Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nadehát azt hittem ez biztonságosabb a Mozzilla-nál, meg jobban is tetszik, de ezt nem tudtam. :D Akkor asszem visszatérek-mivel Digi-net jön kábelen, nincs gond a sebességgel. Day, kössz az infót! :D

Én úgy vagyok vele, hogy tökmindegy mi, csak ne IE, azt utálom nagyon... Nekem a firefox nem lassú, csak amikor "napi első indítása" van. Utána megy rendesen. De én akkor is maradok a Gúglinál <_<

Link to comment
Megosztás:

Én úgy vagyok vele, hogy tökmindegy mi, csak ne IE, azt utálom nagyon... Nekem a firefox nem lassú, csak amikor "napi első indítása" van. Utána megy rendesen. De én akkor is maradok a Gúglinál <_<

Egészségedre. :D Mindenki azt használ, amit akar. Én úgy döntöttem, hogy biztonságos böngészőt. :D

Link to comment
Megosztás:

Fordítva.

Úgy számolgattunk, hogy 1,5x több terhelést kell elviselnie a hangszórónak, mint amit a fej vagy erősítő le tud adni. <_<

Ha úgy lenne, hogy a végfok lenne erősebb a hangszóró terhelhetőségénél, akkor hipp hopp elpirulna a hangszóró, és vele együtt a végfok is.

Link to comment
Megosztás:

Úgy számolgattunk, hogy 1,5x több terhelést kell elviselnie a hangszórónak, mint amit a fej vagy erősítő le tud adni. :D

Ha úgy lenne, hogy a végfok lenne erősebb a hangszóró terhelhetőségénél, akkor hipp hopp elpirulna a hangszóró, és vele együtt a végfok is.

Így van. Minimum másfélszer, de inkább kétszer nagyobb teljesítményűnek kell lennie a hangszórónak. <_< Főleg azért, mert más teljesítménynek számít amit a végfok tud kiadni magából és megint más, ami a hangszóróra van írva. :D

Link to comment
Megosztás:

Így van. Minimum másfélszer, de inkább kétszer nagyobb teljesítményűnek kell lennie a hangszórónak. <_< Főleg azért, mert más teljesítménynek számít amit a végfok tud kiadni magából és megint más, ami a hangszóróra van írva. :D

Tudom, hogy a ráírt számok wattban nem mondanak sokat az erősítő meg a hangszóró valós teljesítményéről.

Nem vitatkozásképpen, de elmesélek egy sztorit. Anno az egyetemen hetente rendeztünk bulikat és kisebb helyi bandák koncertjeit is hangosítottuk. Egy Behringer Europower 1500-asunk volt és 2 majd később 4 db 4-500 watt körüli ládánk. Az erősítőbe egy keverőpultból ment a jel, oda pedig egy számítógép nyomta egy Soundblaster Live-on keresztül. Az erősítőt mindig maxra állítottuk (a zaj szinte nulla volt), a winamp kb 5%-on ment, és a keverőpulton szabályoztuk a hangerőt és a hangszínt. Ha felhúztunk volna mindent tutira szétszálltak volna a hangfalak, de vigyáztunk rájuk. Évekig nyomtuk így és gyönyörűen szóltak, a falak meg remegtek egy emelettel feljebb is.

A cuccot nem mi válogattuk össze, hanem profik és ők adták a tippeket a használatához is. Valami olyasmi rémlik, hogy azt mondták, hogy a túlerősített jelek torzulnak és gyakrabban lehet bennük négyszögjel is, amit nem szeretnek a hangszórók.

Igaz, ez már régen volt. :D Ha nincs igazam javítsatok ki.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy a ráírt számok wattban nem mondanak sokat az erősítő meg a hangszóró valós teljesítményéről.

Nem vitatkozásképpen, de elmesélek egy sztorit. Anno az egyetemen hetente rendeztünk bulikat és kisebb helyi bandák koncertjeit is hangosítottuk. Egy Behringer Europower 1500-asunk volt és 2 majd később 4 db 4-500 watt körüli ládánk. Az erősítőbe egy keverőpultból ment a jel, oda pedig egy számítógép nyomta egy Soundblaster Live-on keresztül. Az erősítőt mindig maxra állítottuk (a zaj szinte nulla volt), a winamp kb 5%-on ment, és a keverőpulton szabályoztuk a hangerőt és a hangszínt. Ha felhúztunk volna mindent tutira szétszálltak volna a hangfalak, de vigyáztunk rájuk. Évekig nyomtuk így és gyönyörűen szóltak, a falak meg remegtek egy emelettel feljebb is.

