Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez nem egy sárga izzó volt véletlenül? Anno a fehér Caravanunkra mikor fehér indexbúrát tettünk, akkor ahhoz is kellett venni sárga izzókat, én akkor szembesültem ezzel a dologgal. De egyszerűen megoldottam: az izzó egyik bütykét lereszeltem... azóta is teszi a dolgát.

Nem sárga. A hátsó helyzetjelzőké. :D Olyan a foglalata, amivel te is találkoztál, de nem sárga. A reszelés nem is rossz ötlet. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudja a gyári ködlámpa méreteit?

Mert nekem szerintem be van kötve csak lámpákat kivették. Sajnos nem gyári megoldással csinálta az előző tulaj. Hanem ott ahol lennie kellene kivan vágva kör alakra a lökös. És valami ragasztós fóliaszerűséggel letakarták.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel tökéletesen egyetértek. Ha tuning, akkor legyen kívül belül... :D Bár én szolidra fogom a dolgot. Egy GSi lökős még nem a világ. :D

Más: ma bementem Tungsram boltba, vettem H4-es normál halogént a cégeshez, mert kiégett, aztán vettem az autómra mindenhova izzót. Most hazaérve be is raktam volna őket, ha nem derül ki, hogy az alsó 21/5W-os izzó nem olyan bajonettzáras, mint az indexé. :) Tudjátok, az a fajta, aminél nincsenek egy vonalban sem a bütykök, azonkívül, hogy nem egy magasságon vannak. :) Úgyhogy holnap mehetek venni még ilyeneket. Ja meg azt se tudtam, hogy hátulra az index helyére mezei 21W-os izzó kell. :P

most akkor mi van?? Olyan kell mint a sárga izzó, csak átlátszóba, hátsó helyzetjelzőbe??

Link to comment
Megosztás:

most akkor mi van?? Olyan kell mint a sárga izzó, csak átlátszóba, hátsó helyzetjelzőbe??

Igen. Nem 180 fokban vannak a tüskék, hanem úgy 200 fokban. Duplaszálas 21/5W-os kell oda ugye, mert a balban a ködzáró a 21W-os rész. Foglalat típusát meg ne kérdezd, mert nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Nem 180 fokban vannak a tüskék, hanem úgy 200 fokban. Duplaszálas 21/5W-os kell oda ugye, mert a balban a ködzáró a 21W-os rész. Foglalat típusát meg ne kérdezd, mert nem tudom.

őőőő azt megnézted már, hogy jobboldalon mi hiányzik a helyzetjelzőből?? , hogy ködlámpásra lehessen alakítani. Meg szeretném ezen is csinálni ezt.

Link to comment
Megosztás:

Adjunk még egy rúgást az agysejteknek.

Gyerekemet biciklivel hordom, reggelente, mert úgy olcsóbb. Egy jó kis sporttekerés, hátul egy félig lengő teherrel- ami nehezíti a menetet.

Visszaérek, előtte nyomást állítottam benzinkúton. Az út egy picit tovább tartott, plusz lenyomattam vele a sarat.

Asszony: hol voltál eddig, na jó megyek be a városba, jössz?

Mondom várjon, mert azért ilyenkor ő szuszog, ha ennyit teker.Én nem fáradok el ettől a pár km-től :D :) :) .

Hülye voltam, mert okoskodtam, pedig sokszor nekem van igazam, csak ő már ugye elkoptatott egy férjet (tényleg iszik, de azért oka van neki, gondolom... ) én meg még csak pár éve vagyok a férje.

Na rávágta, hogy itthon hagy, ha nem megyek/sietek

Kocsiba ül, én kapkodok, mint a hülye. Megyek le, leérek- pont látom hogy tolat izomból, kell egy kis kanyart venni az ipszilonhoz,

erre beletolat az Opel oldalába. 90 fokban, nem élesen, pont hogy lehetett látni tükörből hátrafordulással.

Nem szóltam sokat, csak nyugodtan, gondoltam. Nekiállt üvölteni, hogy ezért is én vagyok a hibás. 1) szembeálltam vele és engem kellett néznie, holott

ilyenkor az ember vagy tükörből tolat és azokat nézi,k vagy hátrahajol.2) felidegesítettem- ha hülye, akkor ne üljön autóba, ha bolond is akkor meg kormány mögé se.Én is voltam, hogy nem voltam jól/ideges volta, kértem ő vezessen.

