Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok,

Tudnátok segíteni, hogy hol kapok olyan gumicsövet ami a MAP szenzorből jön-megy a motorhoz? Esetleg mivel tudnám helyettesíteni mert a motor felöli vége eléggé szétment meg repedezett.

előre is köszi

Vedd le, vidd be a mezőgazdasági vagy gazda esetleg autós boltba és kérj olyat.

Link to comment
Megosztás:

Na nézd csak a kiscsávót! Én már rég a lányok bugyiját húzkodtam amikor te még a pisikásást kavargattad az oviban. :D :D

:D

Mindenki bacik mindenkire. Én is bactam a cuccodra. :P

Ma is én voltam a szemét. Kisk.csög beáll a cég elé a MAN-al, hogy ő akkor most hozta a raklap másolópapírt, itt a szállítólevél. Beviszem a papírt, kinézek, békával leqrta a kocsibejáró elé, és várja a szállítót... :D Ránéztem, egy tartalmas "heh?" kiesett a számon. Erre közli velem, hogy neki nincs ideje itt fél órát pakolászni. Mondtam neki hogy ha segít akkor nem lesz fél óra, de ha megint kötözködik akkor lesz annyi, mert én nem segítek. Akkor végre megmozdult... Ekkora f.sz csak egyszer volt eddig szállítónk, de azt is elküldtem a p.csába :) Erre a brokira még rásóztam egy rakás törött raklapot, 2 garnitúra csomagoló anyagot. Tök jó hogy nem sz.rik bele a munkájába. Legközelebb papírrepülőt hajtogatok a szállítólevélből, és eldobom hogy "fussá' utána" De fölb.szott :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudnátok segíteni, hogy hol kapok olyan gumicsövet ami a MAP szenzorből jön-megy a motorhoz? Esetleg mivel tudnám helyettesíteni mert a motor felöli vége eléggé szétment meg repedezett.

előre is köszi

Autósboltban méterre árulják a benzinálló gumicsövet. Ha jól emlékszem 6-os belső átmérőjű megy oda. Kb. 500 Ft métere.

Link to comment
Megosztás:

:P

Ma is én voltam a szemét. Kisk.csög beáll a cég elé a MAN-al, hogy ő akkor most hozta a raklap másolópapírt, itt a szállítólevél. Beviszem a papírt, kinézek, békával leqrta a kocsibejáró elé, és várja a szállítót... :) Ránéztem, egy tartalmas "heh?" kiesett a számon. Erre közli velem, hogy neki nincs ideje itt fél órát pakolászni. Mondtam neki hogy ha segít akkor nem lesz fél óra, de ha megint kötözködik akkor lesz annyi, mert én nem segítek. Akkor végre megmozdult... Ekkora f.sz csak egyszer volt eddig szállítónk, de azt is elküldtem a p.csába :) Erre a brokira még rásóztam egy rakás törött raklapot, 2 garnitúra csomagoló anyagot. Tök jó hogy nem sz.rik bele a munkájába. Legközelebb papírrepülőt hajtogatok a szállítólevélből, és eldobom hogy "fussá' utána" De fölb.szott :D

De kemény vagy... :D

(Örülj hogy nem én mentem Kama3-al...)

Link to comment
Megosztás:

De kemény vagy... :D

(Örülj hogy nem én mentem Kama3-al...)

Nem kemény, hanem könnyen idegesíthető :D

Ha Te nem csinálnád meg azt amit Én kifizettem, téged is ott csesztetnélek ahol lehet :)

:P Ha aláír a beszállító egy szerződést, hogy bepakol a raktárba, akkor nekem ne bacca le a papírt a szemerkélő esőben az utcára, mert lehet hogy morcos leszek :)

Link to comment
Megosztás:

Nem kemény, hanem könnyen idegesíthető :D

Ha Te nem csinálnád meg azt amit Én kifizettem, téged is ott csesztetnélek ahol lehet :)

:D Ha aláír a beszállító egy szerződést, hogy bepakol a raktárba, akkor nekem ne bacca le a papírt a szemerkélő esőben az utcára, mert lehet hogy morcos leszek :)

Ne durcizz. :P Gangoljáááá :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kemény, hanem könnyen idegesíthető :)

Ha Te nem csinálnád meg azt amit Én kifizettem, téged is ott csesztetnélek ahol lehet :D

:D Ha aláír a beszállító egy szerződést, hogy bepakol a raktárba, akkor nekem ne bacca le a papírt a szemerkélő esőben az utcára, mert lehet hogy morcos leszek :)

Akkor ki kellene fizetnem a ledezést, aztán akkor.....

Link to comment
Megosztás:

Nemis olyan rég még szidtad a gatest, hogy az kínai gagyi már... egyébként többen alátámasztották már ezt nekem is... úgyhogy nemtudom mit kellene majd venni...

a mazda nem votl szar csak fa lábatok, nem kell úgy taposni benne a fékpedált ennyi.

Az a fékút meg gyári gumimérettel stb stb. Szélesebb gumival, ahogy elkaparni se bír úgy, úgy lassulni is jobban fog.

