Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szóval most van benne Bosch, és az előzőt kellett cserélni, vagy valami gagyi ment bele most, és a Bosch bírt két évet? :D

Kíváncsi vagyok mit ír majd vissza a boltos, mennyiért lenne, de reménykedek valami 20 e alatti összegben (nem kínait szeretnék venni).

Ha 25ért van Mercedesbe, talán lesz ebbe is :)

Most ment bele Bosch!

Link to comment
Megosztás:

OKé :D

Majd ha jó áron lesz én is próbálok olyant szerezni, mert én sem szeretném ha otthagyna valahol, és ez egy olyan alkatrész, amit nemigen tudsz kiváltani mással, ami éppen nálad van. Matracpumpával mégiscsak ciki 3 bár nyomást tartani a rendszerben :)

Nekem egy 12000 Ft.-os van benne 2008 ősz óta.Ez pontosan idáig 35200 km.

Eddig hibátlan. :D

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szeretnék infókat gyűjteni benzinpumpa ügyben.

Ha jól rémlik, valakinek meghalt mostanában egy, voltak-e előjelei, milyent vett, búg-e, nem búg-e.

Milyen márkát ajánlotok, vagy milyen árkategóriában kéne körülnézni.

Az ügy, amiért ezt kérdezem, hogy néha elég hangosan szól a pumpám, néha teljesen halkan, szóval szerintem valami nem okés.

Már írtam az autoteka2000-nek, hogy mit mennyiért tudnak ajánlani, majd ha válaszolnak bemásolom.

Van valakinek tapasztalata ilyen ügyben?

Ezidáig főleg a környéken használtam az autót, de e szezontól valszeg lesz pár külföldi utam is, aztán ha azt nézzük, hogy mondjuk megáll idegenben az autópályán, onnan elvontatni, szerelőt keresni, stb stb, lehet jobb lenne megelőzni a bajt :)

Majd meglátom hogy jövök ki pénzzel, a lengéscsillapítók mérése mit mond, de azokat is már az új gumikkal szeretném megméretni, szóval komplikált a dolog :D

Köszönöm a tapasztalatokat.

Üdv

Gábor

én nyáron cseréltem, az volt a jele h a délutáni csúcsba, mintha kifogyott volna a benzin és nem indult. :D a SPeciális forródróton azt mondták básszák rája és lám megjavult. Dénes cartárstól vettem egy használt gyárit, azóta tökéletes, bár a cserével megszenvedtem...

Link to comment
Megosztás:

Szóval most van benne Bosch, és az előzőt kellett cserélni, vagy valami gagyi ment bele most, és a Bosch bírt két évet? :D

Kíváncsi vagyok mit ír majd vissza a boltos, mennyiért lenne, de reménykedek valami 20 e alatti összegben (nem kínait szeretnék venni).

Ha 25ért van Mercedesbe, talán lesz ebbe is :)

A bárdinál 14se-hez 70ropiért mérik a bosch-t....sidat 50,era 22,kínai 18

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam inkább nem az elektromosba írom :D.... Én tudom mért nem fért el a fa mellett....mert vastag volt rajta a festés :D

:) :D :D :D

Az a poén, hogy megvették a szomszéd házat, és ha szólnak érte akkor ki kell vágnom a fát, elég jól átlóg. :lol:

Nekem egy 12000 Ft.-os van benne 2008 ősz óta.Ez pontosan idáig 35200 km.

Eddig hibátlan. :D

Nekem meg egy 8400-as gagyitron van benne két éve kábé 20 ezer kilómétert mentem azóta. Amúgy jó tudni, hogy ha menet közben megáll, vagy nem indul az ütögetésen kívül a polaritásfordítástól is elindulhat. Persze csak hazáíg vészmegoldásként.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg tudnál konkrét példát mondani? :)

Szerintem is túlzó dolog 70 e Ft egy AC pumpáért.

Amúgy sihuhu topicba:

http://kepfeltoltes.hu/110118/DSC00247_www...ltoltes.hu_.jpg

Mikor is indul az IC?

