Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Most jöjjek azzal a közhelynek számító beszólással, hogy "Egyéb csevegésben vagyunk"? B)

Nem kell, tudom magamtól is, csak........de mindegy :D

Mi a fenének tesztek be ekkora képeket? Lehet hogy a netem szarakodik, de baxus baromi nehezen tölti be. :lol:

Főleg, hogy a képek beillesztésének is vannak szabályai, amibe érdemes beleolvasni...... annak aki nem ismerné.

Link to comment
Megosztás:

Mi a fenének tesztek be ekkora képeket? Lehet hogy a netem szarakodik, de baxus baromi nehezen tölti be. :lol:

Biztos nehéz lekicsinyíteni Painttel :D Pedig szerintem is megérné, mert nagyon lelassítja az oldalt (800x600 pl. tökéletesen megfelel a célnak). Bár én most örülök neki, hogy ilyen nagy, mivel a fél szemem le van ragasztva, és így azt se látom, mit írok B)

Link to comment
Megosztás:

Biztos nehéz lekicsinyíteni Painttel :D Pedig szerintem is megérné, mert nagyon lelassítja az oldalt (800x600 pl. tökéletesen megfelel a célnak). Bár én most örülök neki, hogy ilyen nagy, mivel a fél szemem le van ragasztva, és így azt se látom, mit írok B)

Melyik szemed és annak a szemednek melyik fele? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kézműves szakkor, utolsó epizód, diplomamunka:

http://kepfeltoltes.hu/110128/DSC_7040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110128/DSC_7043_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Dáwid után szabadon: NEM KÉK! :P

Áramfelvétele 0.28 A. Az sok? Kevés?

Nem hát, kéket nem ismerünk :D

Szép lett :lol: (csak tök furcsa érzés, hogy most a héten csináltam meg a mutatókat, azt' má' megin' nincs színük :D B) )

Köszönöm dícsérő szavaid, de vedd ki a képet, mert jön Dáwid aztán lesz ihaj-csuhaj :D

Jött, ment. :)

Mi a fenének tesztek be ekkora képeket? Lehet hogy a netem szarakodik, de baxus baromi nehezen tölti be. :D

Hogy lássad :D

Link to comment
Megosztás:

Mi a fenének tesztek be ekkora képeket? Lehet hogy a netem szarakodik, de baxus baromi nehezen tölti be. :D

Főleg, hogy a képek beillesztésének is vannak szabályai, amibe érdemes beleolvasni...... annak aki nem ismerné.

Olvastam a képek beillesztésének szabályát már, és a fotóim mérete nem haladja meg az 500 KB-ot.

Felbontása igaz, hogy nagyobb, de 5 évvel ezelőtt még közel nem voltak olyan netek, mint most.

Elnézést kérek attól, akinek problémát okoz, visszább veszem majd a fényképezőmön a képek méretét, és a tömörítésen is állítok majd, de nekem ezek a képek már kisméretűek, mert ha nem direkt netre dolgozok, akkor 10 MB/ kép. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olvastam a képek beillesztésének szabályát már, és a fotóim mérete nem haladja meg az 500 KB-ot.

Felbontása igaz, hogy nagyobb, de 5 évvel ezelőtt még közel nem voltak olyan netek, mint most.

Elnézést kérek attól, akinek problémát okoz, visszább veszem majd a fényképezőmön a képek méretét, és a tömörítésen is állítok majd, de nekem ezek a képek már kisméretűek, mert ha nem direkt netre dolgozok, akkor 10 MB/ kép. :lol:

Én csak 5 megapixellel dolgozok (teló (n95) és Sony digigép)... :D Az bőven elég ilyenre, persze egy fotóművésznek nem. B)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk az az 5 megapixel amit egy telefon tud... na mind1 B)

Amúgy csináltam már ilyent is:

20117*2180 px, 43.18 MP

Panorámakép 7-8 10.2 megapixeles képből :lol:

Jóhát persze. Lényeges különbség van a telóm 5 megapixeles képe és a digigép 5 megapixele között. :D Bár a digigép 8-at tud, de nekem annyi nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Bpven elég az, nem a fényképezőn kell állítani, hanem a kész képen kell kicsinyíteni :D

Melyik egyszerűbb: eleve kis képet készíteni, bedugni a kártyát a gépbe, kártyáról feltölteni.

