Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

38-as ET-jüt ha sikerülne találnom alufelnit, és 6-6,5". De szerintem esélyesebb a 6"-os.

alufelni kérdésemet meg majd tavaszra mert egyenlőre csak tervek vannak. :)

Itt nem a felni, hanem a gumi szélessége a mérvadó. Nekem ET38-as 15 colos, 6,5 col széles felnire szerelt 195/50 R15 volt fenn, és az bizony nagyobb berugózásoknál eléggé beleért a műanyag dobbetétbe...sőt, az egyiket lukasra dörzsölte.

Link to comment
Megosztás:

Csak kis érdekességképpen!

Haveromnak eladó az autója: ÍME!

Tudom, hogy OFF autó, de megéri megnézni! 2-es Golf kicsit másképp! :D Nagyon állatul néz ki élőben! :)

A 2-es Golf tényleg nem rossz, de nem preferálom, ha a nagylököst teszik fel rá, továbbá a 4-es golf belső abszolút idegennek hat a kocka autóban, főleg a gyári 2-es Golf ajtókárpitokkal.

Link to comment
Megosztás:

A 2-es Golf tényleg nem rossz, de nem preferálom, ha a nagylököst teszik fel rá, továbbá a 4-es golf belső abszolút idegennek hat a kocka autóban, főleg a gyári 2-es Golf ajtókárpitokkal.

A kilincseket azért kicserélte :D (jóó, nem lett tőle 4-es, de azért ő is látta hogy valamit tevékenykedni kéne arrafelé is :) )

Link to comment
Megosztás:

...

Szerintetek a január végi-február eleji időjárással mennyire birkózna meg egy nyárigumi? Újat kéne vennem, Pirelli P6 Cinturato-t néztem ki, mert még nem is túl drága, és tesztgyőztes volt. A télijeimmel nem indulnék neki ilyen hosszú útnak, nyárival is csak akkor, ha nincs hó/fagy meg ilyenek, tehát legalább 8-10 fok lenne.

Szlovénia a cél, tehát nem egy alpesi ország :)

Ezt nem biztos, hogy jól teszed. Szomszédom vett Pirelli gumikat a kocsija alá, az egyik egy hónap után az oldalán dudoros lett, visszavitte, kicserélték szó nélkül. Amit kapott, az pár hónap múlva a futófelületen repedt ki, vett helyette másikat, aztán most október körül az egyik menet közben szétszakadt... a srác nagy olasz fan, a kocsija is olasz (Alfa Romeo), de soha többet nem venne Pirellit (megjegyzem én sem).

Link to comment
Megosztás:

Az a Mekkmester aki az alvázvédőzésedet készítette egy kontár!

Én 2005-ben alvázvédőztettem és egyúttal minden üreget is (küszöbök) kifújattam alvázvédővel. Előtte gőzborotvás mosás, és 1 napi száradás után jött a kezelés. Az anyag olyan speciális alvázvédő volt, ami felkúszik a függőleges felületen is egy jó darabon, tehát a szórástól takart felületeket is bevonja. A színe a dobozban halvány sárga volt.

Azóta 1 - 2 évente ellenőriztetem és a kisebb hibákat javíttatom csak. Nagyon elégedett vagyok vele.

Ja, igen! Az ára 35.000 Ft volt 2005-ben.

Egyetértek! És persze lesz itt olyan aki sokallja a 35ezret....fogalmuk sincs sok embernek mi munka van egy ilyen alvázvédelemmel.

Csak kis érdekességképpen!

Haveromnak eladó az autója: ÍME!

Tudom, hogy OFF autó, de megéri megnézni! 2-es Golf kicsit másképp! :D Nagyon állatul néz ki élőben! :D

Mi benne az állat? Sima II-es Fosvágen 4-es golf műszerfallal, csontra ültetve! Mondjuk az ára egy vicc :) :D 600 darab ezres egy 86-os autóért...te jóég :D Szerintem a csávó nem is akarja eladni.....

