Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tegnap mentünk egy T3-as Transporterrel, amiben elég sokminden így működött :D Az ablakot csak akkor fújta a venti, ha 3-as és a 4-es állás között tarta, kicsit oldalra feszítve nyomta valaki, a világítás is olyan, hogy időnként lekapcsolt, és akkor menet közben ott ütögettem a világításkapcsolót hogy lássam hova is kéne bekanyarodni, és a gázpedál meg full manual volt. Lefelé nyomni kellett, fölfelé meg húzni :D

(viszont a lassan nagykorú, 650ezer+-t futott dízel, első forgatásra pöccen, és kegyeg... :D )

Már van neki tank-rögzítése is. Egész nap itt ülök a telefon mellett, és semmi... :D :) Komolyan egész nap egy darab festékrendelésem volt, és még azt is csak holnapra kérték... Már minden itthoni, családi, barátnői, barátnői családi haveri sz.rt megcsináltam (imádom... mindenki hozzám hozza az összes sz.r nyomtatóját, telefonját, DVDlenemjátszóját, a múltkor még egy nem beszélő, de amúgy beszélősnek kéne levős macit is kaptam, hogy majd én megcsinálom... <_< :D :lol: ) szóval már télleg a tököm ki van, inkább forrasztgatok. (sz.r nyomtató vezérlő IC-m meg van egy dobozzal, most majd jól felhasználom őket :lol: :D Nem tudom, LED-es lámpája legyen, vagy ne legyen? :)

Legyen természetesen. B) :lol: És elvárjuk a fotóillusztrációt is róla. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Cartársak!

Bár nem közérdekű a hír, de én szeretném ezen a fórumon is megosztani:

Tegnap tudtam meg, hogy hamarosan szereznem kell egy "Baby on Board" matricát az Opel kocsira :) :D :D

Szép napot mindenkinek!

Pebe

És kire gyanakszol? <_< :D :D

Amugy gratulálok. Te se állj meg háromig. :D

Link to comment
Megosztás:

Már van neki tank-rögzítése is. Egész nap itt ülök a telefon mellett, és semmi... :D :D Komolyan egész nap egy darab festékrendelésem volt, és még azt is csak holnapra kérték... Már minden itthoni, családi, barátnői, barátnői családi haveri sz.rt megcsináltam (imádom... mindenki hozzám hozza az összes sz.r nyomtatóját, telefonját, DVDlenemjátszóját, a múltkor még egy nem beszélő, de amúgy beszélősnek kéne levős macit is kaptam, hogy majd én megcsinálom... <_< :D :D ) szóval már télleg a tököm ki van, inkább forrasztgatok. (sz.r nyomtató vezérlő IC-m meg van egy dobozzal, most majd jól felhasználom őket :D :lol: Nem tudom, LED-es lámpája legyen, vagy ne legyen? :)

Legyen. Akkor küldöm a km-órát ledezésre jó?

Az nekünk egy rendkívül nehéz feladat volt. 50 hosszúra levágni drótokat, aztán 5-re egymástól hálóba forrasztani. Aki közben nem gyújtotta fel az asztalt (volt aki a filc- alátéten forrasztott :lol: ) az nagy és komoly forrasztási szaktekintélynek számított... :D

Nálunk hegesztés órán a jobbak, a munkadarabokat szokták az asztalhoz hegeszteni... És akkor jött a tanár, adott nekik egy flexet oldjátok meg gyerekek... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van baj a fejbe 30ezeré. Fogjuk rá, hogy 3ezret akart írni. De ha valaki enyniért meg veszi akkor az emberünk jól járt és nem ő a hülye. :) Egy új km-óra ára 70ezerkörül mozgott 2éve amikor autósboltba kérdeztem. :D

Lolb?zmeg!! ez az én fotóm. <_< :D :D Az első összerakásnál mikor kiderítettem, hogy miképp lehet működésre bírni. Ezt is osztottam meg itt. :D

Link to comment
Megosztás:

120A-s bosch generátor helyére fel lehet rakni vajon a 70A-est? Vagy a 100-as delco-t? <_<

Simán, nekem mikor bedöglött a 70A-es, egy A Corsából származó 55A-es volt a kocsiban, nem vettem észre változást.

o-óóó

http://kepfeltoltes.hu/110217/DSC_7187_www...ltoltes.hu_.jpg

Valaki nem ért véletlen a tévékhez? :D

Csapkodni már próbáltam minden oldalról, de semmi változás.

Hangja normális, minden csatornán, és SCART bemeneten is ilyen a képe.

És most jött elő.

2 percig jó volt, aztán elkezdett a kép felvándorolni a tetejére és kis csíkká konvertálódott :D

Kiszáradt a függőleges eltérítőkör kimenő elkója, vagy meghalt maga az eltérítő IC. Így első tippnek.

Link to comment
Megosztás:

Simán, nekem mikor bedöglött a 70A-es, egy A Corsából származó 55A-es volt a kocsiban, nem vettem észre változást.

Kiszáradt a függőleges eltérítőkör kimenő elkója, vagy meghalt maga az eltérítő IC. Így első tippnek.

Oks, köszi. <_<

Ha látszik azon a kis képen a kép, csak összenyomorítva, akkor csak kondi.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudtok ajánlani jóféle GPS-t?

Olyan van amihez nagyon könnyű frissítéseket tölteni?