Link to comment
Megosztás:

Most akkor vegyek 3000-es Omegát hogy tuningolhassak? Mert az 1.6 Astrát égő....? :D

Nem erről van szó, de egy, a városi autók átlagán felüli teljesítmény (~100 le körül szerintem) azért elvárható. Nehogy már a 45 meg 60 lóerős kocsik versengjenek a lámpánál. Persze itt kérdés, hogy mit nevezünk tuningnak, a mindenhova ragasztott króm kínai jeleket, sárkányokat, króm álbeömlőt meg csirkehálót, vagy mondjuk egy igényes alufelnit, szép lámpákat, stb... nyílván utóbbiak nem is lámpahuszárok, ellenben az előző kategóriával (sztereotipikusan egy literes háromhengeres suzuki swift).

Link to comment
Megosztás:

Adjunk még egy rúgást az agysejteknek.

Gyerekemet biciklivel hordom, reggelente, mert úgy olcsóbb. Egy jó kis sporttekerés, hátul egy félig lengő teherrel- ami nehezíti a menetet.

Visszaérek, előtte nyomást állítottam benzinkúton. Az út egy picit tovább tartott, plusz lenyomattam vele a sarat.

Asszony: hol voltál eddig, na jó megyek be a városba, jössz?

Mondom várjon, mert azért ilyenkor ő szuszog, ha ennyit teker.Én nem fáradok el ettől a pár km-től :D :) :) .

Hülye voltam, mert okoskodtam, pedig sokszor nekem van igazam, csak ő már ugye elkoptatott egy férjet (tényleg iszik, de azért oka van neki, gondolom... ) én meg még csak pár éve vagyok a férje.

Na rávágta, hogy itthon hagy, ha nem megyek/sietek

Kocsiba ül, én kapkodok, mint a hülye. Megyek le, leérek- pont látom hogy tolat izomból, kell egy kis kanyart venni az ipszilonhoz,

erre beletolat az Opel oldalába.

Nem szóltam sokat, csak nyugodtan, gondoltam. Nekiállt üvölteni, hogy ezért is én vagyok a hibás. 1) szembeálltam vele és engem kellett néznie, holott

ilyenkor az ember vagy tükörből tolat és azokat nézi,k vagy hátrahajol.2) felidegesítettem- ha hülye, akkor ne üljön autóba, ha bolond is akkor meg kormány mögé se.Én is voltam, hogy nem voltam jól/ideges volta, kértem ő vezessen.

Durván beletolt? Kép?

Link to comment
Megosztás:

Most akkor vegyek 3000-es Omegát hogy tuningolhassak? Mert az 1.6 Astrát égő....? :D

Régen így volt! De hidd el, ilyen üzemanyagárak, meg biztosítás mellett, az 1.2-es Corsa tuning is menő lesz :) Habár...én emlékszem rá, hogy a tuning&stereo újságba nem csak olyan járgányok voltak ami két literes vagy annál nagyobb!

Link to comment
Megosztás:

Most akkor vegyek 3000-es Omegát hogy tuningolhassak? Mert az 1.6 Astrát égő....? :P

nem kell

van aki nem baxa neki és nem számít neki a kocsi külseje sem

van aki nem baxa neki és számít neki a kocsi külseje

van aki baxa neki és és nem számít neki a kocsi külseje sem

van aki baxa neki és számít a külseje a kocsinak

meg van aki baxná, de nem tudja mert nincs LE:DDDD

meg van aki megpróbál belehalni a szépségbe és lassan össze is jön neki :D :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

őőőő azt megnézted már, hogy jobboldalon mi hiányzik a helyzetjelzőből?? , hogy ködlámpásra lehessen alakítani. Meg szeretném ezen is csinálni ezt.

Az érintkező hiányzik a jobboldaliból, ami a balban benne van. :D Szerintem oda sincs "vezetékezve" neki a csatlakozótól. Három pattintással te is megtudod. :)

Link to comment
Megosztás:

Durván beletolt? Kép?

Hát tudod a hang, meg hogy ment kb 4 métert hátra egyenesen- sokkoló volt. Kép lesz, majd. Ő meg nem tud tolatni, de én se, pedig a hátrakanyaros tolatásból jó voltam, mivel nem csinálom ezért már nem megy annyira. Szólni se bírtam, mert teljesen felengedett kuplunggal ment hátra, leragadtam, és nem bírtam szólni, rákoppantani a szélvédőre.

