Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

El nem kell kapkodni mert pl én 310.000-ért vettem a piros csodát friss műszakival,szinte minden létező extrával és mind gyári(ABS,szervó,klíma,elektromos ablakok,el.füthetö tükrök,immo,riasztó,közp.zár,ködlámpa,tolótető stb.stb.)Szóval ne kapkodj,néz körül jó alaposan,mert biztos hogy vannak.

én is szeretnék valami gyöngyszemet kifogni :D

amúgy hol lehet az itt megjelenő profilképeiteket nagyban megnézni?

Link to comment
Megosztás:

Sok időd van :D Ha nem rohanok, akkor általában megkérdezem én is hogy segítsek -e valamit (jellemzően a következő kútig kell elsegíteni a népeket :) )

Megnézni nem igazán, mert az az egy darab mechanikus órája van. De mint tudjuk, nem km alapján veszünk autót... Simán tudok eléd tolni, ugyan abból a típusból 90ezret futott rommáhajtottat is, meg 250-et sétált megkíméltet. Szép dolog a futott km, de általánosságban sz.rt nem ér vele az ember, ha állapotfelmérni akar.

Van ami nem vészes, van ami az. Általánosságban, elég jól fel lehet extrásítani, a fapadhoz képest.

A Népitéletben olyanok írkálnak, akik vettek kmóra állás, meg a "szomszédasszondtahogyezjó" alapján valamit, aztán szidják hogy milyen sz.r (nem az Astrára, hanem az összes típusra igaz) Előfordul hogy kiég, de egyrészt ha itt vagy 2 hónapot, úgyis elkap a LEDezéses agybaj :) másrészt meg nekem pl. az elmúlt 3 évben eddig egyszer kellett cserélnem a középkonzolban izzót, és nem lövöldözi őket. (nem úgy mint haverom 307-ese a H3-at :D :P )

Én meg utoljára akkor cseréltem őket, mikor megvettem a kocsit 5 éve...ha a generátorod nem tölt túl, akkor nem égnek ki azok olyan gyorsan, na meg nem a legolcsóbb fajtát kell venni ebből sem.

Link to comment
Megosztás:

El nem kell kapkodni mert pl én 310.000-ért vettem a piros csodát friss műszakival,szinte minden létező extrával és mind gyári(ABS,szervó,klíma,elektromos ablakok,el.füthetö tükrök,immo,riasztó,közp.zár,ködlámpa,tolótető stb.stb.)Szóval ne kapkodj,néz körül jó alaposan,mert biztos hogy vannak.

Jó de mikor?

Én 2007-ben tehát a nagy crack előtt 35eFt-ért vettem egy 91-es 2.0 DOHC Sierra kombit, egy év műszakival,korának teljesen megfelelő állapotban.

Ismerőstől vettem(fater munkatársa),ugye abban az időben hozzávágták mindenkihez a hitelt...és neki is derogált 16éves autóval járni.

Először nem is akart pénzt elfogadni és mondom 40-et azért adok érte,de lealkudta 35re :D

Link to comment
Megosztás:

nekem a ledezés annyira nem begyere, inkább ez

http://www.opel-magazin.hu/index.php?optio...&Itemid=105

"Vettem néhány olcsó 5mm-es kék ledet (300 ft/db) hogy a fûtés hõmérséklet szabályzójánál a gyári kék foltot megvilágítsam velük. Sajnos 3 db még mindig nem volt elégséges, ekkor tanácsolták hogy vegyek nagyobb fényerejû (2500-3000 mcd) ledeket, ami már viszont megközelíti az 1000 Ft-os árat darabonként."

Ez sztem már 2004-ben is nettó baromság volt, de most meg pláne...

egy nagy fényerejű kék led se kerül nagyon 50Ft-nál többe...

Szóval LED-et bele!

Nekem is kell cserélni középkonzolban izzót, RGB-ben gondolkodom CAN-es vezérléssel. (Szakmai ártalom :D )

Link to comment
Megosztás:

"Vettem néhány olcsó 5mm-es kék ledet (300 ft/db) hogy a fûtés hõmérséklet szabályzójánál a gyári kék foltot megvilágítsam velük. Sajnos 3 db még mindig nem volt elégséges, ekkor tanácsolták hogy vegyek nagyobb fényerejû (2500-3000 mcd) ledeket, ami már viszont megközelíti az 1000 Ft-os árat darabonként."

Ez sztem már 2004-ben is nettó baromság volt, de most meg pláne...

egy nagy fényerejű kék led se kerül nagyon 50Ft-nál többe...

Szóval LED-et bele!

Nekem is kell cserélni középkonzolban izzót, RGB-ben gondolkodom CAN-es vezérléssel. (Szakmai ártalom :D )

RGB = olyan színnel világít, amilyet beállítasz? :) jól hangzik

Link to comment
Megosztás:

Jó de mikor?

Én 2007-ben tehát a nagy crack előtt 35eFt-ért vettem egy 91-es 2.0 DOHC Sierra kombit, egy év műszakival,korának teljesen megfelelő állapotban.

Ismerőstől vettem(fater munkatársa),ugye abban az időben hozzávágták mindenkihez a hitelt...és neki is derogált 16éves autóval járni.

Először nem is akart pénzt elfogadni és mondom 40-et azért adok érte,de lealkudta 35re :D

Én fél éve vettem ennyiért az egyik licitálós oldalon.....

Link to comment
Megosztás:

Minden kedves cartársnak nagyon boldog, sikerekben, baleset és hibamentes kilométerekben gazdag új évet kívánok.! :D

Breki, megnéztem a tv-d. Tuti! :) A japánokban nem lehet csalódni.

De a tied is zongoralakkos? (csilli-villi)?

Nem. Az egész eleje egy üveglap, kb. 5mm-es szálrahúzott és selymes feketére fújt keretben. Ugyan nem 3D-s és nem LED-es, de ez fért most bele az anyagi keretbe. Nekem tökéletesen megfelel. :)

A linkelt oldalon van 3D-s bemutató.....körbeforgatható......

Link to comment
Megosztás:

ez nem is nő.......:D vagy csak ilyen jól álcázza magát....??

BUÉK mindenkinek.....

Napiszar: hát mentem le a kocsihoz, és látom hogy a jobb első gumi az majdnem a felnin ül. kevés kellett hogy ne fakadjak sírva. 3 napja ugyanis ki se toltam a pofám a lakásból.

De a nejem azért szólhatott volna. Mindennap arról az oldalról szállt be, és robogott melózni a másik kocsival és jött haza. Én ba/ezzeg észreveszek mindent a kocsiján, még a kis karcokat is.

Na kézipumpa- a szeleptű ereszt, el az első kútig ahol nem távoli gombos pumpa van, a gumisok mind zárva voltak. Szelepsapkát alig tudtam rátekerni, annyira jött vissza a levegő.

Na itthon a pótot felraktam (942 es DOT számú Semperit)- hát 3 napog úgyse megyek messze.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.