Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Van egy rakás fajta 1.7D. Szerinted?

Az a rakás kettő, 57 és 60 (17D, és 17DR).

Van egy kis gebac :lol: Ma este leugrottam Janihoz Vácra, megcsináltatni az ülés-magasságállítómat, meg kicsit simogatni az autóját. Odafelé előttem nagyon szenvedett egy öreg, elkezdtem megelőzni, de közben kikanyarodtak szemből egy utcából (nem, nem törtem össze :D ) láttam hogy rövid lesz a hely, úgyhogy visszabactam 3-ba (80 körül :D B) ) olyan 4000 körül forgott, de nemtom pontosan mert éppen nem azt néztem, amikor rántott egyet és mintha lefulladt volna leállt. Ami plusz érdekes hogy elment minden ami villannyal ment (világítás, rádió, műszerfal világítás, minden...) Az egész egy pillanatra történt csak, mert mielőtt kimondtam volna hogy "mijaaaf@sz??" már újra ment, húzott, az előzést is befejeztem, a lámpa még egyet villant, de azóta semmi gond vele. Elmentem Janihoz, megcsináltunk mindent ami tervben volt, haza is jöttem, bármi gond nélkül. Indul, megy, világít, teljesen normálisan viselkedik. Viszont olyan 900-1000 körüli fordulatszám körül, van egy furcsa sziszegése, ami eddig is volt, de csak alig hallhatóan. A flexi cső a kipuffnál ki van szakadva egy kicsit, azt tudom, szerintem a sziszegés az lehetett, de most jóval erősebb hangja van. (lehet hogy tovább szakadt az a sz.r?) Meg az egésznek mi köze lehet a leállásomhoz? :D

Nézd meg az akksikábeleidet, meg van-e húzva a saru, meg ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tegnap volt a TV-ben hogy nappali fényes autókat lehet már csak újonan venni mármint csak azzal beszereltet árúlni.

Most akkor kötelező lakotterületen belül, jó látási viszonyoknál is használni a világításunkat? Még mielőtt megreszel a rendőr. Ez most valami új vagy csak az új autók lesznek ilyenek? Csak azért mert pl nappal lakotterületen le szoktam kapcsolni a lámpát, hogy jobban töltse az aksit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tegnap volt a TV-ben hogy nappali fényes autókat lehet már csak újonan venni mármint csak azzal beszereltet árúlni.

Most akkor kötelező lakotterületen belül, jó látási viszonyoknál is használni a világításunkat? Még mielőtt megreszel a rendőr. Ez most valami új vagy csak az új autók lesznek ilyenek? Csak azért mert pl nappal lakotterületen le szoktam kapcsolni a lámpát, hogy jobban töltse az aksit. :lol:

Semmi ilyesmi, minden maradt a régiben, vagyis lakott területen belül akkor kötelező világítást használni, ha a látási viszonyok megkövetelik. Az meg hogy az új autóknál alapból gyújtásra felkapcsolja a nappali menetfényt, az minket nem érint. Asszem... :D (legalábbis nemsok F-ben van nappali menetfény... B) )

Link to comment
Megosztás:

Semmi ilyesmi, minden maradt a régiben, vagyis lakott területen belül akkor kötelező világítást használni, ha a látási viszonyok megkövetelik. Az meg hogy az új autóknál alapból gyújtásra felkapcsolja a nappali menetfényt, az minket nem érint. Asszem... :lol: (legalábbis nemsok F-ben van nappali menetfény... B) )

Oké értem, már azt hittem van valami új szabály amit nem hallottam. Csak azért kérdeztem mert pl külföldön volt olyan is, hogy azért büntettek mert fel volt kapcsolva a lámpa, és ott pl nappal nem szabadott, asszem még tábla is volt... :D

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg az akksikábeleidet, meg van-e húzva a saru, meg ilyenek.

Meglestem, és az van hogy semmi nincs :D Mármint kábel, meg saru van, csak a helyén is van, meg is cibáltam, tiszta is, nincs is leszakadva, szóval megint ott tartok ahol tegnap: "eeeezmeegmiiag.civoolt?? :lol:"

Link to comment
Megosztás:

Oké értem, már azt hittem van valami új szabály amit nem hallottam. Csak azért kérdeztem mert pl külföldön volt olyan is, hogy azért büntettek mert fel volt kapcsolva a lámpa, és ott pl nappal nem szabadott, asszem még tábla is volt... :lol:

Na hol, merre? B) Erre kíváncsi vagyok. :D

Link to comment
Megosztás:

Meglestem, és az van hogy semmi nincs :) Mármint kábel, meg saru van, csak a helyén is van, meg is cibáltam, tiszta is, nincs is leszakadva, szóval megint ott tartok ahol tegnap: "eeeezmeegmiiag.civoolt?? :D"

Generátor testkábeltől láttam,hogy szokott ilyeneket művelni. Haver Clio-jából is az miatt tűnt el minden delej random.

..ott keresd a hibát ahol utoljára belenyúltál,generátort meg cseréltél mostanában...indítsd be aztán rángasd a generátor testkábelét,hátha történik valami.

PPS futárt vett már valaki igénybe? (vatera futárja)

Hétfőn reggel felvették a km-órámat a bontóstól Alsónémedibe és még nem ért ide 80km-re Dunaföldvárra. <_<

Azt írták,hogy felvételtől számított 2napon belül ideér viszont a csomagkövető azt írja,hogy még felvételre vár a cucc. :D

Ez a sebesség megszokott vagy tépjem le telefonon a töküket? :D

Link to comment
Megosztás:

Na hol, merre? :) Erre kíváncsi vagyok. :D

Asszem régen a Szerbeknél volt, de ez sokéve még. De arra emlékszem hogy bevezették nálunk a kötelező világítást lakotterületen kívül aztán aki átment a határon már állították is meg hogy mié világít.