Vagy csinálni egy nagy képet, azt lekicsinyíteni, menteni, feltölteni.

Szerintem az első.

Ha meg BÁRMI másra is felhasználhatom a képet, átnyomom RAW-ba, és onnantól úgy menti a kártyára, ahogy az érzékelőről jön :lol:

Link to comment
Megosztás:

Melyik egyszerűbb: eleve kis képet készíteni, bedugni a kártyát a gépbe, kártyáról feltölteni.

Vagy csinálni egy nagy képet, azt lekicsinyíteni, menteni, feltölteni.

Szerintem az első.

Ha meg BÁRMI másra is felhasználhatom a képet, átnyomom RAW-ba, és onnantól úgy menti a kártyára, ahogy az érzékelőről jön :lol:

Az első a kényelmesebb, a második meg a praktikusabb. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Biztos nehéz lekicsinyíteni Painttel :lol: Pedig szerintem is megérné, mert nagyon lelassítja az oldalt (800x600 pl. tökéletesen megfelel a célnak). Bár én most örülök neki, hogy ilyen nagy, mivel a fél szemem le van ragasztva, és így azt se látom, mit írok :D

Mi történt? Flex, malter, asszony? B)

Link to comment
Megosztás:

Jó csak azért kérdeztem, mert ha most kezdted volna beszereni a cuccokat akkor jobb egyben, mert hiába van kapcsolód ki fog eladni komplett szettet kapcsoló nélkül, de így más a tészta. Ha autóvillamosság csinálja kkor küzdjön vele, én magam csak komplett bontott gyárival próbálkozok majd.

Utána számoltam...komplett szett olcsóbb mint ha megveszem az univerzális szettet, ami 18ezer + 10ezer a 4es kapcsoló + 2500/db a hátsó gyári kapcsolók = 43ezer és még nincs bent a kocsiba... Na múltkor 40ezerért láttam komplett szettet gyári bontottat, kapcsolókkal kábelekkel... És akkor abból nekem csak a hátsó kell, egy első szettet meg eltudok belőle adni... Szerintem ez a megoldás lesz ...

Link to comment
Megosztás:

Utána számoltam...komplett szett olcsóbb mint ha megveszem az univerzális szettet, ami 18ezer + 10ezer a 4es kapcsoló + 2500/db a hátsó gyári kapcsolók = 43ezer és még nincs bent a kocsiba... Na múltkor 40ezerért láttam komplett szettet gyári bontottat, kapcsolókkal kábelekkel... És akkor abból nekem csak a hátsó kell, egy első szettet meg eltudok belőle adni... Szerintem ez a megoldás lesz ...

Nekem csak elöl vannak elektromos emelők, de úgy tudom bonyolultabb bővíteni a hátsókkal, mint az egészet cserélni komplett 4-ablakosra. De ha szaki csinálja akkor dolgozzon meg a pénzéért. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi történt? Flex, malter, asszony? B)

Egyik sem. Árpa van a bal szememnél. És azt mondta a szemész, hogy nem lehet belőle sört főzni. :lol:

Viszont ilyen páramegkötő kötést kell rá tenni, hogy gyorsabban elmúljon. Akartam mondani neki, hogy beülök egy órára az astrába, aztán úgy lepárásodok, hogy ihaj :D

Link to comment
Megosztás:

Egyik sem. Árpa van a bal szememnél. És azt mondta a szemész, hogy nem lehet belőle sört főzni. :D

Viszont ilyen páramegkötő kötést kell rá tenni, hogy gyorsabban elmúljon. Akartam mondani neki, hogy beülök egy órára az astrába, aztán úgy lepárásodok, hogy ihaj B)

Az olyan fehér biszbasz bellül a szemhéjon nem? Én kivágtam szikével. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.