A cuccot nem mi válogattuk össze, hanem profik és ők adták a tippeket a használatához is. Valami olyasmi rémlik, hogy azt mondták, hogy a túlerősített jelek torzulnak és gyakrabban lehet bennük négyszögjel is, amit nem szeretnek a hangszórók.

Igaz, ez már régen volt. <_< Ha nincs igazam javítsatok ki.

Ésszel kezelve persze, hogy nem mennek szét. :D De az astrában ha jól tévedek 20W-os hangszórók vannak, a mostani végfok tud ennyit és ha megküldöm, akkor sajnos lehet hallani, hogy a hangszórók nem bírják tovább. Jó a tartalék teljesítmény, de attól még nem kéne torzulnia a hangnak, ha teljes kivezérlésen van a végfok. Csak ha nem bírja hajtani a hangszórókat, amik rá vannak kötve. 1500W-os végfok persze szépen meghajtotta a 4-500W-osokat, mert az neki lópikula. A kiadott dB meg nem csak a végfokon múlik, hanem a hangszóró érzékenységén is. :D Minél érzékenyebb, annál kevesebb végfok teljesítmény kell az adott eredmény elérésére. Kimenetenként tudta az 1500W-ot vagy összesítve?

Link to comment
Megosztás:

Ésszel kezelve persze, hogy nem mennek szét. <_< De az astrában ha jól tévedek 20W-os hangszórók vannak, a mostani végfok tud ennyit és ha megküldöm, akkor sajnos lehet hallani, hogy a hangszórók nem bírják tovább. Jó a tartalék teljesítmény, de attól még nem kéne torzulnia a hangnak, ha teljes kivezérlésen van a végfok. Csak ha nem bírja hajtani a hangszórókat, amik rá vannak kötve. 1500W-os végfok persze szépen meghajtotta a 4-500W-osokat, mert az neki lópikula. A kiadott dB meg nem csak a végfokon múlik, hanem a hangszóró érzékenységén is. :D Minél érzékenyebb, annál kevesebb végfok teljesítmény kell az adott eredmény elérésére. Kimenetenként tudta az 1500W-ot vagy összesítve?

Ezt mondom én is, és ha erősebb a végfok, mint a hangfal akkor ilyen nem történik...

Arra, hogy kimenetenként vagy összesen volt-e 1500 már nem emlékszem. De izmos jószág volt az biztos, meg volt vagy 30 kiló. Talán a neten van róla leírás...

Link to comment
Megosztás:

Ezt mondom én is, és ha erősebb a végfok, mint a hangfal akkor ilyen nem történik...

Arra, hogy kimenetenként vagy összesen volt-e 1500 már nem emlékszem. De izmos jószág volt az biztos, meg volt vagy 30 kiló. Talán a neten van róla leírás...

Persze vannak olyan szélsőséges kivételek, hogy egy 1500W-os végfok már a bekapcsoláskor kinyírja a 2W-os tévé hangszórót. :D Szóval, ha ésszel van használva... <_< De inkább mindent úgy terveznek, hogy az emberi baromság és ésszerűtlenség legmagasabb fokát használva se haljon meg a cucc. :D

Link to comment
Megosztás:

Ésszel kezelve persze, hogy nem mennek szét. :D De az astrában ha jól tévedek 20W-os hangszórók vannak, a mostani végfok tud ennyit és ha megküldöm, akkor sajnos lehet hallani, hogy a hangszórók nem bírják tovább. Jó a tartalék teljesítmény, de attól még nem kéne torzulnia a hangnak, ha teljes kivezérlésen van a végfok. Csak ha nem bírja hajtani a hangszórókat, amik rá vannak kötve. 1500W-os végfok persze szépen meghajtotta a 4-500W-osokat, mert az neki lópikula. A kiadott dB meg nem csak a végfokon múlik, hanem a hangszóró érzékenységén is. :D Minél érzékenyebb, annál kevesebb végfok teljesítmény kell az adott eredmény elérésére. Kimenetenként tudta az 1500W-ot vagy összesítve?

A winamp annyira le volt húzva, hogy a végfok közelébe se járt a teljesítményének, csupán az erősítése volt maximumon, aztán 2 500W os láda aztán 4 500W os láda már kíván némi teljesítményt.

Lényeg az, hogy autóban nem lehet winampot állítgatni <_< és ezért ott legyen nagyobb a hangszóróra írt W szám, mint a végfok :)

Link to comment
Megosztás:

Persze vannak olyan szélsőséges kivételek, hogy egy 1500W-os végfok már a bekapcsoláskor kinyírja a 2W-os tévé hangszórót. :D Szóval, ha ésszel van használva... <_< De inkább mindent úgy terveznek, hogy az emberi baromság és ésszerűtlenség legmagasabb fokát használva se haljon meg a cucc. :D

Én is, úgyhogy most erősítőre gyúrok :D A 4x50-es vadállatra kicsit nagy biztonsági tartaléknak érzem a hátsó 2x200-at meg az első 2x160-at :D (viszont nincs széthajtva :) )

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de nekem eszembe se jutna egy bazi erősítőhöz nokedli hangfalakat párosítani. Nekem az otthoni cucc egy közel 30 éves Videoton erősítő a maga 2×50 W-jával, 2db 200W-os dupla mélynyomós Telesound van mögéakasztva.

