Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Neodd-nak üzenném, hogy a 2156-os csörgő épp bent van a dízelműhelyben. Ez pont az a pályaszámú, amit említettem pár napja, hogy bent van, mert kiégett. A képen látható csörgő mögött áll. Ma már nem, mert berakták a hűtést... :)

Ja és azt is korrigálnám, hogy az egyik képen (dácsiás) említettem, hogy jobb alsó sarokban az egy csörgő motor. Na az nem csörgő, hanem Szergej. :D Igaz, csak blokk és a főtengely van benne. Ja amúgy 1490kW-os az a motor. :D

Köszi az infókat :D :D

Kár, hogy nem fér el az Astrában, pedig bevállalnám a dízelt.

A fogyasztásával nem lennél megelégedve :D

Link to comment
Megosztás:

Az akknára van rakva és úgy vagyok magasabb nála épphogy. Olajteknővel azért már magasabb mint én. :D

Sosem fogom megérteni, hogy húzza el a vonat azt a sok embert, nem nekem való ez. :D

A fogyasztásával nem lennél megelégedve :D

Hidd el, ha meg tudok venni egy olyan motort, akkor tökmindegy :D

Amúgy ma meg én voltam benn 8 órát :)

Link to comment
Megosztás:

Sosem fogom megérteni, hogy húzza el a vonat azt a sok embert, nem nekem való ez. :D

Hidd el, ha meg tudok venni egy olyan motort, akkor tökmindegy :D

Amúgy ma meg én voltam benn 8 órát :)

A szergej elektro-dízel, a csörgő pedig hirdaulikus meghajtású dízelgép. :D Szergejnél van egy dinamó, ami egyben az önindító is. :D Az termel dzsúdót a motorknak (TC), amik hajtják egyenként a tengelyeket.

Amúgy a Szili (V43) 3000 lóerős. :D

Link to comment
Megosztás:

A szergej elektro-dízel, a csörgő pedig hirdaulikus meghajtású dízelgép. :D Szergejnél van egy dinamó, ami egyben az önindító is. :D Az termel dzsúdót a motorknak (TC), amik hajtják egyenként a tengelyeket.

Amúgy a Szili (V43) 3000 lóerős. :D

Amúgy szabad megkérdeznem mit csinálsz itt a fehérvári mávnál? (ha nem publikus, esetleg jöhet pü-ben is) És az állomáson belül merrefele szoktál tevékenykedni, hátha láttalak már(bár a fűtőház fele mindog elzavarnak a szorgalmas és inteligens vasútőrök, szóval arra nem sokat járok :) :D )

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szabad megkérdeznem mit csinálsz itt a fehérvári mávnál? (ha nem publikus, esetleg jöhet pü-ben is) És az állomáson belül merrefele szoktál tevékenykedni, hátha láttalak már(bár a fűtőház fele mindog elzavarnak a szorgalmas és inteligens vasútőrök, szóval arra nem sokat járok :) :D )

Villanyszerelő karbantartó vagyok, de nem csak a fehérvári állomás tartozik hozzánk, hanem majdnem egész fejér megye. :D Lehet láttál és én is téged. Egy fehér, platós VW T5tel szoktam szaladgálni egyébként, LHJ-373-es rendszámmal (azért írtam, mert van még pár LHJ-s rendszámú itt :D).

Igen a vasútőrök. Ma munkatársamnak szóltak be, hogy a 2x10 tonnás darupályáján ne dohányozzon már. De közben kb minden ottani melós bagzik a fűtőházban, mert tökmindegy. Mikor beindul egy kicsit rosszabb állapotú Csörgő, akkor könnyeztető füst van bent egyébként. :D Amúgy csak belépési engedéllyel lehet a MÁV területén tartózkodni, vagy MÁV-os kísérettel. :D Te egyébként mit keresel erre? :D

Link to comment
Megosztás:

Villanyszerelő karbantartó vagyok, de nem csak a fehérvári állomás tartozik hozzánk, hanem majdnem egész fejér megye. :D Lehet láttál és én is téged. Egy fehér, platós VW T5tel szoktam szaladgálni egyébként, LHJ-373-es rendszámmal (azért írtam, mert van még pár LHJ-s rendszámú itt :D).

