Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Jobban örülnék azért, ha a rendszeren belül folyna, és nem a parkolóba. Főleg, mert nem az occsó desztillált folyik belőle, hanem a drágább fagyállós... :D

én az off autóba öntöttem annó a löttyöt mintha tankoltam volna.

tél végén elkezdtem deszt vizet, nyár végén meg fagyállót nyomni bele :)

mindig olyan volt benne így ami éppen kellett :).

aztán abbahagyta a szivárgást egyszercsak magától...

Nem bánom :D

Link to comment
Megosztás:

én az off autóba öntöttem annó a löttyöt mintha tankoltam volna.

tél végén elkezdtem deszt vizet, nyár végén meg fagyállót nyomni bele :D

mindig olyan volt benne így ami éppen kellett :).

aztán abbahagyta a szivárgást egyszercsak magától...

Nem bánom :)

Nekem az ősszel folyt utoljára, akkor öntöttem bele valami tömítő löttyöt (úgy nézett ki, mint a lekvár), aztán utána jó volt. Egészen mostanáig...

Link to comment
Megosztás:

Nekem az ősszel folyt utoljára, akkor öntöttem bele valami tömítő löttyöt (úgy nézett ki, mint a lekvár), aztán utána jó volt. Egészen mostanáig...

Ha a hütő szivárog azt egy evőkanál pirospaprika megfogja ,de ha vizpumpa vagy fütéscsap azt cserélni kell .

ezek a szivárgások adig tartanak amig túlnyomás van a rendszerben , kiköp 2 dl-er vizet aztán csak lassan szivárog és a hőtől el is párolog.

a papiros megoldás jó ötlet :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a hütő szivárog azt egy evőkanál pirospaprika megfogja ,de ha vizpumpa vagy fütéscsap azt cserélni kell .

ezek a szivárgások adig tartanak amig túlnyomás van a rendszerben , kiköp 2 dl-er vizet aztán csak lassan szivárog és a hőtől el is párolog.

a papiros megoldás jó ötlet :D

Vízpumpa nyáron volt cserélve.

Papír jó lenne, de nem télen a parkolóban :)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Lehet nem ide kellene írnom hanem a kasznihoz de végül is nem átalakításról lenne szó csak ha tudtok akkor valami tanácsot kérnék. a jobb hátsó sárvédőíven ennyi rozsda van (szeptemberbe még nem volt, lehet nem tett jót neki a 2hétig folyamatosan 2-3cm-er ráfagyott jég, meg lehet sózták az utakat attól függetlenül hogy nem szabadna, ill a kerékcsavarokon látszik a sófehéredés) ezt valahogy próbáljam meg orvosolni? vagy ha már benne van a benga akkor tökmindegy? szeptemberbe volt alvázvédőzve meg szilikonnal kifújva elvileg.... ill kifizettem. vagy próbáljam meg megkaparni kicsit meg rozsdamaróval lekenni vagy alvázvédővel? vagy hagyjam a francba? mert gondolkoztam műanyag dobbetéten is de ugye mivel a benzinbeöntő is így néz ki lehet már fölösleges. bár a benzinajtónál nem takarítottam le mióta megvettem, gondoltam hátha nem terjeszkedik a rozsda. vélemény? :D

Rozsda téma

(autón most hétvégén tervezem a mosást) :)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Lehet nem ide kellene írnom hanem a kasznihoz de végül is nem átalakításról lenne szó csak ha tudtok akkor valami tanácsot kérnék. a jobb hátsó sárvédőíven ennyi rozsda van (szeptemberbe még nem volt, lehet nem tett jót neki a 2hétig folyamatosan 2-3cm-er ráfagyott jég, meg lehet sózták az utakat attól függetlenül hogy nem szabadna, ill a kerékcsavarokon látszik a sófehéredés) ezt valahogy próbáljam meg orvosolni? vagy ha már benne van a benga akkor tökmindegy? szeptemberbe volt alvázvédőzve meg szilikonnal kifújva elvileg.... ill kifizettem. vagy próbáljam meg megkaparni kicsit meg rozsdamaróval lekenni vagy alvázvédővel? vagy hagyjam a francba? mert gondolkoztam műanyag dobbetéten is de ugye mivel a benzinbeöntő is így néz ki lehet már fölösleges. bár a benzinajtónál nem takarítottam le mióta megvettem, gondoltam hátha nem terjeszkedik a rozsda. vélemény? :D