Az erősítőt technikai okokból nem lehet 5 fölé tekerni (10-ig van skálázva).....konkrétan végigrepedt a friss festés a gipszkartonon <_< , de 4-nél már nemcsak zörögnek a vitrinben a cuccok, hanem útrakélnek.

Arról nem is beszélek, hogy a kicsi teljesítményű hangfal egy hálózati sercintésre is bekornyad, nem még ha megvan hajtva.....tehát részemről inkább 2×-es teljesítményű hangfal vagy nagyobb. Az a biztos. :D

Link to comment
Megosztás:

Én is, úgyhogy most erősítőre gyúrok :D A 4x50-es vadállatra kicsit nagy biztonsági tartaléknak érzem a hátsó 2x200-at meg az első 2x160-at <_< (viszont nincs széthajtva :D )

Azért ugye te is érzed, hogy azok az MNC-k hírből se ismerik azt a teljesítményt? :)

Link to comment
Megosztás:

Persze vannak olyan szélsőséges kivételek, hogy egy 1500W-os végfok már a bekapcsoláskor kinyírja a 2W-os tévé hangszórót. :D Szóval, ha ésszel van használva... <_< De inkább mindent úgy terveznek, hogy az emberi baromság és ésszerűtlenség legmagasabb fokát használva se haljon meg a cucc. :D

Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.

Albert Einstein

Hát nem tudom, de nekem eszembe se jutna egy bazi erősítőhöz nokedli hangfalakat párosítani. Nekem az otthoni cucc egy közel 30 éves Videoton erősítő a maga 2×50 W-jával, 2db 200W-os dupla mélynyomós Telesound van mögéakasztva.

Az erősítőt technikai okokból nem lehet 5 fölé tekerni (10-ig van skálázva).....konkrétan végigrepedt a friss festés a gipszkartonon :D , de 4-nél már nemcsak zörögnek a vitrinben a cuccok, hanem útrakélnek.

Arról nem is beszélek, hogy a kicsi teljesítményű hangfal egy hálózati sercintésre is bekornyad, nem még ha megvan hajtva.....tehát részemről inkább 2×-es teljesítményű hangfal vagy nagyobb. Az a biztos. :lol:

Nekem is van Videotonom, nagyon nagyot szól :D

Videoton RA 6363 S :)

Ezt még nem a garanciaidő kihúzására tervezték.

Ha azon hallgatok valamit a másik kínai szar után, mindig új hangokat fedezek fel benne, amiket eddig nem is hallottam :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van Videotonom, nagyon nagyot szól :D

Videoton RA 6363 S :D

Ezt még nem a garanciaidő kihúzására tervezték.

Ha azon hallgatok valamit a másik kínai szar után, mindig új hangokat fedezek fel benne, amiket eddig nem is hallottam :)

Yesssss. <_< A toronyhoz adták ki.

Oda nem adnám semmi kincsért.......közel 30 éve hiba nélkül :D :D

Link to comment
Megosztás:

Azért ugye te is érzed, hogy azok az MNC-k hírből se ismerik azt a teljesítményt? <_<

Papíron van. Hogy hogy "számolták" azt nem tudom, de nem is érdekel :D Próbára rátoltuk őket haver erősítőjére, és azóta el van határozva hogy nekemiskeeee. Aztán ha már elpukkadtak még mindig visszatehetem a gyárikat :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de nekem eszembe se jutna egy bazi erősítőhöz nokedli hangfalakat párosítani. Nekem az otthoni cucc egy közel 30 éves Videoton erősítő a maga 2×50 W-jával, 2db 200W-os dupla mélynyomós Telesound van mögéakasztva.

Az erősítőt technikai okokból nem lehet 5 fölé tekerni (10-ig van skálázva).....konkrétan végigrepedt a friss festés a gipszkartonon :D , de 4-nél már nemcsak zörögnek a vitrinben a cuccok, hanem útrakélnek.

Arról nem is beszélek, hogy a kicsi teljesítményű hangfal egy hálózati sercintésre is bekornyad, nem még ha megvan hajtva.....tehát részemről inkább 2×-es teljesítményű hangfal vagy nagyobb. Az a biztos. :lol:

Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.

