lassan teker, és alig indul be. Az már félmelegnek tekinthető végülis, mert mentem vele... B)

szerk.: ez a videó... igen, hasonló.

Link to comment
Megosztás:

Félmelegen... sajnos nem tudom, mert hidegen megy reggel, leteszem, és utána 6 óra múlva ülök be megint. Általában délután tünetmentesebb, a reggeli úton viszont min. egyszer lefullad a legnagyobb forgalomban, és utána az önindító szenved vele, lassan teker, és alig indul be. Az már félmelegnek tekinthető végülis, mert mentem vele... B)

szerk.: ez a videó... igen, hasonló.

Jaja, hasonló a szitu. Illetve volt. Merült akksi effekt, de sosem az volt a baj. Méress sűrítési végnyomást, vagy veszteségmérést. :D Akkor minden kiderül. :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémnek a komplett sztorija le van írva az általános műszaki problémák topikban, amit vagy senki nem néz, vagy csak senkit nem érdekel. :)

Vagy nem értenek hozzá, a Corsát sem tudtam eddig analizálni...még gyertyakulcsot sem szereztem hozzá...a legnagyobb szívfájdalmam mégis az hogy jobban megy 3 hengerrel mint az enyém 4-el. B) De tuti 3 hengerezzik, az enyémről lehúztam egy pipát pont olyan hangja lett. Nem mertem elengedni a pipát, mert egyből letestelt, odaadtam a fater kezébe, addíg csipkedte amíg le nem állítottam a mocit. :D

Link to comment
Megosztás:

Remek... hát, ha ugyanaz a gond, mind nálad, akkor egy jó hosszú kimenőre fog elvonulni...

Az sok mindentől függ. A hengerfej 2 nap alatt kész lett. Alapvetően az miatt volt a baj, 1 kipuf szelep miatt. Ha előbb tudom, akkor tuti motorcsere és heló lett volna. B) 40 ezerért lett volna egy ugyanilyen, 136 ezer kilométeres külföldi. Most annak a motornak az alkatrészei kerülnek be.

Link to comment
Megosztás:

Az sok mindentől függ. A hengerfej 2 nap alatt kész lett. Alapvetően az miatt volt a baj, 1 kipuf szelep miatt. Ha előbb tudom, akkor tuti motorcsere és heló lett volna. B) 40 ezerért lett volna egy ugyanilyen, 136 ezer kilométeres külföldi. Most annak a motornak az alkatrészei kerülnek be.

És így mennyi volt a végeredmény? Mert itt az lesz, hogy "nincs erre pénz, a kocsi áll az udvarban aztán csinálok, amit akarok".

Link to comment
Megosztás:

:( Akkor az eddigi összeg? B)

35+23 ezer. Eddig. :D 15e az új gyűrűszett, 5e az új hajtókarcsapágy szett, aztán még nem tudom mennyi lesz a hengerfejhez a tömítéskészlet, na meg a munkadíj. :) 7800Ft az új olaj, kap új hűtővizet, de a desztillált víz az ingyé van a vasútról a keveréshez. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.