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem biztos, hogy jól teszed. Szomszédom vett Pirelli gumikat a kocsija alá, az egyik egy hónap után az oldalán dudoros lett, visszavitte, kicserélték szó nélkül. Amit kapott, az pár hónap múlva a futófelületen repedt ki, vett helyette másikat, aztán most október körül az egyik menet közben szétszakadt... a srác nagy olasz fan, a kocsija is olasz (Alfa Romeo), de soha többet nem venne Pirellit (megjegyzem én sem).

Hmm, elgondolkodtató :D

Kumho Solus KH17?

Kicsit olcsóbb, és teszten jó volt. Én nem ismerem, én csak Barumot nem szeretnék, meg kínai vackokat.

Lengéscsillapító mérésre is el szeretnék menni, mert szerintem valami nem okés :D

Ha lengéscsillapítót kell cserélni, mit érdemes még vele egy füst alatt?

Lehet húzós lesz ez a szezonkezdés :D

Kell akkor futóművet állítani? :) Amatőr kérdés, de nem értek hozzá :D

Köszönöm a segítséget előre is

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Hmm, elgondolkodtató :D

Kumho Solus KH17?

Kicsit olcsóbb, és teszten jó volt. Én nem ismerem, én csak Barumot nem szeretnék, meg kínai vackokat.

Lengéscsillapító mérésre is el szeretnék menni, mert szerintem valami nem okés :D

Ha lengéscsillapítót kell cserélni, mit érdemes még vele egy füst alatt?

Lehet húzós lesz ez a szezonkezdés :D

Kell akkor futóművet állítani? :) Amatőr kérdés, de nem értek hozzá :D

Köszönöm a segítséget előre is

Üdv

Gábor

Ez mindjárt jobban hangzik. A tavaly vásárolt alufelnimre én is ilyet néztem eredetileg, csak pont nem lehetett beszerezni akkor. Én pont Barumot vettem a gumisom javaslatára, és nem bántam meg.

Lengéscsillapítóval esetleg érdemes a szilenteket átnézni a futóműben, beállítás pedig kell utána, hiszen a cseréhez ki kell venni a gólyalábat, onnantól pedig elmegy az egész beállítás.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek! És persze lesz itt olyan aki sokallja a 35ezret....fogalmuk sincs sok embernek mi munka van egy ilyen alvázvédelemmel.

Végül is... meg lehet csináltatni 10-ért is (félévente :D )

Szerk.: én most 7 éves Pirelliken gurulok. Ezek az istennek nem akarnak szétszakadni :D (de legalább meg van keményedve mint a franc... :) Vizen jobban csúszik mint tökig érő hóban. Profilmélység megvan, csak tapadni nem tapad :D :D

Link to comment
Megosztás:

Végül is... meg lehet csináltatni 10-ért is (félévente :D )

Szerk.: én most 7 éves Pirelliken gurulok. Ezek az istennek nem akarnak szétszakadni :D (de legalább meg van keményedve mint a franc... :) Vizen jobban csúszik mint tökig érő hóban. Profilmélység megvan, csak tapadni nem tapad :D :D

Nekem a téliek 12 éves Kleberek, esőben tud tapadni, nincs sok mintája, de így is agyonveri a 6 éves Barum nyáriakat. Elég szar felhozatal, ezért akarok nyáron újítani :D

Barum teljesen ki van repedezve, és egyik szálszakadásos is. Amellett meg ráadásul nem is tapad :D

Vezettem sokat 145/80R13-ban is Barumot, az se volt lehengerlő, se téliben, se nyáriban.

Szerk: 500 Ft-tal drágább a Kumho, mint a Barum...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téliek 12 éves Kleberek, esőben tud tapadni, nincs sok mintája, de így is agyonveri a 6 éves Barum nyáriakat. Elég szar felhozatal, ezért akarok nyáron újítani :)

Barum teljesen ki van repedezve, és egyik szálszakadásos is. Amellett meg ráadásul nem is tapad :D

Vezettem sokat 145/80R13-ban is Barumot, az se volt lehengerlő, se téliben, se nyáriban.

