Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem sincs bajom a kutyákkal,általánosságban elmondható,hogy szeretem az állatokat.Nem bántanék és semmilyen háziállatot.

A puruttya közönséges házi macskákért nem vagyok odáig.A szürke Brit cicusom sokkal de sokkal értelmesebb,jobb arc,mint egy átlag házi macsek. Például soha nem piszkít be,napközben kikéredzkedik,ha nincs aki kiengedje,akkor az almot használja.

Nem azért tart az ember macskát,hogy megvédje. :D Nem az a kategória. :lol:

Azoknak szoktam felhozni a gázspray-t,akik azzal ideologizálják meg,hogy 2 moszkvai őrkutyát meg 2 rotit tartanak,hogy az megvédi őket minden körülmények között. :D Erre a célra a kutya drága és nem túl hatékony.Valaki a cicusokat szereti jobban valaki a kutyákat,valaki mindkettőt. :D

hát pedig az egész ott kezdődött h te cica és a kutyák csicskák :)

ilyet meg sztem senki nem mondott MÉG, de biztos csak hobbiból tartottak (már ezelőtt jó pár ével)/tartanak ilyen célra kutyákat... meg mi az h drága? mihez képest? neked mi a hatékony? egy kommandós talpig fegyverbe? az biztos olcsóbb ;)

Link to comment
Megosztás:

hát pedig az egész ott kezdődött h te cica és a kutyák csicskák :D

ilyet meg sztem senki nem mondott MÉG, de biztos csak hobbiból tartottak (már ezelőtt jó pár ével)/tartanak ilyen célra kutyákat... meg mi az h drága? mihez képest? neked mi a hatékony? egy kommandós talpig fegyverbe? az biztos olcsóbb :)

Hatáskeltés,hogy a kutyafanok hamar rákapjanak a témára. :D

Jessy német juhászunk megeszik egy hónapban 15eft-ot. Plusz oltások néha,frontline combo,stb.

Ennyiért lehet szereltetni olyan riasztót,kamerát,hogy látják mi a stájsz+kijönnek no perc alatt. De a legjobb a gumilövedékes revolver az éjjeliszekrényben. :lol: Egyik ismerősömön letesztelte a kedves felesége.Csákó 110kg,simán leterítette,sebész szedte ki a golyókat. Durva a cucc,majdnem olyan erős,mint egy 22'-es kaliber.

Link to comment
Megosztás:

Mindig feladod....

Fel mert mire belendülünk, elfelejtem az elejét. :D

Nem értelek, komolyan...miért mész mindig helybe a lóférfinemiszervért? :D :)

Tudod mit mondok én erre?! :lol: Semmit. :D

Nem csak macskától kapható el, olyan is megbetegedhet akinek soha nem volt háziállat a lakásában. A bevásárlókocsit sem tudod előtted ki tolta, és mi volt utoljára a kezében. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hatáskeltés,hogy a kutyafanok hamar rákapjanak a témára. :D

Jessy német juhászunk megeszik egy hónapban 15eft-ot. Plusz oltások néha,frontline combo,stb.

Ennyiért lehet szereltetni olyan riasztót,kamerát,hogy látják mi a stájsz+kijönnek no perc alatt. De a legjobb a gumilövedékes revolver az éjjeliszekrényben. :lol: Egyik ismerősömön letesztelte a kedves felesége.Csákó 110kg,simán leterítette,sebész szedte ki a golyókat. Durva a cucc,majdnem olyan erős,mint egy 22'-es kaliber.

hát nekem van pár ismerősöm aki ezt nyomja, most én is ezt tanulom és hidd el nem egy életbiztosítás :D ott kezdődik h a no perc az nemtom h jött ki, még szirénájuk se lehet nemhogy átlépjék a megengedettet :D +ba még a kerítésen belülre se mehet, csak ha éppen tettenér (az azt jelenti h látja h épp adják ki a tvt az ablakon :) ). meg te melyik idegenre biznád h 0-24be lássa a kameráidat? ;) csak mert én egyikre se. egy komoly rendszer 100x többe kerül mint egy kutya és akármit mondasz/gondolsz soha nem fogsz meggyőzni az ellenkezőjéről :D

a stukkohoz meg képzettség/tehetség kell (nem a tartáshoz, hanem ahoz h eltaláld sötétbe félálomba ha egyáltalán észreveszed)

Link to comment
Megosztás:

hát nekem van pár ismerősöm aki ezt nyomja, most én is ezt tanulom és hidd el nem egy életbiztosítás ;) ott kezdődik h a no perc az nemtom h jött ki, még szirénájuk se lehet nemhogy átlépjék a megengedettet :D +ba még a kerítésen belülre se mehet, csak ha éppen tettenér (az azt jelenti h látja h épp adják ki a tvt az ablakon :lol: ). meg te melyik idegenre biznád h 0-24be lássa a kameráidat? :D csak mert én egyikre se. egy komoly rendszer 100x többe kerül mint egy kutya és akármit mondasz/gondolsz soha nem fogsz meggyőzni az ellenkezőjéről :)

a stukkohoz meg képzettség/tehetség kell (nem a tartáshoz, hanem ahoz h eltaláld sötétbe félálomba ha egyáltalán észreveszed)

Végülis tök8, akinek már ilyenre van szüksége az úgyse astrával jár (csakis corsával :D ) :D

Link to comment
Megosztás:

Hatáskeltés,hogy a kutyafanok hamar rákapjanak a témára. :D

Jessy német juhászunk megeszik egy hónapban 15eft-ot. Plusz oltások néha,frontline combo,stb.