Rozsda téma

(autón most hétvégén tervezem a mosást) :D

Még nem nagyon vészes, de megállítani nem lehet ha már elkezdődött. Lassítani tudsz rajta a lecsiszolás-kenegetés módszerrel, de újra elő fog jönni. A beöntő nyílásnál már elég randa. Ha lehetne sózni, ha nem lehetne, tudjuk hogy van só az úton. :) A jégtől nem rohad el, ha nincs rendszeresen kicsapva belőle a retek (saras-sós trutymák ami megáll rajta) az megeszi. Belül a peremen gyönyörűen megmarad és onnan zabálja :)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Lehet nem ide kellene írnom hanem a kasznihoz de végül is nem átalakításról lenne szó csak ha tudtok akkor valami tanácsot kérnék. a jobb hátsó sárvédőíven ennyi rozsda van (szeptemberbe még nem volt, lehet nem tett jót neki a 2hétig folyamatosan 2-3cm-er ráfagyott jég, meg lehet sózták az utakat attól függetlenül hogy nem szabadna, ill a kerékcsavarokon látszik a sófehéredés) ezt valahogy próbáljam meg orvosolni? vagy ha már benne van a benga akkor tökmindegy? szeptemberbe volt alvázvédőzve meg szilikonnal kifújva elvileg.... ill kifizettem. vagy próbáljam meg megkaparni kicsit meg rozsdamaróval lekenni vagy alvázvédővel? vagy hagyjam a francba? mert gondolkoztam műanyag dobbetéten is de ugye mivel a benzinbeöntő is így néz ki lehet már fölösleges. bár a benzinajtónál nem takarítottam le mióta megvettem, gondoltam hátha nem terjeszkedik a rozsda. vélemény? :D

Rozsda téma

(autón most hétvégén tervezem a mosást) :)

Nekem a tanksapka környéke ilyen volt,ilyen lett.

Ott terjeszkedni fog a rozsda,mert felhordja a kerék a ganét. :)

Egy ilyen javítólemez kb. 2500 forint volt akkor.Ezután érdemes dobbetétet venni bele.

A sárvédő ívet is cserélni kellene szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen javítólemez kb. 2500 forint volt akkor.Ezután érdemes dobbetétet venni bele.

A sárvédő ívet is cserélni kellene szerintem.

Mennyi volt kb? festés mindennel? ha csak nagyon ronda lesz gondoltam cserélni mert nem tudom mennyire taálná el a színt a festő, fehér színt is el tudnak keveni rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Lehet nem ide kellene írnom hanem a kasznihoz de végül is nem átalakításról lenne szó csak ha tudtok akkor valami tanácsot kérnék. a jobb hátsó sárvédőíven ennyi rozsda van (szeptemberbe még nem volt, lehet nem tett jót neki a 2hétig folyamatosan 2-3cm-er ráfagyott jég, meg lehet sózták az utakat attól függetlenül hogy nem szabadna, ill a kerékcsavarokon látszik a sófehéredés) ezt valahogy próbáljam meg orvosolni? vagy ha már benne van a benga akkor tökmindegy? szeptemberbe volt alvázvédőzve meg szilikonnal kifújva elvileg.... ill kifizettem. vagy próbáljam meg megkaparni kicsit meg rozsdamaróval lekenni vagy alvázvédővel? vagy hagyjam a francba? mert gondolkoztam műanyag dobbetéten is de ugye mivel a benzinbeöntő is így néz ki lehet már fölösleges. bár a benzinajtónál nem takarítottam le mióta megvettem, gondoltam hátha nem terjeszkedik a rozsda. vélemény? :D

Rozsda téma

(autón most hétvégén tervezem a mosást) :)

nekem is épp hogy csak ennyire látszott mint neked a rozsda aztán kiderült (drótkorong után...) hogy a kerékjárati doblemez több helyen is teljesen át volt lyukadva.

kapott új doblemezt, meg ha már lúd legyen kövér alapon új sárvédő borítást is...

Meg persze műanyag betétet is mert az tisztább szárazabb, biztonságosabb érzés...

Link to comment
Megosztás:

Még nem nagyon vészes, de megállítani nem lehet ha már elkezdődött. Lassítani tudsz rajta a lecsiszolás-kenegetés módszerrel, de újra elő fog jönni. A beöntő nyílásnál már elég randa. Ha lehetne sózni, ha nem lehetne, tudjuk hogy van só az úton. :D A jégtől nem rohad el, ha nincs rendszeresen kicsapva belőle a retek (saras-sós trutymák ami megáll rajta) az megeszi. Belül a peremen gyönyörűen megmarad és onnan zabálja :)

Akkor ezek szerint már az se fog rajta segíteni hogy tavasszal gondoltam 2-3rétegbe belülről rákenni alvázvédőt. még jó hogy vétel után egy héttel "megcsináltattam" alvázvédővel a két hátsó ívet, akkor még tuti nem volt rajta a mostani pöttyök. igaz tankajtón már ilyen volt de becsukva még szerencsére nem látszik.

