Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én 200 kiló túlsúllyal indulok, viszont van pár plusz lovacska, valahol fent bezárva. Nyomaték az sajna nincs sok, ezen lehet javítani E85-tel, na akkor már elviselhető lesz, 1-2 emberig még egész játékos is, 5.-ben simán lehet vele előzgetni, míg tisztán benzinnel kb 110nél lehet 5.-ből.

Viszont a 140et tartja dombon fölfele 4 emberrel :)

Az előzés az nálam 80-ig vissza három,kuplung,gázfröccs,kuplung rádob. :D

95körül már elfogy a nyomaték hármasban,akkor húzom a negyediket.

Szoktam vezetni 125le ford sierrát 1090kg meg c-classe 200kompressort 163le val kb 1600kg-val és nem megy egyik sem 3x-4x jobban,mint a Corsám pedig a számokból ezt hihetné az ember.

Meg nekem elég barátom,ismerősöm halt már meg autóbalesetben,hogy óvatosan vezessek,így amilyen előzéseket nem vállalok be a corsával azt a többi kettővel sem nagyon.

Viszont nagy előnye a corsának,hogy télen 5.7-tel beéri 100km-en.

Link to comment
Megosztás:

Az előzés az nálam 80-ig vissza három,kuplung,gázfröccs,kuplung rádob. :)

95körül már elfogy a nyomaték hármasban,akkor húzom a negyediket.

Szoktam vezetni 125le ford sierrát 1090kg meg c-classe 200kompressort 163le val kb 1600kg-val és nem megy egyik sem 3x-4x jobban,mint a Corsám pedig a számokból ezt hihetné az ember.

Meg nekem elég barátom,ismerősöm halt már meg autóbalesetben,hogy óvatosan vezessek,így amilyen előzéseket nem vállalok be a corsával azt a többi kettővel sem nagyon.

Viszont nagy előnye a corsának,hogy télen 5.7-tel beéri 100km-en.

Ilyenkor már inkább duplázni érdemes. :D

Link to comment
Megosztás:

Az előzés az nálam 80-ig vissza három,kuplung,gázfröccs,kuplung rádob. :D

95körül már elfogy a nyomaték hármasban,akkor húzom a negyediket.

Szoktam vezetni 125le ford sierrát 1090kg meg c-classe 200kompressort 163le val kb 1600kg-val és nem megy egyik sem 3x-4x jobban,mint a Corsám pedig a számokból ezt hihetné az ember.

Meg nekem elég barátom,ismerősöm halt már meg autóbalesetben,hogy óvatosan vezessek,így amilyen előzéseket nem vállalok be a corsával azt a többi kettővel sem nagyon.

Viszont nagy előnye a corsának,hogy télen 5.7-tel beéri 100km-en.

80-nál vissza harmadikba?

Pazarlás, minek van a második :D :D Na majd Zotya megmondja :D

Sajnos ilyenben már van nekem is részem, így én is igen megfontoltan vezetek (korombeliekhez képest főleg). De van amikor előzni kell, és akkor nem mindegy, hogy mennyi ideig tartózkodsz a másik oldalon... :D

5.7 télen nem rossz :) Nekem nyáron is 6.3 volt a legjobb, de hát ezt teszi a nagyobb bódé (amit viszont nagyon meg lehet szeretni). :D

Link to comment
Megosztás:

80-nál vissza harmadikba?

Pazarlás, minek van a második :D :D Na majd Zotya megmondja :D

Sajnos ilyenben már van nekem is részem, így én is igen megfontoltan vezetek (korombeliekhez képest főleg). De van amikor előzni kell, és akkor nem mindegy, hogy mennyi ideig tartózkodsz a másik oldalon... :D

5.7 télen nem rossz :) Nekem nyáron is 6.3 volt a legjobb, de hát ezt teszi a nagyobb bódé (amit viszont nagyon meg lehet szeretni). :D

80-nál nem váltok vissza 2-be , mert ott nagyjából el is fogy. :D

Link to comment
Megosztás:

80-nál vissza harmadikba?