Nem veszélyes, én oldalról már meghúztam egy picit a jobb hátsó sárvédő-ajtó találkozásnál (), na ott szépen alig horpadt de a díszléc fémtartója kihajolt, a festés levertem. Egészségügyileg alkalmatlan állapotban vezettem, de muszáj volt. Visszafele elmértem a kapuoszlopot és nekihúztam, de én olyan mérges voltam.

Alapozó fog és ráfest, hogy ne rohadjon.

Az ő hátsó lököse meg félig rugalmas, nyoma sincs. Mákja, hogy az enyémet tolta meg. Ment volna 2őt vissza a bónusza- és még én rendeztem a kötést mert ő nem ért hozzá.

Ami jobban bosszant, hogy utána nekiállt száguldozni, összevissza nyomta és osztotta az észt, hogy ezért meg azért.

Rászólok, hogy lassítson, erre hülyén ordibálni kezd, szólok, hogy álljon meg, vegyen 10 mély levegőt.

Nem, ő továbbra is hülyén. 2 álló kocsi mellékutcában szinte nem hagy helyet továbbhaladásra ő elmegy mellettük, mint a roncsderbin. Hajszál híján. De túl gyorsan.

-Már van egy listám, hogy milyen rossz szokásai vannak a kocsiban- az első az hogy csak már akkor költünk rá, ha döglődik- majd összeírom.

Mivel büntessem meg?

-10 szopás

-10 komoly szex

mit lehet egy negyvenes nőtől elvárni- vegyek neki egy darab tükröt, hogy tudja bele kell nézni, de nem sminkeléskor.

Link to comment
Megosztás:

Az érintkező hiányzik a jobboldaliból, ami a balban benne van. :D Szerintem oda sincs "vezetékezve" neki a csatlakozótól. Három pattintással te is megtudod. :)

Tudom, de olyan kedvtelen vagyok egész éven eddig, hogy pl a ládát se bírtam belerakni, pedig már csak a csatlakozókat kell rátenni az erősítőre, meg összepakolni a csomagtartóban. Nekem biztos nincs bevezetékelve... de kb 3 perces művelet :)

Link to comment
Megosztás:

lehet nyugtatná :D

Gyógyszert szed:

-fogamzásgátló (hogy rendben legyen a ciklus)

-vérnyomáscsökkentő

-vény nélküli nyugtató, de ebből pszichiáter lesz (hátha van erősebb is olcsóbban...)

Na most az előző kettőt naponta kéne szednie, ehelyett délben kiderült, hogy még tegnapig sem jutott el.....

Link to comment
Megosztás:

Az élet nem habostorta. :P Mondjak még ilyeneket? :D

Nem kell, töled sokszor még az is sok, ha nem szólalsz meg. :o :D

Most akkor vegyek 3000-es Omegát hogy tuningolhassak? Mert az 1.6 Astrát égő....? :D

Én a saját véleményem írtam le, de ha másnak bejön akkor csinálja. :D Omegából meg csak 3600-asat szabad venni. :)

Adjunk még egy rúgást az agysejteknek......

14 éve vagyok nős, 16 éves korom óta ugyanazzal a nővel vagyok ezért elmondok neked egy-két jótanácsot:

a, Mindíg az asszonynak van igaza!

b, Ha valamiért mégsem akkor automatikusan az a- pont lép érvénybe!

c, Mindíg az enyém az utolsó szó: akkor sem jövök ki az asztal alól! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell, töled sokszor még az is sok, ha nem szólalsz meg. :D :D

Én a saját véleményem írtam le, de ha másnak bejön akkor csinálja. :D Omegából meg csak 3600-asat szabad venni. :)

14 éve vagyok nős, 16 éves korom óta ugyanazzal a nővel vagyok ezért elmondok neked egy-két jótanácsot:

a, Mindíg az asszonynak van igaza!

b, Ha valamiért mégsem akkor automatikusan az a- pont lép érvénybe!

c, Mindíg az enyém az utolsó szó: akkor sem jövök ki az asztal alól! :)

ez azér jó durva :P

Link to comment
Megosztás:

Szatuna-ék olyanok, mint a villám..... :) Szombaton rendeltem meg a légterelőket, ma 11 órakor meg a futár telefonálgat, hogy anyósék nem akarják átvenni a csomagot. Persze, hogy nem.....bactam szólni nekik :)

Gondolta a tököm, hogy ilyen gyorsan küldik......pláne, mert direkt kértem, hogy a cucc érkezése előtt 24 órával jelezzenek valahogy (mél, teló, sms, galamb, füstjelek.......stb) amire persze ők bactak..... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.