Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szatuna-ék olyanok, mint a villám..... :) Szombaton rendeltem meg a légterelőket, ma 11 órakor meg a futár telefonálgat, hogy anyósék nem akarják átvenni a csomagot. Persze, hogy nem.....bactam szólni nekik :)

Gondolta a tököm, hogy ilyen gyorsan küldik......pláne, mert direkt kértem, hogy a cucc érkezése előtt 24 órával jelezzenek valahogy (mél, teló, sms, galamb, füstjelek.......stb) amire persze ők bactak..... :D

Mindenki bacik mindenkire. Én is bactam a cuccodra. :D

Link to comment
Megosztás:

Szatuna-ék olyanok, mint a villám..... :) Szombaton rendeltem meg a légterelőket, ma 11 órakor meg a futár telefonálgat, hogy anyósék nem akarják átvenni a csomagot. Persze, hogy nem.....bactam szólni nekik :)

Gondolta a tököm, hogy ilyen gyorsan küldik......pláne, mert direkt kértem, hogy a cucc érkezése előtt 24 órával jelezzenek valahogy (mél, teló, sms, galamb, füstjelek.......stb) amire persze ők bactak..... :D

Melyik futár hozta? GLS?DHL?PPS?DPD?

Link to comment
Megosztás:

Ja ma beszéltem az autóm előző tulajával. Megkérdeztem már tőle, hogy a hosszbordás és a feszítője milyen régi. Akkor árulta el, hogy ő sosem cseréltette, ezzel vette 2005ben. Mondom f.sza. :D 114 ezerrel vette a kocsit, most meg 218 ezret mutat. :) :) Gates szíj. :D

Link to comment
Megosztás:

Ja ma beszéltem az autóm előző tulajával. Megkérdeztem már tőle, hogy a hosszbordás és a feszítője milyen régi. Akkor árulta el, hogy ő sosem cseréltette, ezzel vette 2005ben. Mondom f.sza. :D 114 ezerrel vette a kocsit, most meg 218 ezret mutat. :) :) Gates szíj. :D

Valószínűleg még az én feszítőm is eredeti, mivel rajta van az Opel jel.

Link to comment
Megosztás:

Hmm pedig rájuk nem jellemző...igaz én álltalába a GLS futárszolgálatot szoktam igénybe venni, de egy párszor hozott már cuccot a DPD is, és orrba szájba telefonáltak, hogy mikor jönnek!

Nem tudom. Ezek most csak a kapuból voltak képesek telefonálni.....kérésem ellenére. :D

Mindegy, legalább megvan a cucc. Holnap fel is teszem őket. :)

Napok óta azt figyelem, hogy a középső levegőbeömlőn nekem nem nyom hideget :) Kinyitottam a mocitetőt nem csempészett-e be valaki a tudtom nélkül egy klímát......de nem. :D Így marad a retkes pollenszűrő. Holnap azt is kiásom :P

Link to comment
Megosztás:

Ugye tudod mi hasonlóság a tangabugyi, és a láncfűrész között? :)

Nem.

Ne meg azt is leengedem....kösz hogy szóltál! :D

Persze, sőt kezelheted is a csörlőt. :)

Azt hittem daru is lesz... Nekem I.A ADK 70 emelte be a motort váltóstól... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem.

Azt hittem daru is lesz... Nekem I.A ADK 70 emelte be a motort váltóstól... :)

Egy kicsit nem figyelsz és pic@ába ment az újjad! :)

Van egy drótköteles építkezési felvonóm, csak le kellene lassítani áttételel. A felezővel talán jó lesz. Felszerelem a kocsibeálló gerendájára oszt kirántja a mocit. Legalábis ez a terv. 125/250 Kilót bír el, talán bírni fogja. :D

Link to comment
Megosztás:

Van egy drótköteles építkezési felvonóm, csak le kellene lassítani áttételel. A felezővel talán jó lesz. Felszerelem a kocsibeálló gerendájára oszt kirántja a mocit. Legalábis ez a terv. 125/250 Kilót bír el, talán bírni fogja. :D

Nekem olyan nyitja a garázsajtót..... :) Az áttétellel bírja el a 250 kilót, felezve a sebességet! :)

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom, milyen fékerőd van most... de a 256ról is azt mondják a többiek, hogy ég és föld a 236hoz képest, neked meg még attol is ngyobb van 28x ha jol emlékszem :D Így gyanítom fékerő növelésre nincs szükséged... hogy a kinézet megér e közel 80 ezret .... nemtudom :)

Miből van egyébként ez a cucc? Mármint milyen autóból, mert tudom, hogy azt írtad volna, hogy vasbúl :P

Múltkor néztem,hogy a Corsám fékútja(100-0) katalógus szerint 49m :D míg egy e36 BMW nek 10m-rel kevesebb elég.