Tulajdonképpen bármilyen típust lehetne sorolgatni, a lényeg minimum 400 megás proci, legalább 64 mega ram. Ajánlott az 5"-os kijelző (lehet kisebb is), WIN CE oprendszer. Tudjon kezelni minimum 2G-s SD kártyát.

IGO térképeket viszonylag egyszerű beszerezni, frissítgetni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudtok ajánlani jóféle GPS-t?

Olyan van amihez nagyon könnyű frissítéseket tölteni?

Wayteq x820

Nekem még csak a 770 N-es van, de az is nagyon jó, kimondottan meg vagyok vele elégedve!

Olcsó, és könnyedén felmegy rá akármi! Én iGo-val használom, és ehhez mindenhol vannak frissítések...

Nekem x920BT van, és szerintem nagyon tuti.

Főleg a nagy kijelzője miatt lehet megszeretni, meg a beépített 2 GB tárhely miatt, amire rá tudod rakni a térképeket, meg mindent, és marad egy szabad microSD szlotod, amibe pl tudsz benyomni zenét, és azt FM-en átjátszani az autó rendszerére.

Egyedül az a gondom vele, hogy kicsit rövid a felfogató karja, el tudnám viselni ha hosszabb lenne, és hidegen nem akar megmaradni a szélvédőn, amíg nem tudom felfűteni a szélvédőt, vagy valaki fogja, vagy csak odateszem a polcocskára <_<

Hibájaként említhető még, hogy amíg nem töltődött fel teljesen, elég erős vörös fénnyel világít rajta egy led, este zavaró lehet (én utazás előtt mindig feltöltöm ezt kiküszöbölendő).

De egyébként nagyon tuti kis gépecske.

Link to comment
Megosztás:

Simán, nekem mikor bedöglött a 70A-es, egy A Corsából származó 55A-es volt a kocsiban, nem vettem észre változást.

Kiszáradt a függőleges eltérítőkör kimenő elkója, vagy meghalt maga az eltérítő IC. Így első tippnek.

Oks, köszi. :D

Ha látszik azon a kis képen a kép, csak összenyomorítva, akkor csak kondi.

Szóval akkor elvileg menthető.

Egyébként most már kb 2 centi csíkban világít, de ott is mintha az adástól változna.

Tegnap megjelentek rajta ilyen zöldes-lilás pacák is, és lávalámpaszerűen mozgolódtak.

Na mindegy, a tévézés úgyis káros. <_<

Lehet el kéne adni. Sokan a tévét csak elalvásra használják, arra bőven jó :D

Link to comment
Megosztás:

Én TomTom-os vagyok, ezzel sincs semmi baj szerintem (onnantól kezdve hogy MagyarMarikát kikapcsolja rajta az ember :) <_< )

Nekem az Igo 8 már bevált, bár mikor áttértem rá egy korábbi változatról, akkor produkált érdekes dolgokat. Pl. be volt kapcsolva, hogy tervezzen újra, ha letérés van az útról. Hát ez eleinte nem jött neki össze, volt olyan, hogy amikor Érdre mentem, ő úgy gondolta, hogy inkább nem az M7-en tervezi le az utat, hanem a sima 7-esen (holott be volt állítva, hogy fizetős utak, autópályák érintésével csinálja). Sajnos csak akkor jöttem rá, mikor a sztrádára felhajtva elhallgatott, és nem is szólt hozzám többet (igazából gond nem lett belőle, mert csak Érden belül kellett volna, hogy megtaláljam a címet, és ott már visszatértem az általa helyesnek tartott útra szóval ott már navigált is, de azért volt neki egy kis kimaradás) :D Azóta ez rendbejött, nem tudom miért, mivel nem csináltam neki semmit (biztos szerzett rutint :D ) . Szóval vannak ilyen érdekességek, de ettől eltekintve meg vagyok vele elégedve. A készülék meg egy Mio A701.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az Igo 8 már bevált, bár mikor áttértem rá egy korábbi változatról, akkor produkált érdekes dolgokat. Pl. be volt kapcsolva, hogy tervezzen újra, ha letérés van az útról. Hát ez eleinte nem jött neki össze, volt olyan, hogy amikor Érdre mentem, ő úgy gondolta, hogy inkább nem az M7-en tervezi le az utat, hanem a sima 7-esen (holott be volt állítva, hogy fizetős utak, autópályák érintésével csinálja). Sajnos csak akkor jöttem rá, mikor a sztrádára felhajtva elhallgatott, és nem is szólt hozzám többet (igazából gond nem lett belőle, mert csak Érden belül kellett volna, hogy megtaláljam a címet, és ott már visszatértem az általa helyesnek tartott útra szóval ott már navigált is, de azért volt neki egy kis kimaradás) <_< Azóta ez rendbejött, nem tudom miért, mivel nem csináltam neki semmit (biztos szerzett rutint :D ) . Szóval vannak ilyen érdekességek, de ettől eltekintve meg vagyok vele elégedve. A készülék meg egy Mio A701.

A TomTom eg frissítésnél zakkant meg egy kicsit. Akkoriban úgy gondolta, hogy ha az M0-ás felüljáró alatt megyek el keresztben, akkor már akár a 0-ásra is felugorhatnék, úgyhogy közölte a felüljáró alatt, hogy forduljak jobbra. A szintkülönbség nem igazán zavarta meg a pici lelki világát :D :D Se a frissítés előtt, se a következő frissítés után nem csinálta, de az az ápdét nem volt teljesen százas. A Hungáriát is autópályának kezelte :D (legalább nem pittyegett olyan gyakran, hogy gyorsan megyek :) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.