Pazarlás, minek van a második :D :D Na majd Zotya megmondja :D

Sajnos ilyenben már van nekem is részem, így én is igen megfontoltan vezetek (korombeliekhez képest főleg). De van amikor előzni kell, és akkor nem mindegy, hogy mennyi ideig tartózkodsz a másik oldalon... :D

5.7 télen nem rossz :) Nekem nyáron is 6.3 volt a legjobb, de hát ezt teszi a nagyobb bódé (amit viszont nagyon meg lehet szeretni). :D

Nem mind1 persze,de én azt vettem észre magamon,hogy amilyen előzést nem vállalok be Corsa x12sz-vel azt 125 és 163 lóval sem. Szóval lényegesen nem csökken az a távolság a szemből jövőktől amikor még ki merek menni eléjük,hiába ülök erősebb autóban.

Viszont egyszer volt nálam egy hétvégén egy

azzal lehet előzni.(4000 V8,290LE) :D .Vezettem A6 is 730d-t is de mindegyiknél jobb,tényleg. Szerintem a világ egyik legjobb autója. Amerikában a német limuzinok ellenfelének szánták. 50-50% súlyeloszlással rendelkezik,nagyon dúúrva. :lol:
Link to comment
Megosztás:

Aha, úgy volt, hogy 6. óra után. Mivel nekem akkortól van 25 perc szünet. De te addigra eltűntél Jürgenestől-mindenestől, pedig voltam kint. :D

Jó, én 7. órára emlékeztem, hogy 14:30 után van szüneted, bocsánat. :D Amúgy is sajnos muszáj volt elmennem, siettem vissza, aztán vártam ott, hátha én emlékeztem jól. Közben kipakoltam a szemetet, kiporoltam a szőnyeget. :D Hát, akkor sajnálom. Majd máskor megnézheted a csodálatos X14XE felsőbbrendű technológiáját. Amúgy tényleg egyre bonyolultabbak lesznek, most egy fél órája nyúltam hozzá egy kicsit egy Z12XE-s C Corsát, hát ezen már alig tudom, mi hol van meg hogyan... :)

Amúgy érdemes lenne telefonszámot cserélnünk az ilyen esetek elkerülésére. :D

Link to comment
Megosztás:

Jó, én 7. órára emlékeztem, hogy 14:30 után van szüneted, bocsánat. :D Amúgy is sajnos muszáj volt elmennem, siettem vissza, aztán vártam ott, hátha én emlékeztem jól. Közben kipakoltam a szemetet, kiporoltam a szőnyeget. :D Hát, akkor sajnálom. Majd máskor megnézheted a csodálatos X14XE felsőbbrendű technológiáját. Amúgy tényleg egyre bonyolultabbak lesznek, most egy fél órája nyúltam hozzá egy kicsit egy Z12XE-s C Corsát, hát ezen már alig tudom, mi hol van meg hogyan... :)

Amúgy érdemes lenne telefonszámot cserélnünk az ilyen esetek elkerülésére. :D

Épp erre gondoltam :D

Ha holnap leszel, feltétlen megkereslek majd órák után, és bekukkantok a fedél alá :D (jól emlékszem, hogy 5 órád van pénteken?)

Link to comment
Megosztás:

Beteg állat :) :D Az ajtókárpitokat mondjuk kihagytad :D

Link to comment
Megosztás:

...Szerintetek a január végi-február eleji időjárással mennyire birkózna meg egy nyárigumi? Újat kéne vennem, Pirelli P6 Cinturato-t néztem ki, mert még nem is túl drága, és tesztgyőztes volt. A télijeimmel nem indulnék neki ilyen hosszú útnak, nyárival is csak akkor, ha nincs hó/fagy meg ilyenek, tehát legalább 8-10 fok lenne.

Szlovénia a cél, tehát nem egy alpesi ország :D...

Nos, ha SLO-ba nyári gumikkal mész, számíthatsz rá, hogy ha véletlenül a határon nem fordítanak vissza a téligumi hiánya miatt, akkor az országban keményen megkapod a csekket, + valőszínüleg nem is mehetsz tovább, amíg nem lesz rajta téligumi. :) Úgyhogy jobb szerintem meggondolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.