20:19.kor. Ezt még én is értem,pedig nem is vagyok vasutas. :D

Vegyél 2db kínait! :D Ha annyira félsz,hogy otthagy! :D

Caravannál nem tudom hogy van,de nekem ülés felhajt,csövön bilincsek kilazít,pumpát kivesz,berak. Akksit majdnem nehezebb cserélni a Corsában,mint pumpát. :D

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szeretnék infókat gyűjteni benzinpumpa ügyben.

Ha jól rémlik, valakinek meghalt mostanában egy, voltak-e előjelei, milyent vett, búg-e, nem búg-e.

Milyen márkát ajánlotok, vagy milyen árkategóriában kéne körülnézni.

Az ügy, amiért ezt kérdezem, hogy néha elég hangosan szól a pumpám, néha teljesen halkan, szóval szerintem valami nem okés.

Már írtam az autoteka2000-nek, hogy mit mennyiért tudnak ajánlani, majd ha válaszolnak bemásolom.

Van valakinek tapasztalata ilyen ügyben?

Ezidáig főleg a környéken használtam az autót, de e szezontól valszeg lesz pár külföldi utam is, aztán ha azt nézzük, hogy mondjuk megáll idegenben az autópályán, onnan elvontatni, szerelőt keresni, stb stb, lehet jobb lenne megelőzni a bajt :)

Majd meglátom hogy jövök ki pénzzel, a lengéscsillapítók mérése mit mond, de azokat is már az új gumikkal szeretném megméretni, szóval komplikált a dolog :D

Köszönöm a tapasztalatokat.

Üdv

Gábor

Akkor én is írok egy verziót. Nekem a gyárit alapból sem hallani és mikor már nem tudott eleget szállítani, akkor sem votl hangja. Üzemel még, de nincs elegendő nyomás már a rendszerben vele. :D Kapott bontott gyárit és kész. :D Ez is hallhatatlan. :D

Link to comment
Megosztás:

19:79-kor. Hát mit nem lehet ezen nemérteni? :D

Ez Kelenföld?

Kelenföld. Nálunk oskolában nem tanították ezt az időrendszert. Vagy mint a szögperceknél, itt is ugyan úgy kell?

Múltkor akartam hazajönni utolsó vonattal, nézem, 25 perc késés...

Uhh, ez rosszul indul. Kérdezem a pénztárban, hogy mégis ez miez?

Utolsó vonattal már nem illik játszani. :)

Elsőre passzolta a kérdést, aztán telefonált, és megmondták, áhh, csak beragadt a kijelző, ne törődjek vele :D

Link to comment
Megosztás:

20:19.kor. Ezt még én is értem,pedig nem is vagyok vasutas. :D

Vegyél 2db kínait! :)

Caravannál nem tudom hogy van,de nekem ülés felhajt,csövön bilincsek kilazít,pumpát kivesz,berak. Akksit majdnem nehezebb cserélni a Corsában,mint pumpát. :D

Caravánnál akna vagy megemel és úgy lehet. Nekünk oldalt van. :D Szóval telitank esetén nem ajánlatos kivenni. :D

Link to comment
Megosztás:

Viszont nekünk legalább akksit cserélni könnyű :D

Abból az ősszel akciós Bosch-t vettem.15-ért.

Télen egyszer kint aludt a -15fokban, és elég szarul indult a pár hónapos akksitól.

Kérdeztem egy Bosch márkaszervizest,hogy WTF? Azt mondta,hogy ez csak S3-as akku és az csak Tesco-s minőség...Hát b*sszák meg! :)

Link to comment
Megosztás:

Abból az ősszel akciós Bosch-t vettem.15-ért.

Télen egyszer kint aludt a -15fokban, és elég szarul indult a pár hónapos akksitól.

Kérdeztem egy Bosch márkaszervizest,hogy WTF? Azt mondta,hogy ez csak S3-as akku és az csak Tesco-s minőség...Hát b*sszák meg! :)

Nekem a Banner aksival semmi bajom...igaz egyel erősebb mint kéne...és nem is volt 15ezer ha jól emlékszem...ja és már kb 2 éves és kint éjszakázik a fagyokban is...és pörget rendesen mindig.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Banner aksival semmi bajom...igaz egyel erősebb mint kéne...és nem is volt 15ezer ha jól emlékszem...ja és már kb 2 éves és kint éjszakázik a fagyokban is...és pörget rendesen mindig.