Szerk: 500 Ft-tal drágább a Kumho, mint a Barum...

Nem tudom, nekem a Barumok ugyanolyan szélesek, mint az előző gumijaim voltak (Vredestein), de jó fél literrel megnőtt a fogyim miatta, ennyivel jobban tapad.

Link to comment
Megosztás:

Dobbetéthez ki kell venni a lengéscsillapítót vagy mögötte nincs olyan rész? mármint elég levenni a kereket beteszem 2 csavar és kész vagy fúrkálni kell? ez méretpontos vagy van valami ami tuti jó itt gondolok hogy ne 1-2cm-er legyen a hézag mint szokott lenni az utángyárott cuccoknál. :)

Még nem tetem fel, de a lényget leírták a többiek.

Végül is... meg lehet csináltatni 10-ért is (félévente :D )

Szerk.: én most 7 éves Pirelliken gurulok. Ezek az istennek nem akarnak szétszakadni :D (de legalább meg van keményedve mint a franc... :D Vizen jobban csúszik mint tökig érő hóban. Profilmélység megvan, csak tapadni nem tapad :D :D

HRR pirellái hóban nem tapadnak semmit, igaz nyáriak, de vízben is csúszkál elég jol... én kumho ecsta spt-t vettem most 195/50R15be, de még csak a szobában melegszenek.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nekem a Barumok ugyanolyan szélesek, mint az előző gumijaim voltak (Vredestein), de jó fél literrel megnőtt a fogyim miatta, ennyivel jobban tapad.

Ha szeretnéd kipróbálni leszerelés után ingyen elvihető kategóriába fognak áthelyeződni :)

(igaz csak 6 éves gumikról tudok tapasztalatot mondani, így vettem a kocsit. Lehet újkorában jobb, de nekem fontos lenne, hogy sokáig jó legyen, és ennél nem érzem ezt biztosítottnak)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téliek 12 éves Kleberek, esőben tud tapadni, nincs sok mintája, de így is agyonveri a 6 éves Barum nyáriakat. Elég szar felhozatal, ezért akarok nyáron újítani :)

Barum teljesen ki van repedezve, és egyik szálszakadásos is. Amellett meg ráadásul nem is tapad :D

Vezettem sokat 145/80R13-ban is Barumot, az se volt lehengerlő, se téliben, se nyáriban.

Szerk: 500 Ft-tal drágább a Kumho, mint a Barum...

Nekem ilyen van most acélfelnin téliben 5éves és tényleg nem nagy szám.

Viszont nyári 165/65 r14 semperitet vettem pont 50eFt volt a négy szereléssel együtt.

Tapad mint állat,vízen,szárazon és a kormányt is könnyebb tekerni. Viszont majdnem 1literrel többet kér,mint a 3mm-re kopott vredestennekkel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen van most acélfelnin téliben 5éves és tényleg nem nagy szám.

Viszont nyári 165/65 r14 semperitet vettem pont 50eFt volt a négy szereléssel együtt.

Tapad mint állat,vízen,szárazon és a kormányt is könnyebb tekerni. Viszont majdnem 1literrel többet kér.

Én is olyan 45 Lovas erőgépen vezettem, mint a tiéd, csak régen még C-vel kezdődött :)

Link to comment
Megosztás:

Én is olyan 45 Lovas erőgépen vezettem, mint a tiéd, csak régen még C-vel kezdődött :D

Van a közvetlen környezetemben 64lovas 2005-6 évjáratú POLO kettő is.

Pont úgy megy a 45lovas x12sz 100-as vpowerrel,mint a Polo-k.

A VW 1090kg, a Corsa meg csak 850kg forgalmi szerint.