Igen a vasútőrök. Ma munkatársamnak szóltak be, hogy a 2x10 tonnás darupályáján ne dohányozzon már. De közben kb minden ottani melós bagzik a fűtőházban, mert tökmindegy. Mikor beindul egy kicsit rosszabb állapotú Csörgő, akkor könnyeztető füst van bent egyébként. :) Amúgy csak belépési engedéllyel lehet a MÁV területén tartózkodni, vagy MÁV-os kísérettel. :D Te egyébként mit keresel erre? :D

vonatot festeni nem lehet? :D

Link to comment
Megosztás:

Villanyszerelő karbantartó vagyok, de nem csak a fehérvári állomás tartozik hozzánk, hanem majdnem egész fejér megye. :D Lehet láttál és én is téged. Egy fehér, platós VW T5tel szoktam szaladgálni egyébként, LHJ-373-es rendszámmal (azért írtam, mert van még pár LHJ-s rendszámú itt :D).

Igen a vasútőrök. Ma munkatársamnak szóltak be, hogy a 2x10 tonnás darupályáján ne dohányozzon már. De közben kb minden ottani melós bagzik a fűtőházban, mert tökmindegy. Mikor beindul egy kicsit rosszabb állapotú Csörgő, akkor könnyeztető füst van bent egyébként. :D Amúgy csak belépési engedéllyel lehet a MÁV területén tartózkodni, vagy MÁV-os kísérettel. :D Te egyébként mit keresel erre? :D

Tudom, hogy csak azzal lehet, de néha muszáj bemenni. Ugyebár fotózok hobbiból (vasutat) és van olyan, hogy egy-egy érdekesebb szerelvény áll ott beljebb :D Bár igazából nyíltvonalra szoktam menni szinte mindig. Szebb a téma, nem szólhatnak be a vasútőrök (nincsenek is).

A vasútőrökkel meg itt Fehérváron semmi bajom nem volt egészen nyár végéig. Akkor jött egy új, egy nő, olyan debella állat típus. Na vele nem vagyok jóban, mondjuk úgy :) De még mindig jobb, mint a Győriek, ott már kétszer akartak rám rendőrt hívni, pedig csak peronról fotóztam...

Link to comment
Megosztás:

A szergej elektro-dízel, a csörgő pedig hirdaulikus meghajtású dízelgép. :D Szergejnél van egy dinamó, ami egyben az önindító is. :D Az termel dzsúdót a motorknak (TC), amik hajtják egyenként a tengelyeket.

Amúgy a Szili (V43) 3000 lóerős. :D

A Gigant meg 5000 asszem. Nekem akkor is a Nohab volt a kedvencem :)

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy csak azzal lehet, de néha muszáj bemenni. Ugyebár fotózok hobbiból (vasutat) és van olyan, hogy egy-egy érdekesebb szerelvény áll ott beljebb :D Bár igazából nyíltvonalra szoktam menni szinte mindig. Szebb a téma, nem szólhatnak be a vasútőrök (nincsenek is).

A vasútőrökkel meg itt Fehérváron semmi bajom nem volt egészen nyár végéig. Akkor jött egy új, egy nő, olyan debella állat típus. Na vele nem vagyok jóban, mondjuk úgy :) De még mindig jobb, mint a Győriek, ott már kétszer akartak rám rendőrt hívni, pedig csak peronról fotóztam...

Az a csaj egy rendőr felesége. Előtte ő is a rendőrségnél volt. Amióta itt van, eltűntek a zsebesek. :lol: Amúgy jófej, de gondolom azért, mert kollégák vagyunk. -_-

A fotózás amúgy megengedett a peronon úgyhogy nem tudom mit rinyálnak. :D Na majd szólok a csajnak, hogy nyugodjon le. :) Bár mintha lenne egy olyan, hogy a forgalmistának szólni kell, hogy fotóznál. Láthatósági mellény sem árt. :D Főleg ha kimész a nyílt vonalra.

A Gigant meg 5000 asszem. Nekem akkor is a Nohab volt a kedvencem :D

Igen, 5000 kW-os. :D A Nohab az kuriózum, csak hát szétb.szták. :D Gondolom láttad, hogy pályaépítéshez használják már csak. :D

Link to comment
Megosztás:

A Gigant meg 5000 asszem. Nekem akkor is a Nohab volt a kedvencem :)

Az sok embernek a kedvence még a mai napig :D Nyáron volt egy jó kis különvonat Nohabbal Tapolcára (fotósok hada üldözte autóval Tapolcáig, csakhogy a rendőrök se unatkozzanak :D :D)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.