Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem. SE dugó van az SZ-ben, de az SZR-ben NZ dugó van. Ergo nem lesz annyi. Na meg a lendkerék is más SZR-ben, mint SE-ben.

na ezt nem értem mit mondasz. Az SE ben van SZ dugó, mivel SZ volt előbb... és az SZR be a dugó másabb, amiatt erősebb elvileg, a lendkeréktől nem lesz se gyengébb se erősebb, csak másképp viselkedik.

Link to comment
Megosztás:

Akinek eladtam a leömlőmet, ő utána ment padra méretni. szrből csinálta, a leömlőtől sokkal jobb lett, de a mérésre 99.9le jött ki. :D

Hát ez azért sokminden mástol is függ... motor állapot stb stb, előtte mérte? Az mit hozott??

Mindegy ahogy Tiu is mondja, ha csak 95 lesz az se rossz :lol:

Link to comment
Megosztás:

na ezt nem értem mit mondasz. Az SE ben van SZ dugó, mivel SZ volt előbb... és az SZR be a dugó másabb, amiatt erősebb elvileg, a lendkeréktől nem lesz se gyengébb se erősebb, csak másképp viselkedik.

Nem a dugó miatt erősebb. :lol: Eredetileg az SZ volt az NZ környezetkímélőbb változata, ezért is gyengébb. Írom megint. SZR-be az NZ dugói vannak, SZ-be az SE. :D

Link to comment
Megosztás:

Visszatoltam a hűtőmaszk takarót, mert lazán csorogva már egy jó mutatónyival 90 alá esett a melegség. Most beledobtam, és megint szépen tartja. Egy fél órával előbb értem oda egy találkozóra, aztán unalmamban sétálgattam körbe az autót, és nézegettem B) Párásodnak a Valeok :lol: Ha szétszedem, úgy ahogy Zoli nem mondja meg, akkor mivel érdemes összerakni? FBS, vagy sziló, vagy mi kéne hozzá? :D

Miért van az hogy mikor elkezdek megint ledezni, akkor estére már fehérnek látom a kéket? :D :D

Mert a Zoli ellentéte vagy. Ő kéknek látja a fehéret. Előferdül :

Link to comment
Megosztás:

Visszatoltam a hűtőmaszk takarót, mert lazán csorogva már egy jó mutatónyival 90 alá esett a melegség. Most beledobtam, és megint szépen tartja. Egy fél órával előbb értem oda egy találkozóra, aztán unalmamban sétálgattam körbe az autót, és nézegettem :D Párásodnak a Valeok :lol: Ha szétszedem, úgy ahogy Zoli nem mondja meg, akkor mivel érdemes összerakni? FBS, vagy sziló, vagy mi kéne hozzá? :D

Emlékszel mikor Debrecenben voltunk?? Na nekem utána párásodott be, de nekem az utángyári elengedett egy részen, én akkor fbssel kentem körbe, de jó lesz a sziló is B)

Egyébként pántok le, radiátorra rakod, átmelegszik, és szét lehet feszegetni óvatosan. Nekem az utángyári búrája ottmaradt a radiátoron :D

Link to comment
Megosztás:

Emlékszel mikor Debrecenben voltunk?? Na nekem utána párásodott be, de nekem az utángyári elengedett egy részen, én akkor fbssel kentem körbe, de jó lesz a sziló is :D

Egyébként pántok le, radiátorra rakod, átmelegszik, és szét lehet feszegetni óvatosan. Nekem az utángyári búrája ottmaradt a radiátoron B)

Akkor ez lesz. Még jó hogy van két garnitúra fényszóróm. Amíg ezt megalkotom, visszateszem az utángyárit :lol:

Link to comment
Megosztás:

De biztos amiatt párásodik???

Lámpát maszk kivétel nélkül ki lehet venni???

Nem, mert a lámpának van egy füle, ami a maszkba hátulról akad be, de mint tudjuk nekem az autó eleje... khm... nem egészen gyári :D Úgyhogy nekem kicsit máshogy működik a dolog.

Amúgy miért párásodna még? Hátul gumisapik megvannak, tömítések megvannak, slag nincs rákötve, nem igazán jut eszembe más. Ha meg már szét lesz kapva, akkor megnézem milyen lenne kicsit sötétítve :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert a lámpának van egy füle, ami a maszkba hátulról akad be, de mint tudjuk nekem az autó eleje... khm... nem egészen gyári B) Úgyhogy nekem kicsit máshogy működik a dolog.

ja így már értem :lol:

Szét akarom szedni, de fosok, hogy eltörik a maszk füle :D

Vmi tipp erre?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Néhány tippet adnék azoknak, akik abba a hibába esnek, hogy ledesíteni szeretnék a műszeregységüket.

