Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

De biztos nem C14NZ van az autó orrában

Viszont nagyon szarul kezdődik a hónap. Mire hazaértem már világított az olajnyomás visszajelző. Reggel lemegyek, nívópálca kihúz, letöröl, visszadug, kihúz: egy mm olaj folt nem volt rajta. Ergo kb 1,5-2 hónap alatt elcsöpögött a főtengely mellett az olajam.

Éljen a tavasz!

hanem c16nz :P

MTB aszfalt gumival vs. versenycanga fele olyan széles gumival sem tudtam jobban hasítani.Biztos számít,de kb. annyit mint amikor 2-3kg val könnyebb magnéziumvázas cangával kerülsz egyet és rájössz,hogy hétköznapi használatban ennek nem sok előnye van.Valaki lemérhetné,hogy dyno->gyári kerék,aztán dyno->malom kerék.Akkor kiderülne,hogy mennyit számít valójában.

<_< :angry: :P

Link to comment
Megosztás:

Dáw (vagy valaki más, aki errefelé is elő szokott fordulni) nem jársz véleltlenül Göd felé? Láttam ott egy hirdetésben aránylag jó állapotú Caravan csomitérajtót, csak nekem nem esik útba (finoman szólva).

Meglesem, persze :P

Én meg kedden akár el is tudom hozni pestről Nyékre, ha valaki addig elhozza. Megint megyek gumiztatni. :P

Akkor ezt a részét is megoldottuk úgylátom :angry: Ha meg mégse jönne össze, hónap közepe-vége fele, megyek Fehérvárra műszakizni, akkor is el tudom dobni <_< (meg megyek a Futó Gabihoz is odafelé, mert bedobok hozzá egy stabrudat. Még valakinek valamit valahova? Caravanba van hely :P :P )

Link to comment
Megosztás:

Kuplung gyilkos vagy-e? :angry:

Láttam videókat,ahol 15mp alatt van meg a 100 1.2 corsával,nekem 18,5volt,de váltásoknál elengedtem a gázt.

A

csak folyamatos padlógázzal tudom elképzelni.

Nem. Azé van hogy kopjon. :P

Meglesem, persze ;)

Akkor ezt a részét is megoldottuk úgylátom :P Ha meg mégse jönne össze, hónap közepe-vége fele, megyek Fehérvárra műszakizni, akkor is el tudom dobni <_< (meg megyek a Futó Gabihoz is odafelé, mert bedobok hozzá egy stabrudat. Még valakinek valamit valahova? Caravanba van hely :D :P )

Vaníliás illatosítód nincs véletlen? :P

Link to comment
Megosztás:

MTB aszfalt gumival vs. versenycanga fele olyan széles gumival sem tudtam jobban hasítani.Biztos számít,de kb. annyit mint amikor 2-3kg val könnyebb magnéziumvázas cangával kerülsz egyet és rájössz,hogy hétköznapi használatban ennek nem sok előnye van.

Valaki lemérhetné,hogy dyno->gyári kerék,aztán dyno->malom kerék.Akkor kiderülne,hogy mennyit számít valójában.

<_<
Link to comment
Megosztás:

De most akkor ezeket a jó gyorsulásokat végig téglagáz+dobált kuplunggal lehet csinálni ha jól értem...

Esetleg egy 40 kilós gyógyegér vezet, első ülésektől hátrafelé teljesen kipakolt bódéval, enyhe lejtőn, hátszéllel, gyárinál kisebb kerékkel, elállított órával, vagy a f.sz tudja még. Kicsit több tényező játszik itt annál, hogy most hogy bacca a kuplungot <_<

Mondjuk azt még mindig nem értem, hogy miért kell egy jútúbvideóval versenyezni :angry: :P :P

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy 40 kilós gyógyegér vezet, első ülésektől hátrafelé teljesen kipakolt bódéval, enyhe lejtőn, hátszéllel, gyárinál kisebb kerékkel, elállított órával, vagy a f.sz tudja még. Kicsit több tényező játszik itt annál, hogy most hogy bacca a kuplungot <_<

Mondjuk azt még mindig nem értem, hogy miért kell egy jútúbvideóval versenyezni :angry: :P :P

145/80-nál van kisebb kerék? :P (Corsa váltóméret) Ha kiapkolsz mindent tetőkárpittal hátsóülésestől azzal nyersz vagy 30kilót egy corsában. A fokozatok végsebessége stimmel,szerintem csak a kuplungot bacta.

Azért youtube videóval versenyzek,mert mást nem találtam akinek eszébe jutna 12sz corsával gyorsulni. :P

Link to comment
Megosztás:

145/80-nál van kisebb kerék? :P (Corsa váltóméret) Ha kiapkolsz mindent tetőkárpittal hátsóülésestől azzal nyersz vagy 30kilót egy corsában. A fokozatok végsebessége stimmel,szerintem csak a kuplungot bacta.