Ennyiért lehet szereltetni olyan riasztót,kamerát,hogy látják mi a stájsz+kijönnek no perc alatt. De a legjobb a gumilövedékes revolver az éjjeliszekrényben. :lol: Egyik ismerősömön letesztelte a kedves felesége.Csákó 110kg,simán leterítette,sebész szedte ki a golyókat. Durva a cucc,majdnem olyan erős,mint egy 22'-es kaliber.

A kutya azért jó, mert ha ott acsarkodik az orrod előtt, a sima betörő inkább másik házat keres. A profi meg nem megy be csóróhoz. :D Ha már bent van és a gumilövedékest kell elővenni a fiókból , és meglövöd, te is rosszul jöhetsz ki belőle, a jogos önvédelem kérdése kis hazánkban még gyerekcipőben jár. Ha a biztonsági cég emberei lövik le, akkor meg járjank ők bíróságra. Itt a faluban volt ilyen eset, a rossz fiú rálőtt az egyik elfogóra, de nem sült el a pisztolya a másik meg leszedte kapásból.

Link to comment
Megosztás:

A kutya azért jó, mert ha ott acsarkodik az orrod előtt, a sima betörő inkább másik házat keres. A profi meg nem megy be csóróhoz. :D Ha már bent van és a gumilövedékest kell elővenni a fiókból , és meglövöd, te is rosszul jöhetsz ki belőle, a jogos önvédelem kérdése kis hazánkban még gyerekcipőben jár. Ha a biztonsági cég emberei lövik le, akkor meg járjank ők bíróságra. Itt a faluban volt ilyen eset, a rossz fiú rálőtt az egyik elfogóra, de nem sült el a pisztolya a másik meg leszedte kapásból.

kezdjük ott h ha bejön és lopni akar és lelövöm engem csuknak le :D jogos védelem címén ilyen esetben csak is visszatartásra (és nem az ember hanem a tulajdonod visszatartására) van lehetőséged azonos mérvű erővel. az az ha kikapod a kezéből a tévét és menekül, te már nem csinálhatsz semmit. minden más esetben már önbíráskodást követsz el. MO2011.

viszont ha kintvan a harapós kutya tábla és a kutya széttépi akkor nincs semmi :lol:

Link to comment
Megosztás:

kezdjük ott h ha bejön és lopni akar és lelövöm engem csuknak le :D jogos védelem címén ilyen esetben csak is visszatartásra (és nem az ember hanem a tulajdonod visszatartására) van lehetőséged azonos mérvű erővel. az az ha kikapod a kezéből a tévét és menekül, te már nem csinálhatsz semmit. minden más esetben már önbíráskodást követsz el. MO2011.

viszont ha kintvan a harapós kutya tábla és a kutya széttépi akkor nincs semmi :lol:

Akkor én kilógatom az agresszív tulaj táblát. :D

Link to comment
Megosztás:

kezdjük ott h ha bejön és lopni akar és lelövöm engem csuknak le :lol: jogos védelem címén ilyen esetben csak is visszatartásra (és nem az ember hanem a tulajdonod visszatartására) van lehetőséged azonos mérvű erővel. az az ha kikapod a kezéből a tévét és menekül, te már nem csinálhatsz semmit. minden más esetben már önbíráskodást követsz el. MO2011.

viszont ha kintvan a harapós kutya tábla és a kutya széttépi akkor nincs semmi :D

Hát még ez sem biztos. Az emlékezetes zöldséglopásos-villanypásztoros esetnél kint volt a tábla , hogy 220-al védi a papa az ubit, telken bellül volt nem a telekhatáron, tudták is az elkövetők mi vár rájuk, aztán mégis hogy meghúzkodták miután egyiket agyoncsapta az áram. Végülis ha tudom, hogy áram van a drótban, de megfogom az öngyilkosság nem? :D

Link to comment
Megosztás:

kezdjük ott h ha bejön és lopni akar és lelövöm engem csuknak le :D jogos védelem címén ilyen esetben csak is visszatartásra (és nem az ember hanem a tulajdonod visszatartására) van lehetőséged azonos mérvű erővel. az az ha kikapod a kezéből a tévét és menekül, te már nem csinálhatsz semmit. minden más esetben már önbíráskodást követsz el. MO2011.

viszont ha kintvan a harapós kutya tábla és a kutya széttépi akkor nincs semmi :lol:

Ez így volt,egészen 2010ig.

Ezt kivették a BTK-ból. Ha megtámadnak,téged vagy a tulajdonodat,akkor ha nagyobb erővel vágsz vissza nem vonhatnak felelősségre.

Szegedi főügyész mondta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.