A Banner csak 2ezerrel volt drágább.

"-Tudod mennyi ez a napszemcsi a boltban? 1200

-És tudod,hogy én mennyiért vettem? 2000....Na ezzel pont átb*sztak!" :)

Link to comment
Megosztás:

khm khm

Nemrég adta megállt a pumpa a kocsimban, hazavontattak, 2 óra volt mire rájöttem hogyan kell leszívni a tankból a benzint, pont tele volt. Ezután percek alatt leengedtem belőle 20 litert. Van két gerendavégekből össz3ezskábált rámpám, az önindítóval feljártam rá, lehúztam a csatit, kitekertem a 6 db csavart, kivettem a pumpát. Levettem a tartószerkezetről a régit, lehúztam a csövet, felraktam a másikat, odaforrasztottam a két pólust, vissza cső, bilincs, vissza a tankba ,6 csavar meghúz, csati vissza motor indítt. Szerinted mi tart ebben fél óránál tovább? :)

Link to comment
Megosztás:

Simán, ha sprotkocsi akkor Porsche. :D

Szép lett. :D Én is most akarok összedobni két beépített szekrényt a csajoknak. Mondtam nekik rajzolják le ha van valami elképzelésük, de még nem adták le a terveket. :)

Opel GT-t már nem is ismeri... :D

Nekem van tervem. Akkor küldhetem?

Nemrég adta megállt a pumpa a kocsimban, hazavontattak, 2 óra volt mire rájöttem hogyan kell leszívni a tankból a benzint, pont tele volt. Ezután percek alatt leengedtem belőle 20 litert. Van két gerendavégekből össz3ezskábált rámpám, az önindítóval feljártam rá, lehúztam a csatit, kitekertem a 6 db csavart, kivettem a pumpát. Levettem a tartószerkezetről a régit, lehúztam a csövet, felraktam a másikat, odaforrasztottam a két pólust, vissza cső, bilincs, vissza a tankba ,6 csavar meghúz, csati vissza motor indítt. Szerinted mi tart ebben fél óránál tovább? :D

Kiemeltem neked... :D

Link to comment
Megosztás:

Nemrég adta megállt a pumpa a kocsimban, hazavontattak, 2 óra volt mire rájöttem hogyan kell leszívni a tankból a benzint, pont tele volt. Ezután percek alatt leengedtem belőle 20 litert. Van két gerendavégekből össz3ezskábált rámpám, az önindítóval feljártam rá, lehúztam a csatit, kitekertem a 6 db csavart, kivettem a pumpát. Levettem a tartószerkezetről a régit, lehúztam a csövet, felraktam a másikat, odaforrasztottam a két pólust, vissza cső, bilincs, vissza a tankba ,6 csavar meghúz, csati vissza motor indítt. Szerinted mi tart ebben fél óránál tovább? :)

Nem arról volt szó, hogy alkalmas körülmények között mennyi idő alatt tudod kicserélni.

Gondolom nem tartod magadnál mindig a következőket:

20+ literes kanna

cső

Gerenda

Forrasztópáka

Érted már mire szeretnék kilyukadni?

Első levelemben benne volt, hogy hosszabb utakat tervezek az autóval, és jelenleg egyedül a benzinpumpától félek (de azért át lesz nézetve a kocsi, és sok minden apróságot kicseréltetek még).

Teszkóba járáshoz jó a búgó benzinpumpa, rádió elnyomja.

De tervbe van véve Szlovénia, Ausztria, Németország, Bulgária, Lengyelország, Erdély, stb. Ha nem mind idén, a maradék jövőre.

Öten, rengeteg cuccal, autópályán végig. :D

Még egy kép a miértekről:

link lett belőle

Kiemeltem neked... :D

Ott a pont :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.