Fehérre valami színkódot tudtok nekem mondani?vagy többféle lehet? :)

Link to comment
Megosztás:

nekem is épp hogy csak ennyire látszott mint neked a rozsda aztán kiderült (drótkorong után...) hogy a kerékjárati doblemez több helyen is teljesen át volt lyukadva.

kapott új doblemezt, meg ha már lúd legyen kövér alapon új sárvédő borítást is...

Meg persze műanyag betétet is mert az tisztább szárazabb, biztonságosabb érzés...

Sárvédőborítást fúrni faragni kell vagy könnyen felrakható? mármint az elgondolás az megvan csak közelről nem láttam még ilyet hogy annak a széle az belülről fogja meg vagy a perem alól kijön és oldalról látszik is? és ha igen akkor csavarozás vagy bepattintani kell?

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint már az se fog rajta segíteni hogy tavasszal gondoltam 2-3rétegbe belülről rákenni alvázvédőt. még jó hogy vétel után egy héttel "megcsináltattam" alvázvédővel a két hátsó ívet, akkor még tuti nem volt rajta a mostani pöttyök. igaz tankajtón már ilyen volt de becsukva még szerencsére nem látszik.

Fehérre valami színkódot tudtok nekem mondani?vagy többféle lehet? :)

Ha a rozsda már ott van, akkor az újra elő fog jönni. Késleltetni lehet (én is ezt teszem :D ) A tankajtónak a rögzítő fülei megvannak még? Két fül amihez hozzá van csavarozva az ajtó.

Link to comment
Megosztás:

Ha a rozsda már ott van, akkor az újra elő fog jönni. Késleltetni lehet (én is ezt teszem :) ) A tankajtónak a rögzítő fülei megvannak még? Két fül amihez hozzá van csavarozva az ajtó.

gondolom megvan, vagy arra gondolsz hogy vegyem le és majd ahoz hozzákeverik a színt? :D

Link to comment
Megosztás:

Mennyi volt kb? festés mindennel? ha csak nagyon ronda lesz gondoltam cserélni mert nem tudom mennyire taálná el a színt a festő, fehér színt is el tudnak keveni rendesen.

Nem tudom konkrétan mennyi volt,mert több mindent csináltattam.Szerintem 25-ből kijön (lakatos,festő,alkatrész).

Olyan helyre vidd el,ahol van karosszériás és fényező is és kérdezd meg. :D

Link to comment
Megosztás:

Voltam haverhoz, kicentírozta a két elsőt, most már nem ráz 130nál se, 140ig egyáltalán, kicseréltem a tolatólámpa kapcsolót, az is működik már, megrendeltük a nyári gumikat (50K)meg elvileg két füstüveges indexet!! erre mondjuk kíváncsi leszek, mennyire füstüveges...

Öröm bódotá :D

Jaaaaaaaa ismerkedek egy kiscsajjal, és az ő szomszédjuk a Mitulá báti hozta attat néki, multkor kint volt, nyomott olyan szöveget, nembírtam felvenni telefonra úgy röhögtünk :)

Link to comment
Megosztás:

Is, mert a színe azért változott már elég sokat tizenX év alatt, meg nekem a két fül rohadt le először, amikor az ajtó környéke elkezdett leépülni.

Azt akkor még megnézem, bár igaz valamennyit fakulhatott, csak pl azért gondoltam mert akit ismerek fényező olcsón dolgozott mert máshol annyiért vállaltak volna el egy fél ajtót, csak az a baj ahogy fújta az ezüstöt meg a metált rá szép és jó de szürkületben vagy este azért látszik hogy azok az elemek sötétebbek egy hangyágyit. vagy majd a fehéret max hozzápolírozza? nahh majd autómosás után megnézem mennyire mi hogy hólyagosodik rajta. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt akkor még megnézem, bár igaz valamennyit fakulhatott, csak pl azért gondoltam mert akit ismerek fényező olcsón dolgozott mert máshol annyiért vállaltak volna el egy fél ajtót, csak az a baj ahogy fújta az ezüstöt meg a metált rá szép és jó de szürkületben vagy este azért látszik hogy azok az elemek sötétebbek egy hangyágyit. vagy majd a fehéret max hozzápolírozza? nahh majd autómosás után megnézem mennyire mi hogy hólyagosodik rajta. :D

Azért szerintem fehéret könnyebb utánozni,mint a metál ezüstöt,de ez csak tipp.Valamennyire biztos,hogy el fog ütni szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.