Tapasztalataimat már összefoglaltam egy levélbe, és gondoltam bemásolom ide, mert miért ne. (Azonkívül lehet hogy másnak is jól jön).

A fordulatszámmérő és a sebességmérő mögött van egy kb 1-másfél mm vastag átlátszó plexi darab, erre fúrtam rá a ledeket, kb 2 centi távolságban egymástól, a számok mögött elhelyezve.

5 mm-es normál fényerejű ledeket használtam (tehát olcsóbbik). Ha jó 50et veszel, akkor nem lehet gond. Ellenállásból 1 kOhmos kell szerintem, és mások szerint is. Ha gyengébbet teszel bele, nem fog világosabban égni, viszont kiéghetnek a ledek, akkor meg rossz átforrasztani az összeset.

Asszem másfeles fúrót használtam a led lábának kifúrásához, de talán 1-es is elég, csak azt nem tudtam befogni az asztali fúróba smile.gif

A lednek csak az egyik lábát dugtam át a plexin, ott ráforrasztottam az ellenállást (a hosszabbik lábra tedd az ellenállást, és erre kösd a pozitívat), a másik oldalon ment a negatív. Így nem lehet zárlatos az egész.

Ha veszel kb 2 méter piros-fekete hangszórókábelt, bőven elég lesz. Én megszívtam, mert azt használtam, ami itthon volt, az meg kicsit vastag, ez akkor lesz rossz, amikor mindent vissza kell szuszakolni a helyére. De mindegy, már összaraktam smile.gif

Az első változat túl fényes lett, vakított éjjel, alig vártam, hogy hazaérjek vele.

Másodszorra beraktam egy papírlapot a ledek elé, de még mindig vakított, viszont már csak picit, és legalább foltos is volt.

Harmadikat láttad most.

Ennél levakartam a fekete plexi számlap másik oldaláról a sötétítést, mert az iszonyúan elrontotta az összképet.

Vettem papírboltban öntapadós fehér papírt, és ráragasztottam a plexi óramechanika felőli részéhez. 1 db A/4es nekem elég volt, 35 Ft/db.

Ma mentem sötétben a kocsival, és egyáltalán nem tűnt fényesnek, de még visszább tudnám venni a fényerőszabályzóval, mert most maximumon van, de nem zavart egyáltalán.

A vízhőmérő, meg a benzinszint az külön mese. Oda egyesével ragasztottam be ledeket. Nem lehet receptet írni, ahogy sikerül. Fogsz egy ledet, mozgatod innen-onnan, és ahol a legjobban kitölti fénnyel a teret, odaragasztod, és ezt folytatod, amíg meg nem tetszik. Lehet azzal trükközni, hogy nem a számlapjára világítasz, hanem a kis fém kalitkájába, és onnan tükröződik vissza.

A mutatókra általános szabály, hogy a gyári égők helyéről világítsd. Nálam így van mindegyik, kivéve a sebességmutatót, oda tettem a mutató tövéhez is egy ledet, az 3mmes, és elég sokat kellett rajta reszelni, hogy kisebb legyen mint egy rizsszem, de sikerült, pont síkban van. Ez azért fontos, hogy ne lógjon ki befelé, mert beleakadhat a műszer mutatójának a rugójába, és akkor elmegy valameddig a mutató, és ottragad. Nem mókás.

Sajna ehhez a megoldáshoz le kell venni a műszer mutatóját, ez a legnagyobb buktatója a történetnek. Ha eltöröd a tövénél, akkor nem fogja úgy vezetni a fényt, és ha rosszul rakod vissza, csalni is fog.

Sok sikert.

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Amúgy miért párásodna még? Hátul gumisapik megvannak, tömítések megvannak, slag nincs rákötve, nem igazán jut eszembe más. Ha meg már szét lesz kapva, akkor megnézem milyen lenne kicsit sötétítve :lol:

Ezt akartam kérni, hogy kövess el vmi ilyesmit :D Kíváncsi vagyok, mitől mennyit sötétedik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Néhány tippet adnék azoknak, akik abba a hibába esnek, hogy ledesíteni szeretnék a műszeregységüket.

Tapasztalataimat már összefoglaltam egy levélbe, és gondoltam bemásolom ide, mert miért ne. (Azonkívül lehet hogy másnak is jól jön).

A fordulatszámmérő és a sebességmérő mögött van egy kb 1-másfél mm vastag átlátszó plexi darab, erre fúrtam rá a ledeket, kb 2 centi távolságban egymástól, a számok mögött elhelyezve.