Bár volt ennél furább bünetés is még a régi szép időkben amikor ki lehetett hordani a benzint mert itt volt annyira olcsó, szóval nem most volt! Pl büntettek ha nem volt az autóba hullazsák ha netán baleset lett volna le tudd takarni, meg kréta ha körbe kell jelölni a terepet, vagy pl 35-40'C melegbe hólánc! <_< Bár azt gyorsba meg lett oldva pl apám is bedobta a kutya 10méteres láncát azt bogozzák ki hogy mi az! :D

Link to comment
Megosztás:

Generátor testkábeltől láttam,hogy szokott ilyeneket művelni. Haver Clio-jából is az miatt tűnt el minden delej random.

..ott keresd a hibát ahol utoljára belenyúltál,generátort meg cseréltél mostanában...indítsd be aztán rángasd a generátor testkábelét,hátha történik valami.

PPS futárt vett már valaki igénybe? (vatera futárja)

Hétfőn reggel felvették a km-órámat a bontóstól Alsónémedibe és még nem ért ide 80km-re Dunaföldvárra. :D

Azt írták,hogy felvételtől számított 2napon belül ideér viszont a csomagkövető azt írja,hogy még felvételre vár a cucc. :D

Ez a sebesség megszokott vagy tépjem le telefonon a töküket? :)

Igen, én is ismerem magam :D :D De azokat is megcibáltam, és semmi csoda nem volt. Meg nekem amúgy kivett generátorral is teljesen életképes a gép :D De ez a leállás "kicsit" idegesít. Ha legközelebb nem sikerül befejezni az előzést, az lehet hogy fájni fog <_<

Egy okostelefonnal szinte bármit megtehetsz, de erre azért kíváncsi lennék :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hasonlóan meredek utcában lakom. Előttünk még meredekebb egy kb. 10méteres szakaszon.

A konyhasó csodákra képes. :D

Az tuti... Barátnőmék utcája is kényelmes, szerintem ennél meredekebb, csak nincs benne kanyar. Tavaly télen én voltam a hókotró arra, mert az egész utcában senki nem próbált meg közlekedni sem. Aki mégis, az az első keresztutcánál kiment a Csömörire zötyögni, mert azt legalább letolták a narancsok. Amíg csak én jártam ott, tök jó volt. Mély hó, keréknyomokban letaposva, de simán járható volt kis ésszel közlekedve. Aztán egyik drága ott lakó úgyérezte kicsit sótlan az út, és megküldte rendesen. az egész utcában egy 5 méteres szakaszon nem volt hó, de legalább tükörjég igen, úgyhogy csak lendületből lehetett felmenni azon a részen <_< Ő 2 nappal később kiállt az udvarból, és helyből belehelyezte az autót a sövénybe :D Idén meg valami barom úgy gondolta, hogy egy ilyen útra fekvőrendőröket kell pakolni, úgyhogy most még nagyobb élmény, hóban felmenni :) :D Ha nem lenne ilyen sz.r a Csömöri, inkább arra mennék, de amíg ilyen kula, inkább mászok. Csak ne konvertálják át a havat jéggé, mert az kicsit sz.r. Ha nem csak ízesít, hanem le is takarítja, akkor gondolom sokkal jobb lett volna, de lapátolni azt nem sikerült, csak szóóórni...

Link to comment
Megosztás:

Az tuti... Barátnőmék utcája is kényelmes, szerintem ennél meredekebb, csak nincs benne kanyar. Tavaly télen én voltam a hókotró arra, mert az egész utcában senki nem próbált meg közlekedni sem. Aki mégis, az az első keresztutcánál kiment a Csömörire zötyögni, mert azt legalább letolták a narancsok. Amíg csak én jártam ott, tök jó volt. Mély hó, keréknyomokban letaposva, de simán járható volt kis ésszel közlekedve. Aztán egyik drága ott lakó úgyérezte kicsit sótlan az út, és megküldte rendesen. az egész utcában egy 5 méteres szakaszon nem volt hó, de legalább tükörjég igen, úgyhogy csak lendületből lehetett felmenni azon a részen <_< Ő 2 nappal később kiállt az udvarból, és helyből belehelyezte az autót a sövénybe :D Idén meg valami barom úgy gondolta, hogy egy ilyen útra fekvőrendőröket kell pakolni, úgyhogy most még nagyobb élmény, hóban felmenni :D :) Ha nem lenne ilyen sz.r a Csömöri, inkább arra mennék, de amíg ilyen kula, inkább mászok. Csak ne konvertálják át a havat jéggé, mert az kicsit sz.r. Ha nem csak ízesít, hanem le is takarítja, akkor gondolom sokkal jobb lett volna, de lapátolni azt nem sikerült, csak szóóórni...

melyik csömöri

Link to comment
Megosztás:

melyik csömöri

Amelyik a 16-ban a Szlováknál csap egy 30 fokos kanyart. (fölfelé <_< )

Megállt egy új fekete S osztály, AMG plakettel körbetapétázva a bót előtt. Kiszállt egy 50-es fazon, ránézésre az öltönye került annyiba mint az autóm, bejött, és egy teszkós szatyorban odaadott két Dect telefont, hogy ezeket kéne megjavítani. Az egyiket 10 éve nem gyártják, a másik az csak olyan 5 éves lehet. :D Még mindig nem értem, de azé' megcsinálom neki :D :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.