90-100között előzgetek, autópályán meg úgyis lendületből tolom a belső sávban. :)

Ehhez a kis kasztnihoz elég ez is szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Van a közvetlen környezetemben 64lovas 2005-6 évjáratú POLO kettő is.

Pont úgy megy a 45lovas x12sz 100-as vpowerrel,mint a Polo-k.

A VW 1090kg, a Corsa meg csak 850kg forgalmi szerint.

90-100között előzgetek, autópályán meg úgyis lendületből tolom a belső sávban. :D

Gondolom most a VW 1.2 HTP motorjára gondolsz.

Volt szerencsém olyant is vezetni.

Egyedül a hangja nem kéne, egyébként tisztességes motornak tűnik, nyomatékból sokkal jobb, mint az X12SZ (leánykori nevén C12NZ).

Azzal lehet előzni, míg a Corsával, háááát...

Ha egyszer megvolt a lendület, általában tartotta, de majdnem átértem Tatáról Tatabányára mire felgyorsult 140re :D

Volt hogy dombon fölfele megelőzött a kamion, meg egy-két ilyen gonoszság :)

Amúgy a Fábia is valahogy 1050 kg körül van. Astra meg 1070, talán :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom most a VW 1.2 HTP motorjára gondolsz.

Volt szerencsém olyant is vezetni.

Egyedül a hangja nem kéne, egyébként tisztességes motornak tűnik, nyomatékból sokkal jobb, mint az X12SZ (leánykori nevén C12NZ).

Azzal lehet előzni, míg a Corsával, háááát...

Ha egyszer megvolt a lendület, általában tartotta, de majdnem átértem Tatáról Tatabányára mire felgyorsult 140re :D

Volt hogy dombon fölfele megelőzött a kamion, meg egy-két ilyen gonoszság :)

Amúgy a Fábia is valahogy 1050 kg körül van. Astra meg 1070, talán :D

Az enyém nagyon szereti a 100-as benyát, 90nél 5.ben még tol,viszont 95benyával alszanak a lovak hiába pörgetem semmi nyomaték.

Az enyémet előttem egy velem egyidős kiscsaj "hajtotta". Tényleg olyan volt amit leírsz,hogy 140 hez kell sok km. Aztán nálam kapott új vezérlést,gyertyákat,kábelt,kipucolt hidrotőkéket és elkezdtem 100-as benyával tankolni és nem ritka,hogy negyedikben 130nél jár az óra amikor visszajövök a jobb oldalra előzés után.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém nagyon szereti a 100-as benyát, 90nél 5.ben még tol,viszont 95benyával alszanak a lovak hiába pörgetem semmi nyomaték.

Az enyémet előttem egy velem egyidős kiscsaj "hajtotta". Tényleg olyan volt amit leírsz,hogy 140 hez kell sok km. Aztán nálam kapott új vezérlést,gyertyákat,kábelt,kipucolt hidrotőkéket és elkezdtem 100-as benyával tankolni és nem ritka,hogy negyedikben 130nél jár az óra amikor visszajövök a jobb oldalra előzés után.

Én 200 kiló túlsúllyal indulok, viszont van pár plusz lovacska, valahol fent bezárva. Nyomaték az sajna nincs sok, ezen lehet javítani E85-tel, na akkor már elviselhető lesz, 1-2 emberig még egész játékos is, 5.-ben simán lehet vele előzgetni, míg tisztán benzinnel kb 110nél lehet 5.-ből.

Viszont a 140et tartja dombon fölfele 4 emberrel :)

Link to comment
Megosztás:

Mondhatnánk kis túlzással, hogy amerikai autó tali volt. Ha beleértjük a gépet, ami Jürgen mögött állt.

Chrysler Stratusnak tűnik.

Az volt. Kár, hogy odaállt. Jobb lett volna, ha az út másik oldalán álló - amúgy randa - astra áll inkább oda.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.