Azért youtube videóval versenyzek,mert mást nem találtam akinek eszébe jutna 12sz corsával gyorsulni. <_<

Hát igen. Kevés ilyen hülye van. :angry:

Link to comment
Megosztás:

145/80-nál van kisebb kerék? :P (Corsa váltóméret) Ha kiapkolsz mindent tetőkárpittal hátsóülésestől azzal nyersz vagy 30kilót egy corsában. A fokozatok végsebessége stimmel,szerintem csak a kuplungot bacta.

Azért youtube videóval versenyzek,mert mást nem találtam akinek eszébe jutna 12sz corsával gyorsulni. <_<

Itt 30 kiló, kisköcsögön 30, az már 60, és a jútúb nem mondta hogy váltóméret van rajta... De irigyellek hogy 0.5 másodpercnél több időt tudsz fordítani egy ilyen lényeges kérdésre, mint hogy a netes videón miért gyorsult a gyerek 3 sec-el jobbat :P :angry:

Hát igen. Kevés ilyen hülye van. :P

Háttőő... Nah szóval jah :P

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. Kevés ilyen hülye van. <_<

:angry:

Amúgy megkérdeztem cimbitől, nem kell-e neki pár antik menetrend, de nemet mondott. Viszont ha nagyon meg akarsz tőlük szabadulni, és még valamennyi pénzt is szeretnél értük, akkor az index fórum vasutas szekciójának ilyen cuccok eladásával foglalkozó részében próbáld meg :P

Link to comment
Megosztás:

Egész héten hétvége volt.... :P

Most nyomtattam ki az autód képét egy mátrix nyomtatón. Ki kellett próbálni, mennyire bírja a fej a strapát, úgyhogy az én autómról egy képet kitoltam vele A3-ban. A nyomtató bírta, csak elég hülyén nézett ki a kép, úgyhogy kipróbáltam a tieddel is. De ez is hülyén néz ki, úgyhogy a hiba nem a kép témájával kapcsolatos, csak valószínű hogy a mátrix tekknolodzsi, valamiért nem fotónyomtatásra lett kitalálva <_< :P :angry: Jól meglepődtem :P De a képek betegen néznek ki, az enyém kint is van a falon :P

Link to comment
Megosztás:

Most nyomtattam ki az autód képét egy mátrix nyomtatón. Ki kellett próbálni, mennyire bírja a fej a strapát, úgyhogy az én autómról egy képet kitoltam vele A3-ban. A nyomtató bírta, csak elég hülyén nézett ki a kép, úgyhogy kipróbáltam a tieddel is. De ez is hülyén néz ki, úgyhogy a hiba nem a kép témájával kapcsolatos, csak valószínű hogy a mátrix tekknolodzsi, valamiért nem fotónyomtatásra lett kitalálva <_< :P :angry: Jól meglepődtem :P De a képek betegen néznek ki, az enyém kint is van a falon :P

Kellő távolságból kiadja... :P

Link to comment
Megosztás:

Kuplung gyilkos vagy-e? ;)

Láttam videókat,ahol 15mp alatt van meg a 100 1.2 corsával,nekem 18,5volt,de váltásoknál elengedtem a gázt.

A

csak folyamatos padlógázzal tudom elképzelni.

145/80-nál van kisebb kerék? ;) (Corsa váltóméret) Ha kiapkolsz mindent tetőkárpittal hátsóülésestől azzal nyersz vagy 30kilót egy corsában. A fokozatok végsebessége stimmel,szerintem csak a kuplungot bacta.

Azért youtube videóval versenyzek,mert mást nem találtam akinek eszébe jutna 12sz corsával gyorsulni. :P

13-asnál? hogyne lenne! <_<

Kispolak rémlik 12-es felnikkel? :P :P :P

Wartburggal csináltunk ilyen videót! (1.3-as vw motorossal)

kb 10 centivel volt kiesebb a kerék a gyárinál! :D körbefordult a mutatója, csak a pöcök fogta meg, de onnan még ment! :angry: Akkor az meg 190-el ment volna? - a GPS 115-nek látta! ;) Amúgy a vége 150 körül volt! ;) (

)
Link to comment
Megosztás:

...Akkor ezt a részét is megoldottuk úgylátom :P Ha meg mégse jönne össze, hónap közepe-vége fele, megyek Fehérvárra műszakizni, akkor is el tudom dobni <_< (meg megyek a Futó Gabihoz is odafelé, mert bedobok hozzá egy stabrudat. Még valakinek valamit valahova? Caravanba van hely :P :P )

Remélem kettő lesz belőle. :angry: :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.