5 mm-es normál fényerejű ledeket használtam (tehát olcsóbbik). Ha jó 50et veszel, akkor nem lehet gond. Ellenállásból 1 kOhmos kell szerintem, és mások szerint is. Ha gyengébbet teszel bele, nem fog világosabban égni, viszont kiéghetnek a ledek, akkor meg rossz átforrasztani az összeset.

Asszem másfeles fúrót használtam a led lábának kifúrásához, de talán 1-es is elég, csak azt nem tudtam befogni az asztali fúróba smile.gif

A lednek csak az egyik lábát dugtam át a plexin, ott ráforrasztottam az ellenállást (a hosszabbik lábra tedd az ellenállást, és erre kösd a pozitívat), a másik oldalon ment a negatív. Így nem lehet zárlatos az egész.

Ha veszel kb 2 méter piros-fekete hangszórókábelt, bőven elég lesz. Én megszívtam, mert azt használtam, ami itthon volt, az meg kicsit vastag, ez akkor lesz rossz, amikor mindent vissza kell szuszakolni a helyére. De mindegy, már összaraktam smile.gif

Az első változat túl fényes lett, vakított éjjel, alig vártam, hogy hazaérjek vele.

Másodszorra beraktam egy papírlapot a ledek elé, de még mindig vakított, viszont már csak picit, és legalább foltos is volt.

Harmadikat láttad most.

Ennél levakartam a fekete plexi számlap másik oldaláról a sötétítést, mert az iszonyúan elrontotta az összképet.

Vettem papírboltban öntapadós fehér papírt, és ráragasztottam a plexi óramechanika felőli részéhez. 1 db A/4es nekem elég volt, 35 Ft/db.

Ma mentem sötétben a kocsival, és egyáltalán nem tűnt fényesnek, de még visszább tudnám venni a fényerőszabályzóval, mert most maximumon van, de nem zavart egyáltalán.

A vízhőmérő, meg a benzinszint az külön mese. Oda egyesével ragasztottam be ledeket. Nem lehet receptet írni, ahogy sikerül. Fogsz egy ledet, mozgatod innen-onnan, és ahol a legjobban kitölti fénnyel a teret, odaragasztod, és ezt folytatod, amíg meg nem tetszik. Lehet azzal trükközni, hogy nem a számlapjára világítasz, hanem a kis fém kalitkájába, és onnan tükröződik vissza.

A mutatókra általános szabály, hogy a gyári égők helyéről világítsd. Nálam így van mindegyik, kivéve a sebességmutatót, oda tettem a mutató tövéhez is egy ledet, az 3mmes, és elég sokat kellett rajta reszelni, hogy kisebb legyen mint egy rizsszem, de sikerült, pont síkban van. Ez azért fontos, hogy ne lógjon ki befelé, mert beleakadhat a műszer mutatójának a rugójába, és akkor elmegy valameddig a mutató, és ottragad. Nem mókás.

Sajna ehhez a megoldáshoz le kell venni a műszer mutatóját, ez a legnagyobb buktatója a történetnek. Ha eltöröd a tövénél, akkor nem fogja úgy vezetni a fényt, és ha rosszul rakod vissza, csalni is fog.

Sok sikert.

Gábor

Én most kezdtem bele ujra, de nekem a km mutatóhoz rakott elég volt egy led a gyári helyre, ha jol be van igazítva. A kis mutatók, a hőfok, meg a benzinszint mutató az kéri a két ledet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én most kezdtem bele ujra, de nekem a km mutatóhoz rakott elég volt egy led a gyári helyre, ha jol be van igazítva. A kis mutatók, a hőfok, meg a benzinszint mutató az kéri a két ledet :lol:

Nekem nem volt elég 1 led a km-hez. Ha átforgattam kézzel 120-130-nál nagyon halovány volt :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem volt elég 1 led a km-hez. Ha átforgattam kézzel 120-130-nál nagyon halovány volt :lol:

Én is csodálkoztam... de én nem is gyári helyre fogom, szóval biztonság miatt berakom az összes fényvezetőbe, de én fixre fogom ragasztani, belövöm a megfelelő poziciót, és úgy.

Link to comment
Megosztás:

Én is csodálkoztam... de én nem is gyári helyre fogom, szóval biztonság miatt berakom az összes fényvezetőbe, de én fixre fogom ragasztani, belövöm a megfelelő poziciót, és úgy.

Én nem használtam a gyári helyeket egyáltalán. Nem vált be. Mindig maradt valami stikk, ami nem tetszett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.