Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tudok olyanról akinek az etanol nyírta ki a motorját. Nekem hihető,mert egy v12 bmw motort azért nem egyszerű széthajtani.

Az etanoltól nehezebben indul,főleg hidegben. Na most amíg forog az önindító addig az a szerencsétlen injektor lövi befelé a cuccot,ami igencsak többletben lesz,ergo hengerfalon kicsapódik,karterba lefolyik és szépen hígítja az olajat.

Ha nekem nem hiszitek kérdezzétek Demó-t. :D

De még ha nem is lesz különösebb baja a motornak tőle akkor sem rakom bele,mert nem spórolok kb.semmit. Sierrába próbáltuk,2-3ezer között jobban tolt,de utána nagyon elhalt. Nem sok értelmét látom az egész etanolnak. Inkább igyátok a szeszt. :D

Hát az enyémben 2009 augusztus óta nem volt benzin...indulni meg 2-3 másodperces tekerésre beindul... :D

ja és két hullámban húz:1000 és 1800 között, meg 3000 felett... :lol:

Nyomaték is megvan, mert 5.-ben gázadás nélkül elgurul alapjáraton negyvennel, rángatás nélkül... :D

Ha nem rúgatom, hanem normális módon vezetek, akkor 4 HUF/km a spórolás... :D

És nem kormol mint egy olajkályha, ráadásul elfér a mélynyomóláda is csomagtartóban, a csomagok mellett... ;)

Remélem most minden tábort magamra haragítottam! :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát az enyémben 2009 augusztus óta nem volt benzin...indulni meg 2-3 másodperces tekerésre beindul... :D

ja és két hullámban húz:1000 és 1800 között, meg 3000 felett... :D

Nyomaték is megvan, mert 5.-ben gázadás nélkül elgurul alapjáraton negyvennel, rángatás nélkül... :lol:

Ha nem rúgatom, hanem normális módon vezetek, akkor 4 HUF/km a spórolás... ;)

És nem kormol mint egy olajkályha, ráadásul elfér a mélynyomóláda is csomagtartóban, a csomagok mellett... :D

Remélem most minden tábort magamra haragítottam! :D :)

Nekem meg nincs mélynyomó ládám, mert murvára felesleges egy autóban. ;) Így elférnek a csomagok. :D

Link to comment
Megosztás:

Nah ez egy eredményes kör volt. Eladtam a törött fényszóróm párját, pedig csak kajálni álltam meg ;) Egy caravan állt a kajálda előtt, nézem, fólia-fényszóró, szigszalag erősítéssel. Megfordultam, beálltam mögé, aztán gondoltam addig nem engedem beszállni, amíg nem kell neki. De kellett, úgyhogy engedtem :lol: Az egyik címen meg találtam egy régi ismerőst, aki most vett, egy A corsát. Ilyet még nem b.sztam :D negyven párezer km van benne, és ő hozta ki a garázsból, ahonnan csak nyáron járt vele a telekre a tulaja. (egy idős néni.) Ennek még kívülről is új szaga volt :D (nem, nem festékszag :) ) qrva jól nézett ki. Mondanám hogy ilyen állapotú A corsát nem láttam még, ha nem csúzstam volna körbe a nyálamon egyet a múlt héten :D

Link to comment
Megosztás:

Nah ez egy eredményes kör volt. Eladtam a törött fényszóróm párját, pedig csak kajálni álltam meg :D Egy caravan állt a kajálda előtt, nézem, fólia-fényszóró, szigszalag erősítéssel. Megfordultam, beálltam mögé, aztán gondoltam addig nem engedem beszállni, amíg nem kell neki. De kellett, úgyhogy engedtem :lol: Az egyik címen meg találtam egy régi ismerőst, aki most vett, egy A corsát. Ilyet még nem b.sztam :D negyven párezer km van benne, és ő hozta ki a garázsból, ahonnan csak nyáron járt vele a telekre a tulaja. (egy idős néni.) Ennek még kívülről is új szaga volt :D (nem, nem festékszag :) ) qrva jól nézett ki. Mondanám hogy ilyen állapotú A corsát nem láttam még, ha nem csúzstam volna körbe a nyálamon egyet a múlt héten :D

Csak nehogy elcsábulj itt a corsák felé... ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, hogy ide írom ezt, de akartam, hogy lássa mindenki, hogy elnézést kértem!