Szerintem rakhatnék én bármekkora fékeket alá,annyit énék el vele,hogy hamarabb blokkolna.Másik futómű geometria is kell a rövidebb fékúthoz szvsz. Ahhoz meg én inkább másik autót vennék. :)

Egyszer régen fater kapott kölcsön egy 626-os Mazdát na bazz,annak olyan szar fékjei voltak,hogy egy intenzívebb lassulásnál már blokkoltak a kerekek.

Link to comment
Megosztás:

Múltkor néztem,hogy a Corsám fékútja(100-0) katalógus szerint 49m :D míg egy e36 BMW nek 10m-rel kevesebb elég.

Szerintem rakhatnék én bármekkora fékeket alá,annyit énék el vele,hogy hamarabb blokkolna.Másik futómű geometria is kell a rövidebb fékúthoz szvsz. Ahhoz meg én inkább másik autót vennék. :)

Egyszer régen fater kapott kölcsön egy 626-os Mazdát na bazz,annak olyan szar fékjei voltak,hogy egy intenzívebb lassulásnál már blokkoltak a kerekek.

De gondolom ez nagyban függ a gumi minőségétől, szélességétől...ugyanígy a Mazda blokkolása is nem?

Link to comment
Megosztás:

De gondolom ez nagyban függ a gumi minőségétől, szélességétől...ugyanígy a Mazda blokkolása is nem?

Nyilván,függ,de a Mazdán is gyári méret volt valószínű...de hogy alátennék a corsa alá 195ös gumikat,attól nem hiszem,hogy rögtön 42méter lesz a fékút.

Azért a fék,futóműtervezés egy nagyon komoly mérnöki munka.

Link to comment
Megosztás:

Ja ma beszéltem az autóm előző tulajával. Megkérdeztem már tőle, hogy a hosszbordás és a feszítője milyen régi. Akkor árulta el, hogy ő sosem cseréltette, ezzel vette 2005ben. Mondom f.sza. :D 114 ezerrel vette a kocsit, most meg 218 ezret mutat. :P :) Gates szíj. :D

Nemis olyan rég még szidtad a gatest, hogy az kínai gagyi már... egyébként többen alátámasztották már ezt nekem is... úgyhogy nemtudom mit kellene majd venni...

Múltkor néztem,hogy a Corsám fékútja(100-0) katalógus szerint 49m :) míg egy e36 BMW nek 10m-rel kevesebb elég.

Szerintem rakhatnék én bármekkora fékeket alá,annyit énék el vele,hogy hamarabb blokkolna.Másik futómű geometria is kell a rövidebb fékúthoz szvsz. Ahhoz meg én inkább másik autót vennék. :D

Egyszer régen fater kapott kölcsön egy 626-os Mazdát na bazz,annak olyan szar fékjei voltak,hogy egy intenzívebb lassulásnál már blokkoltak a kerekek.

a mazda nem votl szar csak fa lábatok, nem kell úgy taposni benne a fékpedált ennyi.

Az a fékút meg gyári gumimérettel stb stb. Szélesebb gumival, ahogy elkaparni se bír úgy, úgy lassulni is jobban fog.

Link to comment
Megosztás:

Nemis olyan rég még szidtad a gatest, hogy az kínai gagyi már... egyébként többen alátámasztották már ezt nekem is... úgyhogy nemtudom mit kellene majd venni...

a mazda nem votl szar csak fa lábatok, nem kell úgy taposni benne a fékpedált ennyi.

Az a fékút meg gyári gumimérettel stb stb. Szélesebb gumival, ahogy elkaparni se bír úgy, úgy lassulni is jobban fog.

Akkor bimmere volt faternak meg egy nagypolákja. Mindkettő sokkal jobb fékhatással rendelkezett. Egyszerűen hamarabb blokkolt,száraz úton olyan volt,mintha egy normális autóval vízen fékeztél volna.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.