Albert Einstein

Nekem is van Videotonom, nagyon nagyot szól :D

Videoton RA 6363 S :)

Ezt még nem a garanciaidő kihúzására tervezték.

Ha azon hallgatok valamit a másik kínai szar után, mindig új hangokat fedezek fel benne, amiket eddig nem is hallottam :D

Véletlenek nincsenek, Gábor. :lol:

Nekem csak egy RA 6350 S típusú van. :D Ez ugye egy AIDA elnevezésű, de a Cleopátrához adott három utas hangfalak vannak hozzá, azaz Videoton. <_< Nekem csak egy üveget repített ki az erkélyajtóból. :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem beszéltem bazi erősítő nokedli hangfal párosításról. Csak annyit mondok, hogy ha tudod mekkora hangteljesítményt akarsz pl.200 W akkor megveszed a hangszórókat hozzá és választasz egy pl 500W-os erősítőt hozzá. Az vidáman elhajtja a 200-as hangszórókat, erőlködés, torzítás nélkül és akkorát üt mint az állat. Persze észnél kell lenni és nem engedni oda mást, hogy b*tassa.

Szerintem így sokkal jobb minőségű lesz a hang mintha ugyanezt egy pl 100W-os erősítő hajtaná. Ami csúcsra járva erős amperszag kíséretében, recsegő zúgást csinál a zenéből. A hangerő meglesz, de így nem ér semmit...

Link to comment
Megosztás:

Én is, úgyhogy most erősítőre gyúrok :D A 4x50-es vadállatra kicsit nagy biztonsági tartaléknak érzem a hátsó 2x200-at meg az első 2x160-at <_< (viszont nincs széthajtva :D )
Azért ugye te is érzed, hogy azok az MNC-k hírből se ismerik azt a teljesítményt? :)

Főleg, hogy egy kis sz?r 16 centis hiába százakárhány wattos, semmit nem ér ilyen kis felületen a nagy teljesítmény. :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem beszéltem bazi erősítő nokedli hangfal párosításról. Csak annyit mondok, hogy ha tudod mekkora hangteljesítményt akarsz pl.200 W akkor megveszed a hangszórókat hozzá és választasz egy pl 500W-os erősítőt hozzá. Az vidáman elhajtja a 200-as hangszórókat, erőlködés, torzítás nélkül és akkorát üt mint az állat. Persze észnél kell lenni és nem engedni oda mást, hogy b*tassa.

Szerintem így sokkal jobb minőségű lesz a hang mintha ugyanezt egy pl 100W-os erősítő hajtaná. Ami csúcsra járva erős amperszag kíséretében, recsegő zúgást csinál a zenéből. A hangerő meglesz, de így nem ér semmit...

Az már rég rossz, ha teljes kivezérlésen jön az amperszaga. A végfok teljes kivezérlésen szól a legjobban. Olyan mint a transzformátor: teljes terhelésen van a legjobb hatásfoka. Az meg, hogy zajos vagy nem teljes hangerőn, függ az előerősítőtől és a végfokhoz tartozó csillapítástól. A Videotonom tud 2x25W-ot, a hangfalakban a mélynyomó 40W-os és simán hazavágja őket. Kettő középnyomót ki is nyírt már egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Én nem beszéltem bazi erősítő nokedli hangfal párosításról. Csak annyit mondok, hogy ha tudod mekkora hangteljesítményt akarsz pl.200 W akkor megveszed a hangszórókat hozzá és választasz egy pl 500W-os erősítőt hozzá. Az vidáman elhajtja a 200-as hangszórókat, erőlködés, torzítás nélkül és akkorát üt mint az állat. Persze észnél kell lenni és nem engedni oda mást, hogy b*tassa.

Szerintem így sokkal jobb minőségű lesz a hang mintha ugyanezt egy pl 100W-os erősítő hajtaná. Ami csúcsra járva erős amperszag kíséretében, recsegő zúgást csinál a zenéből. A hangerő meglesz, de így nem ér semmit...

Ha az 500W-os erősítőhöz teszel 200-as hangfalakat az bizony nokedli. Fordítva optimálisabb. <_<

Csak gondolj bele, az eleve nem lehet optimális összeállítás, ha egy hirtelen feltekert hangerőgomb kirúgja a hangfalakat. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha az 500W-os erősítőhöz teszel 200-as hangfalakat az bizony nokedli. Fordítva optimálisabb. :D

Faterom anno, mikor másodállásba tv-, videószerelő volt, akkor egy 100W-os autós erősítővel a bekapcsoláskor kilőtt egy 10W-os TV hangszórót. <_< Koppanásgátló persze minek, bár a Videotonban is kikötötte. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.