Elnézést kérek daykiller cartárstól !!!!

Bocsánat!!!!

Ne haragudj!!!!

Remélem elfogadod a bocsánatkérést! :D

Lehet kéne egy benzines meg egy dízel fogyasztás topik, mert egyből zokon veszik (egynémely benzines kolléga) ha beírjuk, (dízelesek) hogy 5l-es fogyasztásunk van...

Mégegyszer elnézést kérek, ha valakit megsértettem!!! Bocsesz! :lol:

Amúgy nem én szóltam bele a beszélgetésbe, de mindegy... Arról volt szó, hogy öntöttem 5 l gázolajat az isuzu donorba, és rugattuk a pályán... forgattuk, kézifékeztünk, ilyenek... Erre tettem fel a kérdést, hogy benzinessel vajon ugyanez mennyire jött volna ki? Erre írtad te daykiller, hogy 5,6. Én csak erre kérdeztem vissza, hogy ugyanaz amit csináltam az isuzuval, az a benzinessel ugyanannyira jött volna ki? (Amúgy itt van az egész storí, ha valakit érdekel!)

De mindegy is, többet nem is mondok ilyesmit! komolyan!

Tiszteletben tartok másokat!

És elnézést kérek mégegyszer mindenkitől, ha félreérthető lettem volna! :D

Szörnyen érzem magam miatta, hogy ha valakit ezzel megbántottam!

Link to comment
Megosztás:

...

A benzin vs dízel vita olyan, mint a klíma vs tetőablak. :lol: Szerintem.

Nem bántottál meg senkit (engem biztos nem). :D

Jelenleg tudom, hogy miért nagy a fogyasztásom, de amúgy sem zavar ha nagy. Nem sajnálom a gázpedált mostanság. :D Az meg hogy a dízel keveset eszik, az alaptörvény.

Link to comment
Megosztás:

A benzin vs dízel vita olyan, mint a klíma vs tetőablak. :lol: Szerintem.

Nem bántottál meg senkit (engem biztos nem). :D

Jelenleg tudom, hogy miért nagy a fogyasztásom, de amúgy sem zavar ha nagy. Nem sajnálom a gázpedált mostanság. :D Az meg hogy a dízel keveset eszik, az alaptörvény.

Tetőablak!! Klímától megfájdul a fülem!! Annál nincs jobb.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztás 8.2 l/100 km, tisztán benzinnel.

kb 250 km városon kívüli, a többi (kb 300 km) városban tötymörgős rövid utakból tevődött össze.

Az már elviselhető?

Nyáron ilyenkor 7.2 körül szokott lenni.

Remélem ez a tank benzin már kitart nyárigumi időszakig :)

Bódog ember :D

Küldetés teljesítve ;)

Ma megkapta a szekér az új papucsokat, Uniroyal RainExpert lett, 175/60R14-ben 10 900 Ft / db, plusz szerelés.

Első 40 km után vélemény:

Izé ez így tud kanyarodni?

Jé! milyen csönd van!

Jé! Nem üt minden gödörnél.

Jé! Ez tud egyenesen is menni, és nem is ráz!

Szóval félelmetes a különbség, kíváncsi leszek vízen mit teljesít, de bizakodó vagyok :lol:

Holnap megyek szerelőhöz átnézetni a kocsit, benzinpumpát meg szelepfedél tömítést cseréltetni, meg lehet csináltatok egy futóműállítást, biztos ami biztos.

Itt vettem a gumikat: www.gumibiznisz.hu

Nagyon jófej a tulaj, nem az a kapkodós csak a pénz számít és menj innen típus.

Szóval nekem megérte emiatt 80 km-t autózni.

Ja, és DOT szám gyűjtőknek: 0711 :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.