Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Inkább nem vagyok kíváncsi hogy milyen múzikááát hallgatott ezen a "szet"-en B)

Jani ma beugrott hozzám a céghez. Dumáltunk egyet, és jó érzés volt látni végre egy astrát, ami koszosabb mint az enyém :D :D :D

Sziasztok!

Én pl azért nem teszek fel most képet a járműről, mert fehér létére fekete a retektől, de ebben a szmötyis időben nem látom értelmét lemosatni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én pl azért nem teszek fel most képet a járműről, mert fehér létére fekete a retektől, de ebben a szmötyis időben nem látom értelmét lemosatni :lol:

Pedig szerintem van. Najó, most pont nincs, de amikor jeges idő van, akkor érdemes a sótól az autót megszabadítani. Szerintem. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem, hogy csak holnap írok hogy milyen kedves aranyos az alvázvédős aki megcsinálta de sajnos nem.... (ill nagyon úgy néz ki)

Hogy szakadna meg a r*hadt k*rva... nem folytatom. A történet annyi amit már írtam is hogy gariba megcsinálja a két hátsó kerékjárati ívet mert olyan jól sikerült hogy 4hónapon belül leszakadozott róla a friss alvázvédő.....

Ma mentem az autóért, tegnap voltam arrafelé láttam ugyan úgy kint állt az autóm ahogy hagytam is, bár van rá esély hogy ugyan úgy visszaálljon hogy a parkoló vonala a két kerék között legyen ferdén.

10 perccel hamarabb mentem de mondta csak később tud jönni odaadni a kulcsot (már sötétedett). telefonon még jó hogy van led zseblámpa, bevilágítottam és ugyan olyan retkes rászáradt sár volt a kerékjárati ívben ahogy hagytam is. Telón felhívtam előző nap azt mondta persze kész van....

Megérkezett, ablak letekerve kulcsot odaadta az autójából. Mondta vár annyit hogy beindul e.

Beindúlt, visszamegyek mondom akkor sikerült megcsinálni? mert nem látszik rajta...

Mondja hogy most mit vártam hogy lemossa?

Mondom nem de nincs az a fekete csík ami előzőleg volt nem látszik a kerékjáraton belül.

Erre hogy csak ott fújta meg ahol látszik hogy lejött.

Mondom magamba ez elég érdekes mert hogy látja hogy hol jött le ha egyszer tiszta retek az alja. Gyanítom hogy be se volt indítva az autó...

Ahoz képest a pénzt előzőleg rohadt gyorsan el tudta rakni. Azt még a szemembe hazudik most. Jahh a jobb hátsó ívnél még van egy kicsi lógós alvázvédő de ugyan úgy koszos retkes rászárad sáros amilyen volt...

Remélem a gyerekének kellett a pénz gyógyszerre mert akkor talán nem sajnálom.

Csak gondoltam megosztom veletek, hogy némelyik kasztnis hogy végzi a munkáját. Most komolyan ott kell állni mellette hogy egyáltalán csináljon valamit? 4+1napig állt ott az autó. Vazze legalább fordult volna egy kört az autóval vagy belocsolt volna slaggal a kerékjárathoz hogy más színű legyen.... :lol: :D B)

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem, hogy csak holnap írok hogy milyen kedves aranyos az alvázvédős aki megcsinálta de sajnos nem.... (ill nagyon úgy néz ki)

Nézd a dolog jó oldalát: nem kellett őrzött parkolásért fizetni. :lol:

Múltkor is mintha céloztunk volna rá itt páran,hogy aki ilyen ganéj módon dolgozik azzal úgy jársz a legjobban ha többet a környékére sem mész,nem pumpálod az agyad rajta többet. Viszont ahol csak lehet elmondod,hogy milyen link.

Az én küszöbömet is amikor csinálta egy hasonló mentalitású gyökér lekarcolta az ajtó aljáról a festéket,gondolom csak simán végighúzta a műhely alján,másrészt meg a szőnyeg alatt hagyta a vasreszeléket,ami frankón rozsdásodni kezdett.De szerencsére kíváncsi voltam és megemeltem a szőnyeget és még nyom nélkül feljött rozsdamaróval,nem kezdte megenni a padlólemezt.

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem, hogy csak holnap írok hogy milyen kedves aranyos az alvázvédős aki megcsinálta de sajnos nem.... (ill nagyon úgy néz ki)

.... :lol: :D B)

Ezért csinálom én. Unalmas hétvégéken ilyen apró műtétek beleférnek. :D

Viszont van itt is "köpködő" topic, "reklámozd" nyugodtan. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem, hogy csak holnap írok hogy milyen kedves aranyos az alvázvédős aki megcsinálta de sajnos nem.... (ill nagyon úgy néz ki)

Most mondanám, hogy ejha mik vannak, de nem csodálkozom. Tavaly elvittem a céges kocsit karosszériáshoz, meg volt beszélve rakott egy foltot 4 ezerért a küszöbre. Ajánlották milyen jó, olcsó, vigyem oda az Opelt. Még dumáltam is vele miről van szó, ja nem ügy megcsinálja, vesz javítóívet is...stb. Aztán amikor hazaértem a céges kocsival nézegettem a foltot, 4.5 pötty elengedte magát, kicsit felhúztam,, alánézte ott volt alatta a régi rohadás még csak ki sem flexelte. Akkor döntöttem el, hogy inkább veszek gépet és kihegesztem én. Szarul én is meg tudom csinálni azért nem viszem "mesterhez" pénzért. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én pl azért nem teszek fel most képet a járműről, mert fehér létére fekete a retektől, de ebben a szmötyis időben nem látom értelmét lemosatni :lol:

Sajnos én sem pedig enyém sem a tisztaságáról híres most és plusz ha valaki megy vele kersztül a legnagyobb dzsuván és senkit nem hat meg én meg a hajam tépem!!!! :D B) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én pl azért nem teszek fel most képet a járműről, mert fehér létére fekete a retektől, de ebben a szmötyis időben nem látom értelmét lemosatni :lol:

Azért a sós-saras trutymákot nem hülyeség leszedni róla :D Mióta tiszta, és felmatricáztam, azóta meg betegesen törölgetem B) Csak ma körbetörölgettem 3x, de majd csak elmúlik :D

Link to comment
Megosztás:

Azért a sós-saras trutymákot nem hülyeség leszedni róla :lol: Mióta tiszta, és felmatricáztam, azóta meg betegesen törölgetem :D Csak ma körbetörölgettem 3x, de majd csak elmúlik B)

Hát, addig-addig törölgeted, amíg egyszer csak elfogy róla a festék :D Akkor majd abbahagyod :D Bár én meg a tetőablakkal vagyok úgy, hogy mióta elhúztam bent azt a sötétítő izét, hogy több fény jöjjön be, azóta látom az ablakot fent is. És mindig koszosnak érzékelem. Ezért kb. minden hétvégén mosom :D

Link to comment
Megosztás:

Hát, addig-addig törölgeted, amíg egyszer csak elfogy róla a festék :D Akkor majd abbahagyod :lol: Bár én meg a tetőablakkal vagyok úgy, hogy mióta elhúztam bent azt a sötétítő izét, hogy több fény jöjjön be, azóta látom az ablakot fent is. És mindig koszosnak érzékelem. Ezért kb. minden hétvégén mosom B)

Hetente egyszer mindig lemosom az autót, belülről már kicsit ritkábban, általában csak porszívózok, még ritkábban (mittomén, havonta) pedig műszerfal-ápoló, belső ablakpucolás, meg rendes takarítás. Most jó idő volt, így fél napig simogattam hétvégén, azóta meg idegesít hogy koszolódik, és állandóan törölgetem :D

Link to comment
Megosztás:

Aaaaha azért így kapásból nem gondoltam volna, hogy ennyi kókányoló kasztnis van aki csak lehúzza az embereket, lehet a lelkiismeretüket is elhagyták valahol mert ők heggesztették azt is. Nahh de nem eszem magam ilyenen, inkább csináltatom drágábban de akkor rendes hozzáértő emberekkel. Sajna ha odajut az idő vasfoga hátsó ívet nem fogok tudni heggeszteni, de ha jó idő lesz tavasszal akkor nekiugrok egy alvázvédőzésnek, előző autón legalább bírta másfél évig és 10-ed annyiba került! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemtudja valaki, hogy kb 1cm szemnagyságú bazaltkavicsból sacc/kb hány tonna fér egy billencs ifára?

Kellene hozatnom az udvarba, mert nembirja leküzdeni auz astra a sarat :D . A bányánál meg megvetetnék az eget is az emberrel. :lol:

hiányzó adatok a követkeők: 1db kavics tömege, billencs ifa hasznos űrtartalma

Link to comment
Megosztás:

Nemtudja valaki, hogy kb 1cm szemnagyságú bazaltkavicsból sacc/kb hány tonna fér egy billencs ifára?

Kellene hozatnom az udvarba, mert nembirja leküzdeni auz astra a sarat :D . A bányánál meg megvetetnék az eget is az emberrel. :lol:

Az apró oda. Nagyot vigyél. De van itt friss diplomás is majd Ő megmondja a frankót.

Link to comment
Megosztás:

Nemtudja valaki, hogy kb 1cm szemnagyságú bazaltkavicsból sacc/kb hány tonna fér egy billencs ifára?

Hivatalosan 6 tonna a max szállítási tömegük, ténylegesen a saját tömeg függvénye de meg lehet pakolni akár 8-9 tonnával is magasító nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Sp,Novy,Legyőzhetetlen,vagy más hozzáértők,akik láttak már e46-ot közelről! :lol:

Szóval,mit tudtok arról,hogy e46-ból van 316i 1895cm3 motorral szerelve,ami gyárilag 105LE,de olvastam olyat,hogy valaki ismer olyan embert,aki látott olyat... :D ,hogy ezek a motorok csak szoftveresen vannak fojtva és egy diag programmal lehet belőle egy kattintással 143lovat csinálni....

A hahu-n az összes 1.9-es 316i e46 105lovas...guglizással nem lettem okosabb.

Link to comment
Megosztás:

Sp,Novy,Legyőzhetetlen,vagy más hozzáértők,akik láttak már e46-ot közelről! :lol:

Szóval,mit tudtok arról,hogy e46-ból van 316i 1895cm3 motorral szerelve,ami gyárilag 105LE,de olvastam olyat,hogy valaki ismer olyan embert,aki látott olyat... :D ,hogy ezek a motorok csak szoftveresen vannak fojtva és egy diag programmal lehet belőle egy kattintással 143lovat csinálni....

A hahu-n az összes 1.9-es 316i e46 105lovas...guglizással nem lettem okosabb.

m43 8v, m44 16v... B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.