:D

Csak úgy hallottam, hogy már állítólag azt is ott gyártják. De ez több, mint öt éves szíj, nemgyanús? :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor bimmere volt faternak meg egy nagypolákja. Mindkettő sokkal jobb fékhatással rendelkezett. Egyszerűen hamarabb blokkolt,száraz úton olyan volt,mintha egy normális autóval vízen fékeztél volna.

Na és lehet annál erősebb féket építeni, mint amelyik azonnal blokkolja a kereket száraz úton? :D Nekem is szinte azonnal blokkol az első, a hátsó ugye nem a fékerőszabályzó miatt, és gyári fékem van. Ha beépítenék előre nagy tárcsát hátulra meg lecserélném a dobot tárcsára változna bármi is? Éppúgy blokkolna a kerék mint most, álló kerékkel meg nem állnák meg hamarabb hiába tuningoltam a féket. Az a véleményem, és sajna a tapasztalatom hogy szart sem ér a jó fék, ha valakinek kimerül a tudása a lepadlózásnál, és/vagy nem áll mögötte elektronika.

Link to comment
Megosztás:

Na és lehet annál erősebb féket építeni, mint amelyik azonnal blokkolja a kereket száraz úton? :D Nekem is szinte azonnal blokkol az első, a hátsó ugye nem a fékerőszabályzó miatt, és gyári fékem van. Ha beépítenék előre nagy tárcsát hátulra meg lecserélném a dobot tárcsára változna bármi is? Éppúgy blokkolna a kerék mint most, álló kerékkel meg nem állnák meg hamarabb hiába tuningoltam a féket. Az a véleményem, és sajna a tapasztalatom hogy szart sem ér a jó fék, ha valakinek kimerül a tudása a lepadlózásnál, és/vagy nem áll mögötte elektronika.

Nem tudom,hogy feltűnt-e de éppen ezt mondtam én is feljebb. :)

Nyáron vettem 4db Semperit nyári gumit gyári 165/65 méretben,és azt egyszer próbáltam satuzni de csak 40km/h alatt volt hajlandó megcsúszni.Meg 100-ig nem úszik fel és még a kormányt is könnyebb tekerni,annyira,hogy nem is jut eszembe a szervo hiánya.Viszont 1literrel többet eszik az autóm,mint a régi 5-6éves 3mm-re kopott Vredesteinekkel.

Link to comment
Megosztás:

Na és lehet annál erősebb féket építeni, mint amelyik azonnal blokkolja a kereket száraz úton? :D Nekem is szinte azonnal blokkol az első, a hátsó ugye nem a fékerőszabályzó miatt, és gyári fékem van. Ha beépítenék előre nagy tárcsát hátulra meg lecserélném a dobot tárcsára változna bármi is? Éppúgy blokkolna a kerék mint most, álló kerékkel meg nem állnák meg hamarabb hiába tuningoltam a féket. Az a véleményem, és sajna a tapasztalatom hogy szart sem ér a jó fék, ha valakinek kimerül a tudása a lepadlózásnál, és/vagy nem áll mögötte elektronika.

Később olvadna le :)

Mondjuk 1.4es motorokkal viszonylag ritka hogy :) 150-ről :D satuzni kelljen egymás után többször.

De ha nekem tárcsákat kell cserélni, szerintem kerítek rá hűtött 236osakat féknyergekkel együtt :P

Fogyasztás 8.2 l/100 km, tisztán benzinnel.

kb 250 km városon kívüli, a többi (kb 300 km) városban tötymörgős rövid utakból tevődött össze.

Az már elviselhető?

Nyáron ilyenkor 7.2 körül szokott lenni.

Remélem ez a tank benzin már kitart nyárigumi időszakig :D

Link to comment
Megosztás:

Később olvadna le :D

Mondjuk 1.4es motorokkal viszonylag ritka hogy :) 150-ről :) satuzni kelljen egymás után többször.

De ha nekem tárcsákat kell cserélni, szerintem kerítek rá hűtött 236osakat féknyergekkel együtt :P

Fogyasztás 8.2 l/100 km, tisztán benzinnel.

kb 250 km városon kívüli, a többi (kb 300 km) városban tötymörgős rövid utakból tevődött össze.

Az már elviselhető?

Nyáron ilyenkor 7.2 körül szokott lenni.

Remélem ez a tank benzin már kitart nyárigumi időszakig :D

Bódog ember :D

Link to comment
Megosztás:

:)

Csak úgy hallottam, hogy már állítólag azt is ott gyártják. De ez több, mint öt éves szíj, nemgyanús? :)

Látom elsőre megérezted a lényeget, aztán csak belekötöttél :D :D Milyen szíjat fogsz belerakni?? Nekem mondtak egy másik márkát.. dayco asszem.

Csak mert ma még nem volt LED: BeLEDeztem a rendszámtábla világítást. Olyan retkes volt a lámpa, hogy 40 percig sikáltam :D viszont most csillog-villog, világít :P (nem kék, jégfehér :D )

Képet nem csináltál? Kíváncsi vagyok, hogy néz ki a megoldása.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.